Kolmas sammas

Loosime 4 x 1000 € pensionilisa

Kõige kasulikum viis pikaajaliseks kogumiseks

 • Sissemaksetelt saate tagasi 20% tulumaksu*.
 • Makseid saate suurendada, vähendada või mõneks ajaks peatada.
 • Vajadusel saate kogutud raha ka välja võtta.

Kogumine III sambasse on oluline samm tuleviku kindlustamiseks. Tutvuge põhjalikult toote tingimustega või fondi prospektiga ja investeerimisega seotud riskidega. Oluline on koguda regulaarselt ja järjepidevalt.

NB! Kui kogute III sambasse regulaarselt, osalete 1000 € pensionilisa loosis. Tehke selle aasta sissemakse hiljemalt 27.12.2017.
Tutvun kampaania tingimustega.

Alustuseks arvutage, kui palju tulumaksu tagastatakse

Igakuine
sissemakse
Kogumisperiood

*Tegemist on näitliku arvutusega ja selle aluseks on 2017 aastal kehtiv tulumaksumäär 20%. Tulumaksu saab tagasi pensioni III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15% Teie brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb Teil esitada tuludeklaratsioon. III samba sissemaksetelt saate tulumaksu tagasi ainult siis, kui olete need maksed ise teinud.

Sissemaksed aastas
360EUR
Kogumisperioodi sissemaksed kokku
360 EUR*
Tulumaksutagastus kogumisperioodil
72 EUR*

Miks koguda III sambasse?

 1. Suurem pension

  Keskmiselt veedab Eesti inimene pensionil 20 aastat. Erinevate uuringute kohaselt peaks väljakujunenud elustandardi hoidmiseks inimese pension olema umbes 65–70% tema senisest sissetulekust. Hinnanguliselt annavad riiklik pension ja II sammas kokku vaid 40% inimese pensionieelsest kuusissetulekust. Soovitatav on lisaks säästa regulaarselt umbes 10–15% oma sissetulekust.

 2. Tulumaksusoodustus

  III sammas on ainus võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksusoodustusega. See tähendab seda, et saate pensioni III samba sissemaksetelt tulumaksu tagasi. Tulumaksu saab tagasi pensioni III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15% Teie brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul.

 3. Paindlik raha väljavõtmine

  Kogutud raha on võimalik kasutada enne pensioniiga (väljamaksetelt peetakse kinni kehtiv tulumaksumäär). Alates 55. eluaastast, kui pensioni III sambasse on kogutud 5 aastat või rohkem, on raha väljavõtmisel tulumaksumäär oluliselt soodsam – vaid 10%. Sama maksumäär kehtib koguja puuduva töövõime korral. Eluaegsed väljamaksed on tulumaksuvabad.

Valige endale sobiv III samba lahendus

Pensionikindlustus+

V-fondid

Tulumaksutagastus
Osaline garantii sissemaksetele
Võimalik riskitaset ise valida
Võimalik määrata soodustatud isik
Väärtpaberikonto on vajalik

Sõlmin lepingu

Lähemalt

Valin V-fondi

Lähemalt

Selleks, et leida Teile sobiv III samba kogumislahendus, täitke palun riskiküsimustik.

Küsi spetsialistilt