Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Eesti pensionifondid Euroopa parimate seas

Tänavune aasta on olnud Swedbanki pensionifondidesse kogujatele läbi aegade üks rõõmu pakkuvamaid. Meie pensionifondide tasud on märkimisväärselt alanenud ning fondid on näidanud tugevat tootlust. Rõõmsad toonid jätkusid ka novembris, mil kõik meie fondid lõpetasid positiivsete tulemustega. USA ja Hiina kaubanduspingete leebumine tõi kaasa tõusu peamistel aktsiaturgudel, kuid mõjutas negatiivselt madalama riskiga võlakirjainvesteeringuid.

  • Swedbanki pensionifondide portfellis näitasid suurimat kasvu investeeringud USA (+4,9%) ja Euroopa aktsiaturgudele (+2,7%).
  • Oleme juba pikemat aega valmistunud intressimäärade võimalikuks tõusuks, mistõttu ei avaldanud võlakirjaturgude negatiivsed tulemused meie fondidele suurt mõju.

Ettevaade

Euroopa aktsiate hinnatase on teiste piirkondadega võrreldes praegu üks soodsamatest ning USAs toetab aktsiaturu positiivset väljavaadet majandust taas rohkem mõjutama hakanud rahanduspoliitika. Seetõttu eelistame investeeringuid USA ja Euroopa aktsiaturgudele ning jätkame võlakirjaturgudel intresside tõusu suhtes kaitsva strateegiaga.

Eesti III samba pensionifondide tootlus on Euroopa parimate seas

Oktoobris avaldas Euroopa Investorite ühing Better Finance analüüsi, kus võrreldi pensionifondide (sh kolmanda samba fondide) ajaloolisi tootlusi. Eesti III samba pensionifondid on saanud investeerida vabamalt kui mitmete piirangutega II samba fondid ja see on toonud ka paremaid tulemusi. Võrdlus näitab, et Eesti III samba fondid on Euroopa riikide võrdluses esimeste seas.

Loen lähemalt

Pikem kuuülevaade: K10, K30, K60, K100, V30, V60, V100Jarno Edur
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi