Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Swedbanki kõik pensionifondid lõpetasid 2016. a positiivse tootlusega

Jaanuar 2017

Swedbanki kõik pensionifondid olid detsembris ja kogu 2016. a jooksul positiivse tootlusega.

  • Kõige tugevamaks kujunes aasta suurema aktsiate osakaaluga fondidele, kus II samba pensionifondi Swedbank K4 tootlus oli turu parimaid (5,7%).
  • Eelkõige kujunes meie fondidele edukaks aasta viimane kvartal, kus oktoobris suurendatud aktsiainvesteeringud võimaldasid osa saada viimastel kuudel toimunud maailma aktsiaturgude tugevast tõusust.

Olulised muudatused

Lisaks positiivsele tootlusele olid Swedbanki pensionifondide eelmise aasta märksõnadeks Eesti investeeringute suurendamine ja Balti riikides esimese elutsüklifondi Swedbank K90–99 turule toomine. Uus elutsüklifond on automaatselt juhitud ja madala haldustasuga (0,49%). Eesti investeeringute osas suurendasime märkimisväärselt positsioone ärikinnisvarasse ja metsadesse. Lisaks alandasime 2017. a jaanuarist Swedbanki konservatiivse pensionifondi K1 haldustasu 0,29%-ni, mis tegi fondist kõige madalama haldustasuga pensionifondi Eesti turul ja ka ühe soodsaima tasuga fondi OECD riikide hulgas.

Ettevaade

Tänavusele aastale läheme vastu positiivse vaatega aktsiaturgudele. Maailma majandustsükkel ja hinnakasv on elavnemas ning ootused ettevõtete kasumlikkuse osas paranevad. Võlakirjaturgudel jätkame kaitsvate positsioonidega inflatsiooni ja intresside tõusu suhtes.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi