Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Korterelamu kindlustus

Korterelamu.

Koguriskikindlustus tagab kindlustunde pea iga õnnetuse korral

 • Kindlustatud on hoone kaasomandis olevad välisseinad, tehnosüsteemid, katus, rõdud, välisaknad, vundament, kandvad seinad, trepikojad, keldrid, aiad jne.
 • Kaitse hõlmab ka kolmandatele isikutele tekitatud kahju.
 • Kindlustuslepingu sõlmimine on lihtne ja kiire.

Pakume koguriskikindlustust, mis tähendab, et kindlustusjuhtumiks on peaaegu kõik ettenägematud ja ootamatud õnnetusjuhtumid. Kindlustatud on korterelamu välisseinad, tehnosüsteemid, katus, rõdud, välisaknad, vundament, kandvad seinad, trepikojad, keldrid, aiad jne.

Korterelamu kindlustus katab kahju järgmiste õnnetuste korral:

 1. Tulekahju

  Taastame tulekahju tagajärjel hävinud korterelamu.

 2. Rahe ja tuul

  Hüvitame kahjud sõltumata tuule ja tormi tugevusest.

 3. Äike ja voolukõikumised

  Hüvitame nii pikselöögist tekkinud kahju kui ka lühisest ja ülepingest tulenevad elektrihäirete tagajärjel tekkinud kahjud.

 4. Torustiku leke ja üleujutus

  Hüvitame uputusest tekkinud kahjud, olenemata tekkepõhjusest.

Tingimused

Kuidas kindlustada

Kindlustuslepingu sõlmimine on lihtne ja kiire.
Esitage taotlus internetipangas, kirjutage aadressil varakindlustus@swedbank.ee või helistage numbril 888 1513.

Kui Teile meie pakkumine sobib, siis väljastame kindlustuspoliisi ja arve esimese osamakse tasumiseks. Leping jõustub peale esimese osamakse tasumist. Kindlustuskaitse algab poliisi märgitud kindlustusperioodi alguskuupäevast.

Küsin pakkumist

Koguriskikindlustus on laia kindlustuskaitsega, mis tähendab, et kindlustusjuhtumiks on peaaegu kõik ettenägematud ja ootamatud õnnetusjuhtumid.

Miks peaks korterelamu kindlustama?

Kindlustusleping tagab laia kaitse

Kindlustatud on hoone kaasomandis olevad välisseinad, tehnosüsteemid, katus, rõdud, välisaknad ja uksed, vundament, kandvad seinad, trepikojad ja liftid, keldrid, aiad jne. Lisaks tagab kindlustuskaitse hoonega samal krundil maa peal asuvad ja maapinnaga püsivalt ühendatud ehitised, mille üldpindala on väiksem kui 10 m2 või muud objektid nagu piirded, kaev, katusealused, aed, õuevalgustid, lipuvarras. Kindlustatud on ka hoonega seotud soojuspumbad, maa-alused kommunikatsioonitrassid ja tehnosüsteemide osad, mis kuuluvad Teile. Rajatiste kindlustussumma on 35 000 eurot.

Korterelamutes juhtub õnnetusi, vargusi ja vandaalitsemist

Ainuüksi Swedbank P&C Insurance AS poolt registreeriti 2020 aastal korterelamutes kokku 114 kahjujuhtumit. Hüvitatud kahjusummad ulatusid üle 128 000€.

Korterid võivad olla kindlustatud, aga sellega seoses korterelamu ise ei ole

Kui Teie korterelamus on kõikidel korteritel sõlmitud kodukindlustuse leping, siis need lepingud kaitsevad ainult korterite sees juhtunud õnnetusjuhtumite puhul. Kui õnnetusjuhtum või vandaali poolt tekitatud kahju juhtub ühiskasutavatel pindadel, nt trepikojas, keldris jms kohtades, siis peab kahjusumma hüvitama korteriühistu.

Kaitse ka kolmandate isikute varale

Kui Teie kortermaja katusest peaks vesi läbi voolama ja selle tõttu saab kannatada ka korter, siis hüvitame korterile tekitatud kahju. Hüvitamisele kuuluvad ka jääpurikate kukkumisest ja maja ees olevast libedusest tekkinud kahjud. Antud kaitse kehtib, kui lepingusse on lisatud ka vastutuskindlustuse kaitse.

Kahju hindamine

Kui on toimunud kahjujuhtum, siis kahju hindamiseks saadame kohale eksperdi, kes teeb kindlaks kahju põhjuse ja kahju ulatuse. Pärast kahju ulatuse tuvastamist koostatakse remondi kalkulatsioon ja hinnatakse, kui palju aega võib kuluda remondile. Pärast kalkulatsiooni kinnitamist kindlustusseltsi poolt, lepitakse korterelamu esindajaga kokku tööde alustamise tähtaeg.

Remondi ettevalmistus

Pärast kahjuteate ja hüvitamise avalduse vastuvõtmist ning korterelamu ülevaatamist vormistame hüvitamisotsuse. Väljastame ka remonti läbiviivale ettevõttele tööde tegemiseks nõusoleku. Seejärel lepib ettevõte Teiega kokku remondi aja.

Omavastutus

Omavastutuse summa on märgitud poliisil. Rahalise hüvitise korral lahutatakse see hüvitise kogusummast maha. Kui hüvitis makstakse otse remonti läbiviivale ettevõttele, saate selle kohta eraldi arve, mis tuleb tasuda vastavalt kokkuleppele, kas enne või pärast remonti.

Pärast kahju toimumist kindlustussumma ei vähene

Tagame, et kindlustuslepingu sõlmimisel kokkulepitud kindlustussumma kehtib Teie kodule ka pärast kahju toimumist. Te ei pea tasuma täiendavat makset esialgse kindlustussumma taastamiseks.

Kontaktid

Kahjukäsitlus

 • 888 2111
 • Teatan kahjust
 • Kindlustusjuhtumi korral teavita meid esimesel võimalusel.
Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.