Swedbank V-fondid

Naide

Hea võimalus pikaajaliseks investeerimiseks III sambasse

 • Sissemaksetelt saate tagasi tulumaksu*.
 • V-fondide ostmisel on sisenemis- ja tehingutasu 0 €.
 • Sissemaksed ja raha väljavõtmine on paindlik.
 • Pakume kolme eri riskiastmega fondi.
 • III samba fonde on võimalik omavahel vahetada.
NB! Tehke selle aasta sissemakse hiljemalt 27.12.2017.

*Tulumaksu saab tagasi pensioni III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15% Teie brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb Teil esitada tuludeklaratsioon. III samba sissemaksetelt saate tulumaksu tagasi ainult siis, kui olete need maksed ise teinud.

Oluline teada enne V-fondidesse investeerimist

1

Selleks, et teada saada, kas V-fondid on Teile sobiv lahendus ja milline neist valida, täitke palun riskiküsimustik.

Täidan riskiküsimustiku

2

V-fondidesse investeerimiseks on vaja omada väärtpaberikontot. Kui Teil ei ole veel seda, saate selle tasuta avada internetipangas.

Avan väärtpaberikonto

3

Soovitame sissemakseid teha regulaarselt. Regulaarse investeerimise korral saate võimaluse osta fondiosakuid nii turu kõrg- kui ka madalhetkedel, mis muudab keskmise ostuhinna üldjuhul soodsamaks kui ühekordseid paigutusi tehes.

V-fondide regulaarse kogumise näide

 • Kuidas saan teha sissemakseid V-fondidesse?

  Sissemakseid saate teha igakuise püsimaksega või vabalt valitud ajal ja summas. Soovitame sissemakseid teha regulaarselt, eelistatult igakuiselt. Regulaarse investeerimise korral saate võimaluse osta fondiosakuid nii turu kõrg- kui ka madalhetkedel, mis muudab keskmise ostuhinna üldjuhul soodsamaks kui ühekordseid paigutusi tehes.
 • Kas sissemakseid on võimalik muuta – peatada, suurendada, vähendada?

  Jah, seda saab teha nii internetipangas kui ka pangaesinduses. Muudatuste tegemine on tasuta.
 • Kas III samba fondide osakuid saab omavahel vahetada?

  Jah, III samba fondi osakuid saate vahetada. Näiteks, kui soovite muuta fondi vähem riskantsemaks. Vahetades ühe V-fondi osakud teise V-fondi osakute vastu, tuleb tasuda vaid tehingutasu. Soovides vahetada aga osakud mõne teise fondivalitseja vabatahtlike pensionifondide osakute vastu, võivad lisanduda täiendavad kulud. Osakuid on võimalik vahetada ka osaliselt.

  Samuti on võimalik III samba fondi kogunenud summa, kas osaliselt või täielikult üleviia elukindlustuse kaudu sõlmitud pensioni III samba lepingusse ning vastupidi. Soovitame eelnevalt tutvuda pangatöötaja abil võimalike kaasnevate kulutustega. Kõik vahetused tehakse nii, et vahepealset tulumaksu tasumise kohustust ei teki.

 • Kuidas saan V-fondidest raha välja võtta?

  V-fondidesse kogutud raha on võimalik kasutada enne pensioniiga (väljamaksetelt peetakse kinni fondi väljumistasu ja kehtiv tulumaksumäär). Alates 55. eluaastast, kui pensioni III sambasse on kogutud 5 aastat või rohkem, on raha väljavõtmisel tulumaksumäär oluliselt soodsam – vaid 10%. Sama määr kehtib koguja puuduva töövõime korral. Eluaegsed väljamaksed on tulumaksuvabad. V-fondidest raha väljavõtmiseks saab osakuid müüa pangaesinduses või telefonipanga kaudu, võttes ühendust investeerimistoega telefonil 613 1606.
 • Kas pensioni III samba fondiosakud on päritavad?

  Jah, III samba fondiosakud on päritavad. Osakute pärimiseks tuleb esitada avaldus ja pärimistunnistus. Eraisikust pärija saab valida, kas soovib kanda osakud oma väärtpaberikontole või võtta osakud välja rahas. Osakute müümisel peetakse kohe kinni tulumaks ja pärija ei pea tuludeklaratsiooni esitama.

Küsi spetsialistilt