Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Uus väärtpaberikonto

Investeerimisega alustamiseks avage ettevõttele väärtpaberikonto

 • Investeerimist saate igal ajal alustada teile sobiva summaga.
 • Tehingud Swedbanki fondidega ja nende hoidmine on tasuta.
 • Balti aktsiatega internetipangas kauplemine on tasuta.
 • Balti aktsiatega kauplemine ja nende hoidmine on tasuta.
 • UUS! Portfelli hoidmine kuni 100 000 € väärtuses on tasuta.
 • LEI koodi saate soodsalt ja mugavalt meie partneri LEI Registri juurest.

Kuidas alustada investeerimisega?

 • Väärtpaberikonto saab avada seaduslik esindaja saates pangateate.
 • Soovi korral saate portfellihalduseks avada uue arvelduskonto, mis ei ole seotud ettevõtte põhitegevusega.
 • Taotlege ettevõttele LEI-kood kui plaanite teha börsitehinguid.
 • Oma väärtpaberiportfellil ja aktsiaturul saate alati silma peal hoida internetipangas.

Kuhu investeerida?

 • Aktsiad – lai valik Balti ja maailma aktsiaid.
 • Investeerimine fondidesse – valides sobiva fondi, teevad edaspidi teie eest investeerimisotsuseid meie eksperdid. Tehingud Swedbanki fondidega ei vaja LEI koodi.
 • ETF-id – ETF-idega saate oma investeeringuid paremini hajutada.

Soovite pidada nõu?

Investeerimisalase nõu saamiseks helistage telefonil 6131606 või broneerige aeg internetipangast.

 • LEI kood (Legal Entity Identifier) on rahvusvaheline 20-kohaline kood, mida peavad omama juriidilised isikud, kes teevad tehinguid börsil noteeritud väärtpaberitega.
 • Pakume oma klientidele LEI-koodi taotlemist meie partneri LEI Registri kaudu kiirelt ja soodsalt siin. Koodi registreerimine ja haldamine on tasuline.
 • Rohkem infot LEI koodi kohta leiate siit.
Loen lähemalt LEI kood (Legal Entity Identifier) on rahvusvaheline 20-kohaline tähtnumbriline kood, mis antakse juriidilistele isikutele, kes teevad tehinguid finantsinstrumentidega. Iga kood on kordumatu ja ei muutu konkreetse juriidilise isiku tegutsemise aja jooksul. LEI kood ei asenda äriregistrist väljastatud koodi. LEI koodi saamiseks tuleb valida üks rahvusvahelistest organisatsioonidest, kellel on õigus väljastada LEI koode juriidilistele isikutele. Väljastajate täieliku loendi leiate siit. Üldjuhul väljastatakse LEI kood mõne tunni kuni ööpäeva jooksul. Kui ettevõtte juriidiline struktuur on keerulisem, võib koodi väljastamine võtta kauem aega. LEI koodil on nii registreerimis- kui ka iga-aastane liikmelisuse uuendamise tasu. LEI kood on vajalik juriidilise isiku tehingute raporteerimiseks järelevalveasutustele. Investeerimisteenust osutav teenusepakkuja ei saa täita oma raporteerimiskohustust, kui juriidilisel isikul puudub LEI kood. Sellisel juhul ei ole võimalik täita nende juriidiliste isikute tehingukorraldusi. Alates 3. jaanuarist 2018 LEI kood nõutav juriidiliste isikute puhul, kes teevad tehinguid Euroopa Majanduspiirkonnas kauplemiskohas (reguleeritud turul, mitmepoolses kauplemissüsteemis, OTFil) kaubeldavate finantsinstrumentidega. Peale LEI väljastamist jõuab LEI kood umbes 1 tööpäeva jooksul tsentraalsesse (GLEIF) süsteemi ja sealt automaatselt panka. Kui juriidilisest isikust klient ei esita investeerimisteenuse pakkujale väärtpaberitehingust raporteerimiseks LEI koodi, ei ole teenusepakkujal võimalik täita seadusest tulenevat raporteerimiskohustust. Sellest tulenevalt võib investeerimisteenuse pakkuja keelduda teenust osutamast. Raporteerimiskohustuse korrektseks täitmiseks peab juriidilisest isikust kliendi LEI kood olema kehtiv. Enne väärtpaberitehingu täitmist kontrollib investeerimisteenuse pakkuja koodi olemasolu.
 • Finantsinstrumendid, millega on võimalik kaubelda Euroopa Majanduspiirkonna kauplemiskohtades (reguleeritud turul, mitmepoolses kauplemissüsteemis) – näiteks aktsiad, võlakirjad ja börsil kaubeldavad fondid (ETF);
 • börsiväliselt kaubeldavad tuletisinstrumendid nagu näiteks valuuta-, aktsia-, intressi- ja toorme derivatiivid (forward’id, swap’id, optsioonid);
 • börsil kaubeldavad tuletisinstrumendid nagu näiteks optsioonid ja futuurid.

Investeerimine sobib kõigile.

Hea valik algajale investorile – alusta kas või 1 euroga.

Investeerimisvõimalus neile, kes soovivad kiiresti ja lihtsalt luua hajutatud investeerimisportfelli.

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.