Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Aprill möödus pensionifondidele taas positiivselt

Mai 2017

Swedbanki aktiivselt juhitud pensionifondid lõpetasid aprilli positiivse tootlusega.

  • Aprillis liikusid maailma aktsiaturud erisuunaliselt.
  • Poliitilise riski vähenemise toel näitasid tugevamat tootlust Ida- ja Lääne-Euroopa aktsiaturud.
  • USA, Jaapani ja Ladina-Ameerika aktsiaturud jäid eurodes arvestatuna väikesesse miinusesse.
  • Võlakirjaturgudele tõi Prantsusmaa presidendivalimiste esimese vooru tulemus selge kergenduse, millega kaasnes hinnakasv nii ettevõtete kui ka Prantsusmaa, Itaalia ja Hispaania valitsuse võlakirjades.

Oleme aktsiaturgude väljavaate suhtes taas positiivsemad

Üle pika aja näitavad Euroopa ettevõtete kasumi- ja käibenumbrid selgeid paranemise märke ning ületavad analüütikute seniseid prognoose. Lisaks kergendust pakkuvale Prantsusmaa presidendivalimiste tulemusele, on Euroopa majanduskasv senisest jõulisemalt laienemas ka erinevate liikmesriikide tööturule. Kõike seda toetab Euroopa Keskpanga jätkuvalt stimuleeriv rahapoliitika. Suurendasime Euroopa ja arenevate riikide aktsiate osakaalu oma portfellides. Täiendavalt lisasime investeeringuid Eesti väikese ja keskmise suurusega ettevõtete kasvukapitali. Meie hinnangul on siinsete väikeettevõtete jaoks üheks peamiseks kasvuraskuseks aktsiakapitali kaasamine. Seetõttu näeme selles sektoris häid teenimisvõimalusi meie pensionifondide klientidele ja tunneme head meelt, et panustame pensionifondide investeeringutega Eesti majanduskasvu.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi