Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Aasta algas pensionifondidele hästi

Jaanuaris näitasid kõik suuremad aktsiaturud, kuhu meie pensionifondid investeerivad, positiivset tootlust.

  • Suurima kasvuga olid investeeringud Ladina-Ameerika ja Baltikumi aktsiatesse, kus detsembri langusest taastusid Tallinna Vesi ja Olainfarm aktsiate hinnad.
  • Kuu lõpus hakkas investoritele üle mitme aasta tunduma, et maailma majanduse järjest laiapõhjalisema kasvu taustal tõstab pead ka inflatsioon. See kergitas intresse suurematel võlakirjaturgudel ja tekitas veebruari esimestel nädalatel ärevust aktsiaturgudel.

Ettevaade

Pensionifondide portfellis oleme võlakirja investeeringute valikul juba pikemat aega valmistunud võimalikuks inflatsiooni kasvuks. Eelkõige tähendab see seda, et investeerime keskmisest oluliselt lühema tähtajaga võlakirjadesse. Aktsiaturgude väljavaate osas oleme jätkuvalt positiivselt meelestatud, kuigi veebruari alguses vähendasime mõnevõrra investeeringuid aktsiaturgudele. Ettevõtete avaldatud kasuminumbrid on olnud väga tugevad ja võrreldes võlakirjadega on aktsiaturud pigem soodsamalt hinnastatud.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi