Autoliising ja autolaen

  Autokalender täiendatud!

  Genfi autonäituse kokkuvõtte ja 2017. aasta uued automudelid leiad autokalendrist.

  Sõltuvalt auto vanusest lisandub autoliisingule nüüd 6 kuu euriborile* senisest väiksem intress:

  • kuni 1-aastase auto ostul 1,99%;
  • 2–5-aastase auto ostmisel alates 2,20%;
  • 6-aastase ja vanema auto ostmisel alates 3,20%.

  Tutvun uuendustega

  *Kui euribor on negatiivne, siis loetakse selle väärtus võrdseks nulliga.

Võimalused auto ostmiseks

Autolaen

Autoliising

Laenusumma Kuni 20 000 eurot Alates 5000 eurost
(ilma käibemaksuta)
Tähtaeg 6 kuud–7 aastat 1–7 aastat
(kasutusrendi puhul 5 aastat)
Omafinantseering Ei ole vajalik Alates 10% auto hinnast
Netosissetulek Sissetulek vähemalt 600 eurot kuus (koos kaastaotlejaga kokku vähemalt 800 eurot kuus) Sissetulek vähemalt 600 eurot kuus (koos kaastaotlejaga kokku vähemalt 800 eurot kuus)
Kaskokindlustus Soovituslik Kohustuslik
Auto kuulub ostjale, müümisel ei pea panka teavitama. Auto kuulub liisingufirmale.
Täidan laenutaotluse

Taotlus kaastaotlejale

Täidan liisingutaotluse

Taotlus käendajale

Arvutage kuumakse

Auto hind (EUR)
Sissemakse (%)
Periood
Jääkväärtus
Kuumakse
0 EUR
Arvutus on ligikaudne ning võib erineda Teile pakutavatest tingimustest.

Autolaenu tingimused

 • Autolaenu pakume ainult maismaasõidukite ostuks
 • Laenusumma 3000- 20 000 eurot
 • Sissetulek vähemalt 600 eurot kuus (koos kaastaotlejaga kokku vähemalt 800 eurot kuus). Kaastaotleja peab olema sama leibkonna liige. Mõlemad laenusaajad vastutavad laenu tagasimaksmise eest solidaarselt.
 • Lepingutasu 1,5% laenusummast, vähemalt 100 eurot
 • Intressimäär 8–19%

Laen tuleb kokkulepitud tähtaja jooksul tagasi maksta kuumaksetena, kuid võite laenu tagastada ka enne tähtaja lõppu, esitades meile selleks pangateatena avalduse. Laenu enneaegse tagastamise tasu on määratud hinnakirjas.

Sammud autolaenu võtmiseks

NB!  Sõiduk tuleb 30 päeva jooksul Eesti Maanteeameti liiklusregistri büroos vormistada laenusaaja nimele
 1. Esitage taotlus internetipangas või kontoris.

 2. Haldur annab Teile laenuotsusest teada telefoni või e-kirja teel.

 3. Lepingu allkirjastamine internetipangas.

 4. Kanname laenusumma Teie kontole.  Laenulepingu sõlmimise tasu.

 5. Õnnitleme! Saate uue auto omanikuks.  Registreerige auto enda nimele.

 6. Ärge unustage sõlmimast ka liikluskindlustust.

Laenu taotlemiseks vajalikud dokumendid

 • Kui Teie töötasu ei laeku Swedbanki, esitage meile oma kuue kuu konto väljavõte, mille on kinnitanud konto avanud pank.
 • Kui olete füüsilisest isikust ettevõtja, esitage meile ettevõtluse tulude-kulude kalkulatsioon.

Liisingu saamise tingimused

 • Liisingusumma alates 5000 eurost
 • Sissetulek vähemalt 600 eurot kuus (koos kaastaotlejaga kokku vähemalt 800 eurot kuus). Kaastaotleja peab olema sama leibkonna liige. Mõlemad laenusaajad vastutavad laenu tagasimaksmise eest solidaarselt.
 • Esimene osamakse alates 10% auto hinnast
 • Liisingutähtaja lõppedes võib sõiduk olla
  kõige rohkem 15 aastat vana.
 • Kohustuslik kaskokindlustus
 • Pakume võimalust tasuda kaskokindlustuse eest mugavalt koos liisingu kuumaksega.
 • Kasutusrendi lepingu maksimaalne pikkus on 60 kuud

Sammud liisingu saamiseks

 1. Leidke endale sobiv sõiduk.

 2. Esitage internetipangas, autosalongis või pangakontoris liisingutaotlus.

 3. Haldur küsib vajadusel lisadokumente:

  • sõiduki müügipakkumine või internetis avaldatud müügikuulutus;
  • kui Teie töötasu ei laeku Swedbanki, kuue kuu konto väljavõte, mille on kinnitanud konto avanud pank;
  • kui sõiduki müüja ei ole meie koostööpartner, auto hindamisakt.
 4. Haldur annab Teile liisinguotsusest teada telefoni või e-kirja teel.

 5. Lepime kokku lepingu allkirjastamise aja.

 6. Allkirjastame lepingu digitaalselt, autosalongis või pangakontoris.

 7. Tasute esimese osamakse ja lepingutasu ning võite autole järele minna. Õnnitleme uue auto ostmise puhul!

 8. Sõiduk tuleb Maanteeameti liiklusregistri Teie regiooni büroos vormistada Swedbank Liising AS-i nimele.

 9. Hoolitsege, et autol oleks kehtiv kasko- ja liikluskindlustus. Kui teete kaskokindlustuse mujalt kui Swedbank P&C Insurance AS-is, saatke poliisi koopia e-posti aadressile liisinguadmin@swedbank.ee või faksinumbrile 888 2048 või tooge see lähimasse Swedbanki kontorisse.
  Liisinguandja aktsepteerib kõiki Eestis ametlikku tegevusluba omavaid kindlustusseltse ja nende filiaale.

 10. Liisingulepingu infot näete internetipangas ja soovi korral saate seal mugavalt esitada ka avalduse lepingu muutmiseks. Lepingu muutmise tasud on määratud hinnakirjas.

Toimingud liisingu ajal

 • Sõiduki volitamine

  Sõiduki kasutamine Eestis ja mujal Euroopa Liidus – volikirja ei ole vaja.

  Sõiduki kasutamine mujal välismaal

  Kui Teid ei ole kantud kasutajana sõiduki tehnilisse passi, on liisitud sõidukiga Euroopa Liidust väljasõitmiseks vaja notariaalselt kinnitatud volikirja, mille saate liisingufirmast.

  Kui sõidate liisitud auto või mootorrattaga Armeeniasse, Aserbaidžaani, Kasahstani, Kõrgõzstani, Moldovasse, Tadžikistani, Türkmenistani, Ukrainasse, Usbekistani, Valgevenesse või Venemaale, on vaja sõlmida kaskokindlustuse lisapoliis.

  Notariaalse volikirja saate nelja tööpäeva jooksul pärast avalduse täitmist. Volikirju väljastame nii eesti, vene kui ka inglise keeles. Avaldus volikirja saamiseks

  Tasumine toimub liisinguandja esitatud arve alusel vastavalt Swedbanki hinnakirjale. Notariaalse volikirja maksimaalne kehtivusaeg on kaskokindlustuse lepingu lõppemiseni.

  Muudatused sõiduki registriandmetes

  Kui soovite teha muudatusi sõiduki registriandmetes, vajate Maanteeametis registritoimingute sooritamiseks Swedbank Liising AS-i lihtkirjalikku volikirja. Selle saamiseks täitke avaldus. Tasumine toimub liisinguandja esitatud arve alusel vastavalt Swedbanki hinnakirjale. Lihtvolikirja maksimaalne kehtivusaeg on 20 päeva.

  Volikirja taotlus Maanteeametis toimingute tegemiseks
 • Lepingu muutmine

  Kui soovite liisingulepingus teha muudatusi, nt pikendada liisinguperioodi või taotleda maksepuhkust, esitage avaldus internetipangas või vabas vormis e-kirja teel. Lepingu muutmise tasud on määratud hinnakirjas.

 • Lepingu ennetähtaegne lõpetamine

  Sõiduki müümine eraisikule või ettevõttele

  Kui olete leidnud ostja, on tal võimalus sõiduk välja osta või liisinguleping üle võtta.

  Sõiduki väljaostmisel tuleb Teil esitada liisingulepingu lõpetamise taotlus, samal ajal esitab ostja kinnituse väljaostu kohta. Seejärel saab ostja meilt arve sõiduki ostmiseks. Pärast arve tasumist väljastab Swedbank Liising AS ostjale dokumendid, millega vormistatakse Maanteeameti liiklusregistri vastava regiooni büroos omanikuvahetus.

  Liisingulepingu üleandmisel esitage meile liisingulepingu lõpetamise taotlus, kuhu on märgitud ostja andmed. Uuel liisinguvõtjal tuleb esitada liisingutaotlus. Leping antakse üle hetke jääkväärtuse alusel, kuid omavahelisel kokkuleppel võib ostja Teie sõiduki eest ka rohkem tasuda. Maanteeameti liiklusregistri vastava regiooni büroos tuleb sõiduki registreerimistunnistusele kanda uute kasutajate nimed.

  NB! Kui sõiduki ostab välja kolmas isik, tuleb liisinguvõtjal liikluskindlustuse seaduse järgi pöörduda kindlustusseltsi enne, kui sõiduk uue omaniku nimele ümber registreeritakse, muidu kantakse enammakstud summa seadusest tulenevalt uue omaniku poliisile.

 • Kapitalirendi ja järelmaksu lepingu tähtaegne lõppemine

  Kapitalirendi või järelmaksu lepingu tähtaegsel lõppemisel kontrollime pärast viimase osamakse tasumist, kas kõik kohustused on täidetud (liisingumaksed tasutud, vajalikud dokumendid esitatud). Seejärel saadame Teile lepingu lõpetamise dokumendid postiga või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressile.

  Saadetud dokumendi alusel saate liisingueseme 5 päeva jooksul alates dokumendi väljastamisest Maanteeameti büroos ümber registreerida.

  Kui soovite liisingueseme enda nimele registreerida Maanteeameti e-teeninduses, siis algatame omanikuvahetuse peale viimase osamakse laekumist ja Te peate toimingu teostama e-teeninduses viie kalendripäeva jooksul. Viis päeva hakkab kehtima hetkest, kui info on sisestatud e-teenindusse ja Teile on edastatud vastav teavitus.

  NB! Kui Te ei ole viie päeva möödudes liisingueset enda nimele registreerinud, siis kustutatakse liisingueseme andmed ajutiselt liiklusregistrist ja Teie liikluskindlustuspoliis lõpetatakse automaatselt ning Teil tuleb koos aktiga pöörduda Maanteeameti büroosse.

  Kui soovite lepingu lõpetamise dokumendid saada e-posti aadressile või vormistada toimingu mugavalt Maanteeameti e-teeninduses, siis saatke kiri aadressile liising@swedbank.ee või Swedbanki internetipangast vastavasisuline pangateade.

 • Jääkväärtusega kapitalirendi ja järelmaksu lepingu tähtaegne lõppemine

  Jääkväärtusega kapitalirendi või järelmaksu lepingu korral on Teil võimalik taotleda lepingu pikendamist, et tasuda viimane osamakse vastavalt uuele maksegraafikule. Lepingu pikendamiseks esitage palun enne lepingu lõpptähtaega taotlus aadressile liising@swedbank.ee, kus märkige, milliseks perioodiks soovite lepingut pikendada. Seejärel saadame Teile indikatiivse pakkumise, mille eelduseks on vastavasisulise positiivse krediidiotsuse olemasolu. Liisingulepingu pikendamisega kaasneb lepingutasu vastavalt Swedbanki kehtivale hinnakirjale.

  Juhul, kui viimase osamakse suurus on vähem kui 5000 €, pakume Teile lepingu jääkväärtuse finantseerimiseks autolaenu. Autolaenu puhul kanname laenuraha Teie kontole, mille arvelt saate tasuda liisingu jääkväärtuse. Peale liisingu jääkväärtuse tasumist saate sõiduki omanikuks. Sõiduk tuleb 30 päeva jooksul alates laenulepingu sõlmimisest Eesti Maanteeameti liiklusregistri büroos vormistada enda nimele. NB! Autolaenu pakume ainult maismaasõidukite lepingute pikendamiseks.

  Kui Te lepingut pikendada ei soovi, siis kontrollime pärast viimase osamakse tasumist, kas kõik kohustused on täidetud (liisingumaksed tasutud, vajalikud dokumendid esitatud). Seejärel saadame Teile lepingu lõpetamise dokumendid postiga või digitaalselt allkirjastatult e-posti aadressile.

  Saadetud akti alusel saate liisingueseme 5 päeva jooksul alates akti väljastamisest Maanteeameti büroos ümber registreerida.

  Kui soovite liisingueseme enda nimele registreerida Maanteeameti e-teeninduses, siis algatame omanikuvahetuse peale viimase osamakse laekumist ja Te peate toimingu teostama e-teeninduses viie kalendripäeva jooksul. Viis päeva hakkab kehtima hetkest, kui info on sisestatud e-teenindusse ja Teile on edastatud vastav teavitus.

  NB! Kui Te ei ole viie päeva möödudes liisingueset enda nimele registreerinud, siis kustutatakse liisingueseme andmed ajutiselt liiklusregistrist ja Teie liikluskindlustuspoliis lõpetatakse automaatselt ning Teil tuleb koos aktiga pöörduda Maanteeameti büroosse.

  Kui soovite lepingu lõpetamise dokumendid saada e-posti aadressile või vormistada toimingu mugavalt Maanteeameti e-teeninduses, siis saatke kiri aadressile liising@swedbank.ee või Swedbanki internetipangast vastavasisuline pangateade.

 • Kasutusrendi lepingu tähtaegne lõppemine

  Kasutusrendi lepingu lõppemisel on Teil järgmised võimalused:

  1. Liisingueseme tagastamine

   Hiljemalt üks kuu enne liisingulepingu lõppemist tuleb liisinguese esitada ülevaatamiseks liisingulepingus määratud tagasiostjale, et määrata kindlaks, kas liisingueseme seisukord vastab sõidukite loomuliku ja ebaloomuliku kulumise määramise juhendis kokkulepitud tingimustele. Kui tagasiostja kinnitab liisingueseme tagasiostu, tuleb Teil liisingulepingu lõppkuupäeval loovutada see tagasiostjale. Kui tagasiostja hinnangul esinevad liisinguesemel puudused, on Teil kohustus hüvitada nende kõrvaldamiseks tehtavad remondikulud enne liisingueseme tagastamist.

   NB! Kui Te ei teosta tehnilist kontrolli tagasiostja juures hiljemalt 1 kuu enne liisingulepingu lõppemist, on tagasiostjal õigus keelduda liisingueseme tagasiostmisest.

   Vara ülevaatuse ja tagastamise akt

  2. Liisingulepingu pikendamine

   Lepingu pikendamiseks esitage palun enne lepingu lõpptähtaega taotlus aadressile liising@swedbank.ee, kus märkige, milliseks perioodiks soovite lepingut pikendada. Seejärel saadame Teile indikatiivse pakkumise, mille eelduseks on vastavasisulise positiivse otsuse olemasolu. Liisingulepingu pikendamisega kaasneb lepingutasu vastavalt Swedbanki kehtivale hinnakirjale.

   Juhul, kui jääkväärtuse suurus on vähem kui 5000 €, pakume Teile lepingu jääkväärtuse finantseerimiseks autolaenu. Autolaenu puhul kanname laenuraha Teie kontole, mille arvelt saate tasuda liisingu jääkväärtuse. Peale liisingu jääkväärtuse tasumist saate sõiduki omanikuks. Sõiduk tuleb 30 päeva jooksul alates laenulepingu sõlmimisest Eesti Maanteeameti liiklusregistri büroos vormistada enda nimele. NB! Autolaenu pakume ainult maismaasõidukite lepingute pikendamiseks.

  3. Liisingueseme väljaost

   Kui soovite liisingueseme välja osta, saatke e-kiri aadressile liising@swedbank.ee. Peale viimase graafikujärgse liisingumakse tasumist koostame ja edastame Teile arve liisingueseme väljaostuks. Liisingueseme kokkulepitud jääkväärtusele lisandub käibemaks. Kui olete arve tasunud, edastame Teile dokumendid liisingulepingu lõpetamise kohta, millega saate liisingueseme Maanteeameti büroos enda nimele ümber registreerida. Kui soovite liisingueseme väljaostuõiguse loovutada kolmandale isikule, siis saatke digitaalselt allkirjastatud avaldus, milles on toodud ka liisingueseme väljaostja andmed, aadressile liising@swedbank.ee või Swedbanki internetipangast vastavasisuline pangateade.

   Kui soovite liisingueseme enda nimele registreerida Maanteeameti e-teeninduses, siis algatame omanikuvahetuse peale viimase osamakse laekumist ja Te peate toimingu teostama e-teeninduses viie kalendripäeva jooksul. Viis päeva hakkab kehtima hetkest, kui info on sisestatud e-teenindusse ja Teile on edastatud vastav teavitus.

   NB! Kui Te ei ole viie päeva möödudes liisingueset enda nimele registreerinud, siis kustutatakse liisingueseme andmed ajutiselt liiklusregistrist ja Teie liikluskindlustuspoliis lõpetatakse automaatselt ning Teil tuleb koos aktiga pöörduda Maanteeameti büroosse.

   Pange tähele, juhul kui otsustate esmalt liisingueseme välja osta või liisingulepingut pikendada, kuid hiljem soovite siiski liisingueset tagastada, siis kehtib Teile samuti liisingueseme tehnilise kontrolli nõue.

 • Kasko- ja liikluskindlustus

  Kui Teie igakuisel liisinguarvel kajastub peale liisingumakse ka kaskokindlustuse kuumakse, tuleb arvestada, et kaskokindlustus lõppeb pärast liisingu viimase osamakse maksetähtaja saabumist. Viimane tasumisele kuuluv kaskokindlustuse arve esitatakse Teile eraldi pärast liisingu viimase osamakse tasumist. Kui Te soovite, et kindlustuskaitse jätkuks, siis palun võtke ühendust telefonil 888 1513 või edastage oma soov aadressile varakindlustus@swedbank.ee. Kui Teie igakuisele liisinguarvele ei ole kaskokindlustuse kuumakset lisatud, ei lõpe kaskokindlustuse leping automaatselt koos liisingulepinguga. Tingimuste täpsustamiseks palun võtke ühendust oma kindlustusseltsiga

  Juhul, kui olete liikluskindlustuse sõlminud Swedbanki kaudu, siis pärast sõiduki ümbervormistamist enda nimele, võtke meiega ühendust 30 päeva jooksul, et saaksime kehtiva liikluskindlustuse lepingu Teie nimele ümber vormistada.

  Pange tähele, tulenevalt liikluskindlustuse seadusest kuulub kehtiva liikluskindlustuse ettemaks uuele omanikule, kui eelmine omanik ei ole lõpetanud kindlustust enne sõiduki Maanteeametis ümber registreerimist. Liikluskindlustuse lõpetamiseks pöörduge otse oma kindlustusandja poole.

  Swedbanki varakindlustuse kontaktid lepingu uuendamiseks ja ümber vormistamiseks:

  Teise teenusepakkuja puhul tuleb Teil pöörduda oma kindlustusseltsi.

Mootorratta, väikelaeva, ATV liising

Swedbank pakub liisingut ka mootorrattale, väikelaevale, ATV-le.
Uurige lähemalt Liisingu klienditeeninduse telefonil 613 1324 või kirjutage meile liising@swedbank.ee

Eripakkumine: Intress vaid 2,99% + 6 kuu keskmine Euribor. Pakkumine kehtib kuni 30.06.2017.