Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Pension graafik

Kolm sammast kokku on umbes 65% pensionieelsest sissetulekust.

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga.

Pension

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas.

Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Poliitilised pinged lisasid finantsturgudele märtsis ebakindlust

Märtsis suurenes heitlikkus pea kõigil maailma suurematel aktsiaturgudel. Negatiivset mõju avaldasid võimalik kaubandussõja puhkemine USA ja teiste riikide vahel ning uudised Facebooki andmelekkest. Suurema surve all olid viimastel aastatel tugevat tõusu näidanud tehnoloogiasektori aktsiad. Investorite riskiisu vähenemine suunas rahavood kõrge kvaliteediga võlakirjadesse.

  • Aktsiate üldise languse taustal langesid meie pensionifondide aktsiainvesteeringutest kõige vähem investeeringud Baltikumi aktsiaturgudele.
  • Kõige suurema languse tegid investeeringud Türgi aktsiaturule.
  • Euroala valitsuste võlakirjade hindade tõus mõjutas pensionifondide tulemust positiivselt.

Ettevaade

Aprilli alguses vähendasime aktsiainvesteeringute osakaalu pensionifondide portfellis. Mitmed aktsiaturgude liikumist kirjeldavad tehnilised näitajad on oluliselt nõrgenenud. Samuti näitavad mitmed märgid, et globaalne majanduskasv on oma tipu läbinud ning oodata on kasvunumbrite alanemist. Võlakirjainvesteeringutes eelistame lühema tähtajaga võlakirju võimaliku inflatsioonitempo kiirenemise valguses.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.