Minu pensionivara

Skandinaavia moodi tehtud pension

Liigume Teie pensionivara eest hoolt kandes kindlalt Skandinaavias rajatud teed mööda.

  • Teie teenistuses on meie ja põhjanaabrite tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie pensionifondide valitsemistasud on Eesti soodsaimad.
  • Aitame Teil jälgida, et valitud pensionifond vastaks Teie eesmärkidele.

II samba pensionifondide valitsemistasud alates 1. veebruarist 2016*Aktiivselt juhitud II samba pensionifondide valitsemistasud seisuga 02.01.2017

*Allikas: Pensionikeskus, www.pensionikeskus.ee, seisuga 02.02.2016.Allikas: Pensionikeskus, www.pensionikeskus.ee, seisuga 02.01.2017.

Valitsemistasu on fondivalitsejale makstav tasu fondi valitsemise ehk fondi varade juhtimise eest. Valitsemistasu arvestatakse fondi varade turuväärtusest maha igapäevaselt ja selle võrra väheneb ka osaku hind. Seega on madalad valitsemistasud kasulikud ka pensioniks kogujale. Pensionifondi valikul on valitsemistasu üks oluline komponent, millele tasub tähelepanu pöörata. Valitsemistasu määra näidatakse protsendina aasta kohta.

Tutvun lähemalt pensionifondide valitsemistasudega

November oli positiivne aktsiainvesteeringutega pensionifondidele

November 2016

  • Maailma finantsturgudel andsid tooni poliitilised sündmused – paljude jaoks oli ootamatu nii USA presidendivalimiste lõpptulemus kui ka naftat eksportivate riikide kartelli OPEC tootmismahtude kärpimise otsus.
  • Poliitiliste sündmuste taustal kujunes aktsia- ja võlakirjaturgude liikumine regiooniti väga erinevaks.
  • Meie pensionifondidesse andsid suurima positiivse panuse USA aktsiaturgude tõus koos dollari kallinemisega. Negatiivse tulemusega lõpetasid novembri investeeringud Ladina-Ameerika ja Türgi aktsiaturgudele ning eurovõlakirjadesse.

Ettevaade

Hoiame aktsiate osakaalu pensionifondides viimaste kuude kõrgeimal tasemel, sest ettevõtete finantstulemused on paranemas ja suuremate riikide majandustsükkel näitab elavnemise märke. Lisaks otsustas Euroopa Keskpank pikendada finantsturgudele täiendavate rahavoogude suunamist. Võlakirjaturgudel jätkame konservatiivse vaatega. Oleme arvamusel, et elavnev majandus koos toormehindade kasvuga, toob lähiajal kaasa ka üldise hinnakasvu kiirenemise.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht