Turvalised ostud Internetist

Turvalised ostud, rahulikum meel!

Soovime, et e-poodidest ostmine oleks Teie jaoks mugav ja turvaline. Kui soovite kaardiga e-poes maksta, tuleb selleks kasutatav MasterCard või Visa kaart liita tasuta turvaliste internetiostude programmiga. Kui kaart on lisatud turvaliste ostude programmiga peab kasutaja tehingu kinnitamiseks sisestama oma Swedbanki internetipanga kasutajatunnuse ja autentimisvahendi parooli.

Turvaliste internetiostude lahendused MasterCard SecureCode ja Verified by Visa tagavad, et internetist ostes tuvastatakse Teid kaks korda.

Kuidas programm toimib?

 • MasterCard SecureCode’i ja Verified by Visaga ühinenud internetipoodidest leiab nimetatud lahenduste logod ning makse sooritamisel küsitakse täiendavat isiku tuvastamist. Kui internetipood ei ole programmiga ühinenud, siis makse kinnitamisel Teilt isiku tuvastamist ei küsita.
 • Pärast kaardiandmete sisestamist kuvatakse ostu kokkuvõte ja isiklik tervitussõnum. Kontrollige alati, et tervitussõnum oleks õige. Kui tervitussõnum on vale või puudub, ärge ostutehingut kinnitage.
 • Järgmisena tuleb Teil sisestada oma Swedbanki internetipanga kasutajatunnus ja parool. Selleks valige sobiv autentimisviis (ID-kaart, Mobiil –ID, PIN-kalkulaator, paroolikaart). Kui autentimine õnnestus, suunatakse Teid tagasi kaupmehe juurde ja ostutehing jätkub tavapäraselt.

Kuidas avada oma kaart internetiostudeks?

 • Selleks, et aktiveerida pangakaardiga internetiostud, klõpsake nupul „Lisa” ja järgige juhiseid. Iga kaardi puhul tuleb internetiostude võimalus eraldi aktiveerida.
 • Vajaduse korral saate internetis ostmise võimaluse peatada, klõpsates nupul „Tühista”.
 • Kui Te ei aktiveeri kaardil internetiostude võimalust, ei ole sellega võimalik internetipoodides maksta. Kui olete saanud uue kaardi, tuleb internetiostude võimalus alati uuesti aktiveerida, kuna kaardi number on muutunud.

Korduma kippuvad küsimused

 • Milliseid kaarte saan internetis ostmiseks kasutada?

  Kõik VISA ja MasterCard kaardid, mida saate kasutada internetist ostmiseks, kuvatakse Teile turvaliste internetiostudega liitumise programmi lehel. Kui soovite pangakaardiga internetis maksta, peate kaardi liitma turvaliste internetiostude programmiga. Oluline on teada, et kui Te oma pangakaarti programmiga ei liida, ei ole sellega võimalik internetipoodides maksta sõltumata sellest, kas kaupmees on turvaliste internetiostude programmiga liitunud või mitte.
 • Millistel juhtudel ma ei saa oma kaardi internetiostude võimalust aktiveerida?

  • Kui Teie kaart on väljastatud lisakaardina mõne teise isiku või ettevõtte konto juurde, tuleb Teil internetiostude aktiveerimiseks pöörduda konto omaniku või ettevõtte esindaja poole. Interneti ostud saab aktiveerida ainult konto omanik või isik, kellel on konto kasutamise õigus internetipangas.
  • Lisakaartide puhul peab kaardi valdajal olema aktiivne Swedbanki internetipanga kasutajatunnus. Kui lisakaardi valdajal seda ei ole, tuleb tal internetipanga kasutajatunnuse saamiseks pöörduda lähimasse Swedbanki pangakontorisse ning võtta kaasa isikut tõendav dokument.
 • Millele peab tähelepanu pöörama lisakaardi või ettevõte konto juurde väljastatud kaardi kasutaja?

  Lisakaardi või ettevõtte konto juurde väljastatud kaardi kasutajal peab olema aktiivne Swedbanki internetipanga kasutajatunnus. Kui kaardi kasutajal seda ei ole, tuleb tal internetipanga kasutajatunnuse saamiseks pöörduda lähimasse Swedbanki pangakontorisse ning kaasa võtta isikut tõendav dokument.
 • Mida teha, kui sisestan vale kasutajatunnuse või eksin koodidega?

  Kaardi kasutaja peab tehingu kinnitamiseks sisestama oma Swedbanki internetipanga kasutajatunnuse ja paroolid. Kui kasutajatunnus või kood sisestatakse valesti rohkem kui maksimaalne lubatud arv kordi, blokeerib Swedbank kasutaja ligipääsu internetipangale. Edasiste juhiste saamiseks võtke ühendust pangaga.
 • Kuidas ma tean, kas internetipood on turvaliste ostude programmiga ühinenud?

  MasterCard SecureCode'i või Verified by Visa programmiga liitunud kaupluste kodulehekülgedelt leiab nimetatud lahenduste logod. Lisaks küsitakse sellistes internetipoodides ostu sooritamisel täiendavat autentimist. Kui internetipood ei ole eespool nimetatud programmiga ühinenud, siis ostu tegemisel ei pea Te sisestama internetipanga kasutajatunnust ja parooli, kuid pangakaart peab olema liidetud programmiga.
 • Mida internetis osteldes tähele panna?

  • Internetis ostude sooritamiseks veenduge internetipoe turvalisuses. Iga internetipoe veebilehel peaks olema kindlasti olema info ettevõtte nime ja asukoha kohta, e-posti aadress ja telefoninumber, kuhu probleemide puhul pöörduda. Samuti peaks olema info kauba tarnete ja tagastamise kohta ning pretensiooni esitamise kord ja garantii tingimused.
  • Kasutage turvaliste internetiostude programmis tervitusteksti, mis on võimalikult isikupärane. Iga internetiostu sooritamisel kontrollige, et tervitusteks oleks sama, mille määrasite programmiga liitumisel.
  • Kui te oma pangakaardiga internetis oste ei soorita, soovitame Teil oma pangakaart turvaliste internetiostude programmist eemaldada või sellega mitte liituda. Sellisel juhul ei ole kaardiga internetis tehinguid võimalik sooritada. Kui sooritate oma pangakaardiga internetis oste väga harva, siis soovitame Teil „turvaliste ostude programmiga“ liituda ainult ostu tegemise hetkeks.