Kogumishoius

Avage iga oma soovi jaoks uus kogumishoius

 • Koguge näiteks puhkusereisiks, pulmadeks, lapse huviringi jaoks või hoopis algkapitali investeerimiseks.
 • Pange iga kuu raha kõrvale - saate märkamatult kokku vajaliku summa teenides samal ajal selle pealt intressitulu.

Arvutage, kuidas raha koguneb

Igakuine summa
Hoiuse periood

Arvutus põhiosa kasvu põhjal. Lisandub intress vastavalt hoiuse perioodile.

Mis on kogumishoius?

Kogumishoius on paindlik võimalus raha kogumiseks ja kasvatamiseks. Hoiutähtaeg on 6, 9 või 12 kuud ja intressimäär oleneb hoiutähtajast, mitte summast.

Kogumishoiusele saab raha kanda kogu hoiutähtaja jooksul ning seda on lihtne teha püsikorraldusega või määratud maksena. Püsikorraldus on kogumishoiusele tasuta. Lisatud raha hakkab hoiusele laekumise päevast intressi teenima.

Kellele sobib?

Sobib hästi kliendile, kellel ei ole kohe suurt summat hoiustada, aga kes soovib iga kuu raha kõrvale panna ning selle pealt intressitulu teenida. Kogumishoiusega võib koguda näiteks puhkusereisiks, pulmadeks, lapse huviringi jaoks või hoopis algkapitali investeerimiseks.

Kogumishoiuse intressid

Periood EUR USD
6 kuud 0.01 0.10
9 kuud 0.01 0.25
12 kuud 0.02 0.40

Intressi väljendatakse protsentides arvestusliku aasta kohta (360 päeva) ja arvutatakse tegelike päevade arvu eest.

 • Hoiuse saate avada eurodes või USA dollarites.
 • Hoiutähtaeg on 6, 9 või 12 kuud. Soovi korral saate hoiust tähtaja lõpus pikendada veel samaks tähtajaks.
 • Hoiuse intress kantakse iga hoiukuu lõpus olenevalt Teie soovist Teie arvelduskontole või hoiukontole.
 • Mis vahe on kogumishoiusel ja tähtajalisel hoiusel?

  Kogumishoiuse esimene sissemakse on väiksem kui tähtajalisel hoiusel (vähemalt 6 eurot või 100 USA dollarit). Lisaks saate kogu hoiutähtaja jooksul teha sissemakseid, mis hakkavad kontole laekumise hetkest intressi koguma.

  Tähtajalise hoiuse esimene sissemakse peab olema vähemalt 190 eurot või selle ekvivalent mõnes muus valuutas. Hoiusumma määrate lepingu sõlmimisel ning hoiutähtaja jooksul seda enam muuta ei saa.

  Kogumishoius on mõistlik lahendus, kui soovite näiteks iga kuu hoiustada väikese summa. Iga kuu uue tähtajalise hoiuse avamine ei pruugi Teile parimat intressimäära garanteerida.

 • Kellele sobib kogumishoius?

  • Sobib hästi kliendile, kellel ei ole kohe suurt summat hoiustada, aga kes soovib iga kuu raha kõrvale panna ning selle pealt intressitulu teenida. Kogumishoiusega võib koguda näiteks puhkusereisiks, pulmadeks, lapse huviringi jaoks või hoopis algkapitali investeerimiseks.
  • Kogumishoius on hea võimalus kogumiseks. Kui Teil on näiteks aasta pärast plaanis mõni konkreetne väljaminek, saate hoiutähtaja jooksul kogumishoiusele raha juurde maksta.
 • Mis tingimustel saab hoiust sulgeda?

  Klient saab hoiuse igal ajal sulgeda, lõpetades hoiuse lepingu interneti- või telefonipangas või kontoris. Kui klient lõpetab lepingu enne hoiutähtaja lõppu, ei maksa pank talle intressi. Juba välja makstud intressi summa võtab pank kontole kantavast hoiusummast maha.

 • Kuidas laekub raha hoiutähtaja lõppedes kontole?

  Lepingu lõppemise kuupäeval kannab pank hoiusumma ja intressi kliendi arvelduskontole, kui klient ei ole valinud hoiuse automaatset pikenemist.

 • Kuidas kogumishoiust kasvatada?

  Kõige mugavam on sõlmida püsikorralduse leping. Kui Teie väljaminekud on kuust kuusse samad ja iga kuu jääb üle enam-vähem ühesuurune summa, mida soovite hoiustada, soovitame Teil sõlmida püsikorralduse lepingu. Sellisel juhul kannab pank Teie poolt määratud kuupäeval soovitud summa tasuta hoiukontole.

  Kui soovite sissemakseid teha enda valitud ajal, kasutage määratud makset. Salvestage hoiukonto andmed määratud makseks ning edaspidi säästate aega, sest makse tegemisel on maksekorraldus juba eeltäidetud. Soovi korral saate ülekantava summa suurust muuta.

 • Mis tingimustel saab kogumishoiust pikendada?

  Lepingu sõlmimisel saab klient kehtestada hoiusele automaatse pikendamise tingimuse. Sellisel juhul pikeneb hoius pärast hoiutähtaja lõppu automaatselt ning klient ei pea muretsema, et raha vahepeal hoiusel ei ole ning intressi ei teeni. Kliendil on õigus automaatse pikendamise korraldust muuta, muutes lepingu tingimusi telefoni- või internetipangas või pangakontoris.