Privaatportfell pensioniks

Kõige kasulikumaks viisiks koguda endale raha pikaajaliselt

Privaatportfell pensioniks sobib Teile, kui soovite koguda pensionivara, kuid ei soovi ise iga päev investeerimisega tegeleda. Lepingut sõlmides lepite kokku eesmärgid ning edasisi investeerimisotsuseid teevad oma ala professionaalid. Teid hoitakse pidevalt investeerimistulemustega kursis internetipanga vahendusel.

Eelistest lähemalt

 • Lihtne viis investeerimiseks – strateegia valik vastavalt oma eesmärkidele ja riskitaluvusele

  Teie valite investeerimisstrateegia vastavalt oma eesmärkidele ja riskitaluvusele.
 • Aktiivselt juhitud investeerimisstrateegiad

  Teie valite vastavalt oma vajadustele ning riskitaluvusele strateegia, meie valime strateegia sisu ja juhime seda aktiivselt.
 • Paindlikkus raha paigutamisel

  Raha saab lepingusse paigutada iga kuu otsekorraldusega või vabalt valitud ajal ja summas. Samuti saate igal hetkel raha kasutusele võtta.
 • Riik toetab pensioniks säästmist maksusoodustusega

  Riik toetab pensioni III sambasse raha kogumist, mistõttu on Teie sissemaksed III samba lepingusse kuni 15% ulatuses Teie aastasissetulekust tulumaksuvabad.
 • Pärimine

  Kui Pensionikindlustus fondidesse lepingus on määratud soodustatud isik, ei kuulu leping pärandvara hulka.
 • Mugav investeeringute jälgimine internetipangas

  Põhjalik info lepingu kohta on internetipangas, kus lepingu omanikul jälgida oma lepingu tootlust, rahavoogude infot, osakute tehinguid ning teha lepingus muudatusi.

Investeerimisstrateegiad

Agressiivse kasvu strateegia

Strateegia eesmärk on pakkuda klientidele keskmises kuni pikas perspektiivis suurimat võimalikku tootlust. Strateegia vara investeeritakse 100% ulatuses aktsiariskiga väärtpaberitesse. Strateegia sobib kliendile, kellel on finantsturgude kogemus, kes soovib investeerida pikaks tähtajaks(üle seitsme aasta), kelle eesmärk on saavutada maksimaalne vara kasv ja kes on nõus selle nimel rohkem riskima (aktsiariskiga võrreldavat risk – suur hinna kõikumine ja oluline risk kaotada suur osa kapitalist).

Privaatportfell pensioniks - kalkulaator

Kuumakse
Teie vanus
Millal plaanite minna pensionile?
Valige endale sobiv strateegia

Korduma kippuvad küsimused

 • Mis vahe on lepingutel Pensionikindlustus fondidesse ja Privaatportfell pensioniks?

  Privaatportfell pensioniks omanik võib investeerimist mugavamalt võtta - peale strateegia valimist teevad igapäevaseid investeerimisotsuseid tema eest portfelli haldurid. Lepingu omanik peab sekkuma vaid juhul, kui valitud strateegia enam eesmärkidega kokku ei sobi. Pensionikindlustus fondisesse sobib investorile, kes naudib võimalust ise investeerimisportfelli koostada ja seda aktiivselt juhtida. Ka juhul, kui on valitud strateegia põhine Swedbanki soovitatud standardportfell, tuleb aeg-ajalt vajadusel fondide osakaalud rebalansseerida või ka fonde muuta, et hoida portfelli struktuur valitud strateegiaga vastavuses.
  Mõlema toote sõlmimisel on oluline täita Swedbanki riskiküsimustik mida saate igal ajal teha siin.
 • Miks on privaatportfellil viis strateegiat?

  Privaatportfellil on viis strateegiat seepärast, et pakkuda raha investeerimise võimalust erineva riskitaluvusega ja eesmärgiga kliendile. Strateegia valikuga pannakse paika investeerimise põhireeglid: millistesse varadesse ja instrumentidesse Teie raha investeeritakse, milliseid riske võetakse ning milline võiks olla investeeringu soovituslik kestus.
  Toote sõlmimisel on oluline täita Swedbanki riskiküsimustik mida saate igal ajal teha siin. Riskiküsimustik aitab, Teil leida endale sobiva strateegia.
 • Kas mul on võimalik vahetada strateegiat ja millised kulud sellega kaasnevad?

  Strateegia vahetamine on võimalik igal ajahetkel. Vajaduste muutudes saate valitud strateegia alati teise vastu vahetada. Lepingus ei kaasne sellega tasusid ega tulumaksukohustust.
  Toote haldamisel on oluline täita aeg-ajalt Swedbanki riskiküsimustik mida saate igal ajal teha siin. Riskiküsimustik aitab, Teil hinnata, kas strateegia on jätkuvalt sobilik.
 • Kui tihti vaadatakse üle strateegiate alusvarad, kui tihti neid muudetakse ja mille põhjal seda tehakse?

  Muudatused strateegiates tehakse vastavalt vajadusele, näiteks, kui olukord finantsturgudel nõuab muudatust, kas investeeringute tasakaalustamist või mõne investeeringu väljavahetamist. Strateegiaid juhitakse vastavalt lühiprospektis kokkulepitule ning varade strateegilisele jaotusele. Strateegia varade valik põhineb kvantitatiivsel analüüsil, mõõtes ajaloolist tootlust, riskitaset, valitsemist ning investeeringute protsessi.
 • Kuidas on võimalik Privaatportfelli lepingut lõpetada ning millised on lepingu lõpetamise kulud?

  Privaatportfelli lepingut on võimalik lõpetada kontoris või internetipangas. Internetipangas lepingu lõpetamiseks tuleks esmalt võtta ühendust investeerimistoega telefonil 613 1606 või e-posti aadressil investeerimistugi@swedbank.ee. Lepingu lõpetamisel rakendub hinnakirjajärgne teenustasu – 0,5% väljamakselt, kui lõpetamise avaldus esitatakse enne viie aasta möödumist lepingu sõlmimisest. Pärast viie aasta möödumist lepingu lõpetamisel teenustasu ei võeta.
 • Kui ma ei soovi Privaatportfelli enam regulaarselt raha paigutada, siis mida ma tegema pean?

  Regulaarset maksegraafikut on võimalik lõpetada interneti teel, kui sisenete oma Privaatportfelli lepingusse internetipangas. Selleks valige menüüst: Vara- ja elukindlustus-> Minu lepingud -> Privaatportfell pensioniks -> Muudatused -> Makseviisi muutmine.
 • Kas Privaatportfell pensioniks saab ka oma elu kindlustada?

  Privaatportfell pensioniks on täiendava kogumispensioni kindlustusleping, ning lepingu omaniku surma korral tehakse tõesti väljamakse lepingus määratud soodustatud isikule (erinevalt näiteks väärtpaberi kontol olevatest investeeringutest). Väljamakstavaks summaks on portfelli väärtus, millele kindlustusandja lisab omalt poolt 2% (tulenevalt seadusest on vähim väljamakstav summa surma korral 102% kogumisreservi väärtusest).
  Kuna Privaatportfell pensioniks eesmärgiks on siiski pensioniraha investeerimine, ei saa selles lepingus kokku leppida suuremat kindlustuskaitset. Kui soovite oma perele turvatunnet pakkuda suuremas summas, kui Teie Privaatportfelli on kogunenud, soovitame valida sobiv lahendus Swedbanki poolt pakutavate kindlustustoodete seast. Nende kohta saate lähemalt lugeda internetipangas teema „Vara- ja elukindlustus” alt.

Privaatportfell Pensioniks on investeerimisriskiga täiendava kogumispensioni elukindlustusleping, mille investeerimisrisk on kindlustusvõtja kanda. Investeerimisrisk tähendab seda, et kindlustusvõtja kindlustuslepingusse tehtud sissemaksetest saadav tulu või ka kulu sõltub kindlustuslepingu alusvara käekäigust ja selle turuhindade muutusest. Kindlustuslepingusse tehtud sissemaksete väärtust muudab ajas see, kuidas muutub kindlustuslepingu alusvaraks olevate finantsinstrumentide turuväärtus. Enne lepingu sõlmimist tutvu lepingu tingimuste, hinnakirja ning lühiprospektiga kodulehel www.swedbank.ee. Investeerimisega seonduvate riskide loetelu on kirjeldatud lühiprospektis. Teenusepakkuja on Swedbank Life Insurance SE.

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.