Minu pensionivara

Meie juures on Teie pensionivara hästi hoitud

  • Teie pensionivara eest kannavad hoolt tipptasemel investeerimisspetsialistid.
  • Meie laiast valikust leiate endale sobiva lahenduse nii II kui ka III sambasse kogumiseks.
  • Oleme kõige suurem pensionipakkuja Eestis – meie hoolde on usaldanud oma pensionivara üle 300 000 kliendi.

Eesti pensionisüsteem koosneb kolmest sambast

I sammas

I sammas ehk riiklik pension, mis peaks tagama minimaalse kulutuste katmise. Rahvastiku vananemise tõttu suureneb pensionäride hulk ja riikliku vanaduspensioni osakaal väheneb. Seetõttu muutub inimese enda panustamine tulevikuks kogumiseks järjest olulisemaks.

Lähemalt Eesti pensionisüsteemist

II sammas

II sammas ehk kohustuslik kogumispension, mille tööandja arvestab palgast maha ja riik lisab oma panuse. Hinnanguliselt moodustavad I ja II sammas kokku 40% pensionieelsest sissetulekust.

Loen lähemalt

III sammas

III sammas ehk vabatahtlik kogumispension, mida inimene saab ise juurde koguda. III sammas on ainuke võimalus pikaajaliseks kogumiseks, mida riik toetab tulumaksutagastusega. III sammas on Teie isiklik vara, mida saab vajadusel kasutada ka enne pensionile jäämist.

Loen lähemalt

Valitud lahendusest võib oluliselt sõltuda Teie sissetulek pensionieas

Kolme samba koosmõjul on Teil võimalik endale kindlustada pensionipõlv, kus saate jätkata harjumuspärase eluviisiga. Selleks peaks pensioniea sissetulek moodustama aga umbes 65% pensionieelsest palgast. Alustades varakult kogumist III sambasse on see võimalik.

Põrsakas

Aasta algas aktsiaturgudele investeerivatele pensionifondidele positiivselt

Veebruar 2017

Swedbanki kõik pensionifondid, mis investeerivad aktsiaturgudele, näitasid jaanuaris positiivset tootlust.

  • Suurima panuse andsid investeeringud arenevatele aktsiaturgudele Kesk- ja Ida-Euroopas, Aasias ning Ladina-Ameerikas.
  • Madalal püsivad finantseerimiskulud koos pangalaenude hea kättesaadavusega avaldavad positiivset mõju pensionifondide kinnisvarainvesteeringutele Balti riikides.
  • Negatiivset mõju avaldasid fondide investeeringutele euroala intresside kerge tõus ja USA dollari nõrgenemine euro suhtes.

Aktsiaosakaalu suurendamine eelmisel sügisel oli õige samm

Eelmise aasta varasügisel suurendasime aktsiaturgude tõusu ootuses fondide aktsiainvesteeringuid. Need positsioonid on ennast igati õigustanud ja Swedbanki pensionifondid on näitamas väga häid tulemusi. Oleme aktsiaturgude suhtes endiselt positiivselt meelestatud. Maailma (sh Euroopa) majandustsükkel on elavnemas ning börsiettevõtted näitasid möödunud kvartalis tugevaid tulemusi. Võlakirjade osas hoiame inflatsioonitempo kiirenemise ootuses kaitsvaid positsioone.

Meie II samba haldustasud on jätkuvalt Eesti soodsaimad*

Veebruaris alandasime taas II samba fondide tasusid. Meie II samba fondide keskmine haldustasu jääb alla 0,9%, mis on keskmiselt 25%–63% soodsam kui teistel Eesti pensionifondide valitsejatel. Swedbanki konservatiivse pensionifondi K1 haldustasu alanes 0,29%-ni juba selle aasta jaanuaris, mis teeb fondist ühe soodsaima tasuga pensionifondi OECD riikide hulgas. Tutvun II samba haldustasudega

*Allikas: Pensionikeskus, www.pensionikeskus.ee, seisuga 01.02.2017.

Pikem kuuülevaade: K1, K2, K3, K4, V1, V2, V3Jarno Edur,
Swedbanki pensioni- ja investeerimistoodete valdkonnajuht

Investeerimistugi