Pensioni­kindlustus+

Mugav võimalus pikaajaliseks kogumiseks III sambasse

 • Sissemaksetele kehtib osaline garantii.
 • Sissemaksetelt võid saada tagasi tulumaksu.*
 • Sissemaksed ja raha väljavõtmine on paindlik.
 • Investeeringute riskitase väheneb automaatselt sõltuvalt kogumise lõpuni jäänud ajast.

*Tulumaksu saab tagasi pensioni III samba sissemaksetelt, mis on kuni 15% Sinu brutosissetulekust, kuid mitte suuremad kui 6000 eurot kalendriaasta jooksul. Tulumaksu tagasi saamiseks tuleb esitada tuludeklaratsioon. III samba sissemaksetelt saad tulumaksu tagasi ainult siis, kui oled need maksed ise teinud.

Oluline teada enne Pensionikindlustus+ lepingu sõlmimist

1

Pensionikindlustus+ on investeerimisriskiga täiendava kogumiskindlustuse leping. Selleks, et hinnata Pensionikindlustus+ sobivust Sulle, täida sobivuse küsimustik.

Täidan küsimustiku
2

Soovitame sissemakseid teha regulaarselt. Regulaarse investeerimise korral saad võimaluse osta fondiosakuid nii turu kõrg- kui ka madalhetkedel, mis muudab keskmise ostuhinna üldjuhul soodsamaks kui ühekordseid paigutusi tehes.

Investeeringute struktuur

 • Pensionikindlustus+ sissemaksed investeeritakse aktsia- ja võlakirjafondidesse.
 • Aktsiariskiga investeeringute osakaal väheneb sõltuvalt lepingu lõpuni jäänud ajast. Täpsem ülevaade investeeringute struktuurist
 • Investeeringute väärtus võib lühema aja jooksul ulatuslikult kõikuda.

Pensionikindlustus+ sobib kui:

 • Sinu eesmärk on koguda pikema perioodi (vähemalt 5 aastat) jooksul.
 • oled kõrgema tootluse nimel valmis võtma kogumisperioodi jooksul suuremaid riske ja aktsepteerid kogutud summa väärtuse muutust;
 • arvestad, et ennetähtaegsel lepingu katkestamisel või osalisel raha väljavõtmisel garantii ei kehti.
 • Kuidas saan teha sissemakseid Pensionikindlustus+ lepingusse?

  Sissemakseid saate teha igakuise püsimaksega või vabalt valitud ajal ja summas. Soovitame sissemakseid teha regulaarselt, eelistatult igakuiselt Regulaarse investeerimise korral saate võimaluse osta fondiosakuid nii turu kõrg- kui ka madalhetkedel, mis muudab keskmise ostuhinna üldjuhul soodsamaks kui ühekordseid paigutusi tehes.

 • Kas sissemakseid Pensionikindlustus+ lepingusse on võimalik muuta – peatada, suurendada, vähendada?

  Jah, seda saab teha nii internetipangas kui ka pangaesinduses. Muudatuste tegemine on tasuta. Maksete peatamise ajal jätkub lepinguga seotud tasude võtmine, mistõttu on mõistlik maksed uuesti esimesel võimalusel taastada.

 • Mida tähendab Pensionikindlustus+ lepingus investeerimisrisk?

  Pensionikindlustus+ on investeerimisriskiga täiendava kogumiskindlustuse leping, mille investeerimisrisk on kindlustusvõtja kanda. Investeerimisrisk tähendab seda, et kindlustusvõtja kindlustuslepingusse tehtud sissemaksetest saadav tulu või ka kulu sõltub kindlustuslepingu alusvara käekäigust ja selle turuhindade muutusest. Kindlustuslepingu sissemaksete väärtust muudab ajas see, kuidas muutub kindlustuslepingu alusvarakas olevate finantsinstrumentide turuväärtus.

 • Mida tähendab osaline garantii sissemaksetele?

  Lepinguga garanteeritakse, et sissemakstud summad saavad investeeringute negatiivse tootluse tõttu väheneda vaid teatud ulatuses. Näiteks suure turulanguse korral saate Teie lepingu lõppedes kätte siiski kogutud raha, millest on maha arvatud vaid lepinguga seotud tasud. Lepingu lõpptähtpäeval väljamakstav summa on suurim kahest, kas reserviväärtus (investeeringute turuväärtus, millest on mahaarvestatud lepingu tasud) või garantiiväärtus (Lepingusse teostatud sissemaksed millest on mahaarvestatud lepingu tasud). Lepingu ennetähtaegse katkestamise ja raha osalise väljavõtmise korral garantii sissemakstud summadele ei kehti.

 • Kas ma saan ise investeeringu jaotust aktsiate ja võlakirjade vahel muuta?

  Teie ise investeeringu jaotust muuta ei saa. Raha Pensionikindlustus+ kogumise ajal muudetakse aktsia- ja võlakirjafondide osakaalu automaatselt vastavalt lepingu lõpuni jäänud ajale. Lepingu alguses on investeeringud suunatud rohkem aktsiafondidesse ja lepingu lõppedes rohkem võlakirjafondidesse.

 • Kuidas saab lepingut lõpetada ja millised on sellega kaasnevad kulud?

  Pensioni III sambasse kogutud raha on võimalik kasutada enne pensioniiga. Väljamaksetelt peetakse kinni kehtiv tulumaksumäär. Alates 55. eluaastast, kui pensioni III sambasse on kogutud 5 aastat või rohkem, on raha väljavõtmisel tulumaksumäär oluliselt soodsam – vaid 10%. Sama määr kehtib koguja puuduva töövõime korral. Eluaegsete väljamaksete vormistamisel on väljamaksed tulumaksuvabad.

  Pensionikindlustus+ lepingut on võimalik lõpetada või raha osaliselt välja võtta pangaesinduses või internetipangas. Internetipangas lepingu lõpetamiseks tuleb esmalt võtta ühendust investeerimistoega telefonil 613 1606 või aadressil investeerimistugi@swedbank.ee. Lepingu lõpetamisel tuleb maksta teenustasu, mis on 1% väljamakselt, kuid mitte vähem kui 20 eurot, kui lõpetamise avaldus esitatakse enne 5 aasta möödumist lepingu sõlmimisest. Pärast 5 aasta möödumist ei võeta lepingu lõpetamisel teenustasu. Lepingu ennetähtaegse katkestamise korral makstakse välja fondiosakute turuväärtus, st garantii ei kehti.

 • Kas Pensionikindlustus+ lepinguga on võimalik oma elu kindlustada?

  Pensionikindlustus+ on täiendava kogumispensioni kindlustusleping ja lepingu sõlmija surma korral tehakse väljamakse lepingus määratud soodustatud isikule. Väljamakstavaks summaks on kogutud pensionivara, millele kindlustusandja lisab omalt poolt 2% (tulenevalt seadusest on vähim väljamakstav summa surma korral 102% kogumisreservi väärtusest). Kuna Pensionikindlustus+ eesmärk on siiski pensionivara kogumine, ei saa selles lepingus kokku leppida suuremat kindlustuskaitset. Kui soovite oma perele pakkuda suuremat turvatunnet, soovitame valida sobiv lahendus Swedbanki pakutavate elukindlustuste seast.

Pensionikindlustus+ kalkulaator

Teie vanus
aastat
Millal soovid minna pensionile?
aastat
Kuumakse

Investeerimistugi

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.