Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Lahendused ja nõuanded makseraskuste korral

Maksepuhkusest

Kui Teie ettevõttel on tekkimas finantskohustuse täitmisel raskusi, siis palun pöörduge ennetavalt meie poole, et koos leida lahendus kuidas keerulisest olukorrast välja tulla.

Meie äriklientidel on ajutiste makseraskuste tekkimisel võimalik taotleda üldjuhul kuue kuu pikkust maksepuhkust. Edasi on võimalik lükata laenu ja liisingu (v.a. sõiduautode kasutusrendi) põhiosa makseid. Maksepuhkuse vormistamisel kaasnevad hinnakirjas toodud tasud ja lepingu tingimused võivad muutuda.

Juhul kui olete kasutanud maksepuhkust ja ettevõttel on endiselt raskusi laenukohustuste täitmisega, siis palun võtke meiega ühendust, et koos leida sobivaim lahendus ettevõtte jätkusuutlikuks äritegevuseks.

Täidan maksepuhkuse taotluseBroneerin nõustamise

On äärmiselt oluline, et esitate maksepuhkuse taotluse enne, kui tekib tasumata laenu- või liisingumakse tõttu võlgnevus.

 • Maksepuhkust saate taotleda internetipangas.
 • Maksepuhkust rakendatakse laenu ja liisingu põhiosa maksetele, intressimakseid tuleb tasuda endiselt igal kuul.
 • Reeglina saate taotleda põhiosa maksepuhkust 6 kuuks ja vajadusel lepingu lõpptähtaja pikendamist 6 kuu võrra. Sõiduautode kasutusrendi puhul me lepingu pikendamist ei paku.
 • Edasi lükatud põhiosa maksete summa jaotatakse ülejäänud laenuperioodile.
 • Kas maksepuhkusele oleks alternatiiv pikem maksegraafik?
 • Kui suur on vajadus rahalistele vahenditele ja kauaks olemasolevast puhvrist jätkub?
 • Mida olete teinud või plaanite teha ettevõte kulude vähendamiseks? Näiteks: kokkulepped rendi vähendamiseks, töötasude vähendamine, alternatiivsete müügikanalite väljatöötamine jne.
 • Milline on omaniku soov ja võimekus ettevõtet toetada?
 • Küsige võimalusel tarnijatelt maksetähtaegade pikendamist.
 • Hinnake laovarude optimaalsust vastavalt olukorrale.
 • Kaaluge võimalust kliendile hinna osas vastu tulla, et laovarusid vähendada.
 • Küsige maksepuhkust kõikidelt finantseerijatelt.

Põhiosa maksepuhkus

Põhiosa maksepuhkus on abiks kui ettevõtte rahavood on ajutiselt vähenenud. Maksepuhkuse pikkus on laenu ja liisingu puhul 6 kuud. Selle aja jooksul on lepingu põhiosamaksed peatatud ja tasuda tuleb vaid intressimakseid. Üldjuhul maksepuhkust mitu korda ei pikendata.

Lepingu tähtaja pikendamine

Lepingu tähtaja pikendamisest on abi, kui ettevõtte rahavood on püsivalt vähenenud. Lepingu pikendamine tähendab seda, et kuumakse muutub väiksemaks, aga laenu või liisingu tagasimaksmiseks kulub pikendatud aja võrra rohkem aega.

Kui senine maksekäitumine on olnud korrektne ja teil on plaan tehtud ning vajate lühiajaliselt täiendavaid käibevahendeid, siis on selleks erinevaid võimalusi:

Ettevõte saab taotleda uute investeeringute finantseerimist siis, kui maksepuhkus on lõpetatud.

Juhime tähelepanu, et enam kui 6 kuu pikkune maksepuhkus mõjutab ettevõtte krediidireitingut ning seetõttu võib ettevõttel tulevikus osutuda keeruliseks pangast finantseeringu saamine.

Olete internetipangast välja logitud!

Kui Teil on küsimusi või ettepanekuid, saatke need meile pangateatega. Teie arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulgege kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank