Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Juunis mõjutas pensionifondide tulemusi finantsturgude heitlikkus

Juuli 2017

Peale aktsiaturgude hoogsat tõusu aasta esimese viie kuu jooksul tõi juuni kaasa suurema heitlikkuse.

  • Enamik peamisi aktsiaturge ja euro võlakirjaturg langesid tingituna USA majanduse aeglustumise märkidest ja sealsest suuremast poliitilisest ebaselgusest ning keskpankade (sh Euroopa Keskpanga) vihjetest rahapoliitiliste toetusmeetmete piiramise kohta.
  • Sellele vaatamata on Swedbanki pensionifondides investeeringuid, mis lõpetasid kuu positiivselt. Näiteks tõusid Türgi ja Balti riikide aktsiaturud ning positiivset tootlust näitasid ka meie Baltikumi kinnisvarainvesteeringud.

Ettevaade

Oleme aktsiaturgude suhtes endiselt positiivselt meelestatud, kuid meie hinnangul on kasvupotentsiaal üha enam ammendumas. Praeguse hinnataseme juures on edasiseks kasvuks vaja ettevõtete kasumite märkimisväärset suurenemist. Seetõttu vähendasime natuke pensionifondide investeeringuid aktsiaturgudel. Regionaalselt eelistame endiselt Euroopa ja arenevate riikide aktsiaid USA ja Jaapani aktsiatele. Võlakirjaturgudel jätkame ettevaatliku strateegiaga ja ootame intressimäärade järkjärgulist tõusu.

Edukas poolaasta progressiivsetele pensionifondidele

2017 esimene poolaasta lõppes positiivselt kõigile aktsiaosakaaluga teise samba pensionifondidele. Progressiivsete pensionifondide hulgas, kuhu on kogutud valdav enamus eestlaste pensionirahast, läks kõige paremini Swedbanki pensionifondil K3. Loen lähemalt

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi