Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Rahakoguja

Kogumine on imelihtne

Rahakoguja abil kogud raha väikeste, kuid nutikate sammudega. Kogumiseks saad kasutada kõiki järgnevaid võimalusi või valida enda jaoks sobivaima.

 • Iga kord, kui maksad kaardiga, ümardatakse summa täiseuroni ja vahe kantakse Sinu Rahakogujasse.
 • Kiiremaks kogumiseks saad sõlmida püsikorralduse. Nii jõuab Rahakogujasse regulaarselt Sinu enda valitud summa.
 • Lisaks saad kanda igal ajal oma Rahakogujasse just endale sobiva summa.

Uus! Sinu Rahakoguja kogub nüüd Sulle lisaraha 0,5% aastas!

Raha juba koguneb? Alusta ka investeerimisega, kas või 1 euro kaupa.

Vaatan lähemalt
Lisa eesmärk Eemalda eesmärk
 • 30  EUR
 • 0  EUR
 • 30EUR
 • 0months

Rahakoguja on hoius, mis võimaldab raha kõrvale panna samm-sammult. Esimesel sissemaksel puudub minimaalse summa nõue. Seega Rahakogujaga otsustad ise, mil viisil ja kui palju raha soovid Rahakogujasse suunata. Uus lahendus on saadaval nii äpis kui ka internetipangas.

Püstita endale eesmärk ja alusta kogumist Rahakogujaga.

 • Pane kaardimaksed kogumise heaks tööle. Maksete ümardamise võimalusega kasvatad kogutud summat iga uue kaardimaksega.
 • Sõlmi püsikorraldus, et oma kogumise eesmärk kiiremini täita.
 • Kanna Rahakogujasse raha juurde – nii jõuad eesmärgini veelgi kiiremini.
 • Iga eesmärgi jaoks saad avada eraldi Rahakoguja konto.

Hea teada!

 • Sul on võimalik kogutud raha igal ajal osaliselt või täielikult välja võtta. See ei maksa midagi. Hoiuse summalt arvestatud intress kantakse Sinu Rahakoguja kontole.
 • Kui kasutad kaardimaksetelt ümardamist, jälgi, et Su kontol oleks piisavalt raha vajalikeks toiminguteks, näiteks laenumakse tasumiseks.

Kasuta kaardiga makstud summa ümardamise võimalust. Nii saad oma rahatagavara kasvatada kas või iga päev. Mida rohkem Swedbanki kaardiga maksad, seda rohkem raha koguneb Sinu Rahakoguja kontole.

 • Kui avad Rahakoguja, aktiveeritakse ümardamise võimalus automaatselt. Soovi korral saad selle igal ajal sisse või välja lülitada.
 • Rahakoguja kontole kantakse ostusumma ja järgmise euroni ümardatud summa vahe. Näiteks kui teed kaardimakse summas 2,35 eurot, kantakse Rahakogujasse 0,65 eurot. Summa võetakse alati Sinu arvelduskontolt, mille määrasid Rahakoguja avamisel.
 • Ümardamise võimalus on seotud kõikide Sinu konto juures olevate kaartidega, millel on Sinu nimi. Kui Sul on krediitkaart, siis ka sellega. Näiteks kui teed ostu krediitkaardiga, läheb Rahakogujasse summa Sinu määratud arvelduskontolt, mitte krediitkaardiga seotud limiidikontolt.
 • Kaardimaksetelt kogumist saad kasutada vaid ühe Rahakogujaga. Kui Sul on mitu Rahakogujat, saad valida, millisega selle võimaluse seod.
 1. Rahakoguja saad avada nii meie äpis kui ka internetipangas.
 2. Vali, kui palju ja mille jaoks soovid koguda. Nii on kogumise eesmärk Sul alati meeles ja saad jälgida, kuidas jõuad eesmärgile üha lähemale.
 3. Kaardimaksete ümardamise võimalus aktiveeritakse automaatselt esimese Rahakoguja avamisel. Ümardamise võimaluse saad igal ajal sisse ja välja lülitada.
 4. Regulaarseks ja kiiremaks kogumiseks saad sõlmida ka püsikorralduse.
 5. Sul on võimalik Rahakogujasse igal ajal raha lisada ja vajadusel kogutud raha tasuta oma arvelduskontole kanda.

Nipp! Tahaksid, et sõbra saadetud raha jõuaks Sinu Rahakogujasse? Kasuta äpis „Küsi raha“ võimalust ja vali raha küsimisel kontoks Rahakoguja konto. Nii jõuabki Sulle kantud raha automaatselt Sinu Rahakogujasse.

 • Rahakoguja saab avada vaid eurodes.
 • Rahakogujat saavad kasutada täisealised ja vähemalt 6-aastased lapsed.
 • Leping on tähtajatu ja saad selle igal ajal lõpetada ilma teenustasuta.
 • Raha on võimalik tasuta välja võtta ja Sa saad selle kätte kohe.
Rahakoguja lepingu tingimused
 • Uus! Nüüd on Rahakoguja intress 0,5%. See tähendab, et kui Sinu Rahakogujas on näiteks 1000 €, teenib see Sulle ise automaatselt aastaga juurde 5 €.
 • Intress arvestatakse iga päeva lõpus kontojäägilt ja makstakse Sulle iga kolme kuu tagant peale Rahakoguja avamist. Laekunud intressi saad vaadata äpist ja oma Rahakoguja konto väljavõttest.
 • Kanname intressitulult kinni peetud tulumaksu Maksu- ja Tolliametile. Kinnipeetud tulumaks kajastub Sinu tuludeklaratsioonil automaatselt.
Valuuta EUR
Intressimäär aastas 0.5

Rahakogujal puudub miinimum summa. Intressi väljendatakse protsentides arvestusliku aasta kohta (360 päeva) ja arvutatakse tegelike päevade arvu eest.

Kogumine on tee rahalise jätkusuutlikkuseni

Rahatagavara kaitseb Sind ootamatuste eest, näiteks kui peaksid kaotama töö või kui juhtub õnnetus ning tuleb teha suuri väljaminekuid. Kui mõtled läbi oma tarbimisharjumused, ei vähenda Sa ainult oma kulutusi, vaid leiad ka võimalusi, kuidas rohkem raha koguda.

 1. Pane paika oma eesmärgid. Kogu näiteks konkreetne summa tagavaraks, puhkusereisiks või uue arvuti ostuks. Nii on Sul silme ees kindel siht, mille poole liikuda ja samal ajal tekib ka harjumus koguda.
 2. Kogu väikeste summade kaupa ja tee seda pidevalt. Et saaksid ootamatutes olukordades hakkama, võiks Sul alati olla tagavaraks summa, millega saaksid ära elada vähemalt 3 kuud.
 3. Tee tarku otsuseid ja vali tooted, mis kestavad kauem. Enne ostu sooritamist mõtle läbi, kui kaua saad ostetud asja kasutada ning kas toode on oma hinda väärt.
Paljud inimesed ei mõtlegi enam kogumise peale, sest see on saanud nende jaoks uueks normaalsuseks. Proovi võtta neist eeskuju. 8 eestlasel 10-st on hiljuti tekkinud harjumus koguda. Swedbanki uuring, 2020.

Tarbi mõistlikult

Igal aastal visatakse minema umbes 20% ostetud toidust ja 43% riietest. Vaata, kui palju raha võiksid Sina kokku hoida, kui ostaksid vaid neid asju, mida reaalselt tarbid ja kasutad.

Kulutused ühes kuus

Saaksin kokku hoida

 • 0EUR
 • 0EUR
 • 0EUR

Arvutus põhineb Euroopa Keskkonnaagentuuri andmetel.

Seotud teenused

Kas tead täpselt, mille peale Su raha kulub? Minu eelarve annab Sinu ostudest hea ülevaate.

Alusta lapsele kogumist, et luua talle tulevikuks paremad võimalused.

Ainus kogumisvõimalus, millelt saad tulumaksu tagasi.

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank