Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Kindlustus

Suuremaid ja väiksemaid õnnetusi juhtub ning paraku ei ole nende eest kaitstud keegi – ei inimeste vara ega inimesed ise.

Kindlustus on üks võimalikke viise end ootamatuste vastu kaitsta.

  • Kodukindlustus annab meelerahu, et õnnetuse korral Sinu kodu taastatakse.
  • Elukindlustus ei saa tagasi anda tervist või elu, kuid aitab õnnetuse järel leevendada rahalist olukorda.
  • Laenu kindlustamine aitab luua kindlustunde, et suudad terve laenuperioodi jooksul laenumaksed alati korrektselt tasuda.

Kodukindlustus annab meelerahu, et õnnetuse korral taastatakse Sinu kodu, hüvitatakse kodune vara ja kaetakse ka kahju, mille oled tahtmatult tekitnuad kolmandatele isikutele, näiteks naabritele.

Kodukindlustus koosnebki seega kolmest suurest osast:

  • ehitiskindlustusest, millega saab kaitsta korterit või maja karbina koos selle oluliste osadega (seinad, põrandad, laed);
  • koduse vara kindlustusest, millega kaitstakse inimese vara (mööbel, tehnika, spordivahendid jms) kodus ja väljaspool kodu;
  • vastutuskindlustusest, millega saad kaitsta iseennast kolmandatele osapooltele tekitatud kahju eest.

Lisalugemist kodukindlustuse kohta

Milleks maksta kodukindlustuse eest, mis põlengu kahju täielikult ei kata?

Kui kodu on ostetud laenuga, kaasneb sellega enamasti kohustus kodu ka kindlustada.

Kodukindlustus hüvitab näiteks tulekahju, rahe ja tuule, äikese ja voolukõikumiste, torustiku lekke ja üleujutuste tekitatud kahjud ning koduse vara kahjud ka varguse ja hävimise korral.

Kindlustusest ei ole abi, kui kahju on tekkinud pikaajaliste protsesside tagajärjel (kõdunemine, roostetamine), hallituse või majavammi, putukate või kahjurite tegevuse, vigaste ehitus- või remonditööde (sh defektsete ehitusmaterjalide) tõttu. Täpsed tingimused erinevad kindlustuspakkujate lõikes, seega tasub igal juhul kõik mustad stsenaariumid läbi mõelda.

Kui Sul ei ole kohustust kodu kindlustada, tasub ikkagi mõelda, kas Sul on ettenägematutes olukordades olemas vajalik rahaline puhver kodu taastamiseks, uute asjade ostuks või naabrile tekitatud kahju hüvitamiseks.

Oma kodukindlustuse kuumakse saad välja arvutada kodukindlustuse kalkulaatoriga.

Üürikodus elades võib tunduda, et Sul polegi vaja end võimalike ohtude eest kindlustuslepinguga kaitsta. Korteri heaperemeheliku kasutamise eest vastutab üürilepingu vältel aga üürnik. Üürikodu kindlustus pakub kaitset ka üürileandjale.

Korteri omanik ei pruugi elamispinna kindlustamist vajalikuks pidada, kuna tema vaatenurgast vastutab korteri eest lepingu ajal üürnik. Nii jääb õnnetusjuhtumi korral vastutus üürniku kanda, ootamatuste eest ei ole aga kumbki osapool kaitstud.

Kui omanikul kindlustust ei ole ja korter saab näiteks tulekahju või veelekke tõttu kannatada, jäävad remonditööd omaniku kanda. Kui aga õnnetuse põhjustab üürnik, saab omanik temalt kahju välja nõuda, kuna üürilepingutes on sätestatud kohustus tagastada korter samas seisukorras, nagu see oli üürile võttes.

Üürniku meelespea seoses üürikodu kindlustamisega

  • Kindlustamiseks ei pea Sa olema korteri omanik, piisab kindlustushuvist. Kindlustuslepingu mõistes on korteri omanik ja üürnik võrdväärsed.
  • Üürilepingut sõlmides uuri omanikult, kas ja millises ulatuses on korteril kindlustusleping. Mõni omanik on korteri ehitusliku poole kindlustanud siseviimistluseni välja, sest siis taastatakse õnnetusjuhtumi korral korter endisel kujul.
  • Hinda oma vara suurust realistlikult. Peale mööbli ja tehnika on väärtuslikud ka ehted, raamatud, köögitarbed, riided ja jalatsid.
  • Õnnetusjuhtumi korral hüvitatakse kahju ühe kindlustuslepingu alusel, topelt kaitse ei anna kahekordset hüvitist.

Õnnetus, lähedase haigus või surm toob kaasa raske aja, mis võib peale emotsionaalsete kannatuste panna proovile ka perekonna majandusliku toimetuleku. Halvimal juhul kaob kogu pere sissetulek.

Kui igakuised laenumaksed, kommunaalkulud, toidulaua katmine ja lastega seotud väljaminekud on kas või osaliselt Sinu kanda, tuleks mõelda, mis saab siis, kui Sa ei saa õnnetuse või ootamatu haiguse tõttu enam oma osa anda. Sama kehtib Sinu lähedaste kohta. Elukindlustus ei saa tagasi anda kellegi tervist või elu, kuid aitab õnnetusjuhtumi järel märkimisväärselt leevendada rahalist olukorda, eriti kui sääste ei ole.

Kindlustuskaitse võib lepingust sõltuvalt olla erinev, hõlmates vaid põhikindlustust ehk hüvitist inimese surma korral või pakkudes lisakaitset töövõimet piiravate õnnetuste ja püsiva töövõimetuse korral. Samuti on võimalik sõlmida elukindlustusleping koos laenu kattega, mis tagab selle, et laenumaksed ei jää lähedaste kanda. Elukindlustusele saab lisada ka täiendavaid kaitseid, näiteks traumakaitse, mis aitab kindlustusjuhtumina käsitletavate õnnetuste korral hüvitist saada.

Lisalugemist elukindlustuse kohta

Laenumaksekindlustuse peale peaksid mõtlema kõik, kes on võtnud kodulaenu.

Kodulaen on pikaajaline rahaline kohustus ja iga laenaja jaoks on tähtis, et võetud kohustus ei jääks iseendale või lähedastele koormaks. Laenumaksekindlustus kaitseb Sind, kui peaksid:

  • jääma pikalt haiguslehele;
  • sattuma õnnetusse;
  • kaotama töö.

Laenumaksekindlustusega tagad igakuiste laenumaksete tasumise ka siis, kui see on haiguse või töökaotuse tõttu raskendatud.

Lepingu sõlmimisele tasub mõelda, kui Sul on laenukohustusi, kuid ei ole piisavalt sääste, millest haiguse, õnnetuse või töökaotuse korral laenumakseid tasuda. Laenu kindlustamise kohta küsi lisainfot laenuandjalt. Kui oled laenu kindlustanud, anna sellest teada ka oma lähedastele. Siis saavad nad võimaliku kindlustusjuhtumi korral sellest kindlustusandjale teatada.

Loe laenu kindlustamise kohta lähemalt

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
  • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank