Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Investeerimis­konto

Investeeringud tee mugavalt investeerimiskontolt!

Investeerimiskonto avamine on hea valik, sest:

 • saad tulumaksukohustust edasi lükata ja finantsvaralt teenitud kasumi ilma tulumaksu tasumata uuesti investeerida;
 • saad hoida oma igapäeva- ja investeerimistehingud üksteisest lahus;
 • Swedbanki investeerimiskonto raporti abil saad kerge vaevaga deklareerida tehtud tehinguid;
 • kuni 30 000 € väärtpaberiportfelli hoidmine ja Balti aktsiatega kauplemine on meie internetipangas tasuta.
 • Selleks, et investeerida, on Sul kindlasti vaja väärtpaberikontot. Investeerimistegevuste lihtsustamiseks tasub lisaks kasutada ka investeerimiskontot.
 • Swedbankis on investeerimiskonto tasuta. Investeerimiskonto on tavaline arvelduskonto, kuid see on mõeldud finantsinvesteeringute tegemiseks.
 • Investeerimiskonto abil saad tulumaksukohustust edasi lükata, kui soetad finantsvara investeerimiskontol oleva raha eest ja finantsvara müügist saadud summa kantakse kohe investeerimiskontole.
 • Investeerimiskontol võid hoida mis tahes valuutat ja teha ka selles tehinguid. Ühel inimesel võib investeerimiskontosid olla piiramatult.
 • See on Eesti inimestele antud hea võimalus, et nad ei peaks igalt kasumina teenitud eurolt kohe tulumaksu maksma.
 • Nii annad suuremale summale võimaluse kasvada, sest saad kogu teenitud kasumi vahepeal tulumaksu maksmata uuesti investeerida.
 • Saad hoida oma igapäeva- ja investeerimistehingud üksteisest eraldi. Tänu sellele on investeerimistegevust hiljem lihtsam deklareerida. Kui kasutaksid investeerimiskontona oma igapäevast arvelduskontot, peaksid tuludeklaratsioonis kajastama palju rohkem tehinguid.
 • Lisaks saad tulude deklareerimise tähtaja lähenemisel andmed mugavalt Swedbanki investeerimiskonto raporti abil Maksu- ja Tolliametile edastada.
 1. Ava internetipangas uus arvelduskonto, millele pane hüüdnimeks „investeerimiskonto“. Nii on kontod omavahel lihtsasti eristatavad.
 2. Seejärel ava internetipangas ka väärtpaberikonto. Kui Sul on väärtpaberikonto juba olemas, saad selle sammu vahele jätta.
 3. Investeerimiskonto ja väärtpaberikonto tuleb omavahel ära siduda, sest ilma väärtpaberikontota tehinguid teha ei saa. Kui Sul on väärtpaberikonto varasemast juba olemas, siis selle sidumiseks oma investeerimiskontoga saada meile pangateade.
 • Tulumaksukohustuse edasilükkamiseks kasuta väärtpaberitehinguteks seda raha, mis on Sinu investeerimiskontol. Kui plaanid paigutada investeeringutelt teenitud tulu uuesti finantsvaradesse, siis on investeerimiskonto kasutamine igal juhul mõistlik.
 • Investeerimiskontole saad igal hetkel pangaülekandega raha sisse maksta ja välja võtta.
 • Tuludeklaratsioonis pead välja tooma kõik sellele kontole tehtud sisse- ja väljamaksed, seda aitab hõlpsalt teha investeerimiskonto raport. Tulumaksukohustus tekib vaid juhul, kui väljamaksed ületavad sissemakseid.

Investeerimistegevusest teatamine

Igal aastal tuleb investeerimiskontol tehtud tehingud kajastada tuludeklaratsioonis. Selle jaoks koosta lihtsalt investeerimiskonto raport. Raporti saad mugavalt otse internetipangast Maksu- ja Tolliametile edastada. Nii jõuab see info Sinu tuludeklaratsioonile.

Tuludeklaratsiooni kohta leiad rohkem infot lehe „Tuludeklaratsiooni andmed“ jaotusest „Investeerimine“.

Investeerimistegevuse deklareerimisel pea meeles, et:

 • tuludeklaratsioonis tuleb kajastada kõiki kontole tehtud sisse- ning väljamakseid. Kui aasta jooksul tehinguid ei toimunud, siis pead ka selle ära märkima;
 • maksukohustuse edasilükkamine on lubatud üksnes eeldusel, et investeerimiskontolt tehakse tehinguid finantsvaraga. Tutvu kindlasti tulumaksuseaduse §-ga 171, et veenduda, mis on finantsvara;
 • tulumaksu tasumise kohustus tekib vaid siis, kui väljamaksed ületavad sissemakseid;
 • sellel, millised tehingud võivad olla sisse- ja väljamakseteks, on mitmeid nüansse. Uuri selle kohta lähemalt tulumaksuseaduse §-st 172 või küsi otse Maksu- ja Tolliametilt.

Investeerimiseks on vajalik ka väärtpaberikonto, sest seal hoiad oma väärtpabereid.

Minu portfell annab hea ülevaate, kuidas Sinu investeeringutel läheb.

Millised kogumise ja investeerimise lahendused Sulle sobivad?

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank