Tehingute ülevaade

Rahaplaneerija tehingute leht on nagu konto väljavõte, mis võtab arvesse kõiki Rahaplaneerijaga liidetud kontosid ja kaarte. Saate vaadata ja muuta tehingute kulu- ja tulugruppe, lisada ja kustutada tehinguid, ning jagada tehinguid mitmeks osaks.

Tehingud on jaotatud tulu- ja kulugruppidesse

Tehingutel on kulu- ja tulugrupid, mis aitavad Teile tehingutest parema ülevaate anda. Swedbank püüab Teie tehingud automaatselt võimalikult õigetesse gruppidesse jagada. Kui grupp ei ole õige, saate tehingu juures grupi nime klikkides muuta selle tehingu kulugruppi. Samas aknas saate luua reegli, milles määrate tehingu automaatseks grupeerimiseks märksõna. Kui tehingus on kasutatud seda sõna, liigub see automaatselt õigesse gruppi.

Jagage tehingud kaheks või enamaks osaks

Kui ostate korraga erinevaid kaupasid, klikkige tehingu juures nuppu „Jagan tehingu mitmeks osaks“. Seejärel saate näiteks supermarketis ostetud toidu, riided ja tarbeesemed osade kaupa grupeerida. Igale tehingu osale saate määrata oma nime, summa ja grupi. Kui olete esimesse gruppi summa kirjutanud, arvutab Rahaplaneerija järgmistele ridadele alles jääva summa automaatselt. Jagatud tehingu saate jagamise nupuga soovi korral uuesti üheks osaks tagasi muuta.

Lisavõimalused

 • Looge uusi alamgruppe
  Kui tegelete mitme spordialaga ja soovite nendega seotud kuludest paremat ülevaadet, võite luua iga spordiala jaoks eraldi alamgrupi, millesse tehingud jagate. Võimalused on piiramatud – sama võite teha näiteks söögi, iluteenuste ja riietega.
 • Lisage uusi tehinguid
  See pole tavaline konto väljavõte. Siia võite lisada uusi tehinguid, mis Teie kontodel ja kaarditehingutes ei kajastu. Näiteks, kui tasusite mõne kauba eest sularahas, lisage tehing koos õige kulugrupiga Rahaplaneerijasse. Nii saate kuludest parema ülevaate.
 • Kustutage tehingud
  Kui lisasite ise mõne vale tehingu, saate selle ka ära kustutada. Samuti saate kustutada kontodel ja kaartidega tehtud tehinguid. Näiteks, kui tasusite väljas söömisel kellegi teise eest ning kui Teile on see raha tasutud muul viisil (sularahas või Rahaplaneerijas mittekajastuvale kontole), võib see tehing häirida korrektset ülevaadet. Pange siiski tähele, et saate tehinguid kustutada küll Rahaplaneerijas, kuid sellega ei kustu tehingud Teie konto väljavõttest.
 • Kohandage ülevaade endale sobivaks
  Vaikimisi näidatakse Teile käesoleva kuu tehinguid, kuid soovi korral saate kiirvalikust avada ka 3, 6, 12 või 24 kuu ülevaate või valida konkreetse kuupäevavahemiku. Saate vaadata ka ainult kulusid või tulusid, samuti konkreetse kulu- või tulugrupi tehinguid.
 • Miks on minu tehingul vale kulu- või tulugrupp?

  Swedbank arvestab umbes 10 000 reeglit, mis määravad, millisesse kulu- või tulugruppi tehing kuulub. Kõige tõenäolisemalt on kulugrupp määratud kaarditehingutel. Igale kaardimakseterminalile üle maailma on määratud kood, mis annab hinnangu selle kohta, mis valdkonna makseid terminalis vastu võetakse. Siiski on kaupmeestel mitmeid tegevusvaldkondi ja seetõttu ei pruugi ka Rahaplaneerijas määratud grupp õige olla. Tavapärastel ülekannetel, otsekorralduslepingutel jms tehingutel oleme määranud grupid enim levinud tehingutele. Kui tehingul on vale grupp, on Teil võimalik seda ühekordselt muuta või määrata reegel, mille järgi liigitatakse Teie kirja pandud märksõna sisaldavad tehingud automaatselt ühte gruppi.
 • Miks ei ole võimalik kõiki tehinguid muuta või kustutada?

  Rahaplaneerijas saab muuta ja kustutada vaid lõpule viidud tehinguid. Seetõttu ei saa kaarditehingute broneeringuid muuta ega kustutada enne, kui broneeringust on saanud tehing.
 • Kas peaksin grupeerima kõiki oma tehinguid?

  Kui iga tehing saab korrektse kulu- või tulugrupi, annab see Teile Teie rahaasjadest kõige parema ülevaate. Soovitame lisaks ka näiteks supermarketis tehtud ostud jagada mitmeks osaks ja igale osale määrata vastav kulugrupp. Nii saate kõige paremini teada, millele täpselt raha kulub.
 • Kuidas saan tehinguid grupeerida?

  Tehinguid on kõige mugavam grupeerida Rahaplaneerija avalehel. Kui Teil on hetkeseisuga grupeerimata tehinguid, tuuakse need rahaasjade ülevaate lehe keskosas välja plokis „Grupeerimata tehingud“. Kui klikite tehingu rida, saate sellele grupi määrata. Samuti saate grupi määrata tehingute lehel, klikkides tehingu rida.
 • Mis tehinguid tehingute lehel näidatakse?

  Tehingute lehel kuvatakse tehinguid, mis on seotud kõikide kontode ja krediitkaartidega, mille olete seadete lehel valinud Rahaplaneerijas kasutatavaks kontoks ja kaardiks.
 • Millises valuutas tehinguid näidatakse?

  Vaikimisi näidatakse tehinguid selles valuutas, milles tehing sooritati. Soovi korral saate vaadata tehinguid ka Rahaplaneerija põhivaluutas, mida saate muuta seadete lehel. Tehingu originaalvaluutast erinevas valuutas tehingute summa näitamine on informatiivne.
 • Kui muudan tehingu andmeid või kustutan selle, kas see kajastub ka konto väljavõttel?

  Ei, Rahaplaneerijas tehtud tehingute muudatused ei muuda tavapärast konto väljavõtet.
 • Olen juba enne Rahaplaneerija kasutamist oma tehinguid grupeerinud. Kas need on nüüd kadunud?

  Konto väljavõtte kulutüübid ja Rahaplaneerija kulu- ja tulugrupid toimivad iseseisvalt. Küll aga saate seadete all reeglite alammenüüs määrata, kuhu kulu- või tulugruppi kuulub Teie määratud märksõna.
 • Milliste tehingu andmetega reeglid arvestavad?

  Kui olete ise loonud märksõnapõhise reegli, saate määrata neile soovipärase kulu- ja tulugrupi. Reegli puhul otsitakse Teie sisestatud märksõna tehingu saaja nimest, kirjeldusest, summast ja konto numbrist.
 • Pank juba grupeeris mu tehingu, aga soovin teha oma reegli. Kumba reeglit arvestatakse?

  Kõikidel juhtudel, kui olete kulude või tulude grupeerimiseks loonud personaalse reegli või määranud grupi üksikule tehingule, võetakse esmalt arvesse Teie sisestatud reeglit.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.