Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Swedbank V-fondid

Naide

Hea võimalus pikaajaliseks investeerimiseks III sambasse

  • Sissemaksetelt võid saada tagasi tulumaksu.*
  • V-fondide ostmisel on sisenemis- ja tehingutasu 0 €.
  • Makseid saad mugavalt suurendada, vähendada või mõneks ajaks peatada.

* Tulumaksu saab tagasi pensioni III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb esitada tuludeklaratsioon. III samba sissemaksetelt saad tulumaksu tagasi ainult siis, kui oled need maksed ise teinud.

Kuidas alustada kogumist?

  1. Kolmandasse sambasse kogumiseks on Sul vaja pensionikontot. Kui Sa ei ole varem kunagi kolmandasse sambasse kogunud, pead esmalt endale pensionikonto tegema. Kontot avades saad kohe valida ka fondi, kuhu Su maksed edaspidi lähevad.

    Avan pensionikonto

  2. Sissemakseid saad teha nii igakuiste püsimaksega kui ka ühekordsete maksetena vabalt valitud ajal ja summas. Soovitame igakuiseid makseid, sest nii panustad kogumisse regulaarselt, ostes fondiosakuid erinevate hindadega.

    Näide regulaarse kogumise kasulikkusest

  3. Selleks, et teada saada, kas V-fondid on Sinule sobiv lahendus ja milline neist valida, täida sobivuse küsimustik.

Miks teha lapsele III pensionisammas enne aasta lõppu?

Seoses pensionireformiga muutuvad järgmisest, 2021. aastast III samba raha kasutuselevõtu tingimused. Senine kord võimaldab raha kasutusele võtta alates 55. sünnipäevast 10% või 0% tulumaksumääraga. Pärast 29.12.2020 avatud kolmanda samba kogumistele hakkab soodsam maksumäär kehtima aga hiljem, 5 aastat enne vanaduspensioniea saabumist.

Seetõttu soovitame avada III sammas ka oma lastele ja teha esimene sissemakse hiljemalt 28.12.2020. Siis jääb neile ka edaspidi kehtima senine, soodsam tulumaksustamise kord.

Kuidas avada lapsele III sammas?

18. detsembrini sai lapsele III samba teha internetipangast. Kui Sa selleks ajaks ei jõudnud, siis kuni 28.12.2020 pärastlõunani on see võimalus veel esinduses kohapeal. Esinduses lapsele kolmanda samba avamiseks palume broneerida aja ja võtta tulles kaasa enda ja oma lapse isikut tõendav dokument. Laps peab olema Swedbanki klient.

Kasulikud lingid

Küsi spetsialistilt

613 1606 (tööpäeviti 9.00–17.00)

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank