Pere Rahaplaneerija

Suur osa peredest armastab majandada ühise rahakotiga. Pere Rahaplaneerijaga saate kogu pere kuludest ja tuludest ühtse ülevaate ning selle põhjal omakorda teha pere eelarveid, seada eesmärke jne. Iga pereliige saab oma kontosid teistega jagada, kusjuures nemad ei pea oma kontosid vastu jagama.

Jagage oma kontosid pereliikmetega

Oma kontode jagamine pereliikmega tähendab seda, et Teie annate teisele inimesele, näiteks abikaasale, välja õiguse vaadata oma kontode tehinguid. Tema näeb Teie tehinguid oma Rahaplaneerijas, mitte aga kontoväljavõttel või kontojäägi lehel. Saate alati vaadata, kellega kontosid jagate ja kes Teiega oma kontosid jagab, samuti võite igal ajal oma tehingute jälgimise õigused eemaldada. Kontode jagamine eeldab täielikku usaldust, mistõttu tuleb arvesse võtta, et kõik tehingud, sõltumata sellest, kas nad on Rahaplaneerijast kustutatud või mis gruppi on nad määratud, on teisel Pere Rahaplaneerija liikmel originaaltehinguna nähtavad.

Planeerige ühiselt

Kui jagate kontosid Pere Rahaplaneerijas, tekib ühine tehingute baas, mis koondab nii Teie kui ka näiteks Teie abikaasa kontod. Kõik sellised Rahaplaneerija funktsioonid nagu rahaasjade ülevaade, eelarve ja eesmärgid võtavad arvesse Teie ja ka pereliikme tehinguid, küll aga ei näe Teie abikaasa Teie loodud eelarveid, eesmärke jne. Seega saab iga pereliige omaette eelarved teha, hoolimata sellest, et koondpilt tehingute lehel sama on.

Kuidas kontosid jagada?

 1. Alustage Pere Rahaplaneerija kasutamist
  Vaadake seadete lehel plokki „Pere Rahaplaneerija“. Ühe nupulevajutusega saate Pere Rahaplaneerija aktiveerida. Seejärel saate pereliikmetele õigusi lisada.
 2. Lisage pereliikmetele õigused
  Arutage pereliikmega Pere Rahaplaneerija kasutuselevõttu ning leppige kokku, kuidas seda kasutada. Sisestage pereliikme eesnimi, perekonnanimi ning ühe tema arvelduskonto number (mitte internetipanga kasutajatunnus ega isikukood). See konto ei pea olema seotud Rahaplaneerijaga, vaid selle kaudu tehakse kindlaks, et tegemist on õige inimesega. Seejärel saatke pereliikmele kutse, millega soovite temaga oma kontosid jagada. Soovi korral muutke kutse teksti.
 3. Valige välja jagatavad kontod
  Valige välja kontod, mida soovite pereliikmega jagada. Valitud kontod ilmuvad nähtavale Teie pereliikme Rahaplaneerija tehingute lehele, liites omavahel mõlema pereliikme kulud ja tulud.
 • Ma juba näen pereliikme kontosid. Mida ma pean tegema, et Pere Rahaplaneerijat kasutada?

 • Jagan oma kontosid pereliikmega, kuid ei soovi seda enam teha. Mida pean tegema?

 • Miks ma ei näe pärast kontode jagamist oma pereliikme eelarveid ja eesmärke?

 • Kas saan välja jagada ka teise isiku kontosid?