Tehingud fondiosakutega

Tehingute tegemiseks peab Teil olema väärtpaberikonto, mille saate avada siin.

Fondiorder tähendab korraldust, mille Te pangale annate, kui soovite osta või müüa mõne fondi osakuid. Ostukorralduses peate märkima summa, mille eest osakuid soovite, ja määrama, kas osakute väljalaskmistasu on tehingusummas või mitte. Müügikorralduses saate määrata osakute koguse, mida müüa soovite. Pangaprogramm kontrollib, kas Teie väärtpaberikontol on vajalik kogus fondiosakuid ja arvelduskontol piisavalt raha teenustasu maksmiseks. Kui jah, siis müügikorraldus täidetakse.

Soovin fondiorderit teha

Püsikorralduse alusel ostab pank Teie väärtpaberikontole fondiosakuid. Osakute ostmise sageduse ja summa määrate Teie ise püsikorralduse lepingu sõlmimisel. Püsikorraldusega on tehingutasu 50% soodsam kui fondiosakute ühekordse ostu korral. Kui osakute ostmise ajal ei ole Teie pangakontol piisavalt raha, jääb osakute ostmine seekord vahele ning uus ostukorraldus esitatakse järgmisel püsikorraldusega kindlaks määratud kuupäeval.

Soovin sõlmida fondi püsikorralduse lepingu

Swedbanki kaudu saate osta ja müüa nii börsil kaubeldavaid kui ka mittekaubeldavaid väärtpabereid. Börsiväliste väärtpaberitega kauplemiseks peate oma kontohaldurile ehk Swedbankile andma korralduse väärtpaberite ostuks või müügiks. Teie tehingu vastaspool peab andma samalaadse korralduse oma kontohaldurile.

Väärtpaberiülekanne makse vastu tähendab, et Swedbank garanteerib raha ülekandmise ostja kontolt müüja kontole. Turuväline tehing tähendab, et automaatset ülekannet ei toimu – ostja peab väärtpaberite eest ise tasuma kas sularahas või ülekandega.

Soovin väärtpaberiülekannet teha

Oma fondiosakuid saate vahetada sama fondi mõnda teist liiki osakute vastu või sama fondivalitseja mõne teise fondi osakute vastu. Vahetamise kohta lugege konkreetse fondi tingimustest. Vastavalt vahetatavate osakute arvule ja müügihinnale võetakse osakud tagasi ja vastavalt uute osakute ostuhinnale lastakse välja uued osakud. Osakute vahetamisel väljamakseid ei tehta.

NB! Vabatahtlike pensionifondide osakuid saate vahetada ainult teiste vabatahtlike pensionifondide osakute vastu ja kohustuslike pensionifondide osakuid ainult teiste kohustuslike pensionifondide osakute vastu.

Soovin fondiosakuid vahetada
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.