Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Uus väärtpaberikonto

Ava väärtpaberikonto ja alusta investeerimist

 • Tehingud Swedbanki fondidega ja Balti aktsiatega on internetipangas tasuta.
 • Balti väärtpaberite hoidmine on tasuta.
 • Muude välisväärtpaberite hoidmine on tasuta kuni 100 000 € väärtuses.
 • Börsitehinguteks taotle LEI koodi siit.
 • Soome, Rootsi ja Norra väärtpaberite dividendidel soodsam maksumäär.

Eestis registreeritud ettevõttele saad väärtpaberikonto avada mõne lihtsa sammuga.

Sinu ettevõttel on Swedbankis arvelduskonto.

Väärtpaberikonto avamiseks saadab ettevõtte juhatuse liige pangateate.

Sinu ettevõttel on Swedbankis arvelduskonto.

Kodupangas on mugav ettevõtte rahaasju ajada. Tule meie kliendiks ja ava siis väärtpaberikonto.

Kuhu investeerida?

 • Aktsiad – lai valik Balti ja maailma aktsiaid.
 • Investeerimisfondid – vali sobiv fond ja edaspidi teevad Sinu eest investeerimisotsuseid meie eksperdid. Fondidega tehingute tegemiseks pole vaja LEI koodi.
 • Börsil noteeritud investeerimisfondid (ETF-id) – ühe investeeringuga lai valik instrumente, alates aktsiatest ja võlakirjadest kuni toormete ja valuutadeni.

Soovid nõu pidada?

Kui tahad investeerimise teemal lähemalt rääkida, helista telefonil +372 613 1606 (tööpäeviti kella 9–17) või broneeri aeg internetipangas.

 • LEI kood (Legal Entity Identifier) on rahvusvaheline 20-kohaline kood, mida peavad omama juriidilised isikud, kes teevad tehinguid börsil noteeritud väärtpaberitega.
 • Pakume oma klientidele LEI-koodi taotlemist meie partneri LEI Registri kaudu kiirelt ja soodsalt siin. Koodi registreerimine ja haldamine on tasuline.
 • Rohkem infot LEI koodi kohta leiate siit.
Loen lähemalt LEI kood (Legal Entity Identifier) on rahvusvaheline 20-kohaline tähtnumbriline kood, mis antakse juriidilistele isikutele, kes teevad tehinguid finantsinstrumentidega. Iga kood on kordumatu ja ei muutu konkreetse juriidilise isiku tegutsemise aja jooksul. LEI kood ei asenda äriregistrist väljastatud koodi. LEI koodi saamiseks tuleb valida üks rahvusvahelistest organisatsioonidest, kellel on õigus väljastada LEI koode juriidilistele isikutele. Väljastajate täieliku loendi leiate siit. Üldjuhul väljastatakse LEI kood mõne tunni kuni ööpäeva jooksul. Kui ettevõtte juriidiline struktuur on keerulisem, võib koodi väljastamine võtta kauem aega. LEI koodil on nii registreerimis- kui ka iga-aastane liikmelisuse uuendamise tasu. LEI kood on vajalik juriidilise isiku tehingute raporteerimiseks järelevalveasutustele. Investeerimisteenust osutav teenusepakkuja ei saa täita oma raporteerimiskohustust, kui juriidilisel isikul puudub LEI kood. Sellisel juhul ei ole võimalik täita nende juriidiliste isikute tehingukorraldusi. Alates 3. jaanuarist 2018 LEI kood nõutav juriidiliste isikute puhul, kes teevad tehinguid Euroopa Majanduspiirkonnas kauplemiskohas (reguleeritud turul, mitmepoolses kauplemissüsteemis, OTFil) kaubeldavate finantsinstrumentidega. Peale LEI väljastamist jõuab LEI kood umbes 1 tööpäeva jooksul tsentraalsesse (GLEIF) süsteemi ja sealt automaatselt panka. Kui juriidilisest isikust klient ei esita investeerimisteenuse pakkujale väärtpaberitehingust raporteerimiseks LEI koodi, ei ole teenusepakkujal võimalik täita seadusest tulenevat raporteerimiskohustust. Sellest tulenevalt võib investeerimisteenuse pakkuja keelduda teenust osutamast. Raporteerimiskohustuse korrektseks täitmiseks peab juriidilisest isikust kliendi LEI kood olema kehtiv. Enne väärtpaberitehingu täitmist kontrollib investeerimisteenuse pakkuja koodi olemasolu.
 • Finantsinstrumendid, millega on võimalik kaubelda Euroopa Majanduspiirkonna kauplemiskohtades (reguleeritud turul, mitmepoolses kauplemissüsteemis) – näiteks aktsiad, võlakirjad ja börsil kaubeldavad fondid (ETF);
 • börsiväliselt kaubeldavad tuletisinstrumendid nagu näiteks valuuta-, aktsia-, intressi- ja toorme derivatiivid (forward’id, swap’id, optsioonid);
 • börsil kaubeldavad tuletisinstrumendid nagu näiteks optsioonid ja futuurid.

Norra dividendide maksustamine

Alates 1. jaanuarist 2019 kehtivate reeglite järgi kohaldatakse Norra ettevõtetest välisaktsionäridele väljamakstavate dividendide suhtes madalamat kinnipeetava tulumaksu määra kui 25%.

 • Kohustuslik maksumäär: 25%
 • Lepinguline maksumäär Eesti residentidele: 15%

Lepingulist maksumäära saab kohaldada, kui kliendil on Eesti maksuresidentsus ja klient esitab pangale allpool nimetatud nõuetele vastavad dokumendid.

Madalama maksumäära taotlemiseks peab klient pangale esitama nõutavad dokumendid hiljemalt kolm päeva enne ex-dividend kuupäeva.

Tea, et oled vastutav nõutavate dokumentide esitamise, samuti dokumentide õigsuse ja väärtpaberitega seotud maksude tasumise eest. Pank ei vastuta kahjude eest, mille on Sulle põhjustanud kohaldatud maksumäär või nõutavate dokumentide esitamata jätmine või nende dokumentide õigeks ajaks esitamata jätmine. Pank ei ole kohustatud Sulle madalama maksumäära taotlemiseks nõutavate dokumentide esitamist või ajakohastamist meelde tuletama.
 • Residentsustõend

  Väljastab maksuamet

  Residentsustõendil peab olema viidatud Eesti ja Norra vahelisele maksualasele kokkuleppele.

  Residentsustõend väljastatakse üksnes jooksva kalendriaasta kohta ning seetõttu tuleb residentsustõend esitada igal soodsama tulu maksumäära taotlemise aastal.


 • Dividendide saaja kinnitus dividendide tegelikuks kasusaajaks olemise kohta

  Lisatud dokumendi näidis. Dokument kehtib esmakordsest esitamisest kuni selle aluseks olevate tingimuste muutumiseni. Sellisel juhul peab klient esitama uue kinnituse.

Juriidilisel isikul on topelt maksustamise vältimise lepingu järgseks tulumaksumääraks vaja edastada Swedbankile järgnevad dokumendid:

Mis kinnitab dividendisaaja õigust soodsamale tulumaksumäärale.

Vastavasisulise kinnituse saamiseks peab klient esitama Norra maksuametile Soodsama tulumaksumäära- või maksuvabastuse taotluse aadressile:

Central Tax Office - Foreign Tax Affairs (SFU)
Skatteetaten
Postboks 9200 Grųnland
0134 Oslo
NORWAY

Juhime tähelepanu, et eelnimetatud vorm peab sisaldama residentsuse kinnitust maksuameti poolt ning saadud nõusolek kehtib kuni selle aluseks olevate tingimuste muutumiseni. Sellisel juhul peab klient esitama uue kinnituse.

Väljastab maksuamet

Residentsustõendil peab olema viidatud Eesti ja Norra vahelisele maksualasele kokkuleppele.

Residentsustõend väljastatakse üksnes jooksva kalendriaasta kohta ning seetõttu tuleb residentsustõend esitada igal soodsama tulu maksumäära taotlemise aastal.

Lisatud dokumendi näidis. Dokument kehtib esmakordsest esitamisest kuni selle aluseks olevate tingimuste muutumiseni. Sellisel juhul peab klient esitama uue kinnituse.

Kui Nõusoleku alusel on rakendatud maksuvabastus (0%), siis kehtib Nõusolek kolm aastat alates esmakordsest väljastamisest või kuni selle aluseks olevate tingimuste muutumiseni. Klient peab esitama järgneva kinnituse iga kolme aasta järel alates esmakordse nõusoleku saamisest.

Kinnitus tuleb esitada enne kolme aasta möödumist esmakordse Nõusoleku kuupäevast.

 1. Taotle Norra maksuameti nõusolek Soodsamaks tulumaksumääraks või maksuvabastuseks.
 2. Taotle residentsustõend kohalikult maksuametilt jooksva kalendriaasta kohta.
 3. Täida tegeliku kasusaaja kinnitus Dividendide saaja kinnitus dividendi tegelikuks kasusaajaks olemise kohta.
 4. Kogu kokku kõik saadud dokumendid ja esitada need pangale enne dividendikuupäeva.
 5. Esita igal järgmisel kalendriaastal uus residentsustõend kohalikult maksuametilt.
 • Nõutavaid dokumente saab pangale esitada alates 01.01.2019.
 • Dokumente saab pangale esitada kalendriaasta vältel enne dividendikuupäeva.
 • Kui nõutavaid dokumente ei ole pangale esitatud enne dividendikuupäeva, makstakse dividendid välja kohustusliku maksumääraga (25%).
 • Residentsustõend (väljastab maksuamet) tuleb esitada alates 2019. aastast ning seda tuleb uuendada igal aastal, sest see väljastatakse üksnes jooksva kalendriaasta kohta. Kui dividendikuupäev on kolmandas kvartalis, võib residentsustõendi esitada nt suvel.
 • Üldine teave kinnipeetava tulumaksu madalama määra taotlemiseks vajalike dokumentide nõuete kohta.

Vajalike dokumentide pangale esitamise sammud:

Dokumendi esitamiseks vali internetipanga menüüst: Igapäevapangandus → Dokumentide haldus → Dokumendi laadimine.

Juriidiline isik saab dokumendid üles laadida ärikliendi internetipangas.

Klõpsa nupul "Laadige uus dokument üles".

Vali Tüüp → Investeerimislepingud

Alltüüp tuleb valida üleslaaditava dokumendi alusel. Iga dokument laetakse eraldi konkreetse alamtüübi alla. Sulle on nähtavad ainult asjakohased valikud.

Palun veendu, et oled esitanud kõik vajalikud dokumendid.

Kõik pangale esitatud dokumendid tuleb allkirjastada käsitsi (soovitatavalt sinise pastapliiatsiga). Käsitsi allkirjastatud dokument tuleb skaneerida ja üles laadida.

Dokumendid kehtivad kuni nende aluseks olevate tingimuste muutumiseni, millisel juhul tuleb Sul esitada uued dokumendid ning teavitada panka.

Soome dividendide maksustamine

Alates 2024. aasta jaanuarist peab Soome dividendisaaja esitama uue vormi – Dividendi saaja deklaratsioon. Deklaratsioon kehtib esitamise aastal ja sellele järgnevad 5 aastat või kuni selle aluseks olevate asjaolude muutumiseni. Varem esitatud tegeliku kasusaaja kinnitus ei kehti alates 01.04.2024.

Palun täida uus vorm ja lae see üles koos oma residentsustõendiga.

NB! Palun lisa deklaratsioonile kõik oma väärtpaberikontod Swedbankis, kus hoiad või kavatsed hoida Soome väärtpabereid.

Alates 1. jaanuarist 2021 kehtivate reeglite järgi kohaldatakse Soome ettevõtetest välisaktsionäridele väljamakstavate dividendide suhtes 30/20 protsendist* madalamat kinnipeetava maksu määra.

Tähelepanu! Madalamat kinnipeetava maksu määra ei ole võimalik taotleda nendele Soome väärtpaberitele, millega kaubeldakse muudel turgudel peale Soome.

* Seadusjärgsed määrad Soomes:

 • Eraisikute puhul: 30%
 • Juriidiliste isikute puhul: 20%
 • Lepinguline maksumäär Eesti residentidele: 15%

Lepingulist maksumäära saab kohaldada, kui Sul on Eesti maksuresidentsus ja esitad pangale allpool nimetatud nõuetele vastavad dokumendid.

Madalama maksumäära taotlemiseks tuleb Sul pangale esitada nõutavad dokumendid hiljemalt kolm päeva enne ex-dividend kuupäeva.

Tea, et oled vastutav nõutavate dokumentide esitamise, samuti dokumentide õigsuse ja väärtpaberitega seotud maksude tasumise eest. Pank ei vastuta kahjude eest, mille on Sulle põhjustanud kohaldatud maksumäär või nõutavate dokumentide esitamata jätmine või nende dokumentide õigeks ajaks esitamata jätmine. Pank ei ole kohustatud Sulle madalama maksumäära taotlemiseks nõutavate dokumentide esitamist või ajakohastamist meelde tuletama.
 • Kui oled Soome maksuresident, veendu, et oled Swedbankile esitanud oma Soome maksukohustuslasena registreerimise numbri.
 • Kui Su andmed (nimi, isikukood, aadress, Soome maksukohustuslasena registreerimise number) on tuvastatavad, kohaldatakse Sulle 25,5% kinnipeetava maksu määra.
 • Kui Swedbankil ei ole kõiki asjakohaseid andmeid, kohaldatakse Sulle 50% kinnipeetava maksu määra.
 • Residentsustõend

  Residentsustõend kehtib üksnes jooksval kalendriaastal ning seetõttu tuleb residentsustõend esitada igal soodsama tulumaksumäära taotlemise aastal (ilma lõppkuupäevata).

  Tõendi väljastab kohalik maksuamet.

  Tõend peab viitama Eesti ja Soome vahelisele maksualasele kokkuleppele.

  Tõend peab olema inglise keeles.

  Kohaliku maksuameti väljastatud tõend peab olema käsitsi allkirjastatud ja skanneeritud. NB! Digiallkirjastatud dokument ei vasta Soome maksuameti nõuetele.


 • Dividendi saaja deklaratsioon

  Alates 2024. aasta jaanuarist peab Soome dividendisaaja esitama uue vormi - Dividendi saaja deklaratsioon. Deklaratsioon kehtib esitamise aastal ja sellele järgnevad 5 aastat või kuni selle aluseks olevate asjaolude muutumiseni. Varem esitatud tegeliku kasusaaja kinnitus ei kehti alates 01.04.2024.

  Palun täida uus Dividendi saaja deklaratsiooni vorm

  ja lae see üles koos oma residentsustõendiga.

  NB! Palun lisa deklaratsioonile kõik oma väärtpaberikontod Swedbankis, kus hoiad või kavatsed hoida Soome väärtpabereid.

 • Nõutavaid dokumente saad pangale esitada alates 01.01.2021.
 • Dokumente on võimalik pangale esitada aasta jooksul enne dividendikuupäeva. Näiteks, kui dividendikuupäev on kolmandas kvartalis, võib residentsustõendi esitada suvel.
 • Esitatud dokumendid tuleb originaalkujul alles hoida kuni andmete muutumiseni.
 • Kui tegeliku kasusaaja kohta ei ole makse tegemise ajal andmeid, kohaldatakse 35% maksumäära.
 • Residentsustõend (väljastab kohalik maksuamet) tuleb esitada alates 2021. aastast ning seda tuleb uuendada igal aastal, sest see kehtib ainult käesoleval kalendriaastal.

Vajalike dokumentide pangale esitamise sammud:

Dokumendi esitamiseks vali internetipanga menüüst: Igapäevapangandus → Dokumentide haldus → Dokumendi laadimine.

Juriidiline isik saab dokumendid üles laadida ärikliendi internetipangas.

Klõpsa nupul "Laadige uus dokument üles".

Vali Tüüp → Investeerimislepingud

Alltüüp tuleb valida üleslaaditava dokumendi alusel. Iga dokument laetakse eraldi konkreetse alamtüübi alla. Sulle on nähtavad ainult asjakohased valikud.

Palun veendu, et oled esitanud kõik vajalikud dokumendid.

Kõik pangale esitatud dokumendid tuleb allkirjastada käsitsi (soovitatavalt sinise pastapliiatsiga). Käsitsi allkirjastatud dokument tuleb skaneerida ja üles laadida.

Dokumendid kehtivad kuni nende aluseks olevate tingimuste muutumiseni, millisel juhul tuleb Sul esitada uued dokumendid ning teavitada panka.

Rootsi dividendide maksustamine

Rootsi välisaktsionäridele kohaldatakse järgmist:

 • standardne maksumäär 30% või
 • soodsam maksumäär 15% Eesti residentidele.

Pane tähele, et soodsamat maksumäära (15%) kohaldatakse ainult Rootsi ettevõtete aktsiate puhul, mis on ostetud börsilt. Soodsam maksumäär kohaldatakse vastavalt kliendi residentsusele ning Teie selleks midagi tegema ei pea.

Soodsamat maksumäära ei ole võimalik taotleda nende Rootsis registreeritud ettevõtete väärtpaberite puhul, millega kaubeldakse muudel börsidel kui Rootsis.

 • Alates 1. septembrist 2022 ei saa Swedbank kohaldada soodsamat maksumäära Rootsi ettevõtete poolt väljamakstud dividendidele, mis on ostetud Helsingi börsilt Soomes. Nende väärtpaberite puhul kohaldatakse standardne maksumäär 30%.

Käesolevat teavet ei tohi pidada investeerimissoovituseks või nõuandeks ega üleskutseks osta või müüa väärtpabereid või teha muid tehinguid. Pank ei osuta maksu ega õigusnõustamisteenuseid.

Investeerimine sobib kõigile.

Hea valik algajale investorile – alusta kas või 1 euroga.

Investeerimisvõimalus neile, kes soovivad kiiresti ja lihtsalt luua hajutatud investeerimisportfelli.

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.