Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Kolmas sammas

Alusta kogumist täna!

Kõige kasulikum viis pikaajaliseks kogumiseks

 • Sissemaksetelt võid saada tagasi 20% tulumaksu.
 • Makseid saad mugavalt suurendada, vähendada või mõneks ajaks peatada.
 • III sammas on Sinu rahatagavara, mida on võimalik vajadusel kasutada ka enne pensioniiga.*
Valin fondi

*Kehtib V100, V60 ja V30 fondide puhul.

calc-assumptions

aprekinsUnPienemumiFooter

Enamik inimesi arvab, et nende pension saab tulevikus olema tegelikust summast tunduvalt suurem. Mida varem alustad kogumist, seda muretumalt saad veeta pensionipõlve.

{ "chart": { "height": 250 }, "xAxis": { "visible": true }, "yAxis": { "visible": true }, "plotOptions": { "areaspline": {"marker": { "enabled": false }} }, "tooltip": {"enabled": true, "shared": true} }
 •  EUR
 •  EUR

Tegemist on näitliku arvutusega, mille puhul on prognoositava tootluse aluseks võetud rahvusvaheliselt kasutatav aktsiate pikaajaline ajalooline tootlus aasta baasil (7%), kuid see ei tähenda, et samasugust tootlust võiks teenida III samba puhul. Näiteks kuni 100% aktsiatesse investeeriva Swedbanki pensionifondi V100 tootlus on alates fondi loomisest olnud aasta baasil 4,9% (seisuga 30.04.2020). Mineviku tootlus ei taga sarnast tootlust tulevikus. Tulumaksutagastuse arvutuse aluseks on 2020. aastal kehtiv tulumaksumäär 20% ning tulumaksu saab tagasi enda tehtud sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte rohkem kui 6000 eurot.

Miks koguda III sambasse?

 1. Tulumaksusoodustus

  III sammas on ainus võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksusoodustusega. See tähendab, et saad pensioni III samba sissemaksetelt tulumaksu tagasi. Tulumaksu saad tagasi pensioni sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Arvuta, kui suur saab olla Sinu panus kalendriaastas, et maksutagastusest maksimaalselt võita.

 2. Kogud iseendale

  III sammas on Sinu isiklik rahatagavara, mida saad vajadusel kasutada ka enne pensioniiga. Raha kasutamisel pead arvestama kehtiva maksukorraga ja sellega, et väljamaksetelt peetakse kinni kehtiv tulumaksumäär. Loen lähemalt

  Soodsama, 10%-se või lausa 0%-se tulumaksumääraga saad raha kasutusele võtta pensioniea lähenedes.

  • Alustasid kogumist enne 28.12.2020.
   Soodsama tulumaksumääraga saad raha kasutusele võtta alates 55. eluaastast, kui oled pensioni III sambasse kogunud vähemalt viis aastat.
  • Alustasid kogumisega 01.01.2021 või hiljem.
   Soodsama tulumaksumääraga saad raha kasutusele võtta viis aastat enne pensioniiga, kui kogumine on kestnud vähemalt viis aastat.

  Soodsam maksumäär kehtib ka koguja puuduva töövõime korral. Väljamakseid, mis on maksustatud soodsama 10% või 0% tulumaksumääraga, ei arvestata Sinu aastatulu hulka. Muudel juhtudel on kolmanda samba väljamaksed osa aastatulust ja see võib mõjutada Sinu maksuvaba tulu määra.

 3. Suurem pension

  Keskmiselt veedab Eesti inimene pensionil 20 aastat. Sina ise saad mõjutada oma sissetuleku suurust tulevikus. Soovitatav on regulaarselt säästa umbes 10–15% oma sissetulekust. Erinevate uuringute kohaselt peaks väljakujunenud elustandardi hoidmiseks inimese pension olema umbes 65–70% tema senisest sissetulekust. Hinnanguliselt annavad riiklik pension ja II sammas kokku vaid 40% inimese pensionieelsest kuusissetulekust. Tulevikuks kogumist tasub alustada juba varakult, kuna jõuad rohkem koguda.

Kasulikud lingid

Küsi spetsialistilt

613 1606 (tööpäeviti 9.00–17.00)

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank