Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Lapsevanemale

Telli oma lapsele Deebetkaart Pluss

 • Pangakaardi saab teha lapsele, kes on vähemalt 6-aastane.
 • Lapsele on esimene pangakaart tasuta.
 • Kuni noore 20-aastaseks saamiseni puudub kaardil kuutasu.
 • Kaardiga on võimalik kasutada viipemakset ja ostelda internetis.
 • Meie uues äpis on kontojäägi vaatamine imelihtne.

Uus! Õpeta oma laps Rahakoguja abil väikeste, kuid nutikate sammudega raha säästma.

 • 30EUR

Kuidas kontot avada ja kaarti tellida?

Avan lapsele konto ja tellin talle kaardi

 • Lapsele saad konto avada alates tema sünnihetkest.
 • Pangakaardi saad tellida lapsele, kes on vähemalt 6-aastane.
 • Interneti- ja mobiilipanga lepingu saad sõlmida lapsele, kes on vähemalt 6-aastane.
 • Kui laps on vanem kui 6-aastane, siis on konto avamiseks vajalik isikut tõendava dokumendi olemasolu (pass või ID-kaart).
 • Kuni lapse 18-aastaseks saamiseni on lapse konto seotud lapsevanema või seadusliku esindaja kontoga.

Avan konto digitaalselt

Broneerin aja esinduses

Lapsel on konto olemas, tellin talle kaardi

 • Pangakaardi saad tellida lapsele, kes on vähemalt 6-aastane.

Tellin kaardi

Milleks lapsele pangakaart?

 1. Lapsele on kaardiga maksmine turvalisem kui sularahaga tasumine, sest kaart võib küll kaduda, aga raha sellelt mitte.
 2. Kuna vanemal on võimalus lapse kulutusi jälgida ning vajadusel määrata kaardile päeva- ja kuulimiidi, saab laps õppida vanema turvalise pilgu all elektroonilise rahaga toimetamist.
 3. Lapsele on esimese kaardi avamine tasuta ning kuni 20-aastaseks saamiseni puudub lapse kaardil kuutasu.
document Kuidas kasutada pangakaarti turvaliselt?
 • Viipemakse
  Saad avada lapse kaardile viipemaksete võimaluse. Seda saad pangaga suheldes igal ajal välja ja uuesti sisse lülitada. Viipemakse võimaldab maksta kuni 50-euroste ostude eest PIN-koodi sisestamata.
 • Internetipoodides ostlemine
  Saad avada ka kaardiga internetis ostlemise võimaluse. Selleks on vaja sõlmida lapsele interneti- ja mobiilipanga leping. Internetiostud saad internetipangas aktiveerida, kui tunned, et laps on selleks valmis.
 • Rahakoguja
  Rahakoguja aitab lapsel sammhaaval ise raha koguda. Rahakoguja töötab väga lihtsalt: igalt kaardimakselt ümardatakse summa järgmise täiseuroni ja vahe kantakse lapse Rahakogujasse. Soovi korral saab Rahakoguja igal ajal sisse või välja lülitada ning vajadusel kogutud raha välja võtta. Rahakoguja kasutamiseks peab lapsel olema teleteenuste leping ja „kõik teenused“ profiil. Rahakoguja jaoks kasutatakse lapse kontoandmeid. Andmete töötlemise põhimõtetega saab lähemalt tutvuda siin.
 • Koolifond+
  Lastele stardiraha kogumiseks on üheks võimaluseks Koolifond+, mis võimaldab koguda lastele raha pikema perioodi jooksul.
 • Muud kogumisvõimalused
  Alternatiivina saad koguda lastele raha eraldi selleks tehtud kontole või hoiusele. Võimalik on kasutada kogumiseks ka pensioni III sammast või luua endale Privaatportfell.

Sinu lapse tulevik

 1. Lapse iseseisva elu alustamine võib näida hetkel küll kaugel, kuid selleks, et tema unistused ei jääks tulevikus raha taha, tasub aegsasti läbi mõelda, kuidas suuremaid kulutusi kunagi võimaldada.
 2. Näiteks üliõpilase elamis- ja õppimiskulud kvaliteetse hariduse omandamiseks Eestis on praegu keskmiselt enam kui 600 € kuus.
 3. Lisaks võivad noored vajada vanemate abi elukoha soetamisel, välismaal õppimisel jms.

Milleks lapsele mobiilipank?

 • Laps saab lihtsamad tehingud ise ära teha, näiteks vaadata kiirelt ja mugavalt mobiilist oma kontojääki.
 • Kui lapsel on taskuraha otsas, saab ta küsida seda kiiresti funktsiooniga „Küsi raha“. Seejärel saad oma mobiilipangast talle mugavalt raha saata.
 • Mobiilipanka saab hakata kasutama vähemalt 6-aastane klient. Selleks tuleb lapse nutitelefoni alla laadida mobiilipanga äpp ja aktiveerida see paroolidega, mille saad lapsele meie esindustest.

Smart-ID ka lastele

 • Kui soovid, et laps saaks ise mobiilipanka või näiteks e-kooli sisse logida, siis on talle isiku tuvastamiseks mugavaim just Smart-ID.
 • Smart-ID saad teha lapsele, kes on vähemalt 6-aastane. Smart-ID on mugav, turvaline ja tasuta.
 • Kui lapsel on olemas ID-kaart, saad teha Smart-ID talle internetis.
 • Smart-ID saad vormistada ka meie esinduses. Selleks tulge koos lapsega kohale ja võtke kindlasti kaasa lapse nutitelefon ning nii enda kui ka lapse ID-kaart või pass.

Lapsele Smart-ID tegemise juhend

Mis on ostukindlustus?

 1. Ostukindlustus on lihtne viis kindlustada nii lapse kooli- ja spordivahendid kui ka muud kestvuskaubad, näiteks riided või nutiseadmed.
 2. Kindlustuse kehtimiseks pole vaja teha muud, kui tasuda eseme eest sellise Swedbanki krediitkaardiga, millega kaasneb ostukindlustus.
 3. Ostukindlus kehtib pool aastat pärast ostu sooritamist ja omavastutus on vaid 30 €.
 4. Ostukindlustusest lähemalt

 • Ostukindlustusega on kaetud eseme ootamatu kahjustumine, kadumine, hävimine ja vargus.
 • Kindlustus kehtib ka juhul, kui ostetud ese kahjustub tahtmatult kaardivaldaja enda süül. Näiteks, kui koolikoti sang rebenes või triikisite koolivormi augu.
 • Samuti kehtib see internetist ja välismaalt ostetud kaupadele.

Lapse jaoks on võimalus kasutada oma raha suur ja põnev samm täiskasvanute maailma. Esimese pangakaardi saamine on eriline tunne ning elektroonilise rahaga toimetamine nõuab algul harjutamist. Siit leiad nõuandeid, mida lapsele tutvustada, et teda selleks sammuks ette valmistada.

Ära kuluta kunagi kogu raha ära, sest iial ei tea, millal võib kiiresti mõnda eurot vaja minna. See on rahaga ümberkäimise kõige olulisem reegel. Nii teevad kõik: pered, firmad ja isegi riigid. Nii tead Sa alati, kui palju tohid veel kulutada. Kui raha on järel vähe, ära osta selle eest maiustusi, vaid kogu juurde. Pangaautomaadist või mobiilipangast saad alati vaadata, kui palju Sul raha on. Kui Sa ei tea, kuidas see käib, küsi vanemate käest. Nii on kõige turvalisem. Kui kannad sularaha asemel kaasas kaarti, jääb Sinu raha alles isegi siis, kui rahakott ära kaob. Pangakaardilt ei saa mitte keegi Sinu raha ära võtta, kui ta ei tea Sinu kaardi PIN-koodi. Ka Sinu vanemad maksavad palju kaardiga, sest nad ei taha sularaha taskus hoida. Eestis saab kaardiga maksta peaaegu igal pool. Raha on väga isiklik asi. Sellega ei ole ilus uhkustada ja ka teistelt ei sobi raha kohta küsida. Rahast ei tasu kõva häälega rääkida ka sellepärast, et siis võivad teised inimesed hakata Sinu raha endale tahtma. Sinu pangakaardi PIN-kood on Sinu saladus. Seda ei tohi kuhugi üles kirjutada ega kellelegi öelda. Muidu võib keegi teine Sinu raha ise kasutama hakata. PIN-koodi võid jagada ainult ema ja isaga. Kui tahad osta endale uut telefoni, jalgratast või midagi muud ägedat, siis ära raiska taskuraha maiustustele, vaid kogu raha pangakontole. Täiskasvanud koguvad ka raha, kui nad tahavad osta näiteks uut televiisorit või autot. Nemad panevad kadunud kaardi kinni ja nii ei saa teised Sinu raha kasutada. Vanemad saavad küsida pangast uue kaardi. Pangakaarti tuleb sellegipoolest väga hoolega hoida. Mündid on väikesed, aga nende väärtus on suur. Kui arvad, et oled rahakassasse juba piisavalt kogunud, too mündid panka. Võid tulla koos vanematega, aga ka täitsa ise. Pangatöötaja aitab need Sinu kontole panna ja nii saad raha edasi koguda. Kui raha on juba piisavalt kogunenud, saad osta endale midagi toredat. Kogumine ja raha säästmine on olulised, sest siis on Sul alati rahatagavara. Siis saavad vanemad minna panka ja tuua Sulle uue pangakaardi. Nii saad oma raha edasi kasutada. Kui keegi soovib Sinult raha laenata, küsi alati vanematelt nõu. Ükskõik kui suure summaga on tegemist. Raha laenamine on suur asi ja see tuleb enne vanematega läbi arutada. Nemad oskavad Sulle öelda, kas laenamine on hea mõte või mitte.

Nii nagu elektroonilise rahaga toimetamine vajab õppimist, tasub õpetada last juba väikesest peale digitaalses keskkonnas toimetama. Siit leiad nõuandeid, mida lapsele tutvustada, et teda selleks ette valmistada.

Kui lähed kodust ära, mida Sa siis teed? Paned ukse lukku. Nii ei pääse keegi teine Sinu isiklikele asjadele ligi. Samal põhjusel on ka arvutil parool ja pangakaardil PIN-kood. Telefon on nagu kodu, kus on palju isiklikke asju: sõprade telefoninumbrid, perekonna ja sõprade pildid, isiklikud SMS-id ja e-kirjad ning vanemaks saades ka rahaasjad. Seetõttu tuleb hoida ka oma telefon lukus, kui Sa seda parasjagu ei kasuta.

Turvalisel salasõnal on vähemalt 8 sümbolit, vaheldumisi on suured ja väikesed tähed ning see sisaldab ka numbreid. Nipp salasõna loomiseks: vali oma lemmiklugu ja kirjuta 2 esimest rida üles.

Näide: Kes elab metsa sees, kes elab paksu metsa sees.

 1. Kirjuta iga sõna esimene täht üles – kemskepms.
 2. Kirjuta suured ja väikesed tähed vaheldumisi – KeMsKePmS.
 3. Asenda mõned tähed sarnaste numbritega – E = 3, S = 5, I = 1, B = 8, G = 6.
 4. KeMsKePm5 – see ongi turvaline salasõna, mille saad vajadusel meelde tuletada laulu järgi.
Kindlasti ei tasu teha nii, et mõtled välja ühe hea salasõna ja kasutad seda igal pool. Kui keegi peaks salasõna ära arvama, siis on tal ligipääs kõigele, mis on salasõnaga kaitstud. Ära laadi kunagi alla tundmatuid faile ega vasta tundmatutele telefonikõnedele või e-kirjadele enne, kui oled oma vanemate või usaldusväärsete täiskasvanutega nõu pidanud. Isegi lühike internetiküsitlus või e-kiri võib olla petuskeem, et saada kätte Sinu isiklikku infot. Kasuta äppide allalaadimiseks ametlikke poode, nagu näiteks App Store või Google Play. Tundmatutest poodidest äppi laadides on suurem oht saada oma nutitelefoni pahavara või viirus. Enne allalaadimist ja installeerimist vaata, kui palju on seda äppi alla laetud, uuri ka teiste kasutajate hinnanguid ja loe, mida nad äpi kohta kirjutavad. On kahte liiki infot: isiklik ja avalik. Mille poolest need erinevad? Avalik info võimaldab teistel Sind tundma õppida. Kui avalikustad, mis on Sinu lemmiktoit või -loom, siis näitad oma eelistusi. Isiklik info on aga see, mis kuulub ainult Sinule, näiteks Sinu nimi, isikukood ja salasõnad. Isiklikku infot ei tohi kõigi inimestega jagada, sest muidu võidakse seda kurjasti ära kasutada. Näiteks võidakse hakata Sinu nime alt asju ostma või kuritegusid toime panema. Küberkiusajad kasutavad teiste häirimiseks tänapäevaseid võimalusi, näiteks norivad või narrivad inimesi nutitelefoni ja arvuti kaudu. Küberkiusamine esineb väga erinevates vormides. Kellegi solvamine nii internetis kui ka tegelikus elus on lubamatu. Asju, mida Sa ei julge inimesele päris elus öelda, ära ütle ka SMS-i, e-posti või sotsiaalvõrgustiku kaudu. Internetis valitseb mitu ohtu: kasutajanimesid ja paroole varastavad libaveebilehed, täiskasvanutele mõeldud sisu otsingutulemustes, rämpspost, kahtlased lingid ning ettepanekud jututubades ja sotsiaalvõrgustikes. Aruta oma vanemaga, kuidas tunda ära sobimatut ja ohtlikku sisu. Kõik, mida internetti, näiteks sotsiaalmeediasse või foorumitesse, kirjutad või üles laadid, jääb sinna alles. Seda isegi siis, kui Sa selle ära kustutad. Info, mis väljub internetiavarustesse, on kõigile kättesaadav. Isegi kui mingi veebilehekülg on tegevuse lõpetanud, on sealne info hiljem otsingu abil leitav. Internetist võivad Sinu kohta infot otsida sõbrad ja tuttavad, kuid ka tulevane tööandja või kool, kuhu soovid kunagi sisse astuda. Kas Sa tahad, et Sinu mõtlematult internetis avaldatud tekstid või üleslaaditud pildid valmistaksid Sulle tulevikus piinlikkust? Interneti kasutamine võib tuua kaasa erinevaid tagajärgi, millest osa on väga tõsised. Just seetõttu tuleb pidada kinni reeglitest, mis on vanematega kokku lepitud. Vale käitumine internetis võib tekitada rahalist kahju, mõjuda halvasti Sinu mainele või tuua kaasa karistusi.
Täpse summa väljaselgitamiseks tasub proovida erinevaid võimalusi. Alusta väiksematest summadest, mille kasutamise üle lubad lapsel ise otsustada. Järk-järgult summat suurendades saad õpetada lapsele ka raha kogumist. See aitab lapsel õppida eesmärkide seadmist ja kogumist ning suurendab samal ajal tema iseseisvust. See sõltub lapse küpsusest ja vanemate väärtushinnangutest. Kindlasti ei ole hea siduda taskuraha nende kodutöödega, mille eest laps nagunii vastutab. Küll aga võib taskuraha olla seotud keerukamate kodutööde tegemisega. Näita talle, kui palju kulub raha kodule, transpordile, toidule, vaba aja tegevustele ja erinevatele laenukohustustele. Õpeta lapsele, kuidas teha ostunimekirja ja selgita, millised on mõistlikud valikud kaupluses. Mõelge koos läbi, millised kulutused tasutakse pere ühisest rahakotist (nt rõivad, meelelahutus, telefoniarve) ja mille eest maksab laps ise enda kogutud rahaga. Arvutage koos lapsega, kuidas mõjutab laenu kasutamine ostu maksumust ja võrrelge seda säästmisega. Võite näiteks arutada, kui palju kulub raha arvuti ostuks, puhkusereisil või ülikoolis õppides ning kuidas ja kui kaua selleks raha koguda. Pole just palju inimesi, kes ei igatseks uuemat telefoni, kiiremat autot või suuremat kodu. Kas neid asju on ka tegelikult praegu vaja? Tasub mõelda, kas praeguse telefoniga on probleeme või tekkis tahtmine näiteks sellepärast, et teistel on. Selgita lapsele, miks ei ole mõistlik alati oma soovidele järele anda. Kiida last mõistliku rahakasutuse ja eesmärkide saavutamise eest. Emal, isal ja teistel lähedastel on oluline roll laste hoiakute kujundamisel. Lapsed jälgivad oma lähedaste igapäevast rahaga majandamist ja nii tekibki neil üldine arusaam rahast. Pangakaardiga maksmine on lapsele turvalisem kui sularahas tasumine, sest isegi kui kaart kaob ära, ei jää laps rahast ilma. Lisaks saad hoida oma lapse kulutustel silma peal ning määrata kaardile nii päeva- kui ka kuulimiidi. Lapsele esimese kaardi avamine on tasuta ja kuni 20-aastaseks saamiseni pole kaardil ka kuutasu.
Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank