Pangalink

Pangalink on maksevõimalus, mis annab riskivaba lisaväärtuse Teie interneti-ärile.

Pangalink võimaldab:

  • Kaupade eest tasumist enne nende kohalejõudmist, riskide vähenemist tänu ettemaksule
  • Kliendi jaoks lihtsat ja mugavat ostu sooritamist
  • Läbimüügi kasv tänu turvalise maksevõimaluse pakkumisega internetipanga klientidele
  • Personaliseeritud pakkumiste võimalus tänu kliendi autentimisele

Kuidas pangalink töötab?

Pangalink on süsteem, mille abil saavad internetikaupmehed (edaspidi kaupmehed), internetipanga kliendid (edaspidi kliendid) ja internetipank vahetada andmeid, osutada teenuseid ja käivitada tegevusi. Internetipanga tegevuse juhtimine käib päringute vormis.

Kaupade eest tasumine

Klient esitab Teie interneti-kaubandust pakkuval leheküljel tellimuse kaupade või teenuste ostmiseks. Peale tellimuse esitamist klõpsab klient Teie leheküljel asuvale internetipanga lingile, mis suunab kliendi koos Teie poolt edastatava makseinformatsiooniga internetipanka.

  1. Klient siseneb internetipanka ID-kaardi, Mobiil-ID, paroolikaardi või PIN kalkulaatoriga.
  2. Internetipangas näeb klient juba täidetud maksekorraldust, kus on kirjas summa, mis kuulub tasumisele Teie toodete või teenuste eest
  3. Klient klõpsab nuppu, mis kinnitab või tühistab maksekorralduse
  4. Teie kui kaupmees saate maksekorraldusest teada kohe pärast seda, kui klient on makse sooritanud.

Klientide autentimine

Klient klõpsab Teie internetilehele paigaldatud nupule "Autoriseerin", mis suunab kliendi koos Teie poolt edastatava informatsiooniga internetipanka.

  1. Klient siseneb internetipanka ID-kaardi, Mobiil-ID, paroolikaardi või PIN kalkulaatoriga.
  2. Internetipangas näeb klient teadet "Kui soovite ligi pääseda ainult Teid puudutavatele andmetele meie partneri juures, siis oma isikukoodi ja nime saatmiseks partnerile vajutage nupule [Tagasi kaupmehe juurde]. Pank kinnitab partnerile seejuures Teie isikukoodi ja nime õigust." Klient klõpsab nuppu "Tagasi kaupmehe juurde", mis suunab kliendi koos panga poolt edastatava isikukoodi ja nimega tagasi Teie internetilehele.

Pangalink töötab ka mobiilis!

Kui Teie klient asub sisse logima või maksma mobiilse seadme kaudu, näidatakse talle uut, automaatselt mobiilile kohandatud pangalingi vaadet. Teie ja klient ei pea mobiilse pangalingi vaate nägemiseks midagi lisaks tegema.

Mobiilne pangalink annab Teile suurepärase võimaluse arendada välja mobiilne e-pood või veebiteenus, kus on võimalik mobiilile kohandada kogu ostuprotsess.

Interneti-kaubandus on turvaline

Panga ja ostja vaheline side on kaitstud SSL-turvaprotokolliga, mis tagab selle, et vahetatavat informatsiooni ei saa kõrvalised isikud pealt kuulata ega muuta.

Panga ja kaupmehe vahel liikuv informatsioon on varustatud digitaalsete allkirjadega.

Swedbanki partnerid, kes installeerivad pangalinki

Õigused ja kohustused

Pangalingi lepingu sõlmime vaid juriidiliste isikutega, kellel on Swedbankis avatud arvelduskonto.

Pangalingiga liitunud kaupmees peab internetipanga kaudu pakutavast maksmisvõimalusest oma kliente kaupluse avalehel ka teavitama. Selleks otstarbeks paigutatakse sinna üles Swedbanki tunnusgraafika.

Kaupmehe veebilehel pakutavate kaupade ja teenuste kvaliteedi ning kohaletoimetamise eest vastutab kaupmees, mitte Swedbank. Kõik kaupade ja teenuste kvaliteedi ja kohaletoimetamisega seotud kaebused esitab klient otse kaupmehele.

Pangal on õigus edastada pangalingiga maksnud kliendile kaupmehe kontaktandmed, kui need on kliendile vajalikud kaebuse edastamiseks.

Pangalingi vahendusel jõuab kaupmeheni info sellest, kas klient on toote-teenuse eest tasunud või maksmata jätnud.

Pank vastutab internetipanga kaudu sooritatud maksekorralduste täitmise eest. Sooritatud makseid ei saa hiljem tühistada.

Maksumus

Tehingutasu makstakse üks kord kuus, eelmisel kuul kasutatud teenuste eest.

Liitumine Pangalingiga maksab 65 eurot. Tehingutasu on 1% ostu summast, minimaalselt 0,13 eurot ja maksimaalselt 3,20 eurot tehingult.

Autentimistasu 0,11 eurot + km (0,13 eurot kord)

Ülekande aeg

Kui makse on panka edastatud enne kella 22.00, siis võetakse summa maksja kontolt maha samal kuupäeval. Pärast 22.00 tehtud maksed arvestatakse maksja kontolt maha järgmisel päeval.

Summa kantakse saaja kontole ühe tunni jooksul alates raha mahavõtmisest maksja kontolt.

Tehnilised tingimused

Kaupmehe veebiserverisse installeritakse lisamoodulid, mis vahetavad päringuid pangaga ning koostavad ja kontrollivad digitaalseid allkirjasid.

Kaupmees genereerib digitaalse alllkirja ja edastab selle sertifikaadipäringu (certificate request) vormis pangale.