Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Lastele kogumine

Kas tead, kui palju raha vajab Sinu laps iseseisva elu alustamiseks?

 • Üliõpilasel kulub elamiseks keskmiselt 541 € kuus.
 • Lähedaste igakuist rahalist abi vajab üle poole tudengitest.
 • Rahapuudust on kogenud 40% noortest.

Alusta lapsele kogumist juba täna, et tal oleks tulevikus lihtsam.

Uuringu korraldas Swedbanki tellimusel ettevõte Spinter Research 2020. aasta augustis. Uuringus osales 1005 bakalaureuse- ja magistriõppe üliõpilast.

Lepingu periood peab olema vähemalt 5 aastat. Lisan ühekordse sissemakse  Sul on võimalik teha igal ajal ka ühekordseid sissemakseid. Näiteks saad teha esimese ühekordse sissemakse juba lepingu sõlmimisel. Eemaldan ühekordse sissemakse  Sul on võimalik teha igal ajal ka ühekordseid sissemakseid. Näiteks saad teha esimese ühekordse sissemakse juba lepingu sõlmimisel.

Tutvu erinevate stsenaariumitega, et näha, palju võid sissemaksete abil koguda Kalkulaatori arvutuste tulemusel kuvatavad näitajad ei ole garanteeritud ja need on selgitava iseloomuga ning põhinevad kalkulaatorisse sisestatud näitajate väärtustel. Juhime tähelepanu asjaolule, et lepingu alusvara moodustavate finantsinstrumentide väärtus võib lepingu kehtivuse perioodil nii kasvada kui kahaneda ning vastavalt võib kasvada või kahaneda ka lepingu alusvara väärtus. Kalkulaator kasutab näitajaid ja arvutusloogikat (plaanitud kindlustusmakse suurus, kogumisperioodi pikkus, eeldatav tootlus ja selle stsenaariumid), mis erinevad oluliselt kombineeritud jae- ja kindlustuspõhiste investeerimistoodete põhiteabele esitatud nõuetest. Kindlustustoote valimisel tutvu toote Põhiteabedokumendiga.

 • 0
 • 0
 • 0

Maksete ja teenustasude graafik

Positiivne stsenaarium

Lepinguaasta Maksete kogusumma Riskitasu Riskitasu on tasu kindlustuskaitse eest. See tähendab, et kindlustusandjal on kohustus Sinu surma korral jätkata sissemakseid. Riskitasu aluseks on kindlustatud kuumakse suurus, mis arvutatakse vastavalt hinnakirjale. Muud tasud Haldustasu kasutatakse Sinu lepingu elutsüklipõhise investeeringu haldamiseks. Garantiitasu kaitseb lepingut negatiivsete investeerimistulemuste eest. Tasud arvutatakse vastavalt hinnakirjale. Hinnanguline kogumisreservi väärtus Tegemist on kogumisreservi hinnangulise (prognoositud) väärtusega lepinguaasta lõpus, mis arvutatakse prognoositud intressimäärade ja eespool määratud maksete alusel.
Kogumisreservi tegelik väärtus sõltub varade tegelikest investeerimistulemustest. Investeerimistulemused ei ole garanteeritud, kuna need sõltuvad tulust, mida alusvara lepinguperioodi jooksul finantsturgudelt teenib. Summast on maha arvestatud lepingutasud.

Kalkulaatori arvutuste tulemusel kuvatavad näitajad ei ole garanteeritud ja need on selgitava iseloomuga ning põhinevad kalkulaatorisse sisestatud näitajate väärtustel. Juhime tähelepanu asjaolule, et lepingu alusvara moodustavate finantsinstrumentide väärtus võib lepingu kehtivuse perioodil nii kasvada kui kahaneda ning vastavalt võib kasvada või kahaneda ka lepingu alusvara väärtus.
Kalkulaator kasutab näitajaid ja arvutusloogikat (plaanitud kindlustusmakse suurus, kogumisperioodi pikkus, eeldatav tootlus ja selle stsenaariumid), mis erinevad oluliselt kombineeritud jae- ja kindlustuspõhiste investeerimistoodete põhiteabele esitatud nõuetest. Kindlustustoote valimisel tutvu toote Põhiteabedokumendiga.

Heaks hariduseks ja iseseisva elu alustamiseks vajab iga noor stardiraha.

Regulaarsete sissemaksetega koguneb fondi arvestatav summa.

Võid teenida lisa, kui investeeringu väärtus kasvab. Tegemist on investeerimisriskiga elukindlustuslepinguga.

Koolifond+ sobib Sulle, kui:

 • plaanid koguda rohkem kui 5 aastat;
 • tahad koguda kindla summa, tehes lapse 18–21-aastaseks saamiseni regulaarseid sissemakseid;
 • oled kuni 55-aastane (k.a) lapsega seotud isik (pereliige, ristivanem jne).

Koolifond+ on hea kogumislahendus, sest:

 • Sina teed fondi sissemakseid ja meie hoolitseme investeeringute eest;
 • investeerimisstrateegia eesmärk on kasvatada kogutud raha;
 • sissemaksed on kogumisperioodi lõpus garantiisumma ulatuses kindlustatud;
 • annad lapsele rahalise kindlustunde – Sinu elu on kindlustatud;
 • pakume lapse väga heade õpitulemuste eest soodustust;
 • sissemaksed on paindlikud ja saad summa ise valida;
 • ka teised, näiteks sugulased, saavad teha lisasissemakseid lapse fondi. Laadi alla kingivautšer ja vaata, kuidas makset teha;
 • lepingut saad ise internetipangas mugavalt jälgida ja muuta.

Koolifond+ on investeerimisriskiga elukindlustusleping. Enne lepingu sõlmimist tutvu lepingu tingimuste, hinnakirja ning lühiprospektiga kodulehel www.swedbank.ee. Investeerimisega seonduvate riskide loetelu on kirjeldatud lühiprospektis. Teenusepakkuja on Swedbank Life Insurance SE.

Koolifond+ sissemaksed investeerime väärtpaberitesse. Nende valik on fikseeritud ja muutub vastavalt sellele, kui palju on aega jäänud lepingu lõpuni.

 • Lepingu alguses investeerime rohkem aktsiafondidesse, mis annavad võimaluse teenida suuremat tootlust. Tuleb arvestada, et osakute hinnad võivad suurel määral kõikuda.
 • Lepingu lõpptähtaja lähenedes investeerime rohkem võlakirjafondidesse, mis on võrreldes aktsiafondidega väiksema riskitasemega ja mille hinnad on stabiilsemad. Nii tasakaalustame investeerimisriske juba lepingusse kogutud summale.
{ "title": { "text": "Investeeringute muutumine ajas" }, "xAxis": { "visible": true, "categories": [20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1], "title": { "text": "Lepingu lõpuni jäänud aastate arv" } }, "yAxis": { "visible": true, "title": { "text": "" }, "labels": { "format": "{value}%" } }, "plotOptions": { "series": { "stacking": "percent", "grouping": false, "pointWidth": 40 } }, "legend": { "enabled": true, "reversed": true } }
{ "chart": { "height": 750 }, "title": { "text": "Investeeringute muutumine ajas" }, "xAxis": { "visible": true, "categories": [20, 19, 18, 17, 16, 15, 14, 13, 12, 11, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1], "title": { "text": "Lepingu lõpuni jäänud aastate arv" } }, "yAxis": { "visible": true, "title": { "text": "" }, "labels": { "format": "{value}%" } }, "plotOptions": { "series": { "stacking": "percent", "grouping": false, "pointWidth": 20 } }, "legend": { "enabled": true } }
 • Maailma aktsiad

  Fond, mis investeerib aktsiatesse üle maailma.
 • Keskmise tähtajaga võlakirjad

  Fond, mis investeerib eurotsooni 5–7 aastastesse võlakirjadesse.
 • Lühiajalised võlakirjad

  Fond, mis investeerib eurotsooni 1–3 aastastesse võlakirjadesse.

Lähemalt fondidest ja nende tulemustest

 1. Logi internetipanka ja arvuta, kui palju soovid iga kuu fondi sisse maksta.
 2. Kontrolli, kas Koolifond+ on Sulle sobiv lahendus, täites sobivuse küsimustiku.
 3. Sõlmi Koolifond+-i leping.
 4. Kontrolli sisestatud andmed üle ja kinnita need.
 5. Igakuised sissemaksed toimuvad e-arvete alusel automaatselt, kuid võid teha lisaks ka ühekordse sissemakse.

Kui Sul on lepingu sõlmimise kohta küsimusi, helista numbril 613 1606. Meie investeerimistoe spetsialistid aitavad ja nõustavad Sind hea meelega.

Broneerin kohtumise

Koolifond+ on investeerimisriskiga elukindlustusleping. Enne lepingu sõlmimist tutvu lepingu tingimuste, hinnakirja ning lühiprospektiga kodulehel www.swedbank.ee. Investeerimisega seonduvate riskide loetelu on kirjeldatud lühiprospektis. Teenusepakkuja on Swedbank Life Insurance SE.

Koolifond+ on investeerimisriskiga elukindlustusleping. Enne lepingu sõlmimist tutvu lepingu tingimuste, hinnakirja ning lühiprospektiga kodulehel www.swedbank.ee. Investeerimisega seonduvate riskide loetelu on kirjeldatud lühiprospektis. Teenusepakkuja on Swedbank Life Insurance SE.

Kogumislepingut saad muuta internetipangas

Tule Swedbanki esindusse või helista, kui:

 • Soovid lepingut varem lõpetada (internetipangas lõpetamiseks helista investeerimistoe numbril 613 1606).
  Lepingu ennetähtaegsel lõpetamisel on oluline teada, et:

  • kui leping on kehtinud vähem kui 5 aastat, tuleb hinnakirja järgi maksta eraldi tasu;
  • kui leping on teeninud tulu, peetakse tulumaks automaatselt kinni;
  • kogutud summale garantii ei kehti.
 • leping lõpeb ja soovid kogutud summa väljamakset. Laps, kellele on kogutud, peab väljamakseks esitama avalduse kas internetipangas või esinduses.

Koolifond+ on investeerimisriskiga elukindlustusleping. Enne lepingu sõlmimist tutvu lepingu tingimuste, hinnakirja ning lühiprospektiga kodulehel www.swedbank.ee. Investeerimisega seonduvate riskide loetelu on kirjeldatud lühiprospektis. Teenusepakkuja on Swedbank Life Insurance SE.

Raha saab koguda märkamatult ja nutikalt. Näiteks poes kaardiga makstes.

Ainus kogumisvõimalus, millelt saad tulumaksu tagasi.

Elukindlustus on oluline, kui Sul on lähedasi, kes sõltuvad Sinu sissetulekutest.

Investeerimistugi

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank