Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Mai pensionifondides: suurem aktsiaosakaal tõi kasvu

Mais raputasid finantsturge ebakindlus Itaalias ja areneva majandusega riikides. Globaalselt hajutatud investeeringute toel lõpetasid Swedbanki suurema aktsiaosakaaluga pensionifondid kuu positiivselt.

  • Parimat tootlust näitasid dollari tugevnemisest hoogu saanud USA aktsiad ja jeeni kallinemisest võitnud Jaapani aktsiad.
  • Kõige rohkem kaotasid väärtust investeeringud Ladina-Ameerika ja Türgi aktsiaturgudele.
  • Poliitiline ebastabiilsus Itaalias viis riigi võlakirjade intressimäärad kõrgeimale tasemele alates 2012. aastast. See mõjutas negatiivselt eelkõige suurema võlakirjaportfelliga pensionifonde.

Ettevaade

Hoiame aktsiate osakaalu pensionifondides maiga võrreldaval tasemel. Aktsiaturge toetab ettevõtete tugev kasumlikkus ja võlakirjadest soodsam hinnatase. Ootame Euroopa majanduskasvu stabiliseerumist ja võimalikku kiirenemist. Negatiivse poole pealt varjutavad ettevaadet poliitilised pinged Itaalias ja võimalus, et USA laiendab kaubanduspiiranguid veelgi. Võlakirjainvesteeringutest eelistame jätkuvalt lühema tähtajaga võlakirju.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi