Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Oktoober oli Swedbanki pensionifondidele üks selle aasta parimaid kuid

Suve keskpaigas pöördusid maailma aktsiaturud taas tõusulainele. Kuigi mitmete ekspertide arvates on aktsiate hinnad muutunud juba liiga kalliks, kiirenes kasv mitmetel aktsiaturgudel oktoobris veelgi. Varasügisel suurendasime Swedbanki pensionifondides aktsiate osakaalu maksimaalse taseme lähedale. Tänasel hetkel on see end igati õigustanud ja Swedbanki kõik pensionifondid lõpetasid oktoobri positiivsete tulemustega.

  • Parimat tootlust näitasid investeeringud Aasia riikide aktsiaturgudele ning Kesk- ja Ida-Euroopasse.
  • Madalama riskitasemega pensionifondides mõjutasid tootlust positiivselt euros välja antud valitsuste ja ettevõtete võlakirjade hindade kasv.
  • Ainsana jäid meie pensionifondides negatiivsele poolele investeeringud Ladina-Ameerika aktsiaturgudele.

Ettevaade

Ettevaates jätkame aktsiate osakaalu hoidmist maksimaalse taseme lähedal. Ettevõtete avaldatud finantsnäitajad on ületamas analüütikute ootusi ja maailma majanduskasv jätkab laiapõhjalist tugevnemist. Samal ajal püsivad inflatsioonisurved madalal, mis võimaldab suurematel keskpankadel jätkata aktsiaturge toetava poliitikaga. Regionaalselt eelistame arenevate riikide aktsiaid USA-le ning suurendasime positsioone Jaapani ja Euroopa turgudel.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi