Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Suurepärane aasta Sinu pensionifondile

Eelmine aasta oli II samba pensionifondidele üks parimaid. Loomulikult näitasid väga tugevaid tulemusi ka Swedbanki pensionifondid. Aasta jooksul kujunesid edukamateks investeeringuteks paigutused USA (+33%) ja Euroopa aktsiaturgudele (+26%), kuid kasvasid ka teised peamised turud, kuhu meie fondid investeerivad.

Lisaks suurepärasele tootlusele tõi 2019. aasta kogujatele veel kaks olulist uuendust.

  • Teise samba valitsemistasud langesid lausa kahel korral, nii veebruaris kui ka septembris ning oleme jätkuvalt üks soodsamaid pensionipakkujaid Eestis. Eelistades soodsate tasudega fondi, koguneb rohkem raha Sinu pensionikontole, mistõttu on Swedbankis pensioniks kogumine väga mõistlik valik.
  • Alates septembrist pakume kogujatele fonde, mis investeerivad 100% varadest aktsiatesse. Kuna eelmisel aastal leevenesid pensionifondide investeerimispiirangud, suurendasime aktsiainvesteeringute osakaalu enamikes pensionifondides. Näiteks aktiivselt juhitud fond K100 ja indeksfond K1990–1999 investeerivadki pea täielikult aktsiatesse. Aktiivselt juhitud pensionifondides suurendasime kõige enam investeeringuid USA aktsiaturgudele.

Suurepärane tootlus

Kõigi meie pensionifondide tootlus ületas Eesti inflatsiooni, mis 2019. aastal oli 1,77%. Fondides K60 ja K100, kuhu kogub pensioniraha üle 80% meie klientidest, ületas tootlus Eesti palgakasvu.

Loen lähemalt

Pikem ülevaade: K10, K30, K60, K100, K1990-1999, V30, V60, V100Jarno Edur
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi