Eesmärkide seadmine

Eesmärgid annavad Teile selge ja visuaalse ülevaate sellest, kuidas edeneb Teie raha kogumine. Sel lehel saate oma olemasolevad või uued arvelduskontod ja hoiused siduda konkreetse eesmärgiga, mille täitmist pidevalt jälgida ja millega end motiveerida. Eesmärke saate luua nii mitu, kui palju on säästmissoove.

Säästmist alustada ei ole enam keeruline

Tihti on säästmise juures kõige keerulisem just algus. Rahaplaneerija eesmärgid teevad selle lihtsaks, sest saate valida erinevaid eesmärke, mille jaoks kogumisega algust teha. Tuginedes uuringutele, mis näitavad, mille jaoks Eesti inimesed enim säästavad, oleme välja valinud näidiseesmärgid. Need aitavad Teil läbi mõelda, mille jaoks on praegu kõige olulisem säästa. Võite seada ka mitu eesmärki, iga asja jaoks oma.

Eemärkide visuaalne ülevaade

Kui olete eesmärgi seadnud, saate sellest igal ajahetkel hea ülevaate. Näiteks, kui kogute elutoa põranda väljavahetamiseks raha igakuiste panustena, tasub kord kuus üle vaadata, kuidas eesmärgi täitmine läheb. Klikkides eesmärgi lehel valitud eesmärgile, näete muu hulgas eesmärgi graafilist ülevaadet, millel on välja toodud plaanitud ja tegelik eesmärgi täitmise joon.

Eesmärgid

Kuidas eesmärki seada?

 1. Valige eesmärgi kategooria
  Valige, millisesse kategooriasse sobitub Teie soov kõige paremini. Kas tegemist on mustadeks päevadeks kogumise, auto sissemakse või mõne muu suurema ostuga? Kui Te ei leia sobivat kategooriat, valige kategooria „Muu“. Mõelge kindlasti läbi, mis on pikaajaliselt kõige tähtsam kogumise eesmärk.
 2. Määrake eesmärgile nimi
  Mille jaoks kogute? Pange unistus oma sõnadega kirja, nii on seda mõnusam jälgida. Näiteks, mis marki autot, telekat või muud asja soovite osta või mis muul otstarbel säästate.
 3. Valige eesmärgi saavutamise viis
  Kas teate täpselt, millise summa peate eesmärgi täitmiseks säästma? Või teate pigem arvestada, mitu eurot kuus saate eesmärgi saavutamiseks kõrvale panna? Või on Teile oluline säästa kindlaks ajaks? Valige sobiv viis ja Rahaplaneerija arvutab Teile välja, kuidas eesmärgini jõuda.
 4. Valige kontod või avage hoiused
  Iga eesmärgi täitmine sõltub nende kontode saldodest, millega on eesmärk seotud. Iga eesmärgi saate siduda arvelduskontode ja hoiustega. Näiteks, kui seote eesmärgiga kaks hoiust, millel kummalgi on 200 eurot, on eesmärgist täidetud 400 eurot. Iga muutus kontodel tähistab eesmärgi täitmisele lähenemist või sellest eemaldumist. Soovi korral saate eesmärgi loomisel hõlpsasti avada ka uue hoiuse.
 5. Jälgige eesmärkide täitmist
  Kui eesmärk on seatud, tuleb hakata jälgima selle täitmist. Püüdke püsida seatud graafikus ja säästa igas perioodi jooksul vähemalt nii palju, nagu Te eesmärgi juures kirja panite. Kasutage ka eelarveid. Püüdke eelarves püsida ning otsige tehingute lehelt lisakokkuhoiuvõimalusi.
 • Kas ühte kontot saab siduda ka mitme eesmärgiga?

 • Kas kontosid saab eesmärgile ka hiljem lisada?

 • Kas eesmärgiga seotud raha saab kasutada?

 • Kuidas arvutatakse eesmärgi hetkeväärtust?

 • Kui pikaks perioodiks on võimalik eesmärki seada?

 • Miks ma ei näe graafikul säästetud summat?