Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Kontod investeerimiseks

Investeerimisega alusta Swedbankis

Meie juures on väärtpaberitesse (sh aktsiad ja võlakirjad) investeerimine Sulle väga soodne, sest:

 • investeerimiskonto ja väärtpaberikonto avamine on lihtne ega maksa midagi;
 • kõiki Swedbanki fonde ja kuni 30 000 € väärtuses väärtpabereid saad kontol hoida tasuta;
 • Swedbanki fondide ja Balti aktsiatega kauplemine on tasuta.

Mis kontod peaksin investeerimiseks avama?

Investeerimiskonto + väärtpaberikonto

Soovitame!

Ainult väärtpaberikonto

Kasulik valik, ka algajale investorile
Investeeringud on igapäevastest rahaasjadest eraldi kontodel
Pead investeerimistulu deklareerima
Igalt tehingult saadud tulu pead järgmisel aastal deklareerima ja tasuma sellelt 20% tulumaksu
Saad tulumaksu tasumist edasi lükata ja kasumi maksuvabalt uuesti investeerida
Iga-aastane tuludeklaratsiooni täitmine on mugav ja lihtne Saad selleks kasutada investeerimiskonto raportit, mis saadab andmed Maksu- ja Tolliametile Sinu eest.

Väärtpaberikonto saab avada ka lapsele, ilma esindust külastamata.

Avan väärtpaberikonto lapsele
 • Investeerimiskonto on arvelduskonto, kus on raha, mille eest teha tehinguid väärtpaberitega, näiteks aktsiate või fondidega.
 • Meie juures on investeerimiskonto Sulle tasuta.
 • Investeerimiskontol võid hoida mis tahes valuutat ja teha selles ka tehinguid. Ühel inimesel võib olla mitu investeerimiskontot.
 • Investeerimiskonto abil saad tulumaksukohustust edasi lükata, kui ostad väärtpabereid investeerimiskontol oleva raha eest ja väärtpaberite müügist saadud summa kantakse kohe investeerimiskontole. Maksukohustuse edasilükkamiseks tuleb igal aastal esitada Maksu- ja Tolliametile ülevaade. Selleks on Sulle abiks investeerimiskonto raport.

Rohkem infot investeerimiskonto deklareerimise kohta leiad siit.

 1. Ava internetipangas uus arvelduskonto ja pane sellele hüüdnimeks „investeerimiskonto“. Nii tead alati, mis konto on mõeldud investeerimiseks.
 2. Seejärel ava internetipangas ka väärtpaberikonto. Kui Sul juba on väärtpaberikonto ja soovid investeerimiskontot, helista meile numbril 613 1606.
 3. Investeerimiskonto ja väärtpaberikonto tuleb omavahel siduda, sest ilma väärtpaberikontota tehinguid teha ei saa.
 • Investeerimisega alustamiseks on Sul vaja väärtpaberikontot, et osta ja müüa väärtpabereid.
 • Väärtpaberikontol saad raha asemel hoida eri väärtpabereid, näiteks aktsiaid, fonde ja võlakirju.
 • Kui avad väärtpaberikonto, pead valima kindla arvelduskonto, kus on raha, mille eest oma väärtpabereid müüd ja ostad ning kust võetakse maha teenustasud. Soovitame arvelduskontona kasutada investeerimiskontot.
 1. Soovitame enne väärtpaberikonto avamist teha ka investeerimiskonto – nii saad need väärtpaberikonto avamisel omavahel mugavalt siduda. Kasutades investeerimiskontot maksad tulumaksu alles siis, kui väljamaksed ületavad sissemakseid.
 2. Väärtpaberikonto saad avada mugavalt meie internetipangas.
 3. Palju õnne, oled uue väärtpaberikonto omanik ja võid investeerimisega alustada!
 4. Oma väärtpaberiportfellil ja aktsiaturul saad alati silma peal hoida internetipangas.
 • Lapsele saab raha koguda enda või lapse väärtpaberikontol.
 • Enda kontol kogudes omad täielikku kontrolli otsuste üle, protsess on lihtsam, vajad lihtsalt veel ühte väärtpaberikontot.
 • Lapse kontol kogudes pead arvestama, et lapse 18-aastaseks saamisel liigub kogu kontroll lapsele. Ka selle hetkeni pead täpselt läbi mõtlema, kes ja kuidas kontot kasutada saab.
 • Lapsele saab väärtpaberikonto avada esinduses, selleks broneeri palun aeg lapsele konto avamiseks.

Deklareerimine, kasutades investeerimiskontot ja väärtpaberikontot

Investeerimiskontot kasutades pead Maksu- ja Tolliametile iga aasta saatma investeerimiskonto raporti. Investeerimiskonto raportisse tuleb kirja panna kõik summad, mille oled kalendriaasta jooksul kontole kandnud ja sealt välja võtnud. Seda tuleb teha iga aasta tulude deklareerimise perioodil. Raport tuleb Maksu- ja Tolliametile saata ka siis, kui Sa ei ole teinud ühtki tehingut.
 1. Investeerimisega seotud tulude deklareerimiseks on kõige lihtsam viis täita internetipangas investeerimiskonto raport.
 2. Kui oled raporti valmis teinud, ära unusta seda sealsamas raporti lehel internetipanga kaudu Maksu- ja Tolliametile saata.
 3. Seejärel vaata Maksu- ja Tolliameti lehel oma muid tulusid deklareerides üle ka punkt 6.5, kus tuleb kinnitada, et Sul on investeerimiskonto, ja kus peaksid nägema oma investeerimiskontole kantud ja sellelt välja võetud raha.

Investeerimiskonto raportis tuleb deklareerida kõik raha sisse- ja väljamaksed. Kui väljamaksed on kokku suuremad kui sissemaksed, tuleb vahelt tasuda tulumaksu 20%.

Raportis tuleb kajastada kõik summad, mille oled möödunud kalendriaasta jooksul kontole kandnud või sealt välja võtnud. Kui täidad näiteks 2023. aastal investeerimiskonto raportit, tuleb seal välja tuua terve 2022. aasta jooksul tehtud tehingud. Investeerimiskonto raport tuleb Maksu- ja Tolliametile saata ka siis, kui tehinguid ei ole toimunud.

Internetipangas on vaja täita investeerimiskonto raport. Kui oled raporti valmis teinud, saada see internetipanga kaudu Maksu- ja Tolliametile.

Kui oled Maksu- ja Tolliameti lehel oma muid tulusid deklareerimas, vaata üle ka punkt 6.5, kus tuleb kinnitada, et Sul investeerimiskonto, ja kontrollida, kas Sinu raport on deklaratsioonil olemas. Pane ka tähele, et punktis 6.1 ei oleks automaatselt lisatud ühtegi tehingut – investeerimiskontot kasutades peab see väli olema tühi. Murede korral pöördu Maksu- ja Tolliameti poole.

Vaata ka rahandusministeeriumi investeerimiskonto juhendit ning Maksu- ja Tolliameti infolehte.

Deklareerimine, kasutades ainult väärtpaberikontot

Kui kasutad ainult väärtpaberikontot, pead tulusid deklareerima ainult siis, kui oled möödunud kalendriaastal väärtpabereid müünud. Need tuleb kajastada tulude deklareerimise perioodil Maksu- ja Tolliameti e-teeninduses tuludeklaratsiooni punktides 6.1 (Eestis saadud tulu) ja 8.2 (välismaal saadud tulu). Kui väärtpaberikonto on terve aasta lihtsalt seisnud ja tehinguid tehtud ei ole, ei ole ka deklareerimiskohustust. Tulud pead Maksu- ja Tolliametis deklareerima koos kõigi teiste tuludega.

Kui oled eelneval kalendriaastal võõrandanud ehk müünud väärtpabereid, pead deklaratsioonis esitama võõrandatud väärtpaberite (nt aktsia, fondiosak, võlakiri) soetushinna ja -kulu ning võõrandamishinna ja -kulu. Soetushinna (millele on lisatud soetuskulu) ja võõrandamishinna (millest on maha arvatud võõrandamiskulu) vahe on kas väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu või kahju. Soetushinna ja muu vajaliku leiad ”Minu andmed” lehelt.

Väärtpaberite võõrandamisest saadud kasust võid maha arvata samal või eelnevatel perioodidel võõrandamisest saadud kahju vaid juhul, kui see ei ületa kasu. Kui väärtpaberite võõrandamisest saadud kahju ületab kasu, võid saadud kahju kanda järgnevatele maksustamisperioodidele ning tulevikus võõrandamisest saadud kasust maha arvata. Kahju ja kasu deklareeritakse alati lõppenud maksustamisperioodile järgneval perioodil ehk tehingute toimumisele järgneval aastal.

Kui oled aasta jooksul vahetanud mõnda fondi, jäädes siiski sama fondivalitseja juurde, ja Sulle ei ole ülemineku käigus väljamakseid tehtud, ei tule sel aastal seni teenitud tulult maksu tasuda.

Internetipangast saad vaadata andmeid, mida vajad Maksu- ja Tolliameti e-teeninduses deklaratsiooni punktide 6.1 ja 8.2 täitmiseks. Selleks leiad vajaliku info ”Minu andmed” lehelt.

E-maksuameti deklaratsioonis vaata lisaks üle ka punktid 5.1, 7.1, 8.1 ja 8.8 ja vajadusel täida need.

Rohkem infot leiad Maksu- ja Tolliameti infolehelt.

Investeerimisteenuste osutamise tingimused ja muu kasulik investorteave

 • Täpsemat teavet tasumisele kuuluvate või tasutud summade kohta saab Klient Pangast.
 • Kui Pank on kohustatud Kliendi väärtpaberikonto haldamisest või väärtpaberitehingutest tulenevalt tasuma makse, tasusid, intresse, trahve või tegema muid sellelaadseid kulutusi (mis ei ole kaetud allpool toodud hinnakirjas), on Pangal õigus pärast vastava kulutuse tegemist Kliendi nõusolekuta debiteerida nimetatud summade ulatuses Kliendi arvelduskontot.

Konto avamine

Kehtivad alates 01.07.2022
Väärtpaberikonto
Internetipangas tasuta
Esinduses tasuta
Ühine väärtpaberikonto 65 €

Konto sulgemine

 
Väärtpaberikonto tasuta

Konto väljavõtted
 • Panga väljavõtted on tasuta kättesaadavad internetipangas.
 • Väljavõtete tasudele lisandub käibemaks 20%.
 • Eesti väärtpaberite registrist on võimalik tellida tasulist väärtpaberikonto avamisteatist, ning päevase, nädalase, kuise, kvartaalse või aastase sagedusega registris registreeritud väärtpaberite seisu ja tehingute väljavõtteid. Nasdaq CSD Eesti filiaali kodulehel on registri perioodilised väljavõtted tasuta kättesaadavad.

 
Panga väljavõtted
Väärtpaberikonto seis/tehingud esindusest 2 €
Väärtpaberitehingu korralduse koopia 2 €
Väljavõtted Eesti väärtpaberite registrist 2 €

Kauplemine: aktsiad, võlakirjad, börsil kaubeldavad fondide (ETF) osakud
 • Protsentuaalne kauplemistasu arvutatakse tehingusummast, teatud juhul lisandub tehingutasu.
 • Kauplemistasu debiteeritakse kauplemisvaluutas Panga valuutavahetuskursi alusel.
 • Maakleri vahendusel kauplemise eeldus on finantsteenuste raamlepingu olemasolu. Informatsiooni nimetatud lepingu kohta saab Pangast.
 • Orderit saab tühistada seni, kuni Order ei ole täidetud.
 • Juhul, kui Orderit ei täideta täielikult ühe kauplemispäeva jooksul, rakendub Orderi osalisel täitmisel kauplemistasu täies ulatuses (sh minimaalne kauplemistasu) igal erineval kauplemispäeval täidetud Orderi osale.
 • Teatud turgudel võib tehingusummale olla kehtestatud miinimummäär.
 • UK ja Iirimaa väärtpaberite ostutehingutega kaasneb tehingumaks (Stamp duty) vastavalt 0,5% UK ja 1% Iirimaa väärtpaberite tehingusummast. Teatud juhtudel võidakse UK väärtpaberitele rakendada kõrgemat määra (1,5%), soodsamat maksumäära või maksuvabastust.
 • Vastavalt kohalikule regulatsioonile võib ostutehingule lisanduda finantstehingute maks (nt Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania ja Ungari), mis lisatakse Panga tasule.
 • ETF-e käsitletakse kui aktsiaid.
 • Panga vahendusel muudel turgudel kauplemiseks on vajalik eelnev kokkulepe Pangaga.

Aktsiad ja ETF-id Internetipangas
Eesti, Läti, Leedu tasuta
Rootsi, Soome, Taani, Norra, USA, Saksamaa, UK, Kanada, Holland, Prantsusmaa, Belgia, Iirimaa, Itaalia, Portugal, Hispaania, Šveits, Austria, Poola, Ungari, Tšehhi 0,14%, min 9,90 €
Venemaa 0,30%, min 125 €
Aktsiad ja ETF-id Esinduses Maakleri vahendusel
Eesti 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Läti 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Leedu 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Rootsi 0,2%, min 50 € 0,2%, min 500 SEK
Soome 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Taani 0,2%, min 50 € 0,2%, min 400 DKK
Norra 0,2%, min 50 € 0,2%, min 400 NOK
USA 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 USD
Saksamaa 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
UK (London SE) 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 GBP
UK (London International) 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 USD
Kanada 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 CAD
Holland 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Prantsusmaa 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Belgia 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Iirimaa 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Itaalia 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Portugal 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Hispaania 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Šveits 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 CHF
Austria 0,25%, min 50 € 0,25%, min 50 €
Poola 0,25%, min 50 € 0,25%, min 200 PLN
Ungari 0,25%, min 50 € 0,25%, min 15000 HUF
Tšehhi 0,25%, min 50 € 0,25%, min 1300 CZK
Venemaa 0,3%, min 150 € 0,3%, min 150 USD
Bulgaaria 0,6%, min 50 € 0,6%, min 150 BGN
Võlakirjad Internetipank Esindus Maakleri vahendusel
Eesti 0,2%, min 3 € - 0,2%, min 50 €
Läti 0,2%, min 3 € - 0,2%, min 50 €
Leedu 0,2%, min 3 € - 0,2%, min 50 €
Võlakirjad kõigil muudel pakutavatel turgudel - - 0,5%, min 50 €
Tehingutasu (kõik instrumendid) sisaldub kauplemistasus sisaldub kauplemistasus 3€ Baltikumi turud
4€ muud turud

Tehingud investeerimisfondide osakutega
 • Protsentuaalne tasu arvutatakse tehingusummast tehingu valuutas.
 • Investeerimisfondide osakutega tehingu tegemiseks antud Korraldust ei saa tühistada.
 • Fondivahetus on võimalik vastavalt fondi tingimustele, tasu kohaldub ainult müügitehingule.
 • Välisfondi tehingutasu sisaldab Panga Halduri standardseid tehingutasusid.
 • Muud Eesti fondid – võib lisanduda märkimis- ja tagasivõtmistasu vastavalt fondi prospektile.

 
  Märkimine Püsikorraldusega märkimine Tagasimüük Vahetus
Swedbank Grupi fondid tasuta tasuta tasuta tasuta
Muud võlakirjafondid
Franklin Templeton 0,5% + 7 € 0,5%, min 0,75 € 7 € 7 €
Muud fondivalitsejad 0,5% + 21 € - 21 € 21 €
Muud aktsia- ja segafondid
Franklin Templeton 1% + 7 € 1%, min 0,75 € 1% + 7 € 7 €
Muud fondivalitsejad 1% + 21 € - 1% + 21 € 21 €
Muud Eesti fondid 1,5 € 0,75 € 5 € 5 €
Muud tehingud Eesti väärtpaberite ja fondiosakutega Tasu rakendub mõlemale tehingupoolele.
Makseta tehing 4,8 €
Makse vastu tehing 3,2 €
Pandi registreerimine / muutmine / realiseerimine 15 €
Panditud väärtpaberite ülekanne 30 €
Pandi vabastamine tasuta

Muud tehingud välisväärtpaberite ja välisfondide osakutega
 • Tasu rakendub mõlemale tehingupoolele.
 • Pangasisene väärtpaberitehing on tehing kahe Panga kliendi väärtpaberikontode vahel.
 • Tehingutasu sisaldab Panga Halduri standardseid tehingutasusid.

Pangasisene tehing 6 €
Pangaväline tehing
Läti, Leedu 10 €
Belgia, Eurovõlakiri, Holland, Iirimaa, Kanada, Norra,Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Taani, UK, USA 15 €
Austria, Hispaania, Itaalia, Poola, Portugal, Šveits, Tšehhi, Ungari 25 €
Bulgaaria, Venemaa 45 €
Välisfondid 45 €
Muud tehingutasud Tühistada saab Korraldust, mida Pank ei ole veel töötlusesse võtnud.
Tehingu tühistamine vastava tehingu tasu
Täitedokumendi alusel väärtpaberitehing vastava tehingu tasu
Uue emissiooni märkimine/pakkumises osalemine vastava tehingu tasu

Väärtpaberikonto kuuhooldustasud
 • Hooldustasudele lisandub käibemaks 20%. Käibemaksu ei lisandu, kui väärtpaberikontol hoitakse ainult Investeerimisfondide seaduses sätestatud Investeerimisfondi või Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi investeerimisfondi või ETF-i osakuid.
 • Hooldustasu arvutatakse eelneva kalendrikuu viimase päeva portfelli väärtuselt. Portfelli väärtuse leidmisel võetakse aluseks vastava väärtpaberi turuhind, Halduri esitatud kuulõpuhind või nominaalväärtus. Võlakirjadel võetakse alati aluseks nominaalväärtus. Hooldustasud debiteeritakse igale kalendrikuule järgneva kuu 20. kuupäeval või hiljem Kliendi väärtpaberikontoga seotud arvelduskontolt.
 • Hoidmistunnistustele (ADR, GDR) lisandub hooldustasule vastava DR agendi tasu.
 • Panga vahendusel muude turgude väärtpaberite hoidmiseks on vajalik eelnev kokkulepe Pangaga.
 • Muud investeeringud: Austria, Belgia, Eesti, Eurovõlakiri, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kanada, Leedu, Läti, Portugal, Prantsusmaa, Saksamaa, Šveits, UK, USA, hoidmistunnistused, Poola, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Serbia, Venemaa, välisfondid.

Swedbank Grupi fondid tasuta
Muud investeeringud, aktsiad, võlakirjad
Kuni 30 000 € tasuta
Üle 30 000€ ületavalt osalt 0,008%, max 8 €

Muud teenused
 • Tasudele lisandub käibemaks 20%.
 • Enam kinni peetud tulumaksu tagasinõudmine või soodsama tulumaksumäära taotlemine ning osalemine aktsionäride üldkoosolekul sõltub vastaval turul teenuse pakkumisest ning teenuse tingimustest.
 • Kuutasu rakendub täiendavalt hooldustasudele.

Osalemine aktsionäride üldkoosolekul eraldi kokkuleppel
Enam kinni peetud tulumaksu tagasinõudmine eraldi kokkuleppel
Soodsama tulumaksumäära taotlemine eraldi kokkuleppel

Meie blogi

Investeerimisuvilistel soovitame silma peal hoida meie blogil.

Lugema

Podcast Investeerimisjutud

Kuula podcast’i Investeerimisjutud, kus räägime iganädalaselt sellest, mis toimub finantsturgudel.

Kuulan podcast’i

Broneeri aeg nõustamiseks

Kui Sul tekib investeerimisega seotud küsimusi, oleme alati Sinu jaoks olemas.

Broneerin aja

Investeerimiskool, õppevideod ja muu kasulik.

Minu portfell annab hea ülevaate, kuidas Sinu investeeringutel läheb.

Millised kogumise ja investeerimise lahendused Sulle sobivad?

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank