Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Kontod investeerimiseks

Investeerimisega alusta Swedbankis

Meie juures on väärtpaberitesse (sh aktsiad ja võlakirjad) investeerimine Sulle väga soodne, sest:

  • investeerimiskonto ja väärtpaberikonto avamine on lihtne ega maksa midagi;
  • kõiki Swedbanki fonde ja kuni 100 000 € väärtuses väärtpabereid saad kontol hoida tasuta;
  • Swedbanki fondide ja Balti aktsiatega kauplemine on tasuta.
Uudis investoritele! 28.11–07.12.2023 kella 16.00-ni toimub Infortari aktsiate avalik pakkumine. Loen lähemalt Käes on tulude deklareerimise aeg. Kui kasutad investeerimiskontot, täida oma raport siin. Muu info oma investeeringute kohta leiad „Minu andmed“ lehelt.

Mis kontod peaksin investeerimiseks avama?

Investeerimiskonto + väärtpaberikonto

Soovitame!

Ainult väärtpaberikonto

Kasulik valik, ka algajale investorile
Investeeringud on igapäevastest rahaasjadest eraldi kontodel
Pead investeerimistulu deklareerima
Igalt tehingult saadud tulu pead järgmisel aastal deklareerima ja tasuma sellelt 20% tulumaksu
Saad tulumaksu tasumist edasi lükata ja kasumi maksuvabalt uuesti investeerida
Iga-aastane tuludeklaratsiooni täitmine on mugav ja lihtne Saad selleks kasutada investeerimiskonto raportit, mis saadab andmed Maksu- ja Tolliametile Sinu eest.

Väärtpaberikonto saab avada ka lapsele, ilma esindust külastamata.

Avan väärtpaberikonto lapsele
  • Investeerimiskonto on arvelduskonto, kus on raha, mille eest teha tehinguid väärtpaberitega, näiteks aktsiate või fondidega.
  • Meie juures on investeerimiskonto Sulle tasuta.
  • Investeerimiskontol võid hoida mis tahes valuutat ja teha selles ka tehinguid. Ühel inimesel võib olla mitu investeerimiskontot.
  • Investeerimiskonto abil saad tulumaksukohustust edasi lükata, kui ostad väärtpabereid investeerimiskontol oleva raha eest ja väärtpaberite müügist saadud summa kantakse kohe investeerimiskontole. Maksukohustuse edasilükkamiseks tuleb igal aastal esitada Maksu- ja Tolliametile ülevaade. Selleks on Sulle abiks investeerimiskonto raport.

Rohkem infot investeerimiskonto deklareerimise kohta leiad siit.

  1. Ava internetipangas uus arvelduskonto ja pane sellele hüüdnimeks „investeerimiskonto“. Nii tead alati, mis konto on mõeldud investeerimiseks.
  2. Seejärel ava internetipangas ka väärtpaberikonto. Kui Sul juba on väärtpaberikonto ja soovid investeerimiskontot, helista meile numbril 613 1606.
  3. Investeerimiskonto ja väärtpaberikonto tuleb omavahel siduda, sest ilma väärtpaberikontota tehinguid teha ei saa.
  • Investeerimisega alustamiseks on Sul vaja väärtpaberikontot, et osta ja müüa väärtpabereid.
  • Väärtpaberikontol saad raha asemel hoida eri väärtpabereid, näiteks aktsiaid, fonde ja võlakirju.
  • Kui avad väärtpaberikonto, pead valima kindla arvelduskonto, kus on raha, mille eest oma väärtpabereid müüd ja ostad ning kust võetakse maha teenustasud. Soovitame arvelduskontona kasutada investeerimiskontot.
  1. Soovitame enne väärtpaberikonto avamist teha ka investeerimiskonto – nii saad need väärtpaberikonto avamisel omavahel mugavalt siduda. Kasutades investeerimiskontot maksad tulumaksu alles siis, kui väljamaksed ületavad sissemakseid.
  2. Väärtpaberikonto saad avada mugavalt meie internetipangas.
  3. Palju õnne, oled uue väärtpaberikonto omanik ja võid investeerimisega alustada!
  4. Oma väärtpaberiportfellil ja aktsiaturul saad alati silma peal hoida internetipangas.
  • Lapsele saab raha koguda enda või lapse väärtpaberikontol.
  • Enda kontol kogudes omad täielikku kontrolli otsuste üle, protsess on lihtsam, vajad lihtsalt veel ühte väärtpaberikontot.
  • Lapse kontol kogudes pead arvestama, et lapse 18-aastaseks saamisel liigub kogu kontroll lapsele. Ka selle hetkeni pead täpselt läbi mõtlema, kes ja kuidas kontot kasutada saab.
Lähemalt

Deklareerimine, kasutades investeerimiskontot ja väärtpaberikontot

Investeerimiskontot kasutades pead Maksu- ja Tolliametile igal aastal saatma investeerimiskonto raporti. Investeerimiskonto raportisse paned kirja kõik summad, mille oled kalendriaasta jooksul kontole kandnud ja sealt välja võtnud. Seda tuleb teha igal aastal tulude deklareerimise perioodil. Raport tuleb Maksu- ja Tolliametile saata ka siis, kui Sa ei ole teinud ühtki väärtpaberitehingut.

Kui Sinu kontol ei ole toimunud mitte midagi (ehk Sa pole sinna lisanud ega sealt välja võtnud raha ega ostnud/müünud väärtpabereid ega saanud dividende), siis tuleb tuludeklaratsiooni punktis 6.5 teha linnuke, et investeerimiskonto on kasutusel ning ühtegi tehingut pole toimunud.

  1. Investeerimistulu deklareerimiseks on kõige lihtsam viis täita internetipangas investeerimiskonto raport.
  2. Kui oled raporti täitnud, saada see sealsamas raporti lehel internetipanga kaudu Maksu- ja Tolliametile.
  3. Seejärel vaata Maksu- ja Tolliameti lehel oma muid tulusid deklareerides üle ka punkt 6.5, kus tuleb kinnitada, et Sul on investeerimiskonto, ja kus peaksid nägema oma investeerimiskontole kantud ja sellelt välja võetud raha.
  4. Kui oled saanud dividende, siis Eesti dividendid kajastuvad tuludeklaratsioonis automaatselt punktides 5.1 ja 7.1 ning neid ei tohi ära kustutada. Välismaalt saadud maksustamata dividendid tuleb märkida investeerimiskonto raportis kui tehing finantsvaraga. Välismaalt saadud maksustatud dividend tuleb Sul käsitsi lisada tuludeklaratsioonis punkti 8.8 ning märkida investeerimiskonto raportis kui sissemakse. Vajalikud andmed leiad, kui võtad lahti väärtpaberikontoga seotud arvelduskonto ehk investeerimiskonto väljavõtte. Selleks soovitame kasutada otsingut: tee linnuke kastikesse „saaja/maksja ja selgitus“ ning kirjuta otsinguaknasse sõna „dividend“.

Investeerimiskonto raportis tuleb deklareerida kõik raha sisse- ja väljamaksed. Kui väljamaksed on kokku suuremad kui sissemaksed, tuleb vahelt tasuda 20% tulumaksu.

Raportis tuleb kajastada kõik summad, mille oled möödunud kalendriaasta jooksul kontole kandnud või sealt välja võtnud. Näiteks kui täidad 2024. aastal investeerimiskonto raportit, tuleb seal välja tuua terve 2023. aasta jooksul tehtud tehingud.

Kui oled saanud dividende, siis Eesti dividendid kajastuvad tuludeklaratsioonis automaatselt punktides 5.1 ja 7.1 ning neid ei tohi ära kustutada. Välismaalt saadud maksustamata dividendid tuleb märkida investeerimiskonto raportis kui tehing finantsvaraga. Välismaalt saadud maksustatud dividend tuleb Sul käsitsi lisada tuludeklaratsioonis punkti 8.8 ning märkida investeerimiskonto raportis kui sissemakse. Vajalikud andmed leiad, kui võtad lahti väärtpaberikontoga seotud arvelduskonto ehk investeerimiskonto väljavõtte. Selleks soovitame kasutada otsingut: tee linnuke kastikesse „saaja/maksja ja selgitus“ ning kirjuta otsinguaknasse sõna „dividend“.

Kui Sinu kontol ei ole toimunud mitte midagi (ehk Sa pole sinna lisanud ega sealt välja võtnud raha ega ostnud/müünud väärtpabereid ega saanud dividende), siis tee tuludeklaratsiooni punktis 6.5 linnuke, et investeerimiskonto on kasutusel ning ühtegi tehingut pole toimunud.

Internetipangas on Sul vaja täita investeerimiskonto raport. Kui raport on valmis, saada see internetipanga kaudu Maksu- ja Tolliametile.

Maksu- ja Tolliameti lehel täidad Sa oma tuludeklaratsiooni. Kui oled Maksu- ja Tolliameti lehel muid tulusid deklareerimas, vaata üle ka punkt 6.5, kus tuleb kinnitada, et Sul on investeerimiskonto, ja kontrollida, kas Sinu raport on deklaratsioonis olemas. Pane ka tähele, et punktides 6.1 ja 8.2 ei oleks automaatselt lisatud ühtegi tehingut – investeerimiskontot kasutades peavad need väljad olema tühjad. Murede korral pöördu Maksu- ja Tolliameti poole.

Kui oled saanud dividende, siis Eesti dividendid kajastuvad tuludeklaratsioonis automaatselt punktides 5.1 ja 7.1 ning neid ei tohi ära kustutada. Välismaalt saadud maksustamata dividendid tuleb märkida investeerimiskonto raportis kui tehing finantsvaraga. Välismaalt saadud maksustatud dividend tuleb Sul käsitsi lisada tuludeklaratsioonis punkti 8.8 ning märkida investeerimiskonto raportis kui sissemakse. Vajalikud andmed leiad, kui võtad lahti väärtpaberikontoga seotud arvelduskonto ehk investeerimiskonto väljavõtte. Selleks soovitame kasutada otsingut: tee linnuke kastikesse „saaja/maksja ja selgitus“ ning kirjuta otsinguaknasse sõna „dividend“.

Vaata ka rahandusministeeriumi investeerimiskonto juhendit ning Maksu- ja Tolliameti infolehte.

Deklareerimine, kasutades ainult väärtpaberikontot

Kui kasutad ainult väärtpaberikontot, pead tulusid deklareerima ainult siis, kui oled möödunud kalendriaastal väärtpabereid müünud. Need tuleb kajastada tulude deklareerimise perioodil Maksu- ja Tolliameti lehel tuludeklaratsiooni punktides 6.1 (Eestis saadud tulu) ja 8.2 (välismaal saadud tulu).

Kui väärtpaberikonto on terve aasta lihtsalt seisnud ning Sa ei ole tehinguid teinud, siis ei ole ka deklareerimiskohustust, välja arvatud välismaa dividendide kohta, mida saad deklareerida punktides 8.1 ja 8.8. Eesti ettevõtete dividendid on kajastatud deklaratsioonis automaatselt punktides 5.1 ja 7.1.

Tulud pead Maksu- ja Tolliametis deklareerima koos kõigi teiste tuludega.

Kui oled eelneval kalendriaastal võõrandanud ehk müünud väärtpabereid, pead deklaratsioonis esitama võõrandatud väärtpaberite (nt aktsia, fondiosak, võlakiri) soetusmaksumuse, võõrandamisega seotud kulud ja müügi- või turuhinna (nn võõrandamishind). Soetusmaksumuse (millele on lisatud soetuskulu) ja võõrandamishinna (millest on maha arvatud võõrandamiskulu) vahe on kas väärtpaberite võõrandamisest saadud kasu või kahju. Soetusmaksumuse ja muu vajaliku leiad ”Minu andmed” lehelt.

Väärtpaberite võõrandamisest saadud kasust võid maha arvata samal või eelnevatel perioodidel võõrandamisest saadud kahju vaid juhul, kui see ei ületa kasu. Kui väärtpaberite võõrandamisest saadud kahju ületab kasu, võid saadud kahju kanda järgnevatele maksustamisperioodidele ning tulevikus võõrandamisest saadud kasust maha arvata. Kahju ja kasu deklareeritakse alati lõppenud maksustamisperioodile järgneval perioodil ehk tehingute toimumisele järgneval aastal.

Kui oled aasta jooksul vahetanud mõnda fondi, jäädes siiski sama fondivalitseja juurde, ning Sulle ei ole ülemineku käigus väljamakseid tehtud, ei tule sel aastal seni teenitud tulult maksu tasuda.
Kui oled saanud dividende, siis Eesti dividendid kajastuvad tuludeklaratsioonis automaatselt punktides 5.1 ja 7.1 ning neid ei tohi ära kustutada. Välismaalt saadud dividendid tuleb Sul lisada käsitsi punktidesse 8.1 (maksustamata dividend) või 8.8 (maksustatud dividend). Need andmed leiad, kui võtad lahti väärtpaberikontoga seotud arvelduskonto väljavõtte. Selleks soovitame kasutada otsingut: tee linnuke kastikesse „saaja/maksja ja selgitus“ ning kirjuta otsinguaknasse sõna „dividend“.

Internetipangas saad vaadata andmeid, mida vajad Maksu- ja Tolliameti lehel tuludeklaratsiooni punktide 6.1 ja 8.2 täitmiseks. Selleks leiad vajaliku info lehelt ”Minu andmed”.

Maksu- ja Tolliameti lehel täidad Sa tuludeklaratsiooni. Deklaratsioonis vaata lisaks üle dividendide punktid 5.1, 7.1, 8.1 ja 8.8 ning vajaduse korral täida need. Dividendide andmed leiad, kui võtad internetipangas lahti väärtpaberikontoga seotud arvelduskonto väljavõtte. Selleks soovitame kasutada otsingut: tee linnuke kastikesse „saaja/maksja ja selgitus“ ning kirjuta otsinguaknasse sõna „dividend“.

Rohkem infot leiad Maksu- ja Tolliameti infolehelt.

Vastused sagedastele küsimustele

2011. aastast kehtib Eestis kõrvuti kaks eraisiku investeerimistulu maksustamise süsteemi:

  • tavasüsteem (juhul kui kasutad ainult väärtpaberikontot), mille järgi tuleb deklareerida kõik väärtpaberitega tehtud müügitehingud;
  • investeerimiskonto süsteem (juhul kui kasutad väärtpaberikontot ja investeerimise jaoks mõeldud arvelduskontot ehk investeerimiskontot), mille järgi tuleb deklareerida ainult kontol tehtud rahalised sisse- ja väljamaksed.

Väärtpaberitulu võid deklareerida ka mõlema süsteemi järgi.

Tavasüsteemi kasutades deklareeritakse kõik aasta jooksul väärtpaberitega tehtud müügitehingud. Tulumaksukohustus tekib siis, kui oled saanud kõigi müügitehingute lõpptulemusena kasumit. Tulumaks tuleb tasuda järgmisel aastal esitatava deklaratsiooni alusel (näiteks 2023. aastal tehtud müügist saadud kasumilt tuleb tulumaks tasuda 2024. aastal esitatava deklaratsiooni alusel). Kui kokkuvõttes oled aasta jooksul jäänud aga kahjumisse, võid selle järgmisse aastasse edasi kanda. Realiseeritud tulust võid tavasüsteemi järgi maha arvestada teenustasud, kuid mitte haldustasusid.

Investeerimiskonto süsteemi kasutades deklareeritakse investeerimiskontona märgitud pangakontole tehtud raha sisse- ja väljamaksed, mitte väärtpaberitehingud. Korraga võib kasutada ka mitut investeerimiskontot mitmes pangas. Maksukohustus tekib alles siis, kui kõikidelt investeerimiskontodelt tehtud väljamaksete summa ületab kõikidele investeerimiskontodele tehtud sissemaksete summat.

Kasum või kahjum võib tekkida üldjuhul kahel viisil.

  • Väärtpaberit müües:
    Kasum või kahjum = müügihind – müügikulud – soetamismaksumus
  • Väärtpaberit vahetades:
    Kasum või kahjum = vahetatava väärtpaberi soetamismaksumus – vahetuse teel vastu saadud väärtpaberi turuhind

Soetamismaksumuseks loetakse kõiki investori poolt vara omandamiseks tehtud dokumentaalselt tõendatud kulusid.

Erineva hinnaga ja erineval ajal soetatud samanimeliste väärtpaberite soetamismaksumuse arvestamiseks kasutatakse FIFO meetodit (esimesena ostetu müüakse esimesena) või kaalutud keskmise meetodit. Väärtpaberitehingust saadud kasumist saab maha arvata sama või eelmiste aastate väärtpaberikahjumi. Kahjumit saab edasi kanda tähtajatult, aga seda ei ole võimalik pärandada, kinkida, müüa jne.

Ei, sellisel juhul ei pea neid vahetusi deklareerima ega vahetust tehes tulumaksu tasuma.

Kuna andmeid edastades ei ole võimalik eristada, kas kasutad tavasüsteemi või investeerimiskonto süsteemi, jõuab see info Maksu- ja Tolliametini automaatselt.

Deklaratsiooni täites vaata üle, et punktides 6.1 ja 8.2 ei oleks automaatselt lisatud ühtegi tehingut – investeerimiskontot kasutades peavad need väljad olema tühjad. Kui seal siiski on andmed Sinu Eesti või mõne muu riigi väärtpaberite võõrandamise kohta, siis kustuta need sealt.

Lisaks vaata Maksu- ja Tolliameti deklaratsioonis üle punkt 6.5, kus tuleb kinnitada, et Sul on investeerimiskonto, ning kontrollida, kas Sinu raport on deklaratsioonis olemas.

Investeerimiskonto on arvelduskonto, mida kasutatakse ainult investeerimiseks ja finantsvaraga tehingute tegemiseks.

Kui juhtub, et teed investeerimiskontolt mõne üksiku ülekande näiteks e-poes makstes, ei ole sellest midagi hullu. Tulevikus investeerimiskonto raportit täites märgi see tehing lihtsalt väljamaksena. Juhul kui keegi kannab Sinu investeerimiskontole näiteks kogemata raha, märgi see investeerimiskonto raportis sissemakseks. Raport tuleb tulude deklareerimise perioodil tavapäraselt saata Maksu- ja Tolliametile. Edaspidi püüa lihtsalt olla tähelepanelikum.

Sellest ei ole midagi hullu, investeerimiskonto raporti saad saata ka tagantjärele. Selleks võta ühendust Maksu- ja Tolliametiga. Sa ei saa seda paraku enam ise muuta. Abi saamiseks helista meile numbril 613 1606 (tööpäeviti 9–17).

Investoril võib olla nii ühes pangas kui ka eri pankades mitu väärtpaberikontot.

Kui kasutad väärtpaberikontoga investeerimiskontot, täida investeerimiskonto raport igas pangas eraldi ning edasta Maksu- ja Tolliametile.

Kui kasutad ainult väärtpaberikontot, kajastatakse need tehingud Maksu- ja Tolliameti deklaratsioonis punktides 6.1 ja 8.2. Sellisel juhul vaata üle, et kõikides pankades tehtud tehingud oleksid kajastatud korrektselt.

Finantsvara soetamise ja võõrandamisega otseselt seotud dokumentaalselt tõendatud kulu käsitatakse investeerimiskonto sissemaksena, kui seda kulu ei ole tehtud sissemakse arvelt. Kulusid arvestades lähtu reeglist, et sissemakse arvelt tehtud kulusid ei või uuesti sissemaksena deklareerida.

1. näide

Investor A investeerimiskontol on 0 rahaühikut ja sissemaksete jääk on 0 rahaühikut. Ta kannab oma investeerimiskontole 228 rahaühikut. Tema investeerimiskontol on nüüd 228 rahaühikut ja sissemaksete jääk 228 rahaühikut.

Ta ostab ASi ABC aktsiaid 225 rahaühiku eest ja maksab oma investeerimiskontolt tehingutasu 3 rahaühikut.

Sellisel juhul ei ole lubatud tehingutasu sissemaksena deklareerida, sest ühte ja sama summat ei tohi käsitada sissemaksena kaks korda.

2. näide

Investor B investeerimiskontol on 228 rahaühikut ja sissemaksete jääk on 200 rahaühikut. Ta teeb oma investeerimiskontolt väljamakse 200 rahaühikut. Tema investeerimiskontol on nüüd 28 rahaühikut ja sissemaksete jääk 0 rahaühikut.

Investor kannab investeerimiskontole 200 rahaühikut juurde.

Ta ostab ASi ABC aktsiaid 225 rahaühiku eest ja maksab oma investeerimiskontolt tehingutasu 3 rahaühikut.

Sellisel juhul on lubatud tehingutasu sissemaksena deklareerida, sest tehingutasu summat ei ole varem arvestatud sissemakse osana.

Lapse nimel tulude deklareerimine sõltub lapse vanusest; sellest, kas tal on internetipank ning kas kasutad tema nimel investeerimiseks ainult väärtpaberikontot või ka investeerimiskontot.

Kui kasutad lapse nimel investeerimiseks investeerimiskontot ja väärtpaberikontot:

a) laps on kuni 5-aastane (k.a) või tal pole internetipanka: deklareeri sisse- ja väljamaksed Maksu- ja Tolliameti lehel käsitsi, kasutades selleks oma lapse investeerimiskonto väljavõtet.

b) laps on vähemalt 6-aastane ja tal on internetipank: loo internetipangas investeerimiskonto raport ning saada see Maksu- ja Tolliametisse, seejärel kinnita see Maksu- ja Tolliametis ning edasta seal lapse nimel tuludeklaratsioon.

Kui kasutad lapse nimel investeerimiseks ainult väärtpaberikontot:

a) laps on kuni 5-aastane (k.a) või tal pole internetipanka: deklareeri kõik müügitehingud Maksu- ja Tolliameti lehel käsitsi, kasutades selleks lapse väärtpaberikonto väljavõtet.

b) laps on vähemalt 6-aastane ja tal on internetipank: tehingute andmed genereeritakse lapse internetipanka lehele „Minu andmed“ ning saad neid andmeid kasutada Maksu- ja Tolliameti lehel tuludeklaratsiooni täites.

Laps ei saa ise deklaratsiooni edastada, vaid seda tuleb Maksu- ja Tolliameti lehel teha lapse esindajana tema vanemal või eestkostjal.

Kui oled saanud dividende, tuleb need igal juhul kajastada tuludeklaratsioonis.

Eesti dividendid

  • Kajastuvad deklaratsioonis automaatselt (punktides 5.1 ja 7.1).
  • Neid ei tohi deklaratsioonist ära kustutada (ka siis, kui kasutad investeerimiskonto süsteemi).
  • Need arvestatakse aastasissetuleku hulka.

Välismaalt saadud dividendid

  • Tavasüsteemis tuleb välismaalt saadud dividendid deklaratsiooni käsitsi lisada punkti 8.8 alla maksustatud dividend, 8.1 alla maksustamata dividend.
  • Investeerimiskonto süsteemis tuleb välismaalt saadud maksustamata dividend märkida investeerimiskonto raportis kui tehing finantsvaraga. Välismaalt saadud maksustatud dividend tuleb käsitsi deklaratsiooni lisada punkti 8.8 alla ning märkida investeerimiskonto raportis kui sissemakse.

Vajalikud andmed dividendide kohta leiad internetipangast väärtpaberikontoga seotud arvelduskonto (investeerimiskonto) väljavõttest. Selleks soovitame kasutada otsingut: tee linnuke kastikesse „saaja/maksja ja selgitus“ ning kirjuta otsinguaknasse sõna „dividend“.

Välismaa dividendid on Eestis kas maksuvabad (kui kasum või dividend on välismaal makstud) või maksustatud. Igal juhul tuleb välismaa dividendid alati deklareerida.

Kui kasutad lisaks väärtpaberikontole investeerimiskontot, kajastuvad laekunud dividendid Sinu investeerimiskonto raportis. Selgituse real näed väärtpaberi ISIN-koodi, nime, dividende ja kinnipeetud tulumaksu summat. Kui tulumaks ei ole kinni peetud, siis on selgituse lõpus tulumaksu summa 0 ning rida tuleb märkida kui tehing finantsvaraga.

Dividendide näide

Kui tulumaks on kinni peetud ehk selgituse lõpus on tulumaksu summa nullist erinev arv, tuleb rida märkida kui sissemakse.

01.01.2018 jõustus tulumaksuseaduse muudatus. Selle alusel on regulaarselt dividende maksval ettevõttel võimalik kasutada väiksemat maksumäära.

Dividende maksva ettevõtte jaoks on regulaarse dividendi tulumaksumäär 14% (14/86 netosummast) ja mitteregulaarsetel dividendidel 20% (20/80 netosummast). 20% maksumääraga maksustatud dividendi väljamakse on aktsionärile maksuvaba. 14% maksumääraga maksustatud dividendilt peetakse aktsionärile väljamakset tehes lisaks kinni täiendav tulumaks määraga 7%.

Eraisiku jaoks on mõlemad dividendimaksed investeerimiskonto süsteemis kui sissemaksed.

Eeltoodud materjal on koostatud ainult informatiivsel eesmärgil. Swedbank ei osuta nõustamist juriidilistes või maksudega seonduvates küsimustes. Enne täiendavate sammude astumist konsulteeri juriidilise- või maksuvaldkonna nõustajatega.

Investeerimisteenuste osutamise tingimused ja muu kasulik investorteave

  • Täpsemat teavet tasumisele kuuluvate või tasutud summade kohta saab Klient Pangast.
  • Kui Pank on kohustatud Kliendi väärtpaberikonto haldamisest või väärtpaberitehingutest tulenevalt tasuma makse, tasusid, intresse, trahve või tegema muid sellelaadseid kulutusi (mis ei ole kaetud allpool toodud hinnakirjas), on Pangal õigus pärast vastava kulutuse tegemist Kliendi nõusolekuta debiteerida nimetatud summade ulatuses Kliendi arvelduskontot.

Konto avamine

Kehtivad alates 01.11.2023
Väärtpaberikonto
Internetipangas tasuta
Esinduses tasuta
Ühine väärtpaberikonto 65 €

Konto sulgemine

 
Väärtpaberikonto tasuta

Konto väljavõtted
  • Panga väljavõtted on tasuta kättesaadavad internetipangas.
  • Väljavõtete tasudele lisandub käibemaks.
  • Eesti väärtpaberite registrist on võimalik tellida tasulist väärtpaberikonto avamisteatist, ning päevase, nädalase, kuise, kvartaalse või aastase sagedusega registris registreeritud väärtpaberite seisu ja tehingute väljavõtteid. Nasdaq CSD Eesti filiaali kodulehel on registri perioodilised väljavõtted tasuta kättesaadavad.

 
Panga väljavõtted
Väärtpaberikonto seis/tehingud esindusest 2 €
Väärtpaberitehingu korralduse koopia 2 €
Väljavõtted Eesti väärtpaberite registrist 2 €

Kauplemine: aktsiad, võlakirjad, börsil kaubeldavad fondide (ETF) osakud
  • Protsentuaalne kauplemistasu arvutatakse tehingusummast, teatud juhul lisandub tehingutasu.
  • Kauplemistasu debiteeritakse kauplemisvaluutas Panga valuutavahetuskursi alusel.
  • Maakleri vahendusel kauplemise eeldus on finantsteenuste raamlepingu olemasolu. Informatsiooni nimetatud lepingu kohta saab Pangast.
  • Orderit saab tühistada seni, kuni Order ei ole täidetud.
  • Juhul, kui Orderit ei täideta täielikult ühe kauplemispäeva jooksul, rakendub Orderi osalisel täitmisel kauplemistasu täies ulatuses (sh minimaalne kauplemistasu) igal erineval kauplemispäeval täidetud Orderi osale.
  • Teatud turgudel võib tehingusummale olla kehtestatud miinimummäär.
  • UK ja Iirimaa väärtpaberite ostutehingutega kaasneb tehingumaks (Stamp duty) vastavalt 0,5% UK ja 1% Iirimaa väärtpaberite tehingusummast. Teatud juhtudel võidakse UK väärtpaberitele rakendada kõrgemat määra (1,5%), soodsamat maksumäära või maksuvabastust.
  • Vastavalt kohalikule regulatsioonile võib ostutehingule lisanduda finantstehingute maks (nt Prantsusmaa, Itaalia, Hispaania ja Ungari), mis lisatakse Panga tasule.
  • ETF-e käsitletakse kui aktsiaid.
  • Panga vahendusel muudel turgudel kauplemiseks on vajalik eelnev kokkulepe Pangaga.

Aktsiad ja ETF-id Internetipangas
Eesti, Läti, Leedu tasuta
Rootsi, Soome, Taani, Norra, USA, Saksamaa, UK, Kanada, Holland, Prantsusmaa, Belgia, Iirimaa, Itaalia, Portugal, Hispaania, Šveits, Austria, Poola, Ungari, Tšehhi 0,14%, min 9,90 €
Aktsiad ja ETF-id Esinduses Maakleri vahendusel
Eesti, Läti, Leedu 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Rootsi 0,2%, min 50 € 0,2%, min 500 SEK
Soome 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Taani 0,2%, min 50 € 0,2%, min 400 DKK
Norra 0,2%, min 50 € 0,2%, min 400 NOK
USA 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 USD
Saksamaa 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
UK (London SE) 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 GBP
UK (London International) 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 USD
Kanada 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 CAD
Holland 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Prantsusmaa 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Belgia 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Iirimaa 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Itaalia 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Portugal 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Hispaania 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 €
Šveits 0,2%, min 50 € 0,2%, min 50 CHF
Austria 0,25%, min 50 € 0,25%, min 50 €
Poola 0,25%, min 50 € 0,25%, min 200 PLN
Ungari 0,25%, min 50 € 0,25%, min 15000 HUF
Tšehhi 0,25%, min 50 € 0,25%, min 1300 CZK
Bulgaaria 0,6%, min 50 € 0,6%, min 150 BGN
Võlakirjad Internetipank Maakleri vahendusel
Eesti, Läti, Leedu 0,2%, min 3 € 0,2%, min 50 €
Võlakirjad kõigil muudel pakutavatel turgudel - 0,5%, min 50 €
Tehingutasu (kõik instrumendid) sisaldub kauplemistasus 3€ Baltikumi turud
4€ muud turud

Tehingud investeerimisfondide osakutega
  • Protsentuaalne tasu arvutatakse tehingusummast tehingu valuutas.
  • Investeerimisfondide osakutega tehingu tegemiseks antud Korraldust ei saa tühistada.
  • Fondivahetus on võimalik vastavalt fondi tingimustele, tasu kohaldub ainult müügitehingule.
  • Välisfondi tehingutasu sisaldab Panga Halduri standardseid tehingutasusid.
  • Muud Eesti fondid – võib lisanduda märkimis- ja tagasivõtmistasu vastavalt fondi prospektile.

 
  Märkimine Püsikorraldusega märkimine Tagasimüük Vahetus
Swedbank Grupi fondid tasuta tasuta tasuta tasuta
Muud võlakirjafondid
Franklin Templeton 0,5% + 7 € 0,5%, min 0,75 € 7 € 7 €
Muud fondivalitsejad 0,5% + 21 € - 21 € 21 €
Muud aktsia- ja segafondid
Franklin Templeton 1% + 7 € 1%, min 0,75 € 1% + 7 € 7 €
Muud fondivalitsejad 1% + 21 € - 1% + 21 € 21 €
Muud Eesti fondid 1,5 € 0,75 € 5 € 5 €
Muud tehingud Eesti väärtpaberite ja fondiosakutega Tasu rakendub mõlemale tehingupoolele.
Makseta tehing 4,8 €
Makse vastu tehing 3,2 €
Pandi registreerimine / muutmine / realiseerimine 15 €
Panditud väärtpaberite ülekanne 30 €
Pandi vabastamine tasuta

Muud tehingud välisväärtpaberite ja välisfondide osakutega
  • Tasu rakendub mõlemale tehingupoolele.
  • Pangasisene väärtpaberitehing on tehing kahe Panga kliendi väärtpaberikontode vahel.
  • Tehingutasu sisaldab Panga Halduri standardseid tehingutasusid.

Pangasisene tehing 6 €
Pangaväline tehing
Läti, Leedu 10 €
Belgia, Eurovõlakiri, Holland, Iirimaa, Kanada, Norra,Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Taani, UK, USA 15 €
Austria, Hispaania, Itaalia, Poola, Portugal, Šveits, Tšehhi, Ungari 25 €
Bulgaaria, Venemaa 45 €
Välisfondid 45 €
Muud tehingutasud Tühistada saab Korraldust, mida Pank ei ole veel töötlusesse võtnud.
Tehingu tühistamine vastava tehingu tasu
Täitedokumendi alusel väärtpaberitehing vastava tehingu tasu
Uue emissiooni märkimine/pakkumises osalemine vastava tehingu tasu

Väärtpaberikonto kuuhooldustasud
  • Hooldustasudele lisandub käibemaks. Käibemaksu ei lisandu, kui väärtpaberikontol hoitakse ainult Investeerimisfondide seaduses sätestatud Investeerimisfondi või Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigi investeerimisfondi või ETF-i osakuid.
  • Hooldustasu arvutatakse eelneva kalendrikuu viimase päeva portfelli väärtuselt. Portfelli väärtuse leidmisel võetakse aluseks vastava väärtpaberi turuhind, Halduri esitatud kuulõpuhind või nominaalväärtus. Võlakirjadel võetakse alati aluseks nominaalväärtus. Hooldustasud debiteeritakse igale kalendrikuule järgneva kuu 20. kuupäeval või hiljem Kliendi väärtpaberikontoga seotud arvelduskontolt.
  • Panga vahendusel muude turgude väärtpaberite hoidmiseks on vajalik eelnev kokkulepe Pangaga.
  • Muud investeeringud: Austria, Belgia, Eurovõlakiri, Hispaania, Holland, Iirimaa, Itaalia, Kanada, Norra, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi, Saksamaa, Soome, Šveits, UK, USA, hoidmistunnistused, Poola, Taani, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Venemaa, välisfondid.

Swedbank Grupi fondid tasuta
Eesti, Läti, Leedu tasuta
Muud investeeringud, aktsiad, võlakirjad
Kuni 100 000 € tasuta
Üle 100 000 € ületavalt osalt 0,008%, max 8 €
Hoidmistunnistustele (ADR, GDR) lisandub hooldustasule vastava DR agendi tasu.

Muud teenused
  • Tasudele lisandub käibemaks.
  • Enam kinni peetud tulumaksu tagasinõudmine või soodsama tulumaksumäära taotlemine ning osalemine aktsionäride üldkoosolekul sõltub vastaval turul teenuse pakkumisest ning teenuse tingimustest.
  • Tasu rakendub täiendavalt hooldustasudele. Tegelikud kulud sõltuvad vastaval turul teenuse pakkumisega seotud kuludest.
  • Teenustasu rakendub pärast kliendipoolse avalduse esitamist ning ei kuulu tagastamisele juhul, kui avaldus kolmandate osapoolte poolt tagasi lükatakse. Teenustasu debiteeritakse kliendi väärtpaberikontoga seotud arvelduskontolt.

Kohustuslikud korporatiivsed sündmused tasuta
Osalemine üldkoosolekul panga vahendusel / kliendi esindamine üldkoosolekul 120 € + tegelikud kulud
Üldkoosoleku elektrooniliste instruktsioonide protsessimine 50 € + tegelikud kulud
Muud korporatiivsed sündmused eraldi kokkuleppel
Enam kinnipeetud tulumaksu tagasinõudmine 60 € + tegelikud kulud
Soodsama tulumaksumäära taotlemine tasuta

Meie blogi

Investeerimisuvilistel soovitame silma peal hoida meie blogil.

Lugema

Podcast Investeerimisjutud

Kuula podcast’i Investeerimisjutud, kus räägime iganädalaselt sellest, mis toimub finantsturgudel.

Kuulan podcast’i

Broneeri aeg nõustamiseks

Kui Sul tekib investeerimisega seotud küsimusi, oleme alati Sinu jaoks olemas.

Broneerin aja

Investeerimiskool, õppevideod ja muu kasulik.

Minu portfell annab hea ülevaate, kuidas Sinu investeeringutel läheb.

Millised kogumise ja investeerimise lahendused Sulle sobivad?

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
  • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
  • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
  • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.