Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Alates 10. juunist 2019 on Swedbanki III samba pensionifondidel uued nimed.

Loe lähemalt

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Sinu pensionifondil on olnud edukas poolaasta

Poolaasta vahekokkuvõtet saame alustada suurepäraste uudistega. 2019. aasta on seni olnud meie kogujatele üks aegade edukamaid – tublisid kasvunumbreid näitasid kõik Swedbanki kohustuslikud ning vabatahtlikud pensionifondid.

  • Pensionisääste aitasid kasvatada peaaegu kõik aktsia- ja võlakirjaturud, kuhu meie fondid investeerivad.
  • Kõige tublimad tulemused olid investeeringutel USA (+19%) ja arenenud Euroopa riikide (+16%) aktsiaturgudele.

Ettevaade

Juuni esimeses pooles suurendasime pensionifondides aktsiate osakaalu. Signaalid olulisematest keskpankadest viitavad, et majanduse nõrgenemise korral ollakse valmis rakendama täiendavaid majanduse stiimulmeetmeid. See soodustab jätkuvat võlakirjade intresside langust ning aktsiahindade tõusu, millest saavad kasu ka meie pensionikogujad.

Esimene sammas töötab paremini koos teisega

Viimasel ajal on meedias võrreldud teise samba pensionifondide tootlust majanduse nominaalkasvuga. Eeldatakse, et maksudest rahastatav esimese samba pension kasvab majandusega samas tempos. Selline kasv oleks tulevastele pensionisaajatele hea uudis, kuid kahjuks ei arvestata, et maksumaksjaid jääb juba lähitulevikus vähemaks ja pensionisaajaid tuleb aina juurde.

Elanikkonna vananedes kulub järjest suurem osa riigieelarvest pensionide maksmiseks. Sellisel viisil ei saa raha aga lõpmatuseni ümber jagada, sest see ei ole jätkusuutlik. Seega on oodata, et esimese samba pensionide kasv on tulevikus väiksem kui majanduskasv. Esimese samba puudujäägi leevendamiseks ongi loodud teine pensionisammas. Sinna kogutud raha on Sinu isiklik vara ning annab tulevikus olulise lisa riigipensionile.


Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V30, V60, V100Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi