Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Swedbanki pensionifondid ületasid mais eelmise aasta tulemusi

Koroonaviirusest põhjustatud kriisist taastumine on maailma finantsturgudel toimunud väga kiiresti. Selle taustal tõusid mais ka Swedbanki pensionifondid. Juuni alguses olid kõik meie pensionifondid jõudnud taas kõrgemale tasemele kui aasta varem. See tähendab, et ka Sinu teise samba pension on aastaga kasvanud*.

Mais suurendasime investeeringuid Eesti majandusse

Mais tekkis meie vaatevälja mitu huvitavat ja kõrge tootluse potentsiaaliga Eesti majandusse investeerimise võimalust. Nii näiteks kasvab meie klientide pensionivarast osa nüüd LHV grupi 9,5% aastatootlusega võlakirjades. Pensionifondina suudame pakkuda investeeringuid, mille järele nõudlus Eestis aina kasvab.

Kuhu investeerime lähiajal?

Keskpankade rahatrükk on saavutamas enneolematuid mõõtmeid. Mais ostis USA keskpank finantsturgudelt võlakirjadesse investeerivaid indeksfonde. Juunis on aga oodata, et Euroopa Keskpank paneb rohkem rõhku võlakirjade ostmisele. Kuigi aktsiate hinnad on taas üsna kõrgele tõusnud, peaks rahatrüki positiivne mõju võlakirjaturgudele jätkuma ja hoidma kõrgel ka toorainete hindu. Seetõttu jätkame investeerimist pikema tähtajaga ettevõtete võlakirjadesse ja kullakaevandusega tegelevate ettevõtete aktsiatesse.

Riik peatab ajutiselt maksed II sambasse. Mida pead sellest teadma?

Alates augustist kasvab Sinu II sammas aeglasemas tempos, sest sinna ei lisandu enam 4% sotsiaalmaksust. See paus tasub siiski rahulikult üle elada, sest riik kompenseerib hiljem nii tasumata jäänud sissemaksed, kui sellel perioodil saamata jäänud tootluse. Pane tähele, et täismahus kompensatsiooni saavad vaid need, kes ise sissemakseid jätkavad.

Täpsema ülevaate II samba maksete peatamisest leiad pensioni kuukommentaarist.

Pikem ülevaade: K10, K30, K60, K100, K1990-1999, V30, V60, V100Jarno Edur
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

*Juuni alguse seisuga on kõik Swedbanki Investeerimisfondide hallatavad pensionifondid võrreldes aastataguse ajaga kasvanud. Seega on kasvanud aasta jooksul neid kasutanud klientide II pensionisamba varad.

Kasulikud lingid

Investeerimistugi