Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

August oli positiivne aktiivselt juhitud II samba pensionifondidele

September 2017

August oli maailma finantsturgudel küll varasemate kuudega võrreldes heitlikum, kuid meie aktiivselt juhitud II samba pensionifondid lõpetasid kuu siiski positiivse tulemusega.

  • Kasvavad poliitilised pinged Korea poolsaarel hoidsid arenenud riikide aktsiaturge negatiivse surve all.
  • Korralikult tõusid Kesk- ja Ida-Euroopa, Baltikumi ning Ladina-Ameerika aktsiaturud, mis toetasid meie pensionifondide tulemust.
  • Pensionifondide positiivset tulemust toetasid ka võlakirjainvesteeringud.

Mida ootame järgnevatelt kuudelt?

Oleme aktsiaturgude suhtes jätkuvalt positiivselt meelestatud. Ettevõtete kasumiootused on paranemas ja taas langenud intressitasemete taustal ei ole meie arvates aktsiate hinnad liiga kallid. Regionaalselt eelistame arenevaid turgusid USA-le ja Jaapanile. Augusti alguses vähendasime fondide investeeringuid Euroopa aktsiaturgudele, sest euro tugevnemine on halvendanud eksportiva sektori ettevõtete kasumlikkuse väljavaadet.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi