Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Laenamine

Laenu võtmine võib olla vajalik mõne suurema või väiksema unistuse täitmiseks

Olgu selleks oma kodu või auto soetamine, kauaoodatud remondi rahastamine või vajaliku kodumasina ost, iga suurema finantskohustuse võtmine peab kindlasti olema läbimõeldud ja perele jõukohane.

Iga kord, kui plaanid laenu võtta, mõtle enne läbi:

 • kas tahad või vajad asja, milleks laenu võtad;
 • kui suur võib olla igakuine laenumakse, et saaksid selle kõrvalt ka mugavalt elada;
 • kui suured on Sinu teised rahalised kohustused (laenud, liisingud, käendused, arved, ülalpeetavad).

Oma kodu ostmine on paljude jaoks üks esimesi suuremaid finantsotsuseid. Enne pikaajaliste laenukohustuste võtmist tuleb mõni asi põhjalikult läbi mõelda.

Kodulaenu saamiseks on vaja stabiilset sissetulekut, millest suudad iga kuu nii laenu tagasi maksta kui ka katta kõik jooksvad väljaminekud (kommunaalkulud, toit ja transport, meelelahutus jms).

 • Kas Sinu sissetulek on piisav, et kohustuste kõrval jääks ruumi ka muu jaoks?
 • Kas Sul on olemas omafinantseering või saad kasutada lisatagatisi (näiteks KredExi käendust)?
 • Kas võtad laenu üksi või koos kaaslasega ning kuidas jagunevad kohustused peresiseselt?
 • Kas oled valmis süngemateks stsenaariumideks (üks partneritest kaotab töö või sissetulek väheneb ajutiselt, lähete lahku vms)?

Sammud, mis aitavad Sind eduka koduostuni

Selleks kasuta kalkulaatorit, mis näitab ära Sinu maksimaalse võimaliku laenusumma. Kui Sul omafinantseeringut ei ole, pead esmalt leidma võimalusi raha säästmiseks ja omafinantseeringu kogumiseks. Loe, kuidas säästmisega alustada. Kui oled konkreetse kinnisvara välja valinud, tutvu selle dokumentatsiooniga, küsi maaklerilt lisaküsimusi ja esita alles seejärel pangale laenutaotlus. Vahel langetavad inimesed koduostu otsuse liiga kiiresti ja emotsioonide ajel. Selleks, et olla tark koduostja, kaalu kõik läbi! Pead arvestama, et pank võib küsida ebamugavaid küsimusi. Neid ei tasu karta, vaid tuleb lihtsalt ausalt vastata. Seejärel kantakse laenuraha Sinu kontole ja sealt edasi kinnisvara müüjale.

Praktilisi ja väärtuslikke nõuandeid säästmise kohta leiad Facebooki rahatarkuse grupist #Kogumispäevik ja Instagrami kontolt @Kogumispäevik.

Liising on abiks siis, kui vajad sõiduvahendit, kuid kohe kogu summa tasumiseks ja auto väljaostmiseks raha napib.

Kõigepealt tee kalkulaatori abil selgeks, kui suurt liisingut saaksid endale praeguste sissetulekute ja kohustuste juures lubada, ning mõtle kohe ka sellele, kas Sul on olemas sissemakseks vajalik vaba raha.

Liisingutingimuste võrdlemiseks ja parima variandi leidmiseks võta pakkumised mitmelt finantseerijalt. Kõige lihtsam on pöörduda oma kodupanga poole, kus tehakse Sulle esmane hinnanguline liisingupakkumine ja antakse ülevaade lisakuludest.

Lisalugemist liisingu kohta

Auto liisimine: 6 asja, millega peaksid arvestama

Kui ostad auto eraisikult, saab Sinust liisinguperioodi lõppedes auto omanik, kuna tasud kogu auto hinna makseperioodil järelmaksuna. Kui aga sõiduki müüjaks on ettevõte, saad valida kasutus- või kapitalirendi vahel.

 • Kasutusrent sobib juhul, kui soovid iga paari aasta tagant auto uue vastu vahetada. Nii maksad iga kuu auto kasutamise eest ning perioodi lõppedes saad olemasoleva auto uue vastu vahetada.
 • Kapitalirent vali siis, kui soovid saada auto omanikuks. Nii saad liisingulepingu lõppedes auto jääkväärtusega välja osta. Siin pead aga arvestama, et jääkväärtuse tasumiseks vajalik summa tuleb koguda lepinguperioodi jooksul.

Rahaliste raskuste vältimiseks on parim viis pidev kulude-tulude jälgimine.

Paraku ei suuda keegi ka parima tahtmise juures kõike ette näha, seega võib juhtuda, et mõnel põhjusel Sinu sissetulek väheneb ja seetõttu ei ole võimalik võetud kohustusi täita.

Kui näed, et Sa ei suuda kohustustega toime tulla, on mõistlik juba ennetavalt pangaga ühendust võtta, et olukorrale lahendus leida. Laenumaksetega hilinemise vältimine on Sulle kasulik, sest probleemi ennetamine on soodsam (hiljem lisanduvad lepingutasud, menetlustasud, kohtutäituritasud jne) ja Sinu makseajalukku ei jää märget võla kohta, mis aitab Sul vajaduse korral laenu saada ka tulevikus.

Uuri panga käest näiteks võimaluse kohta:

 • muuta maksekuupäeva,
 • kasutada maksepuhkust,
 • pikendada laenuperioodi,
 • laenu refinantseerida.

Ära lahenda makseraskusi kunagi kiirlaenu või mõne teise laenuga! See ainult süvendab probleemi.

 • Anna rahaliste raskuste tekkimisest oma lähedastele teada.
 • Pöördu makseraskuste lahendamiseks võlanõustaja poole.
 • Uuri võimalusi saada sotsiaaltoetusi ja -teenuseid.
 • Taotle vajaduse korral tasuta õigusabi.
Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.