Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Mai möödus Swedbanki pensionifondidele rahulikult

Juuni 2017

Maikuu möödus globaalsetele finantsturgudele pigem rahulikult ja erineva mõjuga tegurid tasakaalustasid aktiivselt juhitud pensionifondide tulemust.

  • Suurima positiivse panuse andis Euroopa aktsiaturgude kallinemine, mis on Prantsusmaa presidendivalimiste järel investorite hulgas üha populaarsemaks muutumas.
  • Negatiivse mõjuga oli nii Ladina-Ameerika aktsiaturgude kukkumine kui ka USA dollari odavnemisest tingitud USA aktsiate väärtuse langus.
  • Enamik võlakirjainvesteeringuid näitas kuuga tagasihoidlikku positiivset tootlust.

Ettevaade

Juuni alguses vähendasime mõnevõrra pensionifondide positsioone aktsiaturgudel. Peame aktsiate väljavaadet võlakirjade omast jätkuvalt paremaks, kuid meie hinnangul jätab ettevõtete pidurduv kasumikasv positiivseteks üllatusteks mõnevõrra vähem võimalusi. Regionaalselt eelistame Euroopa ja arenevate riikide aktsiaturge USA ning Jaapani aktsiatele.

Pensionifondide tootlus ja investeeringud Eesti majandusse

Taaskord pakuvad kõneainet pensionifondide investeeringud Eesti majandusse. Viimase kolme aasta jooksul oleme Swedbanki pensionifondides Eesti majandusega seotud investeeringuid suurendanud ja erinevatesse projektidesse investeerinud ligikaudu 100 miljonit eurot. Seejuures oleme saavutanud siinsel turul väga head investeerimistulemused. Loen lähemalt

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi