Laen ja liising

phoneBegin

Edasi. Uutele turgudele, uute seadmetega, uues kontoris või hoopis uue e-poega.

Siit leiad sobiva finantseeringu selleks, mida Sinu äri täna vajab. Kui Sul on aga teistsugune nägemus oma ärile kõige paremini sobivast finantseeringust, siis helista kindlasti 613 2222 või kirjuta meile alloleval vormil.

Täidan vormi


    limiit tähtaeg  
Arvelduskrediit min 2 000 € kuni 1 aasta Sobib ettevõtte lühiajalise likviidsusvajaduse rahuldamiseks ning võimaldab siluda ebakorrapäraseid rahavoogusid.
Korduvkasutusega laenulimiit min 6 000 € kuni 2 aastat Sobib korduvate kaubatarnete puhul, võimaldades kokkulepitud tähtaja ja limiidi piires sama rahasummat korduvalt kasutada.
Lühiajaline laen min 2 000 € kuni 18 kuud Sobib ettevõttele hooajaliseks kaubavarude soetamiseks või lühiajalise investeeringu tegemiseks põhivarasse.
Laen käenduse tagatisel max 10 000 € kuni 2 aastat Sobib ettevõtte kasvatamiseks. Oma ettevõtluse arendamiseks saate lisavahendeid eraisiku käenduse tagatisel.
Investeerimislaen min 2 000 € kuni 10 aastat Sobib põhivahendite soetamiseks ja remondiks, hoonete ostuks, ehitamiseks ja rekonstrueerimiseks.
Korterelamu laen min 6000 € kuni 20 aastat Paljud vanemad korterelamud vajavad suuri investeeringuid, et majade väärtus säiliks ja eluiga pikeneks. Selleks, et kõik vajalikud tööd saaks tehtud, pakub Swedbank korterelamu laenu.
Tehnoloogialaen max 2 000 000 €   Teenus on mõeldud eelkõige ekspordipotentsiaaliga töötleva tööstuse ettevõtetele. Tehnoloogialaenu pakub Swedbank koostöös KredExiga.
Väikelaen min 600 €   Sobib ettevõtlusega alustamiseks. Oma äriidee teostamiseks saate taotleda laenu ka eraisikuna.
Autoliising min 2 000 € kuni 5 aastat Autoliisinguga saate lihtsalt ja kiiresti soetada ettevõttele kas ühe sõiduki või terve autopargi.
Täisteenusliising min 2 000 € kuni 5 aastat Täisteenusliising on õige valik, kui soovite varaga seotud tegevused anda professionaalide hoolde ning lasta oma ettevõtte töötajatel tegeleda nende põhitegevusega.
Seadmeliising min 8 000 € kuni 6 aastat Seadmeliising sobib ettevõtte seadmete ja tehnika uuendamiseks või täiendamiseks.
Kommertssõiduki liising min 8 000 € kuni 5 aastat Kommertssõiduki liisinguga saate soetada veokeid, haagiseid ja busse.

Ettevõtte varasem maksekäitumine mõjutab laenu ja liisingu intressimäära

Viis, kuidas ettevõte oma arveid tasub ja makseid teeb, kujundab pildi ettevõtte krediidiajaloost. Hea krediidiajalugu avaldab soodsat mõju laenu- ja liisingutingimustele ning näitab ettevõtte usaldusväärsust.

Loe lähemalt

Ettevõtte varasem maksekäitumine mõjutab laenu ja liisingu intressimäära

Miks on varasem maksekäitumine oluline?

Finantseerimisteenuste intressimäära arvutamine on kompleksne, kuid siiski on mõne teguri mõju teistest suurem. Olulisel määral mõjutab finantseerimistingimusi s.h. intressi suurust ettevõtte varasem maksekäitumine – kas alljärgnevad maksed on tasutud õigeaegselt:

 • laenu- ja liisingumaksed pangale
 • arved tarnijatelt ja võlausaldajatelt
 • kommunaal- ja sideteenuste arved
 • muud arved ja maksed
Hea maksekäitumine muudab laenu saamise lihtsamaks ja usaldusväärsed kliendid saavad laenutaotlusele sagedamini positiivse vastuse.

Varasem krediidiajalugu ei ole tähtis mitte ainult laenu võtmisel, vaid seda arvestavad ka liisinguettevõtted, tarnijad, koostööpartnerid ja ettevõtte kliendid.

On ka teisi tegureid, mis laenu- ja liisinguintressile mõju avaldavad, näiteks ettevõtte äriplaan, rahavood, finantsandmed, ettevõtte suurus, omanike taust, kuid üheks olulisemaks teguriks on kindlasti krediidiajalugu. Lihtsaim viis oma ettevõttele parimate tingimuste saamiseks on tasuda maksed tähtaegselt.Kuidas kujuneb kliendi intressimäär?

Nõuanded mis aitavad ettevõtte kohustused vastavusse viia sissetulevate rahavoogudega

1. Tasakaalustage oma rahavood

Laenumaksed on tavaliselt korrapärased. Sissetulevad rahavood tasub planeerida selliselt, et neist piisaks maksete katmiseks. Võite alustada oma rahavoo planeerimist Swedbanki rahavoogude planeerija abil. Selle saate alla laadida siit.

2. Viige ettevõtte laenumaksete kuupäevad vastavusse laekumiste kuupäevadega

Võib olla ei laeku ostjatelt saadavad summad laenumakse kuupäevaks ning raske on tagada piisavate rahaliste vahendite olemasolu laenumakse õigeaegseks tasumiseks. Konsulteerige oma ettevõtte kliendihalduriga pangas laenu- ja liisingumaksete kuupäevade asjus. Võib osutuda mõistlikuks nihutada maksekuupäeva teile sobivamale päevale.

3. Mõjutage võlgnikke tasuma arveid aegsasti

Sissetulevaid rahavoogusid on võimalik kiirendada, kui:

 • võimaldate ostjatele arve varase tasumise korral allahindlust
 • lubate üldist allahindlust, kui kauba eest tasutakse selle kättesaamisel
 • rakendate viivisemäära mitteõigeaegselt tasutud arvete puhul
4. Muud võimalused

Maksete efektiivsemaks käsitlemiseks on teisigi võimalusi, näiteks:

 • seadke oma ettevõttes sisse e-arvete süsteem
 • käibevahendite vajaduse korral taotlege faktooringut
 • monitoorige deebitoride maksekäitumist iganädalaselt
 • mõelge läbi ostjapõhised krediidilimiidid

Selleks, et leida oma ettevõttele sobivaimad lahendused, pöörduge nõu saamiseks ärikliendi konsultandi või oma ettevõtte halduri poole pangas.

Kinnisvara hindamine

Laenu tagatiseks olev kinnisvara peab olema nõuetekohaselt hinnatud. Swedbanki poolt aktsepteeritud kinnisvara hindajate kohta leiate info siit.