Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Eelarve

Kuidas luua endale isiklik eelarve?

Pere-eelarve annab hea ülevaate pere sissetulekutest ja väljaminekutest ning aitab kulud kontrolli all hoida. Kas midagi jääb üle või lähed miinusesse? Kas saaksid midagi säästa või jääb koguni puudu? Kui tead täpselt, millele raha kulub, on kokkuhoiuvõimalusi hõlpsam leida.

Eelarvestamise abil saad teada:

  • kui suured on perekonna tulud-kulud;
  • millele ja kui palju raha kulub;
  • millelt saaksid kokku hoida.

Pere-eelarve koostamine

Perele tuleks koostada vähemalt kuueelarve, sest üldjuhul laekuvad sissetulekud (palk, toetused, stipendiumid jms) kord kuus ja ka püsikulud (kommunaal-, laenu- ja liisingumaksed, arved teenuste eest jne) tuleb tasuda kord kuus.

Kui pere sissetulekud on ühekordsed või ei laeku regulaarselt, tasub rahaasju plaanida kvartali, poolaasta või koguni aasta-paari lõikes. Nii saad kuude kaupa kirja panna teadaolevad suuremad sissetulekud (tulumaksutagastus, preemia) ja väljaminekud (pereliikmete sünnipäevad ja tähtpäevad, puhkusereisid) ning nendega arvestada.

Pere-eelarve koostamiseks võid kasutada:

Rahaplaneerija

Oleme loonud internetikeskkonna Rahaplaneerija, kus saad hetkega ülevaate oma rahalisest olukorrast, luua eelarveid, seada eesmärke ja võtta oma kulud kontrolli alla, et saaksid raha kasutada senisest paremini.

Rahaplaneerija leiab Sinu kontoväljavõttest automaatselt vajalikud andmed ja liigitab need sobivatesse kulu- ja tulugruppidesse. Nii on Sul tehingutest perioodide kaupa hea ülevaade ja saad jälgida, mille peale ja kui palju raha kulub. Lisaks võid igale kulugrupile seada limiidi, millest rohkem kulutada ei tohiks. Nii on Sul mugavam eelarvet jälgida ja sellest kinni pidada. Oma eelistuste seadistamine käib lihtsalt ja kiirelt ning edaspidi toimub kõik automaatselt.

Hakka Minu eelarvet kasutama

Praktilisi ja väärtuslikke nõuandeid säästmise kohta leiad Facebooki rahatarkuse grupist #Kogumispäevik, Instagrami kontolt @Kogumispäevik ja kuula Kogumispäeviku Podcast’e.

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
  • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.