Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Veebruaris jätkasid pensionifondid positiivsel lainel

Märts 2017

Veebruaris näitasid Swedbanki pensionifondid jätkuvalt positiivset tootlust. Seda peamiselt tänu aktsia- ja võlakirjaturgude tõusule, mida kannustasid maailma majanduse elavnemine ja ettevõtete julgustavad finantstulemused.

  • Suurima tõusuga olid aktsiaturud Ida-Euroopas (sh Türgis), Lõuna-Ameerikas ja USAs, kus aktsiate hinnad kerkisid kuuga enam kui 5% võrra.
  • Valimiste tõmbetuules olevate Euroopa riikide aktsiad lõpetasid veebruari pea 3%-lise tõusuga.
  • Globaalselt kiirenev majanduskasv ja inflatsioonitempo ei avaldanud mõnevõrra üllatuslikult negatiivset mõju võlakirjainvesteeringutele.

Eelmise aasta sügisel suurendasime Swedbanki pensionifondides aktsiainvesteeringuid. Viimastel kuudel võimaldas aktsiahindade kiire kasv meil seda positsiooni hoida. Oleme jätkuvalt arvamusel, et aktsiaturgude tõusutsükkel pole veel lõppenud, kuid kõrgele kerkinud aktsiahindade taustal otsustasime veebruari lõpus aktsiate osakaalu vähendada ja realiseerisime osa teenitud kasumist. Regionaalselt eelistame USA aktsiaturge arenevatele riikidele ja valimissegaduses Euroopale. Võlakirjaturgudel hoiame jätkuvalt kaitsvaid positsioone inflatsiooni kiirenemise suhtes.

Kuidas on meie II samba fondidel viimase 5 aasta jooksul läinud?

Meil on hea meel tõdeda, et Swedbanki klientide pensionivara on viimastel aastatel jõudsalt kasvanud. Alltoodud lingilt avaneb graafik, millel on näha, kui palju on pensionivara väärtus kasvanud keskmist palka teenival inimesel, kes on meie II samba fondidesse regulaarselt kogunud viimased 5 aastat ehk 28.02.2012–28.02.2017 summas 3656,6 €*.

Pensionivara väärtuse muutus perioodil 28.02.2012–28.02.2017*

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi