Arvelduslaen

Arvelduslaen sobib ootamatute suuremate kulutuste katteks või pere-eelarve tasakaalus hoidmiseks.

 • Laenusumma on 1000–20 000 eurot, kuid mitte rohkem kui neli kuupalka.
 • Raha kohe kontole, tagatist pole vaja.
 • Sissetulek vähemalt 500 eurot
 • Intress 13-22%
 • Preemiapunktide eest arvelduslaenu lepingutasu 0 €.
 • Taotluse täitmine võtab vaid mõne minuti.
Täidan taotluse

Milleks arvelduslaen sobib?

Arvelduslaen on mugav võimalus hoida lisaraha pidevalt käepärast. Seetõttu sobib see väga hästi ootamatute suuremate kulutuste katteks. Samuti on see hea variant neile, kellel on plaanis erinevaid suuremaid kulutusi teha, nt remont, ehitus.

Arvelduslaen on eraldi krediidikontol, mis tähendab, et saate otse arvelduslaenu kontolt teha ülekandeid. Samuti on Teil võimalik arvelduslaenu kontolt kanda vajalik summa oma igapäevasele arvelduskontole. Nii saate arvelduslaenu välja võtta sularahas ja kasutada ka kaardiga maksmiseks.

Arvelduslaenu kontole saate teha tagasimakseid Teie valitud ajal ja summas. Nii maksate vähem intressi ja saate raha uuesti kasutusele võtta.

Ülekannetele rakendub tavapärane pangaülekannete hinnakiri.

Tingimused laenu saamiseks

Arvelduslaenu saab taotleda iga täisealine Eesti kodanik või siin alalise või tähtajalise elamisloa alusel viibiv isik, kelle viimase poole aasta keskmine kuu netosissetulek on olnud vähemalt 500 € ja see on laekunud korrapäraselt tema pangakontole.

Kui Te ei ole Swedbanki klient või Teie sissetulek ei laeku Swedbanki, palume Teil arvelduslaenu taotlemiseks esitada viimase 6 kuu arvelduskonto väljavõte pangast, kuhu Teie sissetulek laekub.

Intress ja kohustistasu

Arvelduslaenu intressimäär on 13–22%. Lõplik intressimäär oleneb summa suurusest, laenuvõtja kohustustest ja maksevõimest. Intressi tuleb tasuda vaid nende päevade eest, mil Te tegelikult raha kasutate.

Kohustistasu on nagu kuutasu, mis on vaid 1,2% aastas ja mida arvestatakse kasutamata laenusummalt.

Lepingutasu

Lepingutasu on 1,5% krediidilimiidist, minimaalselt 35 €.

Automaatne pikendamine

Kui olete aasta jooksul oma lepingujärgseid kohustusi täitnud korrektselt ja Teie sissetulekute ning kohustuste suhe vastab panga tingimustele, pikeneb arvelduslaenuleping sama krediidilimiidiga automaatselt ka järgmiseks aastaks. Ja seda pikendamise hetkel kehtivate tingimuste ja hinnakirja järgi. Pank teavitab Teid krediidilimiidi pikendamise tingimustest. Arvelduslaenu automaatse pikendamise puhul lükkub tagasimakseperiood edasi.

Arvelduskrediidi lepingud

Enne 02.03.2015 sõlmitud arvelduskrediidi lepingute pikendamisest teavitab pank kliente personaalselt. Automaatsel pikendamisel kohalduvad pikendamise hetkel kehtivad arvelduskrediidi tüüptingimused.

Kuidas toimuvad tagasimaksed?

Tagasimaksed algavad, kui soovite kasutatud krediidilimiiti tagasi maksma hakata või kui lõpeb kasutusperiood.

Kuumakse

Lepingut sõlmides lepime Teiega kokku, milline on tagasimakseperioodil Teie krediidilimiidi põhiosa kuumakse. See kujuneb järgnevalt: jagame Teie arvelduslaenu krediidilimiidi maksimaalse tagasimakseperioodi pikkusega, mis on alati 48 kuud. Näiteks soovite arvelduslaenu summas 4800 €, siis jagame selle 48-ga ja saame kuumakseks 100 €.

Tagasimakseperiood

Kui olete kasutanud 4800 € suurusest arvelduslaenust näiteks 2000 €, siis jagame selle lepingu sõlmimisel saadud kuumaksega, milleks oli 100 €. Nii kujuneb tagasimakseperioodiks 20 kuud. Kasutamata osa arvelduslaenust, milleks oleks praegusel juhul 2800 €, Te tagasimakseperioodil enam kasutada ei saa.

Krediidilimiidi kasutamine tagasimakseperioodil

Arvelduslaenu krediidikontolt on võimalik kasutada krediidilimiiti juhul, kui olete teinud sellele kontole lisa tagasimakseid. Nii saate selle summa kasutusele võtta, kuid see summa väheneb iga kuu kuumakse võrra.

Tagasimaksed ehk kuumakse

Võetakse automaatselt Teie arvelduskontolt. Juhul, kui olete teinud arvelduslaenu krediidikontole ise tagasimakseid, siis võetakse kuumakse esmalt arvelduslaenu krediidikontolt.

Arvelduslaenuleping lõpeb, kui klient on tagasi maksnud kogu kasutatud krediidilimiidi, kogunenud intressi ja kohustistasu.

Ennetähtaegne tagastamine

Arvelduslaenu võite tagastada osaliselt või täielikult ka enne tähtaja lõppu. Selleks tuleb saata meile internetipanga kaudu pangateade või esitada avaldus Swedbanki esinduses. Krediidilimiidi osaline või täielik ennetähtaegne tagastamine on tasuta.

Krediidilimiidi muutmine

Arvelduslaenu krediidilimiidi suurendamiseks esitage taotlus, vähendamiseks saatke pangateade või pöörduge Swedbanki esindusse.

Maksepäeva või teenindava konto muutmine

Maksepäeva või teenindava konto muutmiseks saatke internetipangas pangateade või pöörduge lähimasse Swedbanki esindusse.

Palume Teil enne lepingu sõlmimist hoolikalt tutvuda lepingu tingimustega ning vajaduse korral konsulteerida asjatundjaga.

 • Mille poolest erineb arvelduslaen varem pakutud arvelduskrediidist?

  Arvelduslaen asub eraldi kontol – krediidikontol. Sellel saab hoida summat, mis on võrdne kliendile väljastatud arvelduslaenu summaga. Kui krediidikontole ülekannet tehes kasvab sellel olev summa arvelduslaenust suuremaks, kantakse ülejääv summa päevavahetusel kliendi arvelduskontole. Kui suurema tagasimakse teeb keegi teine, kantakse ülejäänud summa ikkagi laenukliendi, mitte makse teinud isiku arvelduskontole.

  Arvelduslaenu korral tuleb kliendil tasuda kohustistasu kasutamata laenusumma eest. Juhul kui klient ei vasta enam automaatse pikendamise tingimustele, ei pea ta kogu laenusummat kohe tagasi maksma, vaid saab seda teha maksimaalselt 48 kuu jooksul. Eraldi tagasimaksegraafikut lepingu lõpetamiseks kokku leppima ei pea. Limiit väheneb automaatselt iga kuu ja kliendil on sel ajal õigus veel tagasi maksmata osa oma äranägemise järgi kasutada.

 • Mis saab minu olemasolevast arvelduskrediidi lepingust?

  Juba sõlmitud arvelduskrediidi lepingud jätkuvad senistel tingimustel ja neid saab soovi korral ka muuta. Ainus piirang on see, et arvelduskrediidi summat ei saa suurendada. Pikendame Teie arvelduskrediidi lepingut, kui vastate automaatse pikendamise tingimustele. Pange tähele, et pikendamisel võivad muutuda Teie arvelduskrediidi lepingu tingimused (sh intress) ja lepingule kohalduvad pikendamise teavituses viidatud arvelduskrediidi lepingu tüüptingimused.

  Soovi korral võite tasuta arvelduskrediidi lepingu välja vahetada arvelduslaenu lepingu vastu. Selleks esitage meile internetipangas või pangaesinduses taotlus.

 • Kas minu arvelduskrediit muutub automaatselt arvelduslaenuks?

  Ei muutu. Kui soovite, saate senisel kujul edasi kasutada arvelduskrediiti. Kui soovite arvelduskrediidi asemel hakata kasutama arvelduslaenu, esitage meile selleks arvelduslaenu taotlus internetipangas või pangakontoris.

 • Kuidas saan lõpetada arvelduskrediidi lepingu?

  Arvelduskrediidi lepingu saate ise internetipangas lõpetada juhul, kui lepinguga seotud arvelduskontol on olemas kogu kasutatud arvelduskrediiti kattev summa. Kui kontol ei ole piisavat summat ja soovite lepingu siiski lõpetada, kirjutage meile selle kohta pangateade või pöörduge lähimasse pangakontorisse. Sel juhul lepime puudujääva summa tagasimaksmise tingimustes eraldi kokku.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.