Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Eelarve

Kuidas luua endale isiklik eelarve?

Pere-eelarve annab hea ülevaate pere sissetulekutest ja väljaminekutest ning aitab kulud kontrolli all hoida. Kas midagi jääb üle või lähed miinusesse? Kas saaksid midagi säästa või jääb koguni puudu? Kui tead täpselt, millele raha kulub, on kokkuhoiuvõimalusi hõlpsam leida.

Eelarvestamise abil saad teada:

  • kui suured on perekonna tulud-kulud;
  • millele ja kui palju raha kulub;
  • millelt saaksid kokku hoida.

Pere-eelarve koostamine

Perele tuleks koostada vähemalt kuueelarve, sest üldjuhul laekuvad sissetulekud (palk, toetused, stipendiumid jms) kord kuus ja ka püsikulud (kommunaal-, laenu- ja liisingumaksed, arved teenuste eest jne) tuleb tasuda kord kuus.

Kui pere sissetulekud on ühekordsed või ei laeku regulaarselt, tasub rahaasju plaanida kvartali, poolaasta või koguni aasta-paari lõikes. Nii saad kuude kaupa kirja panna teadaolevad suuremad sissetulekud (tulumaksutagastus, preemia) ja väljaminekud (pereliikmete sünnipäevad ja tähtpäevad, puhkusereisid) ning nendega arvestada.

Pere-eelarve koostamiseks võid kasutada:

Rahaplaneerija

Oleme loonud internetikeskkonna Rahaplaneerija, kus saad hetkega ülevaate oma rahalisest olukorrast, luua eelarveid, seada eesmärke ja võtta oma kulud kontrolli alla, et saaksid raha kasutada senisest paremini.

Rahaplaneerija leiab Sinu kontoväljavõttest automaatselt vajalikud andmed ja liigitab need sobivatesse kulu- ja tulugruppidesse. Nii on Sul tehingutest perioodide kaupa hea ülevaade ja saad jälgida, mille peale ja kui palju raha kulub. Lisaks võid igale kulugrupile seada limiidi, millest rohkem kulutada ei tohiks. Nii on Sul mugavam eelarvet jälgida ja sellest kinni pidada. Oma eelistuste seadistamine käib lihtsalt ja kiirelt ning edaspidi toimub kõik automaatselt.

Hakka Minu eelarvet kasutama

Praktilisi ja väärtuslikke nõuandeid säästmise kohta leiad Facebooki rahatarkuse grupist #Kogumispäevik, Instagrami kontolt @Kogumispäevik ja kuula Kogumispäeviku Podcast’e.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank