Privaatportfell

Privaatportfell on mõeldud inimestele, kes hindavad raha investeerimisel oma aega ja mugavust.

Privaatportfell sobib Teile, kui soovite siseneda finantsmaailma, kuid ei soovi ise iga päev investeerimisega tegeleda. Privaatportfelli lepingut sõlmides lepite kokku eesmärgid ning edasisi investeerimisotsuseid teevad oma ala professionaalid. Teid hoitakse pidevalt investeerimistulemustega kursis internetipanga vahendusel.

Eelistest lähemalt

  Lihtne viis investeerimiseks – strateegia valik vastavalt oma eesmärkidele ja riskitaluvusele

  Teie valite investeerimisstrateegia vastavalt oma eesmärkidele ja riskitaluvusele.
  Lähemalt

  Aktiivselt juhitud investeerimisstrateegiad

  Teie valite vastavalt oma vajadustele ning riskitaluvusele strateegia, meie valime strateegia sisu ja juhime seda aktiivselt.
  Lähemalt

  Paindlikkus raha paigutamisel

  Raha saab lepingusse paigutada iga kuu otsekorraldusega või vabalt valitud ajal ja summas. Samuti saate igal hetkel raha kasutusele võtta.
  Lähemalt

  Mugav investeeringute jälgimine internetipangas

  Põhjalik info lepingu kohta on internetipangas, kus lepingu omanikul jälgida oma lepingu tootlust, rahavoogude infot, osakute tehinguid ning teha lepingus muudatusi.
  Lähemalt

Hea teada

Maksustamine

Privaatportfelli sees teostatud varade ja strateegiate vahetustega maksuametile deklareerimise kohustust ei teki. Tulumaksukohustus tekib kasumiosale alles siis, kui lepingust võetakse välja suurem summa kui sinna on sisse makstud.

Elukindlustuslepingute maksustamine

Pärimine

Kui Privaatportfelli lepingus on määratud soodustatud isik, ei kuulu leping pärandvara hulka. Privaatportfelli omaniku surma korral makstakse kogu investeeringute väärtus välja lepingus eelnevalt kokkulepitud isikule. Kindlustus lisab investeeringute väärtusele veel 2%.

Agressiivse kasvu strateegia

Strateegia eesmärk on pakkuda klientidele keskmises kuni pikas perspektiivis suurimat võimalikku tootlust. Strateegia vara investeeritakse 100% ulatuses aktsiariskiga väärtpaberitesse. Strateegia sobib kliendile, kellel on finantsturgude kogemus, kes soovib investeerida pikaks tähtajaks(üle seitsme aasta), kelle eesmärk on saavutada maksimaalne vara kasv ja kes on nõus selle nimel rohkem riskima (aktsiariskiga võrreldavat risk – suur hinna kõikumine ja oluline risk kaotada suur osa kapitalist).

Kasvustrateegia

Strateegia eesmärk on pakkuda klientidele keskmises kuni pikas perspektiivis inflatsiooni ületavat tootlust. Strateegia vara investeeritakse 75% ulatuses aktsiariskiga väärtpaberitesse. Strateegia sobib kliendile, kellel on finantsturgude kogemus, kes soovib investeerida keskmisest pikema tähtajaga(vähemalt kuus-seitse aastat), kelle eesmärk on saavutada vara kasv ja kes on nõus selle nimel rohkem riskima. Selle eesmärgi saavutamiseks tuleks kliendil arvestada olulise hinna kõikumisega ja ta peaks olema valmis taluma olulist põhisumma osalise vähenemise riski.

Tasakaalustatud strateegia

Strateegia eesmärk on pakkuda keskmises perspektiivis kaitset inflatsiooni vastu. Strateegia vara investeeritakse 40% ulatuses aktsiariskiga väärtpaberitesse. Strateegia sobib kliendile, kellel on väiksem finantsturgude kogemus, kes soovib investeerida keskmise tähtajaga(vähemalt kolm kuni viis aastat), kelle eesmärk on saavutada inflatsiooni ületav vara kasv mõõduka riski juures. Selle eesmärgi saavutamiseks tuleks kliendil arvestada mõningase hinna kõikumisega ja ta peaks olema valmis taluma põhisumma osalise vähenemise riski.

Reaalväärtuse strateegia

Strateegia eesmärk on saavutada investeeritud vara mõningane kasv madala riskitaseme juures. Vara paigutatakse peamiselt fikseeritud instrumentidesse ning väike osa aktsiatesse. Strateegia sobib kliendile, kellel on väiksem finantsturgude kogemus, kes soovib investeerida keskmise tähtajaga (kolm ja enam aastat) ja kelle eesmärk on mõningane vara kasv madala riskitaseme juures. Klient peaks olema valmis taluma teataval määral põhisumma vähenemise riski.

Kapitali säilitamise strateegia

Strateegia eesmärk on vara säilitamine, mida püütakse saavutada fikseeritud instrumentidesse investeerides. Strateegia sobib kliendile, kes soovib investeerida keskmise tähtajaga (üks aasta kuni kolm aastat), kelle eesmärk on säilitada vara, riskides võimalikult vähe. Investeerimisel tuleb arvesse võtta, et kapitali säilimine pole garanteeritud.

Privaatportfelli kalkulaator

Kogumisperiood
aastat
Kuumakse
Valige endale sobiv strateegia
  Positiivne prognoos Nullmäära prognoos Negatiivne prognoos
Oodatav investeeringute väärtus kogumisperioodi lõppedes
Sissemaksed kokku
Nodokļu atmaksa
Alusvara oodatav tootlus ( ) % % %

Kas Teile meeldis meie lahendus? Kui olete vähemasti 18 aastane ning olete Swedbanki internetipanga kasutaja, võite lepingu sõlmida kohe!

Kalkulaatori arvutuste tulemusel kuvatavad näitajad ei ole garanteeritud ja need on selgitava iseloomuga ning põhinevad kalkulaatorisse sisestatud näitajate väärtusele. Juhime Teie tähelepanu asjaolule, et lepingu alusvara moodustavate finantsinstrumentide väärtus võib lepingu kehtivuse perioodil kasvada või kahaneda ning vastavalt võib kasvada või kahaneda ka lepingu kogumisreservi väärtus.

Kalkulaator kasutab näitajaid ja arvutusloogikat (plaanitud kindlustusmakse suurus, kogumisperioodi pikkus, eeldatav tootlus ja selle stsenaariumid), mis erinevad oluliselt kombineeritud jae- ja kindlustuspõhiste investeerimistoodete põhiteabele esitatud nõuetest. Kindlustustoote osas valiku tegemisel tutvuge palun toote Põhiteabedokumendi jaotises "Millised on riskid ja millist kasu ma saan" tootluse stsenaariumide tabelis toodud prognooside tulemustega.

 • Mis vahe on Fondiplaanil ja Privaatportfellil?

  Privaatportfell omanik võib investeerimist mugavamalt võtta - peale strateegia valimist teevad igapäevaseid investeerimisotsuseid tema eest portfelli haldurid. Privaatportfelli omanik peab sekkuma vaid juhul, kui valitud strateegia enam eesmärkidega kokku ei sobi. Fondiplaan seevastu sobib investorile, kes naudib võimalust ise investeerimisportfelli koostada ja seda aktiivselt juhtida. Ka juhul, kui on valitud strateegia põhine Swedbanki soovitatud standardportfell, tuleb aeg-ajalt vajadusel fondide osakaalud rebalansseerida või ka fonde muuta, et hoida portfelli struktuur valitud strateegiaga vastavuses.
 • Miks on privaatportfellil viis stateegiat?

  Privaatportfellil on viis strateegiat seepärast, et pakkuda raha investeerimise võimalust erineva riskitaluvusega ja eesmärgiga kliendile. Strateegia valikuga pannakse paika investeerimise põhireeglid: millistesse varadesse ja instrumentidesse Teie raha investeeritakse, milliseid riske võetakse ning milline võiks olla investeeringu soovituslik kestus.
 • Kas mul on võimalik vahetada strateegiat ja millised kulud sellega kaasnevad?

  Strateegia vahetamine on võimalik igal ajahetkel. Vajaduste muutudes saate valitud strateegia alati teise vastu vahetada. Privaatportfellis ei kaasne sellega tasusid ega tulumaksukohustust.
 • Kui tihti vaadatakse üle strateegiate alusvarad, kui tihti neid muudetakse ja mille põhjal seda tehakse?

  Muudatused strateegiates tehakse vastavalt vajadusele, näiteks, kui olukord finantsturgudel nõuab muudatust, kas investeeringute tasakaalustamist või mõne investeeringu väljavahetamist. Strateegiaid juhitakse vastavalt lühiprospektis kokkulepitule ning varade strateegilisele jaotusele. Strateegia varade valik põhineb kvantitatiivsel analüüsil, mõõtes ajaloolist tootlust, riskitaset, valitsemist ning investeeringute protsessi.
 • Kuidas on võimalik Privaatportfelli lepingut lõpetada ning millised on lepingu lõpetamise kulud?

  Privaatportfelli lepingut on võimalik lõpetada kontoris või internetipangas. Internetipangas lepingu lõpetamiseks tuleks esmalt võtta ühendust investeerimistoega telefonil 613 1606 või e-posti aadressil investeerimistugi@swedbank.ee. Lepingu lõpetamisel rakendub hinnakirjajärgne teenustasu – 0,5% väljamakselt, kui lõpetamise avaldus esitatakse enne viie aasta möödumist lepingu sõlmimisest. Pärast viie aasta möödumist lepingu lõpetamisel teenustasu ei võeta.
 • Kui ma ei soovi Privaatportfelli enam regulaarselt raha paigutada, siis mida ma tegama pean?

  Regulaarset maksegraafikut on võimalik lõpetada interneti teel, kui sisenete oma Privaatportfelli lepingusse interentipangas. Selleks valige menüüst: Vara- ja elukindlustus-> Minu lepingud -> Privaatportfell -> Muudatused -> Makseviisi muutmine.
 • Kas Privaatportfelliga saab ka oma elu kindlustada?

  Privaatportfell on investeerimisriskiga elukindlustusleping, ning privaatportfelli omaniku surma korral tehakse tõesti väljamakse lepingus määratud soodustatud isikule (erinevalt näiteks väärtpaberi kontol olevatste investeeringutest). Väljamakstavaks summaks on portfelli väärtus, millele kindlustusandja lisab omalt poolt 2% (tulenevalt seadusest on vähim väljamakstav summa surma korral 102% kogumisreservi väärtusest). Kuna Privaatrpotfelli eesmärgiks on siiski investeerimine, ei saa selles lepingus kokku leppida suuremat kindlustuskaitset. Kui soovite oma perele turvatunnet pakkuda suuremas summas, kui Teie Privaatportfelli on kogunenud, soovitame valida sobiv lahendus Swedbanki poolt pautavate kindlustustoodete seast. Nende kohta saate lähemalt lugeda internetipangas teema „Vara- ja elukindlustus” alt.

Privaatportfell on investeerimisriskiga elukindlustusleping. Enne lepingu sõlmimist tutvu lepingu tingimuste, hinnakirja ning lühiprospektiga kodulehel www.swedbank.ee. Investeerimisega seonduvate riskide loetelu on kirjeldatud lühiprospektis. Teenusepakkuja on Swedbank Life Insurance SE.

Strateegiate kuuülevaated

Küsige nõu

Nimi:*
E-post: *
Telefon:
Küsimus:
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.