Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Tööandjapension

Võimalus täiendada töötaja motivatsioonipaketti

 • III samba sissemaksetega aitate kaasa töötaja tuleviku kindlustamisele.
 • Sissemaksed III sambasse on tulumaksuvabad.*
 • Sissemakseid saavad samaaegselt teha nii tööandja kui ka töötaja ise.

*Tulumaksuvaba piirmäär III samba sissemaksetele on kuni 15% töötajale tehtud tulumaksuga maksustatud väljamaksetest, kuid mitte rohkem kui 6000 € kalendriaasta kohta.

 • III samba sissemaksed on tulumaksuvabad. Sissemaksetelt tuleb tasuda sotsiaal-, töötuskindlustuse- ja kohustusliku kogumispensioni makseid.
 • Enne kui töötajale arvutatakse kinnipeetav tulumaks, arvatakse nimetatud summast maha tema eest tasutud III samba sissemakse maksuvaba osa. Tulumaksuvaba piirmäär on ühes kalendriaastas kuni 15% töötajale makstud ja tulumaksuga maksustatud väljamaksete summast, kuid mitte rohkem kui 6000 € kalendriaasta kohta.
 • Arvestust maksuvaba piirmäära täitumise kohta peab pidama tööandja summeeritult alates kalendriaasta algusest.
 • Tööandja on kohustatud töötajale (ja Maksu- ja Tolliametile) esitama tehtud III samba maksete kohta eraldi aruande: Vorm TPS (töötaja eest tasutud täiendava kogumispensioni kindlustusmaksete ja vabatahtliku pensionifondi osakute soetamiseks makstud summade tõend).
 • III samba tulumaksuvaba piirmäär kehtib ühiselt nii tööandja kui ka töötaja enda poolt tehtud sissemaksetele.
 • Tulumaksuvaba piirmäära arvutamisel arvestab Maksu –ja Tolliamet esmalt tööandja poolt tehtud sissemakseid.
 • Kuna tööandja ei tasu nimetatud maksetelt tulumaksu, siis töötaja ei saa tööandja poolt tehtud III samba sissemaksetelt tulumaksu tagasi.
 • Töötajal on võimalik tulumaksu tagasi saada vaid enda poolt tehtud III samba sissemaksetelt. Selleks tuleb need maksed deklareerida tuludeklaratsioonil.
 • Tuludeklaratsioonil on võimalik oma maksustatavast tulust maha arvata vaid tööandja poolt kasutamata osa III samba sissemaksete tulumaksuvabast piirmäärast.
  Näiteks 18 000 € aastase brutosissetuleku puhul on tulumaksuvaba piirmäär 2700 € (s.o 15% brutosissetulekust). Kui tööandja on aasta jooksul teinud III sambasse sissemakseid 1800 €, siis töötaja saab enda poolt tehtud sissemakseid deklareerida maksimaalselt 900 € ulatuses, millelt on õigus saada tulumaksu tagasi.

Kuidas alustada?

 1. Tööandja saab sissemakseid teha töötaja kehtivasse täiendava kogumispensioni kindlustuslepingusse või soetada vabatahtliku pensionifondi osakuid töötaja pensionikontole.
 2. Tööandjapensioni sissemakse suuruse saab tööandja ise otsustada. Selleks võib olla kindel protsent palgast või fikseeritud summa. Võimalik on lahendada ka nii, et tööandja lisab töötaja poolt makstavale sissemaksele oma osa juurde.
 3. Maksetega alustamiseks peab töötaja endale valima sobiva III samba lahenduse (kui ta juba ei oma kehtivat III samba lahendust) ja edastama tööandjale sissemaksete tegemiseks vajaliku info.

  • Vabatahtlike pensionifondide osakute ostmiseks vajalikud andmed tööandjale on toodud vastava fondi prospektis. Valikuavaldusel märgitud fondide ostmiseks jätab tööandja makse selgituse välja tühjaks, muude andmete (isiku pensionikonto number ja töötluskood) märkimine on kohustuslikud. Küsimuste korral pidage nõu meie investeerimistoega.
  • Täiendava kogumispensioni kindlustuslepingu sissemakseteks on vajalik teenusepakkuja ärinimi, kontonumber, viitenumber ja vajadusel muu oluline info (nt lepingu järgi võimalik minimaalne makse).

Kasulikud lingid

Küsi spetsialistilt

613 1606 (tööpäeviti 9.00–17.00)

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank