Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Välisarvelduste info

Makse tüüp Valuuta Makse edastatakse korrespondentpanka või saaja panka Kulud kantakse kahasse (EUR) Makse-
korraldus
tuleb panka edastada*
Elektroonilises kanalis Esinduses ja nõustamiskeskuses
Euroopa makse EUR samal arvelduspäeval 0,38€ 5€ Siseriiklik makse enne kella 16:30
Makse välismaale enne kella 16:00
Esinduses ja nõustamiskeskuses enne 16:00
Euroopa kiirmakse  kuni 10 000 € (k.a) - 7 €;
 rohkem kui 10 000 € - 30 €
 kuni 10 000 € (k.a) - 9 €;
 rohkem kui 10 000 € - 32 €
Swedbanki grupisisene makse EUR samal arvelduspäeval
(3 tunni jooksul)
0,38€ 5€ enne kella 17:30
SEK, USD 2€ 5€ enne kella 16:00
NOK enne kella 15:00
Läti, Leedu muud valuutad
Rootsi, Soome, Norra muud valuutad ülejärgmisel arvelduspäeval ei ole oluline, millal maksekorraldus on edastatud panka
Välismakse - Kulud kantakse kahasse
Tavamakse kõik valuutad ülejärgmisel arvelduspäeval 6€ 20€ ei ole oluline, millal maksekorraldus on edastatud panka
Kiirmakse EUR, USD järgmisel arvelduspäeval 10€ 30€ enne kella 15:00
muud valuutad enne kella 14:00
Ekspressmakse EUR, USD samal arvelduspäeval 35€ 40€ enne kella 14:00

* Makse tehakse pangapäeval. Pangapäev on kalendripäev, mis pole laupäev, pühapäev, rahvuspüha ega riigipüha.
Välismaksete täieliku hinnakirja ja tingimused leiate siit.

Euroopa makse tingimused

 • Makse valuuta on euro.
 • Makset võib teha piiramatu summa ulatuses.
 • Euroopa makse tasu on 0,38 eurot, mis kehtib era- ja ärikliendi internetipangas ning Swedbank Gateways tehtud maksetele.
 • Maksele on märgitud korrektne saaja IBAN.
 • Teenustasutüüp on kulud kahasse (SHA).
 • Euroopa makse jõuab saaja panka samal arvelduspäeval, kui makse on edastatud panka enne kella 16.00.
 • Makse saaja pank asub Euroopa Liidu ja/või Euroopa Majanduspiirkonna riigis (lisaks Andorra, Gibraltar, Mayotte, Monaco, Šveits, San Marino, Saint-Martin, Saint-Barthelemy, Saint-Pierre ja Miquelon, Suurbritannia (k.a Guernsey, Mani saar (Isle of Man), Jersey), Vatikan).
 • Euroopa makse võimaldab saajale edastada lisaks tavapärasele makse selgitusele täiendavat infot: maksja maksetunnust (originator’s reference number) ning maksja või saaja identifitseerimistunnust.

Euroopa Liitu ja Euroopa Majanduspiirkonda kuuluvad riigid
Austria, Belgia, Bulgaaria, Eesti, Hispaania (k.a Kanaari saared, Ceuta ja Melilla), Holland, Horvaatia, Iirimaa, Island, Itaalia, Kreeka, Küpros, Leedu, Liechtenstein, Luksemburg, Läti, Malta, Norra, Poola, Portugal (k.a Assoorid ja Madeira), Prantsusmaa (k.a Martinique, Prantsuse Guajaana, Guadeloupe, Reunion), Rootsi, Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Sloveenia, Soome (k.a Ahvenamaa), Taani, Tšehhi, Ungari.

Teised riigid, kuhu saab teha Euroopa makset
Andorra, Gibraltar, Mayotte, Monaco, Šveits, San Marino, Saint-Martin, Saint-Barthelemy, Saint-Pierre ja Miquelon, Suurbritannia (k.a Guernsey, Mani saar (Isle of Man), Jersey), Vatikan.

NB! Suurbritannia ei kuulu enam Euroopa Liitu, kuid jätkab osalemist ühtses euromaksete piirkonnas ning sinna on võimalik teha ja sealt vastu võtta Euroopa (SEPA) makseid. 1. jaanuarist 2021 on kohustuslik lisada Suurbritanniasse tehtavatele Euroopa maksetele maksja aadress ja BIC-kood. Swedbankis lisatakse need automaatselt, teie ei pea selleks midagi tegema.

Lätti Leetu Rootsi Norra Soome
EUR samal arvelduspäeval, kui maksekorraldus on esitatud panka hiljemalt 17.30
USD samal arvelduspäeval, kui maksekorraldus on esitatud panka hiljemalt 16.00
SEK samal arvelduspäeval, kui maksekorraldus on esitatud panka hiljemalt 16.00
NOK samal arvelduspäeval, kui maksekorraldus on esitatud panka hiljemalt 15.00
muu valuuta samal arvelduspäeval, kui maksekorraldus
on esitatud panka hiljemalt 15.00
ülejärgmisel arvelduspäeval

Arvelduspäeval kantakse raha üle saaja panka. Arvelduspäev on kalendripäev, mis pole laupäev, pühapäev, rahvuspüha ega riigipüha.

Rahvusvaheliste maksete teostamise piirangud

Finantssanktsioonide, riskiisu ning Swedbanki põhimõtete ja Swedbanki korrespondentpankade tingimuste tõttu Swedbank reeglina ei teosta ega võta vastu makseid järgmistesse riikidesse: Afganistan; Iraan; Kuuba; Põhja-Korea; Süüria; Ukraina valitsuse kontrolli alt väljas olevad piirkonnad: Krimm, Herson, Zaporižžja, Lugansk, Donetsk; Valgevene; Venemaa; Venezuela.

Riikide ja piirkondade nimekirja, kuhu alates 01.09.2023 makseid ei teostata, kuuluvad muuhulgas (nimekiri ei ole täielik, sest finantssanktsioonid ja põhimõtted võivad ajas muutuda): Ameerika Samoa; Anguilla; Aruba; Belize; Bhutan; Bonaire, Sint Eustatius ja Saba; Briti Neitsisaared; Brunei; Burkina Faso; Burundi; Cooki saared; Djibouti; Ekvatoriaal-Guinea; El Salvador; Eritrea; Eswatini (Svaasimaa); Fidži; Gambia; Grenada; Guinea; Guinea-Bissau; Haiti; Ida-Timor; Iraak; Kesk-Aafrika Vabariik; Kiribati; Komoorid; Lesotho; Lõuna-Sudaan; Lääne-Sahara (Sahara Araabia Demokraatlik Vabariik); Marshalli saared; Mauritaania; Mikroneesia Liiduriigid; Montserrat; Myanmar (Birma); Nauru; Niger; Niue; Paapua Uus-Guinea; Palau (Belau); Põhja-Mariaanid; Saalomoni Saared; Saint Helena; Saint Lucia; Saint Vincent ja Grenadiinid; Samoa; São Tomé ja Príncipe; Somaalia; Suriname; Tonga; Tšaad; Turks ja Caicos; Tuvalu; Vanuatu; Wallis ja Futuna.

Tasub tähele panna, et rahvusvaheliste maksete teostamise või juba teostatud maksete edastamise tähtaeg (sealhulgas laekuvate maksete krediteerimise tähtaeg) võib pikeneda, sest Swedbank võib kliendi makse peatada, et uurida makse seotust rahvusvaheliste sanktsioonidega ning selle vastavust Swedbanki sisemiste otsustega ja korrespondentpankade riskiisuga. Rahvusvahelisi makseid võib blokeerida või külmutada ka mõni teine makse teostamises osalev pank (korrespondentpank, saaja või maksja pank) peale Swedbanki. Swedbank ei hüvita oma klientidele makse külmutamisest tulenevat kahju. Seetõttu peaksid kliendid alati ise võimalike rahvusvaheliste sanktsioonide riske hindama.

Kasulikud lingid:

Rahvusvaheline kontonumber

IBAN algab alati kahekohalise riigikoodiga, millele järgneb kahekohaline kontrolljärk, seejärel on enamasti viide pangale (panga kohalik kood) ja riigisisese saaja kontonumber.

IBAN-i kasutamine vähendab maksete viivituste ja vigade arvu, sest makset edastav pank saab kontrollida rahvusvahelise kontonumbri õigsust juba enne makse pangast väljasaatmist.

Oma rahvusvahelise kontonumbri saate teada IBAN-i kalkulaatori abil

Kui teie või teie ettevõte tegutseb laevanduse valdkonnas või on sellega seotud, siis rahvusvaheliste laevandusvaldkonna reeglite kohaselt on kohustuslik väljale „Selgitus“ lisada:

 • M/L: laeva nimi;
 • IMO: Rahvusvahelise Merendusorganisatsiooni number;
 • LIPP: lipuriik;
 • OMAND: omaniku nimi;
 • REGISTREERING: number ja riik.

Muul juhul võib makse teostamises tekkida viivitus, kuna maksja pangalt küsitakse puuduvat teavet. Kui makse ei vasta rahvusvahelistele standarditele (sealhulgas USA seadusandlusele), võib korrespondentpank selle külmutada.

Soovime juhtida tähelepanu asjaolule, et nii EL kui ka USA on kehtestanud ulatuslikud (terviklikud) rahvusvahelised sanktsioonid Krimmi ja Sevastoopoli piirkondadele. Sanktsioonid hõlmavad nende piirkondadega seotud impordi, ekspordi, investeeringute ja rahastamise piiranguid ja keelde.

Praeguse olukorra, sisemiste otsuste ja peamiste korrespondentpankade riskipõhimõtete tõttu ei teosta Swedbank reeglina makseid (nii väljaminevaid kui ka sissetulevaid) nendesse piirkondadesse ega makseid, mis on nende piirkondadega seotud (nt saaja aadress on Krimmis), seda mitte üheski valuutas.

EL ja USA on kehtestanud kapitaliturule ja uutele laenudele juurdepääsu piiravad meetmed (sektoriaalsed sanktsioonid) teatud Venemaa pankadele (nt Gazprombank, Venemaa Põllumajanduspank, Venemaa Hoiupank, Vnesheconombank, VTB Pank jne). Swedbank peab veenduma, et mainitud pankadega seotud rahvusvahelised maksed ei rikuks kehtestatud piiranguid. Seega võib Swedbank nendega seotud makseid täiendavalt kontrollida. Kuna varjatud rahastamisega seotud makseid on raske tuvastada, võib makse teostamine viibida või selle täitmisest võidakse keelduda.

Nii EL kui ka USA on kehtestanud sanktsioonid Luganski ja Donetski haldusorganite ning nendega lähedalt seotud füüsiliste ja juriidiliste isikute vastu. Selliste maksete teostamine, mille aadressides ja selgitustes on viited vastavatele piirkondadele või seal registreeritud juriidilistele või füüsilistele isikutele, võib rohkem aega võtta või nende teostamisest võidakse kehtestatud piirangute ja keeldude tõttu keelduda.

Soovime juhtida tähelepanu asjaolule, et nii EL kui ka USA on kehtestanud ulatuslikud (terviklikud) rahvusvahelised sanktsioonid Hersoni, Zaporižžja, Luganski ja Donetski, Krimmi ja Sevastoopoli piirkondadele.

Praeguse olukorra, sisemiste otsuste ja peamiste korrespondentpankade riskipõhimõtete tõttu ei teosta Swedbank reeglina makseid (nii väljaminevaid kui ka sissetulevaid) nendesse piirkondadesse ega makseid, mis on nende piirkondadega seotud, seda mitte üheski valuutas.

Araabia Ühendemiraatide Keskpank on kehtestanud erinõuded Araabia Ühendemiraatide pankadesse tehtavatele maksetele. Lisaks tavapärasele makseinfole tuleb maksekorralduse selgituse väljale lisada makse kood. Kood tuleb kirjutada selgituse väljale järgmises formaadis:

/BENEFRES/AE/kood/Makse sõnaline selgitus, ja/või arve number

Makse koodi annab maksjale ülekande saaja. Nõuetekohase info puudumisel võib välispank makse tagasi lükata või esitada järelepärimisi.

Koodide tabel asub siin.

Alates 31.01.2023 kehtivad erinõuded Malaisia tehtavatele maksetele. Lisaks tavapärasele makseinfole tuleb maksekorralduse selgituse väljale lisada makse kood ja täpne tehingu sisu kirjeldus.

Kood tuleb kirjutada selgituse väljale järgmises formaadis:

POP tühik 5-kohaline kood tühik täpne tehingu sisu kirjeldus

Näide: POP 16791 Trade-related services

Makse koodi annab maksjale ülekande saaja. Nõuetekohase info puudumisel võib välispank makse tagasi lükata või esitada järelepärimisi.

Koodide tabel asub siin.

Rahvusvahelised sanktsioonid on piiravad mittesõjalised meetmed, mis on kehtestatud eesmärgiga tagada rahvusvaheline rahu ja julgeolek ning inimõiguste järgimine.

Sanktsioone kehtestavad Ühinenud Rahvaste Organisatsioon (ÜRO), Euroopa Liit (EL) või konkreetsed riigid (nt Ameerika Ühendriigid (USA), Ühendkuningriigid (UK)). Sanktsioone kehtestatakse riikide või füüsiliste ja juriidiliste isikute suhtes, kes rikuvad inimõigusi, algatavad etnilisi või territoriaalseid konflikte, toetavad terrorismi või rikuvad muid rahvusvahelisi norme ja põhimõtteid.

Rahvusvaheliste sanktsioonide vorm sõltub nende eesmärgist (nt relvastatud konflikti vältimine, terrorismivastane võitlus). Need võivad olla individuaalsed (nt reisikeeld, vara külmutamine), kaupadele ja teenustele suunatud (nt relvaembargod või relvade levitamisega seotud kaupade ja kahesuguse kasutusega kaupade keelamine), peamistele majandussektoritele suunatud (nt naftatootmine või finantssektor) või tervele riigile (nt Põhja-Korea) kehtestatud kõikehõlmavad sanktsioonid.

Swedbanki, nagu ka kõigi teiste finantsinstitutsioonide, ülesanne on rahvusvahelisi finantssanktsioone rakendada. Tuleb tähele panna, et sõltuvalt finantsinstitutsiooni tegevuskoha riigist võib järgitav sanktsioonide nimekiri teatud määral erineda.

Swedbanki poolt rakendatavad finantssanktsioonid on kehtestanud:

Lisaks sellele võtab Swedbank arvesse korrespondentpankade nõudmisi ja Swedbanki enda riskitaluvust. Seetõttu ei osale Swedbank tegevustes, millega hoitakse otseselt või kaudselt kõrvale finantssanktsioonidest, piirangutest, korrespondentpankadest ja Swedbanki sisemistest otsustest.

Swedbankis rakendatavate finantssanktsioonide peamised tüübid:

 • Varade külmutamine sihtmeetmena. Swedbank on kohustatud külmutama EL-i poolt blokeeritud isikute vahendid ja mitte võimaldama EL-i poolt blokeeritud isikutel vahenditele ligi pääseda. USA poolt kehtestatud sanktsioonide korral keeldub Swedbank tehingutest ja ei paku OFAC SDN nimekirja kantud isikutega seotud tooteid ega teenuseid.
 • Relvaembargod / piirangud kahesuguse kasutusega kaupade ja tehnoloogiate kasutamisele sõjalisel otstarbel (kaitsetööstussektor). Swedbank on kohustatud mitte osalema ülalnimetatud kauba või teenustega seotud tehnilise ja finantsalase abi ning muu teenuse andmises.
 • Oluliste majandussektorite sanktsioonid (edaspidi sektoripõhised sanktsioonid). Swedbank ei osuta finantsteenuseid (nt ei anna laenu, krediiti ega tegele finantsinstrumentidega), millele on kehtestatud piirangud, ega osale keelatud tegevustega seotud tehingutes (nt naftatööstusega seotud kaupade/teenuste pakkumise piirangud).

Oluline on märkida, et vara külmutamine ja mõned valdkondlikud piirangud kohalduvad ka juriidilistele isikutele, mille omanikeks on või mida kontrollivad otseselt või kaudselt sanktsioonide nimekirja kantud isikud. Kuigi need juriidilised isikud ise ei pruugi olla sanktsioonide nimekirja kantud, kohaldatakse neile samasid finantssanktsioone ja Swedbank peab neid rakendama.

EL-i kehtestatud rahvusvahelised sanktsioonid (sealhulgas rakendatud ÜRO sanktsioonid) kohalduvad EL-i territooriumil ja kohalduvad kõigile EL-i territooriumil või sellest väljaspool olevatele EL-i isikutele. Seega on nii finantsasutused kui nende kliendid seadusega kohustatud EL-i sanktsioone järgima ja teavitama pädevaid asutusi juhtumitest, kus neile teada olevalt tehti tehinguid sanktsioneeritud isikutega või mille puhul nad kahtlustavad, et tehti tehinguid selliste isikutega.

Iga klient peab äritehingutes osalemisel hindama võimalike rahvusvaheliste sanktsioonide riske. Finantssanktsioonidest teavitatakse avalikkust tavaliselt aktiivselt ning kliendid, eriti juhul, kui nende tegevus on rahvusvaheline, peavad oma äritegevuse seisukohalt potentsiaalselt olulisi rahvusvahelisi sanktsioone (mitte ainult finantssanktsioone) mõistma ja rakendama. Seetõttu peavad kliendid hindama oma äritegevusi, millel võib olla kokkupuude rahvusvaheliste sanktsioonidega, ning võtma vajalikke meetmeid riskide vähendamiseks.

Ülaltoodud teave ei ole ammendav ja kliendid peaksid konsulteerima pädevate asutuste või sõltumatute õigusnõustajatega juhul, kui neil on küsimusi rahvusvaheliste sanktsioonide rakendamise kohta.

Sõjalised kaubad hõlmavad sõjatehnoloogiat ja -varustust, mida võidakse kasutada riigisisesteks repressioonideks või rahvusvaheliseks agressiooniks või piirkonna ebastabiilsuse põhjustamiseks.

Kahesuguse kasutusega kaup on kaup, sealhulgas tarkvara ja tehnoloogia, mida saab kasutada nii tsiviil- kui ka sõjalisel otstarbel, nii rahuotstarbelisel eesmärgil kui ka abivahendina tuumarelvade või muude tuumalõhkeseadmete tootmisel.

Tavapäraselt on relvaembargode/kahesuguse kasutusega kaupadele piirangute kehtestamisel ka nendega seotud tehnilise ja finantsabi ning muude teenuste osutamine keelatud. Kuigi esmane vastutus kaupade ja tehnoloogiate liigitamise eest lasub selliseid esemeid saatvatel või saavatel klientidel, on finantsabi osutamise keeld ka panga jaoks kohustuslik.

Sõjaliste kaupade/kahesuguse kasutusega kaupade keeld tähendab seda, et Swedbank ei saa osaleda mistahes finantstehingutes ega pakkuda ärilist abi ega rahalist tuge klientidele, kes müüvad, tarnivad, edastavad, vahendavad või ekspordivad selliseid kaupu riikidesse, mille suhtes on kehtestatud piirangud (nt Venemaa Föderatsioon), kui neid kasutatakse sõjalisel eesmärgil, või kui kliendid müüvad, tarnivad, edastavad või ekspordivad selliseid kaupu vastavasse EL-i nimekirja kantud ettevõtetele. Sellest tulenevalt võib Swedbank sellise seotusega makseid täiendavalt kontrollida Ja maksekorralduse teostamise tähtaeg võib viibida või selle teostamisest võidakse keelduda.

EL-i nimekirjas on energiasektoriga seotud kaubad, mille Venemaale eksportimisele on seatud piirangud. USA on kehtestanud piirangud kõigile kaupadele ja mitterahalistele teenustele ja tehnoloogiale, mis toetavad energiaprojekte. Et mitte osaleda keelatud tehingutes, peab pank teadma, kas kliendil on olemas ametkondade vastav luba.

Alates 20. märtsist 2023 on kohustuslik täita saaja aadressi lahter järgmiste maksetüüpide puhul:

 • välismaksed väljapoole Euroopa Liitu/Euroopa Majanduspiirkonna riike;
 • maksed välisvaluutas (välja arvatud pangasisesed maksed);
 • Swedbanki grupisisesed maksed välisvaluutas;
 • Euroopa kiirmaksed.

Täieliku aadressi all mõeldakse tänava ja linna nime ning riigi andmeid. Kui täielikku aadressi pole nõuetekohaselt märgitud või kui pangal on alust arvata, et aadress on ebaõige või tahtlikult muudetud, võidakse makset mitte teostada.

Swedbank peatas makseteenused Venemaa ja Valgevene suunal. Laekuvad maksed tagastatakse makse algatajale. Täpsem info siin.

Swedbanki kaudu saate teha ülekandeid välispankadesse või lasta kanda raha välismaalt oma kontole. Kui Teie kontol pole valuutat, milles soovite makset teha, konverteerib pank vajaliku summa, võttes aluseks kursi, mis makse tegemise hetkel kehtib. Ülekande tegemiseks välismaale on vaja täita välismaksekorraldus.

Rahvusvaheline kontonumber ja BIC

Rahvusvaheline kontonumber ehk IBAN (International Bank Account Number) on Teie kontonumbri rahvusvaheline standardvorm. BIC-kood (Bank Identification Code) on 8- või 11- kohaline tähtede (või tähtede ja numbrite) kombinatsioon, mis võimaldab üheselt identifitseerida panka. Swedbanki BIC-kood on HABAEE2X.

NB! Rahvusvahelise kontonumbri ja saaja panga BIC -kood välismaksekorraldusel tagab raha kiirema liikumise ning kulude kokkuhoiu. Kui saaja kontonumber ei ole esitatud IBAN-i kujul ja välispank esitab Swedbankile seetõttu teenustasunõude, debiteeritakse see kliendi kontolt.

Lähemalt rahvusvahelisest kontonumbrist

Välismakse jaoks vajalik valuuta

Välismakse tegemiseks ei ole vaja välisvaluuta arvelduskontot. Ülekande tegemiseks vajalik summa konverteeritakse Teie kontolt hetkel kehtiva kursi järgi. Alates 10 000 eurost pakub pank automaatselt soodsamaid kursse tööpäeviti kell 8.30–17.00. Soodustus sõltub summast ja konkreetsest valuutast.

Samadel põhimõtetel konverteeritakse ka välislaekumiste puhul. Teie kontole välismaksena laekuv välisvaluuta konverteeritakse hetkel kehtiva kursi järgi automaatselt eurodeks.

Eelneva kokkuleppe alusel on kontol võimalik hoida ka välisvaluutat.

Välismaksed Hiina jüaanides (CNY)

Vastavalt Hiina Rahvavabariigi seadustele on Hiinas välismaksed hiina jüaanides (CNY) eraisikutelt/eraisikutele keelatud. Juriidiliste isikute vahelised välismaksed on lubatud vaid Hiinas tegutsevatele ettevõtetele, kellel on jüaanides (CNY) välismaksete laekumine lubatud.

Hiina jüaani makse teostamisel on pangal (korrespondentpanga nõudmisel) õigus nõuda ja kliendil kohustus pangale edastada ekspordi/impordi dokumente, vm. tehinguga seotud dokumentatsiooni.

Hiina jüaani (CNY) makse sisestamisel on kohustuslik märkida järgmised andmed:
 • Saaja panga nimetus, aadress ja harukontori nimetus.
 • Saaja panga (harukontori) BIC (SWIFT kood).
 • Saaja panga harukontorit identifitseeriv 12-kohaline CNAPS number (CN).

Näide:
Saaja pank: CNxxxxxxxxxxxx, BANK OF CHINA, NO.1 FUXINGMEINEI ST. XICHEN DISTRICT, BEIJING
 • Saaja täielik nimi ja täisaadress.
 • Makse selgitus ja lisaks makse selgitusele on kohustuslik ära märkida ärilise tehingu kood, mille saab valida lingilt.

Näide:

Makse selgitus: /GOD/ payments for clothes, invoice no. 123, contract no.5 jne

Kohustuslike andmete puudumisel makse tühistatakse.

Swedbank AS sulgeb EUR ja USD kontod Deutsche Bank AG-s (DEUTDEFF) ja Deutsche Bank Trust Company Americas (BKTRUS33) 16. juunil 2017. Jätkame euro- ja dollarimaksete vahendamist koostöös alljärgnevate teenusepakkujatega:

Valuuta Korrespondentpank SWIFT/BIC
EUR SWEDBANK AS, Tallinn – Kliiringsüsteemide STEP2, EURO1 või Target 2 kaudu HABAEE2X
USD WELLS FARGO BANK, N.A., New York FED ABA: 026005092 PNBPUS3NNYC

Palun teavitage oma äripartnereid ülaltoodud muudatustest.

Andmed välismaalt ülekande tegijale

Kui soovite oma Swedbanki kontole välismaalt laekumist, tuleb Teil maksjale anda järgmised andmed:

 • saaja nimi – Teie täisnimi (nimi, millega Teie konto on Swedbankis registreeritud) ja aadress
 • saaja konto – Teie rahvusvaheline kontonumber ehk IBAN
 • saaja pank – Swedbank AS, 8 Liivalaia Street, 15040 Tallinn, Estonia
 • saaja panga SWIFT/BIC-kood – HABAEE2X
Välismakse laekub Teie kontole maksevaluutas. Kui vastava välisvaluuta hoidmine Teie kontol ei ole lubatud, siis konverteeritakse see hetkel kehtiva kursi järgi automaatselt eurodeks.

NB! Korrespondentpank tuleb valida ülekantava valuuta järgi.

Euroopa makse - 0,38 eurot

Ühtne euromaksete ala (Single Euro Payments Area e SEPA) võimaldab terves euroalas teha makseid samadel tingimustel. Ka Swedbank on SEPA süsteemiga liitunud.

 • Makse valuuta on euro
 • Makse saaja pank asub Euroopa Liidu riigis
Euroopa makse tingimused

Swedbanki grupisisene makse eurodes - 0,38 eurot

Grupisisest makset saab teha, kui ka saajal on konto Swedbanki Grupi pangas. Maksele peab olema märgitud saaja rahvusvaheline kontonumber (IBAN).

Swedbanki grupisisese makse tähtajad

Swedbanki kaudu saate teha tavapärasest kiiremaid ja odavamaid välismakseid kõikidesse Euroopa Liidu riikidesse ning meie partnerpankadesse Lätis, Leedus, Soomes, Taanis, Norras ja Rootsis.

 • Ärge mingil juhul kinnitage tehinguid ega internetipanka või rakendusse sisselogimist, mida te pole ise algatanud.
 • Ärge kunagi avaldage oma isiku- ega internetipanka või rakendusse sisselogimise andmeid kolmandatele isikutele, sealhulgas pereliikmetele, sõpradele ega pangatöötajatele, v.a juhul, kui helistate ise panka.
 • Ärge kirjutage üles, saatke e-posti teel, SMS-iga jne ega salvestage muul viisil konfidentsiaalseid koode ja paroole, millega saab avada teie arvuti või mobiiltelefoni ekraani. Moodustage keerulised paroolid, mida on raske ära arvata, jätke need meelde ja vahetage neid korrapäraselt. Kui loote PIN-koodi, jälgige, et moodustate selle juhuslike numbrite kombinatsioonist. Ärge kasutage selliseid kombinatsioone nagu 1111, 1234, sünnikuupäevad või muud isiklikud andmed.
 • Pidage meeles, et teie kasutajatunnus on sama oluline kui teie isikukood, seega pöörake selle turvalisusele suurt tähelepanu.
 • Ärge unustage, et pärast sisselogimist pääsete ligi paljudele teenustele, sealhulgas välistele teenustele, mille jaoks ei ole lisaautentimine vajalik.
 • Blokeerime automaatselt juurdepääsu internetipangale, kui sisselogimisandmed (kasutajatunnus või parool PIN-kalkulaatorist) on viis korda järjest valesti sisestatud. Konto taasaktiveerimiseks helistage meile numbril 6 132 222 / 6 310 310 (8.00–20.00 tööpäevadel ja 9.00–16.00 laupäeviti). Konto korduva blokeerimise korral peate pöörduma pangaesindusse. Selleks broneerige külastusaeg ette.
 • Kas märkasite oma kontol autoriseerimata tehinguid, mis tehti vahetult enne internetipanga juurdepääsu blokeerimist? Kontrollige oma kontoväljavõtet ja teavitage meid sellest.

Sisselogimise seanss lõppeb, kui te ei tee internetipangas viis minutit ühtegi tegevust. Teil palutakse uuesti sisestada oma sisselogimisandmed. Ajapiirang on kehtestatud turvalisuse huvides, et takistada juurdepääsu internetipangale, kui kasutaja unustab pärast internetipanga kasutamist oma kontolt välja logida.

Kui olete internetipanga seansi lõpetanud, logige välja (klõpsates „Logi välja“) ja sulgege veebilehitseja.

Arvutis:

Kui klõpsate luku tähisel, peaksite nägema õiget Swedbanki sertifikaati

Nutiseadmes:

Enne sisselogimisandmete sisestamist veenduge, et veebilehe domeen on „swedbank.ee“.

Kui sisenete internetipanka süle- või lauaarvuti kaudu, järgige neid ettevaatusabinõusid.

 • Installige viirusetõrjetarkvara ja seadistage see automaatselt uuendama viiruste andmebaasi (vähemalt üks automaatne uuendus päevas).
 • Installige lokaalne tulemüür. Seadistage tulemüür nii, et see takistaks internetiühenduse loomist teie arvutiga.
 • Kasutage veebilehitseja ja operatsioonisüsteemi värskeimaid versioone.
 • Lülitage iga tarkvara jaoks sisse automaatuuenduste tegemine. Kui tarkvara ei saa automaatselt uuendada, kontrollige korrapäraselt värskenduste olemasolu.
 • Seadistage oma veebilehitseja hüpikaknaid blokeerima.
 • Veenduge, et kasutate viirusetõrjetarkvara, mis värskendab ohtude loendit vähemalt üks kord päevas.
 • Kasutage tulemüüri, mis takistab kaugpääsu arvutisse.
 • Veenduge, et teie operatsioonisüsteemis ja brauseris on tehtud uusimad värskendused.
 • Lülitage sisse automaatsed tarkvaravärskendused. Kui automaatne värskendamine ei ole võimalik, tuleks värskendusi regulaarselt kontrollida.
 • Seadistage oma brauser nii, et see blokeerib hüpikaknad.
 • Lisateavet selle kohta, kuidas tagada oma seadmete turvalisus ja kasutada muid internetiteenuseid ohutult, leiate järgmistelt veebilehtedelt:

https://www.ria.ee/

 • Laadige rakendusi alla üksnes sellistest usaldusväärsetest allikatest nagu App Store, Google Play või Microsoft Store Windowsi rakenduste jaoks.
 • Ärge lubage teistel isikutel kasutada oma telefoni või tahvelarvutit, kuhu on installitud Swedbanki rakendus.
 • Ärge avaldage ekraaniluku koode teistele isikutele ega lubage avada oma telefoni teiste isikute biomeetriliste andmetega.
 • Kasutage viirustõrjetarkvara.
 • Järgige alati oma telefoni tootja soovitusi või ohutusalast teavet.

Mis on turvalised veebibrauserid?

Soovitame teil uuendada oma veebilehitsejat ja operatsioonisüsteemi kohe, kui uuendused on saadaval. Need uuendused on võimalik määrata automaatseteks, et internetipanga kasutamine oleks veel mugavam ja turvalisem. Toetame ametlikult järgmisi veebilehtisejate versioone:

 • Google Chrome 85 ja uuem;
 • Microsoft Edge 85 ja uuem;
 • Mozilla Firefox 80 ja uuem;
 • Safari 14 ja uuem.

Mida peaksite veel turvalisusest teadma?

 • Ärge jagage teistega oma autentimisvahendeid. Kui soovite anda oma pereliikmetele või töötajatele õiguse teie kontol olevaid vahendeid hallata, paluge pangal anda neile vajalikud õigused. Loa saanud isikud saavad kasutada ettevõtte kontosid enda nimel ja kasutada selleks isiklikke autentimisvahendeid. Teil on õigus need õigused igal ajal tagasi võtta. Peale selle saate tellida pereliikmele lisakaardi, mis on seotud teie kontoga. Töötajatel või pereliikmetel on rangelt keelatud jagada samu autentimisvahendeid.
 • Pidage meeles, et teie raha on kõige paremini kaitstud siis, kui tagate oma andmete (kasutajatunnus, PIN-koodid, pangale esitatud mobiiltelefoninumber, isikukood jne) turvalisuse.
 • Kui kasutate avalikku arvutivõrku, püüdke vältida isiklike andmete sisestamist, sest pahavara võib teie andmed salvestada.
 • Ärge hoidke kasutajatunnust autentimisvahendite ja nende konfidentsiaalsete koodidega samas kohas.
 • Ärge kunagi saatke autentimisandmeid e-kirja teel.
 • Ärge avaldage oma sisselogimisandmeid. Kellelgi ei ole õigust küsida teilt telefoni teel teie isikukoodi ega autentimisandmeid. Kui saate kõne isikult, kes väidab, et ta on pangatöötaja, lõpetage see kõne kohe.
 • Teie Smart-ID või PIN-kalkulaatori PIN-koodid ei tohi sisaldada ühtegi osa teie telefoninumbrist ega järjestikuseid numbreid.
 • Võrrelge alati kontrollnumbrit ja kasutage võimaluse korral läbipaistvat signeerimisviisi (ingl „see what you sign“ ehk „allkirjastad seda, mida näed”).
 • Kui sisestate Smart-ID PIN2-koodi, kinnitate üldjuhul makset või lepingut. Olge seda tehes eriti ettevaatlik.
 • Kui uus Smart-ID on loodud, saadetakse teile SMS. Võtke pangaga kohe ühendust, kui te ei loonud Smart-IDd.

Kui teete oste veebipoodides, olge oma isiku- ja finantsandmete esitamisel ettevaatlik. Soovitame veenduda isiklike seadmete kaitstuses ja järgida alati järgmisi nõuandeid.

 • Ostke üksnes usaldusväärsetest poodidest. Kaupu ja teenuseid tasub alati osta üksnes sellistest Eesti ja välismaistest e-poodidest, mis on hästi tuntud ja hea mainega. Suhtuge tundmatutesse müüjatesse kriitiliselt ja püüdke leida nende tegevuse kohta lisateavet. Lugege konkreetse e-poe kohta internetis avaldatud tagasisidet. Uurige, kas veebilehel on avaldatud administraatori kontaktandmed (aadress, telefon, e-post jmt), ning veenduge, et leht ei sisalda informatiivse sisu asemel vigaseid linke (lisasõnu või -tähti, kummalisi sümboleid), hüpikaknaid, reklaami ega suurel hulgal viiteid.
 • Olge allahindluste suhtes ettevaatlik. Kas leidsite kvaliteetse toote eriti madala hinnaga? Enne maksekorralduse esitamist veenduge, et toodet müüv ettevõte on reaalselt tegutsev ja usaldusväärne. Suhtuge ettevaatusega sotsiaalvõrgustikes avaldatavatesse reklaamidesse. Need võivad suunata teid mittetegutsevatesse veebipoodidesse.
 • Turvalised ostud kaardiga. Kõige sagedamini makstakse välismaistes e-poodides tehtud ostude eest kaardiga. Sellisel juhul tuleb teil esitada oma maksekaardi andmed. Kui veebipood on liitunud rahvusvahelise turvaliste ostude programmiga, on poe veebilehel avaldatud sellekohased logod, näiteks „MasterCard SecureCode“ ja „Verified by Visa“. Teid võidakse suunata internetipanka, kuhu peate sisse logima, et oma makset kinnitada. Lisateavet programmi „Internetiostud“ kohta leiate siit. Enne makse tegemist veebipoes hinnake selle poe turvalisust ja lugege poe tegevuse kohta avaldatud tagasisidet.
 • Turvalised maksed elektroonilise panganduse süsteemi kaudu. Kui teete oma oste Eesti veebipoodides, suunatakse teid tavaliselt Swedbanki internetipanka. Tunnete selle viite ära Swedbanki logo ja internetipanga aadressi kaudu: https://www.swedbank.ee/banklink. See tagab, et makse tehakse otse pangasüsteemi kaudu. Kui olete internetipanka sisse loginud, suunab veebileht teid automaatselt loodud maksevormi lehele.
 • Kolmandatest isikutest teenusepakkujad. Alates 14.09.2019 võidakse teile internetiostude tegemisel pakkuda võimalust kasutada kaupade või teenuste eest tasumiseks makse algatamise teenust, mida osutab pangast erinev makseasutus (PISP). Kui valite makse algatamise võimaluse pangakontolt, võidakse teil paluda täita PISP keskkonna maksekorraldus ja anda oma nõusolek maksetehingu tegemiseks vajalike andmete edastamiseks, seejärel peate kinnitama maksekorralduse Swedbanki internetipanga autentimisvahenditega. Kui märkate oma kontoväljavõttel tehingut, mida te ei ole kinnitanud, teavitage meid sellest kohe telefoninumbril 6 132 222 (ärikliendid) või 6 310 310 (erakliendid).

Meie jaoks on oluline, et kliendid tunneksid end meie elektrooniliste kanalite kaudu tehinguid tehes ohutult ja turvaliselt. Seepärast püüame tagada oma IT-süsteemide võimalikult suure turvalisuse. Sellest hoolimata võib mõni viga läbi lipsata. Kui avastate turvaaugu, tahaksime sellest lähemalt kuulda, et saaksime probleemi võimalikult kiiresti kõrvaldada.

Kuidas turvaaugust teatada?

Saatke meile oma emakeeles e-kiri aadressil responsible-disclosure@swedbank.com. Soovi korral saatke edastatud teabe kaitsmiseks kasutada meie avalikku PGP võtit. Veenduge, et olete lisanud järgmise teabe.

 • Turvaaugu üksikasjalik kirjeldus, sh sellised andmed nagu URL ja turvaaugu liik.
 • Probleemi jäljendamiseks vajalik teave.
 • Ekraanipilt avastatud turvaaugu kohta, kui see on asjakohane.
 • Teie kontaktandmed, nimi, e-posti aadress, telefoninumber ja avalik PGP-võti (kui on).

Swedbank töötleb teie esitatud isikuandmeid selleks, et teavitada teid nende turvaaukude analüüsist ja parandamisest, millest te meile teada andsite, ning et võtta teiega vajaduse korral ühendust esitatud teabe kontrollimiseks. Lisateavet Swedbanki isikuandmete töötlemise protseduuri kohta leiate siit.

Millest teatada?

Võite teatada turvaaukudest, mille olete avastanud ükskõik millisest meie teenusest. Turvaaugud on näiteks murdskriptimine, krüpteerimisvead või loogiliste juhtelementide turvalisust mõjutavad vead. Turvaaukudest teatamise võimalus ei ole mõeldud teistest loogikavigadest või tekstides esinevatest vigadest teatamiseks ega meie teenuste turvalisuse vms kohta küsimuste esitamiseks.

Mida Swedbank pärast teate saamist teeb?

Saadame kinnituse, et oleme teie kirjelduse kätte saanud, hoiame teid probleemi lahendamisega kursis ja teatame teile, kui probleem on lahendatud. Me ei maksa turvaaukudest teatamise eest tasu.

Mida me teilt eeldame?

Nii meie kui ka meie klientide turvalisuse tagamiseks on oluline, et te järgiksite häid tavasid. See tähendab järgmist.

 • Te ei kasuta turvaauku selleks, et pääseda ligi või üritate pääseda ligi andmetele, mis ei kuulu teile.
 • Te ei kasuta turvaauku selleks, et eemaldada või muuta andmeid.
 • Te ei mõjuta meie teenuste kättesaadavust.
 • Te annate meile võimaluse teatatud turvaauk parandada, enne kui selle avalikustate.

Kas saate esitada anonüümse teate?

Jah, kuid sellisel juhul ei saa me teile vastata ega teid probleemi lahendamisega kursis hoida.

PGP võti

Kasutage PGP võtit , kui soovite saata meile krüpteeritud e-kirja. PGP võtme kasutamine ei ole kohustuslik.

Võtme ID: 0x0AD6CCAF

Kontrollkood: 2D14 4030 6D4B 68C3 F286 3AC6 333B E8E4 0AD6 CCAF

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.