Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Gift 18

Meil on Sulle kingitus!

Selleks on Sinu päris esimene investeering – 20 euro eest fondiosakuid.

Jah, lugesid õigesti! 18-aastaseks saamise puhul kingime Sulle täiesti tasuta Swedbank Robur Access Edge Globali fondi osakuid.

Kuidas ma kingituse saan?

Vaata siin lehel veidi ringi

Võta kingitus vastu

Oledki investor!

Oled veidi segaduses? Äkki on need küsimused abiks

Aktsia korral investeerid Sa ühte ettevõttesse. Näiteks kui ostad Apple’i või Tesla aktsia, on osake sellest ettevõttest Sinu oma. Sageli on aga aktsiad kallid või liiga riskantsed. Kui ettevõttel läheb halvasti, kaotab selle aktsia väärtust.

Investeerimisfond mida nimetatakse ka lihtsalt fondiks, koosneb paljude ettevõtete aktsiatest ja võlakirjadest. Näiteks Sulle kingitud Swedbank Robur Access Edge Globali fond sisaldab nii Apple’i, Microsofti kui ka Amazoni aktsiaid. Nii ei pea Sa valima iga ettevõtte aktsiaid eraldi, vaid saad neid läbi fondi korraga mitmeid Samuti on investeerimisrisk fondis paremini hajutatud. See tähendab, et kui ühel ettevõttel peaks minema kehvemini, ei mõjuta see Sinu investeeringute väärtust tervikuna nii palju, sest teisel ettevõttel võib minna samal ajal päris hästi. See aga ei tähenda, et Sa ühtegi üksikaktsiat lisaks osta ei või.

Swedbank Robur Fonder AB ise on ettevõtte nimi, mis on Skandinaavia üks suuremaid varahaldusettevõtteid. Oma investeeringutega soovivad nad panustada ühiskonna ja keskkonna arengusse. Eestis pakub Swedbank Robur võimalust investeerida erinevatesse fondidesse, mis on jaotatud regioonide ja sektorite kaupa. Nii võib igaüks leida meelepärase valdkonna, kuhu investeerida.

Kusjuures, Roburi fondidesse investeerimisega ei kaasne mingeid tehingutasusid ning fondiosakuid on võimalik osta kas või 1 euro kaupa.


Kõik tundub lihtne ja arusaadav? Siis oskad ilmselt lõpetada selle lause.

Kui mul on investeerimisfondi osak, siis …

Mitte päris. Kui Sul on aktsia, siis sõltub selle käekäik ainult sellesama ühe konkreetse ettevõtte tulemustest. Investeerimisfondis on aga ettevõtteid palju, mistõttu on riskid paremini hajutatud. Kui ühel ettevõttel peaks halvasti minema, siis hoiavad teiste ettevõtete tulemused fondi väärtust kõrgemal.

Täpselt nii! Kui Sul on fondiosak, siis koosneb Sinu portfell eri ettevõtete aktsiatest (vahel ka võlakirjadest). Nii hoiad riskid hajutatuna ning oled korraga mitme ettevõtte osanik.

Fondiosakuid Sa kohe pärast kingi vastuvõtmist ei näe. See võtab veidi aega – tavaliselt kuni 2 nädalat.

Oma investeeringuid saad mugavalt jälgida äpis, kui valid avalehel „Minu investeeringud“, ning internetipangas lehel „Minu portfell“.

Kui kingitus ehk fondiosakud on Su väärtpaberikontole laekunud, on edaspidi võimalusi mitu.

 1. Jälgi, kuidas Su fondiosakute väärtus ajas vaikselt muutub. Loodetavasti peamiselt kasvab, aga see võib aja jooksul ka väheneda. Seega ei pea Sa midagi tegema, võid lasta oma kingitusel veel pikalt kontol seista ja alles tulevikus tegutsema hakata.
 2. Kui tunned end investeerimises juba julgemalt, võid väärtpabereid (sama fondi osakuid või hoopis midagi uut) kontole juurde osta.
 3. Soovi korral saad oma fondiosakud alati maha müüa.

Kas Sa ei suuda otsustada, mida oma investeeringuga peale hakata? Broneeri aeg nõustamisele ja arutame koos. Või viska pilk meie lehele „Alustan investeerimist“, kust leiad tasuta investeerimiskooli ning lihtsa investeeringu valimise testi.


Kõik tundub lihtne ja arusaadav? Siis oskad ilmselt öelda, kas see väide vastab tõele.

Kui ma saan oma kingituse kätte, siis pean kohe hakkama aktiivselt investeerimisega tegelema.

Sul on õigus. Kui oled oma fondiosakud kätte saanud, siis ei pea Sa mitte midagi kohe tegema. Mingi aja pärast võid piiluda, kuidas fondiosakutel on läinud – kas oled kasumis või hoopis kahjumis. Oma investeeringuid saad mugavalt jälgida äpis, kui valid avalehel „Minu investeeringud“, ning internetipangas lehel „Minu portfell“. Võid kontole igal hetkel väärtpabereid juurde osta ning neid (sh kingitust) maha müüa.

See pole üldse nii. Kui oled oma fondiosakud kätte saanud, siis ei pea Sa mitte midagi kohe tegema. Mingi aja pärast võid piiluda, kuidas fondiosakutel on läinud – kas oled kasumis või hoopis kahjumis. Oma investeeringuid saad mugavalt jälgida äpis, kui valid avalehel „Minu investeeringud“, ning internetipangas lehel „Minu portfell“. Võid kontole igal hetkel väärtpabereid juurde osta ning neid (sh kingitust) maha müüa.

Investeerimine on põnev, kuid sellega tekib üks kohustus – maksustamine. Kui teenid oma investeeringu müügilt tulu, pead sellelt tasuma 20% tulumaksu. Loe maksustamisest täpsemalt siit.


 • Investeerimine meie juures on hea valik, sest väärtpaberikonto ja investeerimiskonto avamine on tasuta;
 • Swedbank Roburi fondide ostmine, müük, vahetus ja kontol hoidmine on piiramatult tasuta – investeeri kas või ühe euro kaupa;
 • kuni 100 000 euro eest muude välisväärtpaberite hoidmine on samuti tasuta;
 • ka Balti aktsiatega kauplemine ja nende hoidmine ei maksa midagi;
 • Tasud kaasnevad USA ja teistel Euroopa börsidel kauplemisega. Sellisel juhul algavad tehingutasud 9,90 eurost. Täpsema info tasude kohta leiad hinnakirjast.

Tea, et kingituseks saadud 20 euro väärtuses fondiosakute eest ei pea Sa midagi kunagi meile tagasi maksma.


Kõik tundub lihtne ja arusaadav? Siis oskad ilmselt lõpetada selle lause.

Kingituseks saadud fondiosakutelt …

Just nii! Sa ei pea Swedbankile midagi tagasi maksma, kuid samas ei saa ka päris 20 eurot puhtalt oma kontole. Kui oled otsustanud kingituse maha müüa, siis selle väärtus ei pruugi olla enam 20 eurot – võib olla rohkem, aga võib olla ka vähem. See ongi investeerimise võlu, mistõttu tasub oma kingituse müüki targalt ajastada ja jälgida jooksvalt fondiosaku väärtust. Pärast kingituse mahamüümist tuleb kasumi korral tasuda ka tulumaksu, kuid seal on nüansse, millest saad lähemalt lugeda siit.

See ei vasta tõele. Sa ei pea Swedbankile midagi tagasi maksma, kuid samas ei saa ka päris 20 eurot puhtalt oma kontole. Kui oled otsustanud kingituse maha müüa, siis selle väärtus ei pruugi olla enam 20 eurot – võib olla rohkem, aga võib olla ka vähem. See ongi investeerimise võlu, mistõttu tasub oma kingituse müüki targalt ajastada ja jälgida jooksvalt fondiosaku väärtust. Pärast kingituse mahamüümist tuleb kasumi korral tasuda ka tulumaksu, kuid ka seal on nüansse, millest saad lähemalt lugeda siit.

Investeerimiseks on Sul vaja väärtpaberikontot. See on konto, kus hoiad oma väärtpabereid: aktsiaid, fonde ja võlakirju. Väärtpaberikonto avatakse Sulle kinki vastu võttes automaatselt.

Kui võtad kingituse vastu, siis avame Sulle koos väärtpaberikontoga ka investeerimiskonto. Seal hoiad raha, mida kasutad ainult investeeringute tegemiseks ning Sinu jaoks näeb see välja nagu täitsa tavaline pangakonto. Küll aga on tõesti väga oluline, et kasutaksid seda ainult investeeringute jaoks, mitte igapäevaseks arveldamiseks, näiteks poes või kohvikus. See annab Sulle parema ülevaate Su rahast ning mis veelgi olulisem, Sul on investeeringuid palju lihtsam tuludeklaratsioonis kajastada ja tulumaksu tasumist edasi lükata seni, kuni oled investeerimiskontole raha kandnud rohkem, kui sealt välja võtnud.

Miks me investeerimiskonto Sulle avame? Sest investeerimiskonto võlu on selles, et kui müüd väärtpabereid, siis ei pea Sa saadud kasumilt kohe tulumaksu maksma ja võid kasumi uuesti investeerida. Tulumaks tuleb maksta alles siis, kui oled investeerimiskontolt rohkem raha välja võtnud, kui sinna sisse pannud.

Väärtpaberikonto ja investeerimiskonto saad avada ja nende eelistest lähemalt lugeda siit

Kõik tundub lihtne ja arusaadav? Siis oskad ilmselt lõpetada selle lause.

Investeerimiskonto …

Tegelikult on õiged mõlemad vastused. Investeerimiskonto on mõeldud ainult selle raha jaoks, mida kasutad investeerimiseks (erinevalt väärtpaberikontost, kus hoiad raha asemel fondiosakuid, aktsiaid ja muid väärtpabereid). Nii on Su igapäevaostude konto (mida kasutad näiteks poes, kohvikus jne) investeeringute omast lahus. See annab Sulle parema ülevaate Su rahast ning mis veelgi olulisem, Sul on investeeringuid palju lihtsam tuludeklaratsioonis kajastada ja tulumaksu tasumist edasi lükata seni, kuni oled investeerimiskontole raha kandnud rohkem, kui sealt välja võtnud. Maksustamisest ja investeerimiskonto hüvedest saad lähemalt lugeda siit.

Tõepoolest, investeerimiskonto on mõeldud ainult selle raha jaoks, mida kasutad investeerimiseks (erinevalt väärtpaberikontost, kus hoiad fondiosakuid, aktsiaid ja muid väärtpabereid). Nii on Su igapäevaostude konto (mida kasutad näiteks poes, kohvikus jne) investeeringute omast lahus. See annab Sulle parema ülevaate Su rahast ning mis veelgi olulisem, Sul on investeeringuid palju lihtsam tuludeklaratsioonis kajastada ja tulumaksu tasumist edasi lükata seni, kuni oled investeerimiskontole raha kandnud rohkem, kui sealt välja võtnud. Maksustamisest ja investeerimiskonto hüvedest saad lähemalt lugeda siit.

Kui teenid oma investeeringult tulu, siis pead sellelt tasuma tulumaksu.

Iga aasta veebruaris algab tulude deklareerimine ning siis tuleb Sul Maksu- ja Tolliametile esitada ülevaade nii investeeringutelt kui ka muudest tegevustest eelmisel aastal saadud tulust.

Kui kasutad investeerimiskontot, siis tuleb Sul esitada ülevaade igal aastal olenemata sellest, kas müüsid möödunud aastal väärtpabereid või mitte. Selleks saad kasutada internetipangas investeerimiskonto raportit. Sa ei pea tulumaksu maksma kohe, vaid see lükkub edasi seniks, kui oled oma investeerimiskontolt rohkem raha välja võtnud, kui sinna sisse pannud.

Ainult väärtpaberikontot kasutades tuleb tuludeklaratsioonis väärtpaberi müügitehingud raporteerida ainult siis, kui oled möödunud aastal väärtpabereid (sh kingitust) müünud. Seejärel tuleb tasuda kasumilt 20% tulumaksu.

See kõik tundub esmapilgul pisut keeruline? Ära muretse, me saadame Sulle igal aastal deklareerimise kohta meeldetuletuse ja vajalikud juhised.

Maksustamise kohta saad lähemalt lugeda siit

Kõik tundub lihtne ja arusaadav? Siis oskad ilmselt hinnata, kas see väide vastab tõele.

Kasumilt peab alati tasuma 20% tulumaksu.

Tõepoolest. Kui saad investeeringute müümisest kasu, pead maksma sellest 20% tulumaksu. Küll aga saad tulumaksu tasumist edasi lükata investeerimiskonto abil – siis maksad tulumaksu alles siis, kui oled investeerimiskontolt rohkem raha välja võtnud, kui sinna sisse maksnud. Vahepeal saadud kasumi saad uuesti maksuvabalt investeerida.

Su vastus ei ole päris õige. Kui saad investeeringute müümisest kasu, pead maksma sellest 20% tulumaksu. Küll aga saad tulumaksu tasumist edasi lükata investeerimiskonto abil – siis maksad tulumaksu alles siis, kui oled investeerimiskontolt rohkem raha välja võtnud, kui sinna sisse maksnud. Vahepeal saadud kasumi saad uuesti maksuvabalt investeerida.

Kui oled investeerimises algaja, algaja või vajad väikest meeldetuletust, siis viska pilk peale lehele „Alustan investeerimist“ Sealt leiad muuhulgas meie investeerimiskooli õpetused ja videod, mis aitavad aru saada, kuidas investeerimine internetipangas täpsemalt käib. Samuti on lehel lihtne investeeringu leidmise test.

Soovid teada, mis toimub väärtpaberitega ja aktsiaturgudel? Kuula meie podcast’i Investeerimisjutud, kus meie investeerimisgurud räägivad iganädalaselt sellest, mis toimub finantsturgudel. Boonuseks on põnevad külalised ja eriepisoodid.

Hoia silm peal ka meie investeerimisblogil. Sealt leiad ülevaateid enim kaubeldud aktsiatest, sisukaid analüüse ja artikleid.

Kui Sa veel ei ole meie klient, siis saad selleks iga hetk hakata. Seda võid teha mugavalt neti teel, ilma esindusse tulemata. Rohkem infot leiad siit.

Soovid oma rahaasjad koos üle vaadata?

Broneeri aeg ja vali, kas soovid kohtuda veebi teel või esinduses.

Oled vanem kui 18?

Pole hullu, investeerimisega pole kunagi liiga vara ega hilja alustada! Tee oma esimene investeering juba täna, kas või 1 euroga. Tasuta investeerimiskooli ja lihtsa investeeringu leidmise testi leiad siit.

Loe siit kingituse reeglite kohta. Samuti veendu, et oled andnud nõusoleku personaalsete soovituste saamiseks ning oled lubanud suhtluskanalid, mille kaudu soovitusi saada. Muidu ei ole võimalik kingitust vastu võtta. Käesolevat teavet ei tohiks käsitleda investeerimissoovituse või -nõustamisena ega kutsena osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid.

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.