Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

USA maksuresidentide maksukuulekust käsitlevad reeglid

Välismaiste kontode maksukuulekuse seadus (FATCA)

FATCA on USA alusseadus, mis kehtestati 2010. aastal ja mille eesmärk on suurendada maksukuulekust nende USA maksumaksjate hulgas, kes kasutavad välismaiseid kontosid. FATCA kohaselt peavad välismaised finantsasutused esitama USA-le andmed kõigi finantskontode kohta, mille omanikuks on USA maksumaksjad või sellised välismaised äriühingud, kus USA maksumaksjatel on oluline osalus. FATCA-l on piiriülene mõju ja seetõttu järgivad seda kogu maailma finantsasutused.

Dodd-Franki seadus

Doddi-Franki Wall Streeti reformimise ja tarbijakaitseseadus (Dodd-Frank) on USA föderaalseadus, mis võeti vastu finantskriisiga võitlemiseks. Sellel USA finantsregulatsiooni oluliselt muutnud seadusel on palju eesmärke, sealhulgas finantsturgude ulatuslik reguleerimine ja investorite senisest suurem kaitse. Õigusakti laiem eesmärk on kaitsta USA kodanikke ning seetõttu on sellel piiriülene mõju: selles sätestatud nõudeid peavad hakkama järgima kogu maailma finantsasutused. Seadusest tulenevalt võib USA kodanikel olla piiratud juurdepääs teatavatele investeerimisteenustele ja ‑toodetele.

FATCA kohaselt peavad USA maksumaksjad aru andma oma välismaal asuvate finantsvarade kohta

Alates 1. juulist 2014 peavad finantsasutused kogu maailmas küsima oma klientidelt, kas nad on USA maksukohustuslased. Juriidilistest isikutest kientide kohta uuritakse ka, kas nende omanikud on USA maksuresidendid või kodanikud. Seda kõike nõuab uus USA eeskiri FATCA ehk välismaiste kontode maksukuulekuse seadus. Ameerika Ühendriigid on sõlminud kokkuleppe andmete kogumiseks mitmete riikide, sh Eestiga.

  • Kellel on kohustus USAs maksu maksta?

  • Mida peab tegema klient, kes on USA maksukohustuslane?

  • Mida peab arvestama juriidiline isik, kellel on vähemalt üks USA maksuresidendist või kodanikust tegelik kasusaaja (isik, kellele kuulub vähemalt 25% juriidilisest isikust või kes muul viisil kontrollib sellest juriidilisest isikust vähemalt 25%)?

  • Mis juhtub, kui klient ei esita nõutavaid andmeid?

Olete internetipangast välja logitud!

Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, saatke need meile pangateatega. Teie arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulgege kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank