Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Targalt hajutatud investeeringud kaitsesid kogujaid turgude heitlikkuse eest

August tõestas ilmekalt, miks tasub arvestada investeerimisel riskide hajutamisega just nii, nagu toimime oma aktiivselt juhitud pensionifondide varadega.

  • Kuu tublimat tõusu näitasid investeeringud USA aktsiaturgudele (+4%), samas kui suurimaks kukkujaks osutusid Türgi aktsiad (-28%).
  • Sellise heitliku keskkonna taustal säilitasid Swedbanki aktiivselt juhitud II samba pensionifondid augustis juuli taseme. Investeeringud erinevatesse piirkondadesse aitasid positiivseid ja negatiivseid turukõikumisi tasakaalustada.

Ettevaade

Lähitulevikus oleme globaalsete aktsiaturgude suhtes jätkuvalt positiivselt meelestatud. Võttes arvesse tugevat majandustsüklit ning ettevõtete häid majandustulemusi, eelistame investeeringuid USA aktsiaturgudel.

Võlakirjaturgudel on ettevõtete riskipreemiad tõusnud ajaloolise keskmise lähedale, mis on muutnud globaalse majandustsükli taustal sellised väärtpaberid taas atraktiivsemaks.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi