Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Regulaarne investeerimine

Kogu tulevikuks regulaarselt investeerides

Pane raha enda kasuks tööle! Saada soovitud summa iga kuu automaatselt enda valitud fondi ja kogu regulaarselt investeerides.

 • Fondidesse investeerimine on lihtne ja mugav.
 • Investeerimist saad alustada ka 1 euroga.
 • Rakenda liitintressi põhimõte pikaajaliselt investeerides enda kasuks tööle ja anna rahale võimalus kasvada.
 • Pikaajaline investeerimine aitab Sul paremini riske hajutada.
 • Boonusena on tehingud ja fondiosakute hoidmine väärtpaberikontol Sulle tasuta.
Alustan investeerimisega

Kui Sinu säästud investeerides suurenevad, hakkad edaspidi teenima nii sisse makstud summalt kui ka teenitud tulult. Sellist raha kasvatamist nimetatakse liitintressi põhimõtteks ning väga suure tõenäosusega aitab see Su vara eksponentsiaalselt kasvatada.

Sisesta summa, mille soovid valitud sagedusega investeerida. Sissemaksete sageduseks saad valida kord kuus, kord nädalas või kord kvartalis. Soovi korral võid esimese sissemakse teha suuremas summas. Valitud protsenti kasutatakse hinnanguliste tulemuste väljaarvutamiseks. Investeerimisel ei ole tootlus garanteeritud ja tuleviku tootlust ei ole võimalik ennustada. Et saaksid hinnata erineva tootluse mõju oma investeeringutele, saad erinevaid protsente valides välja arvutada nii positiivsemate kui ka negatiivsemate stsenaariumide tulemused. Palun sisesta, mitu aastat plaanid regulaarselt investeerida.
{ "chart": { "height": 250 }, "xAxis": { "visible": true }, "yAxis": { "visible": true, "title": { "text": "EUR" } }, "plotOptions": { "areaspline": {"marker": { "enabled": false }} }, "tooltip": {"enabled": true, "shared": true} }
 • 6 000 
 • 0 
 • 6 000 

Kuidas töötab liitintress?
Näiteks kui kogud ise 10 000 eurot ja investeeringu tootlus on 10%, kasvab Sinu vara väärtus 1000 euro võrra. Kui tootlus on ka järgmisel aastal 10%, kasvab Sinu vara väärtus juba 1100 euro võrra, sest nüüd on Sul kogutud 11 000 eurot (algselt panustatud 10 000 eurot ja esimese aasta intress 1000 eurot). Pikema kogumisperioodi jooksul mõjutab liitintress Sinu kogutud raha kasvu märkimisväärselt.

Oluline info kalkulaatori kohta
Kalkulaator annab ülevaate investeeringu tootlusest teatud ajavahemikus, kuid tulemused ei tähista maksimaalset ega minimaalset tootlust. Kalkulaatoris kuvatav tootlus ei ole kindlalt tagatud ega põhine tegelikul turutootlusel. Investeerimisel tuleb arvestada ka tasude ja kaasnevate riskidega. Investeeringu väärtus võib ajas suureneda või väheneda ning tootluse ajalugu ei taga tulevikus sarnaseid tulemusi.

Regulaarse investeerimisega alustamine on sama lihtne kui internetipangas makse tegemine.

 • Investeerides raha mitte lihtsalt ei kogune, vaid see pannakse Sinu kasuks tööle. Nii annad oma rahale võimaluse kasvada.
 • Regulaarselt ja pikaajaliselt investeerides hakkad kasu lõikama liitintressi põhimõttest. Arvuta kalkulaatori abil, kuidas Sinu raha väärtus pikemalt kogudes üha rohkem kasvab.
 • Regulaarselt sarnaste summadega investeerides ostad vähem fondiosakuid, kui hinnad on kõrgemad ning rohkem osakuid, kui hinnatase on parajasti soodsam. Pikema aja jooksul selliselt investeerides vähendad riski, et investeerid suurema summa siis, kui hinnad on parajasti väga kõrged.

Kui soovid fondide valimisel abi või tunned, et vajaksid investeerimisnõustamist, broneeri endale sobiv aeg.

Swedbanki fondidesse investeerides võidad järgmistest eelistest:

 • Igas fondis on paljude erinevate ettevõtete väärtpabereid. Seega on Sinu raha hajutatud erinevate ettevõtete vahel ja mõne üksiku ettevõtte kehvemad tulemused ei mõjuta oluliselt fondi tulemusi.
 • Meie fonde juhivad kogenud eksperdid, kes otsivad igapäevaselt uusi võimalusi stabiilse ja konkurentsivõimelise tootluse pakkumiseks.
 • Jätkusuutlikkuse põhimõtteid järgides investeerime ettevõtetesse kõikjal üle maailma.
 • Boonusena puuduvad Swedbank fondidesse internetipangas investeerimisel tehingutasud ja fondiosakute hoidmine väärtpaberikontol on samuti tasuta.
 1. Investeerimisnõuande saamiseks täida veebis küsimustik või broneeri investeerimisnõustamise aeg, kui vajad abi investeerimisega alustamisel.
 2. Investeerimisega alustamiseks peab Sul olema avatud väärtpaberikonto Swedbankis. Tulumaksukohustuse edasilükkamiseks võib olla mõistlik avada ka investeerimiskonto.
 3. Vali investeerimisnõuandest lähtuvalt või avalikult pakutavate fondide seast välja fondid, millesse soovid investeerida.
  Pane tähele! Sulle soovitatud fonde näed, kui oled täitnud küsimustiku investeerimisnõuande saamiseks.
 4. Kui oled sobivad fondid välja valinud, saad regulaarseks investeerimiseks sõlmida püsikorralduse. Nii investeeritakse edasipidi automaatselt Sinu valitud fondidesse summa, mille oled ise määranud.

Tasud

Kas tead täpselt, mille peale Su raha kulub? Minu eelarve annab Sinu ostudest hea ülevaate.

Raha saab koguda märkamatult ja nutikalt. Näiteks poes kaardiga makstes.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank