Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Hea uudis: Swedbanki pensionifondide tasud alanesid taas

Jaanuaris jäi Swedbankis pensioniks kogujate varade väärtus detsembriga sarnasele tasemele. Meie väiksema aktsiaosakaaluga fondid ja passiivselt juhitavad fondid tegid läbi väikese tõusu, teised fondid väikese languse.

  • Parimat tootlust pakkusid investeeringud Baltikumi (+4,8%) ja USA (+1,5%) aktsiaturgudele. Alates detsembrist saab Swedbanki internetipangas Balti aktsiatega tasuta kaubelda ning see on elavdanud ka kohalikku börsi.
  • Aktiivselt juhitud pensionifondide investeeringutes näitasid positiivseid tulemusi paigutused Balti riikide ärikinnisvarasse. Just sellist tüüpi investeeringud on üheks aktiivsetelt juhitud fondide eeliseks võrreldes passiivsete indeksfondidega.
  • Arenevate riikide ja Euroopa aktsiaturgude tootlused vähenesid vastavalt 3,4% ja 1,3%.
  • Hiinast leviva koroonaviiruse võimalik negatiivne mõju tõi võlakirjaturgudel kaasa hindade tõusu.

Ettevaade

Jätkuvalt panustame rohkem USA ja Euroopa aktsiaturgudele, sest hindame sealsete aktsiate tõusupotentsiaali suuremaks. Seevastu Jaapani aktsiaturgudel hoiame hetkel tagasihoidlikumaid positsioone. Jälgime ka Aasias leviva koroonaviirusega seotud arenguid. Hiina on maailma majanduses tugev mängija ning koroonaviirusega kaasnevad liikumispiirangud ja suuremate tehaste seiskamised võivad mõjutada erinevate sektorite aktsiahindu.

Swedbanki pensionifondide tasud alanesid taas

Sul on põhjust rõõmustada, sest viimastel aastatel on Swedbanki pensionifondide valitsemistasud pidevalt alanenud ja selle aasta veebruaris alanesid need taas. Tasude languse tingis pensionifondide kiire kasv eelmisel aastal – suuremaid fonde on võimalik hallata madalamate kuludega.

  • II samba fondide keskmine valitsemistasu on nüüdsest vaid 0,53%. Meie aktiivselt juhitud fondid on endiselt teistega võrreldes soodsaimad Eestis ja passiivse indeksfondi tasu on vaid 0,41%.
  • III samba keskmine valitsemistasu alanes 1,35%-lt 1,09%-le. Lubame, et kui III samba populaarsus kasvab, alanevad need tasud veelgi.

Pensionifondide tasud ei koosne ainult valitsemistasudest. Pensionifondi valitsemise kogukulu näitavad jooksvad tasud, mis sisaldavad nii valitsemistasu kui ka teisi kaasnevaid tasusid. Suurema osa kogukuludest moodustavad valitsemistasud ja kui need langevad, siis muudab see ka kogukulu väiksemaks.

Loen lähemalt

Pikem ülevaade: K10, K30, K60, K100, K1990-1999, V30, V60, V100Jarno Edur
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi