Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Ettevõtte finantsvõimekuse hindamine

Ettevõtte finantstervis

Edukas ettevõte jõuab klientideni, suudab leida ja hoida häid töötajaid ning rahastab arendustegevust. Selle kõige aluseks on planeerimine – tegevuste läbimõtlemine ja prioriteetide paikapanek. Ning muidugi korras finantsnäitajad. Sellel lehel saab hinnata oma ettevõtte finantstervist, näiteks:

  • vaadata oma ettevõtte finantsvõimekuse taset;
  • külastada jätkusuutlikkuse HUBi, et sel teekonnal teadlikult edasi liikuda;
  • koguda mõtteid, kuidas ettevõtte finantstervist edendada.

Vaadake, milline on teie ettevõtte finantsvõimekuse tase

Ettevõtte finantsvõimekus põhineb teie viimasel majandusaasta aruandel. Korras rahaasjad ja ettevõtte vastutustundlik tegevus loob lihtsamad ja soodsamad võimalused finantseeringu saamiseks.

{ "yAxis": { "min": 0, "max": 100 } }
  1. Logige internetipanka sisse.
  2. Vaadake finantsvõimekuse taset.
  3. Selgitage välja oma tugevused ja nõrkused.
  4. Kui te ei näe oma ettevõtte finantsvõimekuse taset või tekib küsimusi, siis palun broneerige aeg nõustamiseks.

Finantsandmed

Ettevõtte finantseerimisvõimekus põhineb teie viimasel majandusaasta aruandel, jälgige oma raamatupidamise nõuetekohasust ja hoidke finantsaruandeid ajakohasena.

Ajakohane, vähemalt kord aastas esitatud majandusaasta aruanne on finantseeringu taotlemisel väga oluline.

Teie omakapital on   EUR.

Kohustuste ja omakapitali suhe on  %.

Mida suurem on omaosalus ettevõtte varades, seda madalam on ettevõttega seotud krediidirisk.

EBITDA Kasum enne intresse, amortisatsiooni ja makse   EUR.

Ettevõtte võime kasumit teenida on finantseerimisvõimekuse hindamisel oluline tegur.

Ettevõtte rahalised vahendid peavad olema piisavad, et katta võimalikke lisakohustusi.

Finantseerimist soovival ettevõttel peab olema piisav käive või plaanitav arvestatava käibega projekt. Stabiilne käive näitab, et tegemist on finantsiliselt jätkusuutliku ettevõttega.

Krediidiajalugu

Ettevõtte krediidiajalugu on üks olulisemaid tegureid laenuvõimekuse hindamisel. See tähendab teie ettevõtte, seotud ettevõtete ja võtmeisikute makseajaloo ülevaatamist. Lisateavet isikuandmete töötlemise kohta leiate siit.

Teie ettevõtte praeguste ja varasemate kohustuste õigeaegne tagasimaksmine Swedbankis on nii ettevõtte kui ka seotud isikute finantsvõimekuse üks põhikomponente.

Teie ettevõtte ja seotud ettevõtete maksedistsipliin kolmandate isikute suhtes aitab meil mõista, kas teie ettevõte on vastutustundlik partner.

Suhe pangaga

Palun andke meile teada, kui olete hiljuti muutnud oma ettevõtte nime, omanikku või tegevusvaldkonda. Täitke kindlasti rahapesu tõkestamise küsimustik või ajakohastage olemasolevat küsimustikku, sest see on oluline eeldus finantseerimisel.

Täidetud ja ajakohane kliendiandmete küsimustik on eeltingimus Swedbankist finantseeringu taotlemisel.

Aktiivne ja pikaajaline suhe pangaga loob finantseeringu taotlemiseks soodsamad tingimused.

Blokeeritud konto on märk, et ettevõttel on raskusi.

Mida kauem on teie ettevõte tegutsenud, seda usaldusväärsem see meie jaoks on.

Ettevõtte jätkusuutlikkuse teekond

Ettevõtte edu üks väga tähtis komponent on ka jätkusuutlikkus, seda loomulikult rahaasjades, aga ka selles, kui hästi järgib firma ESG ehk keskkondlikke, sotsiaalseid ja heade juhtimistavadega seotud põhimõtteid. Paljud uuringud on näidanud, et jätkusuutlikkuse ja finantstulemuste vahel on positiivne seos.

Külastage meie jätkusuutlikkuse HUB-i, tutvuge veebikooliga ja kasutage praktilist ESG tööriista, et teha esimesed sammud ettevõtte jätkusuutlikkuse teekonnal.

Vaatan lähemalt

Nõuanded ettevõtte hea finantstervise tagamiseks

Laiendage teadmisi finants- ja ettevõtlusteemadel

Teadmised aitavad mõista ettevõtte rahaasju, nende najal saate teha targemaid äriotsuseid ja oskate paremini kasutada finantsteenuseid, et ettevõtet edukamalt kasvatada. Teadmistepõhised otsused viivad üldjuhul paremate äritulemusteni ja annavad teile konkurentsieelise.

Planeerige ettevõtte rahaasju

Samamoodi, nagu tuleb planeerida isiklikke rahaasju, on väga tähtis silm peal hoida ka ettevõtte rahaasjadel. Planeerige ettevõtte rahavooge, leidke optimaalne varude tase ja hoidke silm peal maksetähtaegadel. Olge kursis ettevõtte suurimate kuluartiklitega ja otsige võimalusi kulude kärpimiseks.

Looge piisav rahaline puhver

Äritegevus on täis üllatusi ja mitte kõik neist ei ole meeldivad. Veenduge, et ettevõte suudab pinnal püsida, kui ette tuleb suuri ettenägematuid kulusid või jääte ootamatult ilma planeeritud tuludest. Kui teie rahareserv on liiga väike, tasub läbi mõelda, kuidas seda suurendada.

Tehke mõistlikke investeeringuid

Investeeringud peaksid vastama ühele peamisele kriteeriumile – kas nad toovad ettevõttele tulu? Kui vastus on jah, tasub investeerida. Ennekõike tasub teha ettevõtte põhitegevusega seotud investeeringuid, mujale on mõistlik raha paigutada vaid siis, kui ettevõttel on selleks piisavalt puhvrit.

Hoidke rahaasjadel jooksvalt silm peal

Seadke ettevõttele selged ja realistlikud äri- ja finantseesmärgid ning hinnake korrapäraselt nende tulemuslikkust. Jälgige jooksvalt olukorda ning püüdke ettevõtte jaoks leida tõhusamaid lahendusi ja kasvuvõimalusi. Ettevõtte eri arenguetappides aitavad eesmärke saavutada muuhulgas erinevad pangalahendused.

Kui kavatsete laieneda, otsige rahastust juba varem

Kui vajate investeeringute või ka käibekapitali jaoks rahastust, tasub alati meie poole pöörduda ja oma rahastamisvõimalusi uurida, et siis sobivad pangalahendused enda heaks tööle panna. Samuti võib lisaraha kaasamine aidata hoida ettevõtte head finantstervist, tagades ootamatusteks vajaliku varu.

Aitame leida sobiva finantseeringu

5 esimest sammu oma ettevõtte loomiseks

Loen lähemalt

Miks ja kuidas hinnata ESG olulisi mõjusid

Loen lähemalt

Kuidas alustava ettevõtjana planeerida oma aega efektiivselt?

Loen lähemalt

Ettevõtte konto saate mugavalt avada internetipangas.

Asuge rahavooge planeerima Tailwindi abil. Swedbanki kliendile 6 kuuks tasuta!

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
  • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.