Mis on III sammas?

Alusta kogumist täna!

Kõige kasulikum viis pikaajaliseks kogumiseks

 • Sissemaksetelt võid saada tagasi 20% tulumaksu.
 • Makseid saad mugavalt suurendada, vähendada või mõneks ajaks peatada.
 • III sammas on Sinu rahatagavara, mida on võimalik vajadusel kasutada ka enne pensioniiga.

Alates 10. juunist 2019 on Swedbanki III samba pensionifondidel uued nimed.

Loe lähemalt

Alustuseks arvuta, kui palju on võimalik tulumaksu tagasi saada

Igakuine
sissemakse
Kogumisperiood

*Tegemist on näitliku arvutusega ja selle aluseks on 2019 aastal kehtiv tulumaksumäär 20%. Tulumaksu saab tagasi pensioni III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb esitada tuludeklaratsioon. III samba sissemaksetelt on võimalik tulumaksu tagasi saada ainult siis, kui oled need maksed ise teinud.

Sissemaksed aastas
360EUR
Kogumisperioodi sissemaksed kokku
360 EUR*
Tulumaksutagastus kogumisperioodil
72 EUR*

Miks koguda III sambasse?

 1. Tulumaksusoodustus

  III sammas on ainus võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksusoodustusega. See tähendab, et saad pensioni III samba sissemaksetelt tulumaksu tagasi. Tulumaksu saad tagasi pensioni sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Arvuta, kui palju tulumaksu tagasi saad.

 2. Kogud iseendale

  III sammas on Sinu isiklik rahatagavara, mida saad vajadusel kasutada ka enne pensioniiga. Raha kasutamisel pead arvestama kehtiva maksukorraga ja sellega, et väljamaksetelt peetakse kinni kehtiv tulumaksumäär. Loen lähemalt

  Alates 55. eluaastast, kui pensioni III sambasse on kogutud 5 aastat või rohkem, on raha väljavõtmisel tulumaksumäär oluliselt soodsam – vaid 10%. Sama maksumäär kehtib koguja puuduva töövõime korral. III samba väljamaksed on osa aastatulust ja see võib mõjutada Sinu maksuvaba tulu määra. Eluaegsed väljamaksed on tulumaksuvabad ning neid aastatulu hulka ei arvata.

 3. Suurem pension

  Keskmiselt veedab Eesti inimene pensionil 20 aastat. Sina ise saad mõjutada oma sissetuleku suurust tulevikus. Soovitatav on regulaarselt säästa umbes 10–15% oma sissetulekust. Erinevate uuringute kohaselt peaks väljakujunenud elustandardi hoidmiseks inimese pension olema umbes 65–70% tema senisest sissetulekust. Hinnanguliselt annavad riiklik pension ja II sammas kokku vaid 40% inimese pensionieelsest kuusissetulekust. Tulevikuks kogumist tasub alustada juba varakult, kuna jõuad rohkem koguda.

Valige endale sobiv III samba lahendus

Pensionikindlustus+

V-fondid

Tulumaksutagastus
Osaline garantii sissemaksetele
Võimalik riskitaset ise valida
Võimalik määrata soodustatud isik

Sõlmin lepingu

Lähemalt

Valin V-fondi

Lähemalt

Selleks, et leida Teile sobiv III samba kogumislahendus, täitke palun sobivuse küsimustik.

Kasulikud lingid

Küsi spetsialistilt