Mis on III sammas?

Alusta kogumist täna!

Kõige kasulikum viis pikaajaliseks kogumiseks

 • Sissemaksetelt võid saada tagasi 20% tulumaksu.
 • Makseid saad mugavalt suurendada, vähendada või mõneks ajaks peatada.
 • III sammas on Sinu rahatagavara, mida on võimalik vajadusel kasutada ka enne pensioniiga.

calc-assumptions

aprekinsUnPienemumiFooter

Enamik inimesi arvab, et nende pension saab tulevikus olema tegelikust summast tunduvalt suurem. Mida varem alustad kogumist, seda muretumalt saad veeta pensionipõlve.

{ "chart": { "height": 250 }, "xAxis": { "visible": true }, "yAxis": { "visible": true, "title": { "text": "EUR" } }, "plotOptions": { "areaspline": {"marker": { "enabled": false }} }, "tooltip": {"enabled": true, "shared": true} }
 •  EUR
 •  EUR

Tegemist on näitliku arvutusega, mille puhul on prognoositava tootluse aluseks võetud rahvusvaheliselt kasutatav aktsiate pikaajaline ajalooline tootlus aasta baasil (7%), kuid see ei tähenda, et samasugust tootlust võiks teenida III samba puhul. Näiteks kuni 100% aktsiatesse investeeriva Swedbanki pensionifondi V100 tootlus on alates fondi loomisest olnud aasta baasil 4,9% (seisuga 30.04.2020). Mineviku tootlus ei taga sarnast tootlust tulevikus. Tulumaksutagastuse arvutuse aluseks on 2020. aastal kehtiv tulumaksumäär 20% ning tulumaksu saab tagasi enda tehtud sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte rohkem kui 6000 eurot.

Miks koguda III sambasse?

 1. Tulumaksusoodustus

  III sammas on ainus võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksusoodustusega. See tähendab, et saad pensioni III samba sissemaksetelt tulumaksu tagasi. Tulumaksu saad tagasi pensioni sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Arvuta, kui suur saab olla Sinu panus kalendriaastas, et maksutagastusest maksimaalselt võita.

 2. Kogud iseendale

  III sammas on Sinu isiklik rahatagavara, mida saad vajadusel kasutada ka enne pensioniiga. Raha kasutamisel pead arvestama kehtiva maksukorraga ja sellega, et väljamaksetelt peetakse kinni kehtiv tulumaksumäär. Loen lähemalt

  Alates 55. eluaastast, kui pensioni III sambasse on kogutud 5 aastat või rohkem, on raha väljavõtmisel tulumaksumäär oluliselt soodsam – vaid 10%. Sama maksumäär kehtib koguja puuduva töövõime korral. III samba väljamaksed on osa aastatulust ja see võib mõjutada Sinu maksuvaba tulu määra. Eluaegsed väljamaksed on tulumaksuvabad ning neid aastatulu hulka ei arvata.

 3. Suurem pension

  Keskmiselt veedab Eesti inimene pensionil 20 aastat. Sina ise saad mõjutada oma sissetuleku suurust tulevikus. Soovitatav on regulaarselt säästa umbes 10–15% oma sissetulekust. Erinevate uuringute kohaselt peaks väljakujunenud elustandardi hoidmiseks inimese pension olema umbes 65–70% tema senisest sissetulekust. Hinnanguliselt annavad riiklik pension ja II sammas kokku vaid 40% inimese pensionieelsest kuusissetulekust. Tulevikuks kogumist tasub alustada juba varakult, kuna jõuad rohkem koguda.

Valige endale sobiv III samba lahendus

Pensionikindlustus+

V-fondid

Tulumaksutagastus
Osaline garantii sissemaksetele
Võimalik riskitaset ise valida
Võimalik määrata soodustatud isik

Alustan kogumist

Lähemalt

Alustan kogumist

Lähemalt

Selleks, et leida Teile sobiv III samba kogumislahendus, täitke palun sobivuse küsimustik.

Kasulikud lingid

Küsi spetsialistilt