Raha kõrvalepanemine on oluline osa targast majandamisest, kus võtmesõnaks on eesmärkide seadmine. Konkreetsed rahalised ja ajalised eesmärgid teevad säästmisega alustamise lihtsamaks.
Vastupidiselt levinud eksiarvamusele, et säästa suudavad vaid väga suure sissetulekuga inimesed, piisab säästmisega alustamiseks vähesest – kümnest-paarikümnest eurost kuus –, millest koguneb näiteks aastaga juba täiesti arvestatav summa. Säästmise juures on kõige tähtsam järjekindlus, seega tekita endale regulaarne harjumus raha kõrvale panna. Üheks abiliseks raha säästmisel on Rahakoguja. Ideaalis võiksid oma kuusissetulekust säästa 5–10%.
Rahaline puhver on eelkõige vajalik selleks, et saaksid mõne ootamatu sündmuse korral rahaasjadega paremini hakkama. Näiteks võib eelarve üsna kiirelt miinusesse viia ootamatu haigestumine, autoremont või töö kaotus. Sellepärast kutsutakse rahalist puhvrit ka meelerahufondiks. Et Sul oleks lihtsam säästmisega alustada, toome ära mõne lihtsa nipi.
Eksperiment: kuu jooksul on võimalik säästa ligikaudu 200 eurot
Praktilisi ja väärtuslikke nõuandeid säästmise kohta leiad ka Facebooki rahatarkuse grupist #Kogumispäevik, Instagrami kontolt @Kogumispäevik ja kuula Kogumispäeviku Podcast’e.
Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!
Parimate soovidega Swedbank