Igakuiselt kogudes saavutate oma eesmärgid kiiremini

 • Hoiusumma on perioodi lõpuks 100% tagatud.
 • Riik garanteerib hoiuse hüvitamise 100%, kuid mitte rohkem kui 100 000 euro ulatuses hoiustaja kohta ühes pangas.

Milline hoius valida?

Kogumishoius

Sobib igakuiseks kogumiseks konkreetse eesmärgi tarvis

Tähtajaline hoius

Hea võimalus oma vaba raha riskivabalt pangas hoida ning selle pealt tulu teenida

Väikseim hoiusumma 6 EUR
100 USD
190 EUR
250 USD
Hoiutähtaeg 6 kuud;9 kuud;
12 kuud
2 päeva -
5 aastat
4 kuud -
5 aastat
Intressimäär Hetkel kehtivad intressimäärad
Sissemaksete
võimalus
Jah, piiramatult ja igal ajal. Ei
Avan hoiuse

Loe lisaks

Avan hoiuse

Loe lisaks

* Investeerimishoiust saab avada ka muus valuutas. Vaata lähemalt miinimum summade ja intressimäärade kohta.

Hoiuste eelised

 • Kasulik Erinevad hoiustamise viisid avavad Teile uusi teenimise võimalusi.
 • Riskivaba Hoiusega on Teie investeering hoiuperioodi lõpus 100% tagatud.
 • Hoiuste hüvitamine Riik garanteerib hoiuse hüvitamise 100%, kuid mitte rohkem kui 100 000 euro ulatuses hoiustaja kohta ühes pangas.

Hoiuste hüvitamine

Hoiustaja kohta tagatakse ühes krediidiasutuses kuni 100 000 euro suurused hoiused 100% ulatuses. Tagatisfondi seaduse alusel loetakse hoiuseks ka arvelduskontot. Hoiused hüvitatakse koos hoiuste peatamise päevaks kogunenud intressiga, kuid mitte rohkem kui piirmäär. See tähendab, et mis tahes Eestis registreeritud pangas, sh Swedbankis hoiustatud summa on riigi poolt täielikult tagatud kuni nimetatud summani.

Lisaks on füüsilise isiku elamukinnisvara müügist saadud raha tagatud kuni 70 000 euro ulatuses 6 kuu jooksul pärast müügitehingut.

Kui hoius kuulub Tagatisfondi seaduse alusel hüvitamisele, siis on vastav märge nähtav hoiuse väljavõttel.

Täpsemat infot hüvitamise määramise korra, hüvitise väljamaksmise ja tähtaegade kohta leiate Tagatisfondi kodulehelt.

Korduma kippuvad küsimused

 • Milliseid hoiuseid pakub Swedbank?

  Erinevaid tähtajalisi hoiuseid, kogumishoiust ja investeerimishoiust.

 • Miks hoiustada Swedbankis?

  Swedbank on usaldusväärne partner pikkadeks aastateks. Meil on mitmeid hoiustamise võimalusi. Leiame just Teile sobivad tingimused.

 • Milliseks perioodiks saab raha hoiustada?

  Sõltuvalt summast ja hoiuse tüübist 2 päevaks kuni 5 aastaks. Ühel inimesel võib olla mitu erinevat hoiust.

 • Mis on tähtajaline hoius?

  Tähtajalisel hoiusel kasvab raha riskivabalt. Hoiuperioodi eest maksame Teile kindlat intressi. Hoiustamise periood on 2 päevast kuni 5 aastani. Teenitud intress kantakse Teie arvelduskontole hoiuperioodi lõpus või igakuiselt. Viimane on hea lisaraha teenimise võimalus.

  Tähtajalisest hoiusest täpsemalt
 • Mis on tähtajaline e-hoius?

  Internetipangas sõlmitud tähtajaline hoius on e-hoius. See on tulusam kui kontoris sõlmitud tähtajaline hoius. Suuremat tulu teenivad eurodes avatud hoiused.

  Veel tähtajalisest e-hoiusest
 • Mis on kogumishoius?

  Kogumishoius on võimalus raha säästa ja suuremate väljaminekute tarvis paindlikult koguda. Hoiuse avamiseks piisab 6 eurost ning hoiusele saab alati raha juurde maksta.

  Kogumishoiuste võimalustest lähemalt
 • Mis on investeerimishoius?

  Investeerimishoius on tähtajaline hoius, mille abil saate panna oma raha aktsiaturgudel teenima. Kui hoiuse alusvaraks olevate väärtpaberite hinnad tõusevad, teenite suuremat tulu. Hoiustatav summa on alati 100% tagatud, sest väärtpaberihinna languse korral ei kaota Te hoiustatavat summat. Teenimata võib jääda vaid võimalik tulu.

  Investeerimishoiusest veel
 • Mida tähendab hoiuse automaatne pikenemine? Kas säilib eelmise hoiusega teenitud tulu?

  Hoiuse automaatse pikendamise korral pikendatakse Teie hoiulepingut sama tähtaja võrra. Aluseks võetakse lepingu pikendamise hetkel kehtiv intressimäär ning hoiulepingu tingimused. Hoiuse pikendamise tingimust saate muuta igal ajal. Määrata saate ka selle, kas soovite hoiust pikendada koos teenitud tuluga või ainult põhiosas. Automaatselt saab pikendada tähtajalist ja kogumishoiust.

 • Kui mul on avatud tähtajaline hoius, kas see pikeneb automaatselt e-hoiuseks?

  Internetipangas enne 4. septembrit 2008 avatud tähtajalisele hoiusele, mis hoiutähtaja lõppedes automaatselt pikeneb, ei arvestata hetkel kehtivat e-hoiuse intressimäära. Hoius pikendatakse hetkel kehtiva tavalise tähtajalise hoiuse intressimääraga. Selleks, et hoius oleks võimalikult tulus, soovitame Teil oodata kehtiva hoiuperioodi lõpuni. Hoiutähtaja lõppedes sõlmige internetipangas uus, tähtajalise e-hoiuse leping.

 • Kuidas saan hoiuselepingut sõlmida?

  Kõige lihtsam on hoiuselepingut sõlmida internetipangas. See võtab vaid mõne minuti. Valige leheküljel „Investeerimine, säästmine, pension” vasakul tootemenüüs „Hoiuste” alt sobiv hoiustamise viis. Täitke küsitud väljad ning tutvuge hoiuse tingimustega, millega nõustudes oletegi lepingu sõlminud. Hoiuseid saab sõlmida ka pangakontoris. Küsimuste korral või nõustamiseks aja broneerimiseks helistage Swedbanki klienditoe telefonil 6 310 310.

 • Millist hoiust eelistada?

  • Kui Teil on suurem rahasumma, mida Te ei soovi hetkel kasutada, on üheks võimaluseks paigutada see tähtajalisele hoiusele. Nii saate kokku lepitud perioodi vältel teenida tulu kindlalt summalt. Internetipangas avatud euro tähtajalised e-hoiused teenivad suuremat tulu kui pangakontoris sõlmitud hoiused.
  • Regulaarseks säästmiseks soovitame kogumishoiust, mis võimaldab Teil teha hoiusele lisasissemakseid endale sobival ajal ja summas. Juurdemakstud summa hakkab kohe pärast hoiukontole laekumist intressi teenima. Kogumishoiuse lepingu saate sõlmida 6, 9 või 12 kuuks ja intressimäär oleneb hoiutähtajast, mitte summast. Kogumishoius sobib kõigile – pakub mugavat võimalust sissemaksete haaval hoiust suurendada ja vaba raha intressi teenima panna.
  • Investeerimishoius on mõeldud inimesele, kes on veidi riskialtim ning soovib teenida tulu väärtpaberite hinna muutusest hoiustamistähtaja jooksul. Samas on Teie hoiuse põhisumma 100% tagatud. Soodsate tingimuste korral teenite suuremat intressi.

  Hoiustamise võimaluste vahel otsustamiseks on Teile abiks hoiusekalkulaator!

  Küsimuste korral või nõustamisele aja broneerimiseks helistage Swedbanki klienditoe telefonil 6 310 310.

 • Kas ma saan hoiusele raha juurde maksta?

  Kogumishoiusele on võimalik raha juurde lisada. Täpsemalt juurdemaksetest siin.

  Tähtajalise hoiuse puhul teenite tulu kindlalt summalt, millele juurdemakseid teha ei saa. Samuti ei saa juurdemakseid teha investeerimishoiusele. Tähtajalise ja investeerimishoiuse puhul on lisaraha paigutamise soovi korral võimalus alati avada uus hoius.

 • Kuidas saab hoiust katkestada?

  Klient saab tähtajalise hoiuse ja kogumishoiuse ennetähtaegselt katkestada, lõpetades hoiuse lepingu interneti- või telefonipangas või kontoris. Kui klient lõpetab lepingu enne hoiutähtaja lõppu, ei maksa pank talle selleks hetkeks teenitud tulu. Juba väljamakstud tulu võtab pank kontole kantavast hoiusummast maha.

  Investeerimishoiuse katkestamine müügitähtajani on tasuta. Kui soovite hoiust katkestada hoiutähtajal, tuleb maksta katkestamistasu, mis on teatud protsent hoiustatavast summast. Kui katkestamise hetkel olete teeninud tulu, mis on suurem kui katkestamistasu, saate ülejäänud tulu endale. Näiteks kui katkestamise hetkel on intressimäär 15% ja katkestamistasu 7%, siis makstakse Teile välja 8%. Mida vähem on aega hoiuse lõpptähtajani, seda väiksem on katkestamistasu.

Küsige nõu

Nimi:*
E-post: *
Telefon:
Küsimus:

Aitame Teid fonde, hoiuseid, lastele kogumist, pensionit ja elukindlustust puudutavate küsimuste korral.