Siseriiklik makse

Siseriikliku maksega saad Swedbanki kontolt teha ülekande mis tahes teise panka Eestis. Maksed liiguvad pankade vahel kiiresti, üldjuhul jõuab raha saaja kontole juba samal päeval. Kõige kiirem lahendus on välkmakse, mis jõuab saaja kontole viivitamatult.

Pangasisene makse

Kui nii Sinul kui ka makse saajal on Swedbanki konto, jõuab raha saaja kontole üldjuhul viivitamatult.

Siseriiklik makse

Ülekanded teistesse Eesti pankadesse jõuavad kohale üldjuhul sama päeva jooksul, kui maksekorraldus on tehtud enne kella 16.30. Õhtuti, nädalavahetustel ja riigipühadel tehtud maksed jõuavad kohale üldjuhul järgmise tööpäeva jooksul.

Tulevikumakse

Kui Teil on vaja raha üle kanda millalgi tulevikus, saate maksekorralduse täita kuni aastaks ette. Maksekorralduse andmete sisestamise päeval ei pea kontol olema makseks vajalikku summat, kuid hoolitsge kindlasti selle eest, et vajalik summa oleks kontol maksetähtpäeval

Välkmakse

Swedbanki uues äpis „Swedbank Eestis“ saavad erakliendid ööpäeva jooksul kuni 15 000 euro ulatuses sooritada välkmakseid, mis jõuavad saajani üldjuhul viivitamatult. Välkmakseid saab teha kohalikele pankadele, mis pakuvad välkmaksete vastuvõtmise võimalust. Swedbanki kliendid saavad neid teha praegu Swedbanki siseselt, Coop Pank, LHV ja SEB panka. Vastu saab välkmakseid võtta nendest Euroopa pankadest, mis on liitunud üleeuroopalise välkmaksete süsteemiga. Välkmaksete võimaluse olemasolu saab kontrollida maksja pangas. Osalevate pankade nimekirja võib leida Eba Clearing kodulehelt. Nii nagu muude SEPA euromaksete puhul, on sissetulevad välkmaksed tasuta. Väljuvatele välkmaksetele lisatasu ei kehtestata. Hind on sama, mis tavalistel siseriiklikel euromaksetel.

Hea teada

Korrektsed makse andmed on väga olulised

Veendu alati enne makse sooritamist, et maksekorraldusel olevad andmed on õiged. Kuna maksed liiguvad tänapäeval väga kiiresti, ei ole maksete tühistamine üldjuhul võimalik.

Välisvaluuta ülekanded

Siseriikliku maksega saad välisvaluutat üle kanda ainult Swedbanki kontodele. Teistesse Eesti pankadesse saad valuutaülekandeid teha välismaksekorraldusega ja sel juhul tuleb arvestada ka välismakse teenustasuga.