Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Arvelduslaen

 • Alates 01.07.2023 ei saa uusi arvelduslaenulepinguid enam sõlmida.
 • Kui on tarvis lisaraha ootamatute kulude katteks, siis sobib väikelaen.
 • Reisimiseks on sobilik krediitkaart.

Kuidas toimib?

Arvelduslaen on eraldi krediidikontol, mis tähendab, et saate otse arvelduslaenu kontolt teha ülekandeid. Samuti on Teil võimalik arvelduslaenu kontolt kanda vajalik summa oma igapäevasele arvelduskontole. Nii saate arvelduslaenu välja võtta sularahas ja kasutada ka kaardiga maksmiseks.

Arvelduslaenu kontole saate teha tagasimakseid Teie valitud ajal ja summas. Nii maksate vähem intressi ja saate raha uuesti kasutusele võtta.

Ülekannetele rakendub tavapärane pangaülekannete hinnakiri.

Intress ja kohustistasu

Intress alates 13%. Lõplik intressimäär oleneb summa suurusest, laenuvõtja kohustustest ja maksevõimest. Intressi tuleb tasuda vaid nende päevade eest, mil Te tegelikult raha kasutate.

Kohustistasu on nagu kuutasu, mis on vaid 1,2% aastas ja mida arvestatakse kasutamata laenusummalt.

Automaatne pikendamine

Kui olete aasta jooksul oma lepingujärgseid kohustusi täitnud korrektselt ja Teie sissetulekute ning kohustuste suhe vastab panga tingimustele, pikeneb arvelduslaenuleping sama krediidilimiidiga automaatselt ka järgmiseks aastaks. Ja seda pikendamise hetkel kehtivate tingimuste ja hinnakirja järgi. Pank teavitab Teid krediidilimiidi pikendamise tingimustest. Arvelduslaenu automaatse pikendamise puhul lükkub tagasimakseperiood edasi.

Tingimused

documentArvelduslaenu tingimused

Kuidas toimuvad tagasimaksed?

Tagasimaksed algavad, kui soovite kasutatud krediidilimiiti tagasi maksma hakata või kui lõpeb kasutusperiood.

Kuumakse

Lepingut sõlmides leppisime Teiega kokku, milline on tagasimakseperioodil Teie krediidilimiidi põhiosa kuumakse. See kujuneb järgnevalt: jagame Teie arvelduslaenu krediidilimiidi maksimaalse tagasimakseperioodi pikkusega, mis on alati 48 kuud. Näiteks soovisite arvelduslaenu summas 4800 €, siis jagame selle 48-ga ja saame kuumakseks 100 €.

Tagasimakseperiood

Kui olete kasutanud 4800 € suurusest arvelduslaenust näiteks 2000 €, siis jagame selle lepingu sõlmimisel saadud kuumaksega, milleks oli 100 €. Nii kujuneb tagasimakseperioodiks 20 kuud. Kasutamata osa arvelduslaenust, milleks oleks praegusel juhul 2800 €, Te tagasimakseperioodil enam kasutada ei saa.

Krediidilimiidi kasutamine tagasimakseperioodil

Arvelduslaenu krediidikontolt on võimalik kasutada krediidilimiiti juhul, kui olete teinud sellele kontole lisa tagasimakseid. Nii saate selle summa kasutusele võtta, kuid see summa väheneb iga kuu kuumakse võrra.

Tagasimaksed ehk kuumakse

Võetakse automaatselt Teie arvelduskontolt. Juhul, kui olete teinud arvelduslaenu krediidikontole ise tagasimakseid, siis võetakse kuumakse esmalt arvelduslaenu krediidikontolt.

Arvelduslaenuleping lõpeb, kui klient on tagasi maksnud kogu kasutatud krediidilimiidi, kogunenud intressi ja kohustistasu.

Ennetähtaegne tagastamine

Arvelduslaenu võite tagastada osaliselt või täielikult ka enne tähtaja lõppu. Selleks tuleb saata meile internetipanga kaudu pangateade või esitada avaldus Swedbanki esinduses. Krediidilimiidi osaline või täielik ennetähtaegne tagastamine on tasuta.

Krediidilimiidi muutmine

Arvelduslaenu krediidilimiidi vähendamiseks saatke pangateade või pöörduge Swedbanki esindusse. Alates 01.07.2023 ei saa krediidilimiiti suurendada.

Maksepäeva või teenindava konto muutmine

Maksepäeva või teenindava konto muutmiseks saatke internetipangas pangateade või pöörduge lähimasse Swedbanki esindusse.

Krediidi kulukuse määr

Arvelduslaen

Krediidikulukuse määr on 19,575% aastas järgmistel näidistingimustel:

 • krediidilimiit 2000 €;
 • fikseeritud intressimäär 17%;
 • lepingutasu 35 €;
 • tagasimaksete summa 3 020,13 €;
 • krediidi kogukulu 1 055,13 €;
 • krediidi kogusumma 3 055,13 €.

Määr on arvestatud eeldusel, et laen võetakse kasutusele kohe täies mahus ja on kasutusel 5 aastat.

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.