Eelarvete jälgimine

Eelarved annavad Teile hea võrdluse, kui palju Teil raha kulub ja kui palju Te arvate, et võiks kuluda. Teil on võimalik määrata eelarve limiit igale kulugrupile ja alamgrupile. Eelarvete lehel tuuakse välja kõik eelarved, millele olete määranud limiidi. Igal eelarvereal näete valitud ajavahemikul tehtud kulutusi. Eelarve limiidile lähenedes või seda ületades annab Rahaplaneerija Teile sellest märku rahaasjade ülevaate lehel.

Looge eelarved ja jälgige neid

Eelarveid saate luua igale kulugrupile ja alamgrupile. Mõistlik on luua eelarved kõigile kulugruppidele, milles Teil on kulutusi. Igale eelarvele saate määrata ühe kuu limiidi, millest rohkem Te ei soovi kulutada. Näiteks kui arvate, et võiksite toidule kulutada maksimaalselt 100 eurot kuus, looge vastavasse kulugruppi 100-eurone eelarve.

Eelarvete visuaalne ülevaade

Igal eelarvereal näete valitud ajavahemikul tehtud kulutusi. Kui Teie kulutused on alla 80% seatud eelarve limiidist, on eelarveriba rohelist värvi. Kui limiit hakkab lähenema, näidatakse eelarvet kollasel taustal. Kui eelarve on ületatud, on riba punast värvi. Kui limiit hakkab lähenema või see on ületatud, annab Rahaplaneerija Teile sellest märku rahaasjade ülevaate lehel.

Lisavõimalused

 • Alamgruppide eelarved
  Iga kulugrupi sees saate eelarveid luua ka alamgruppidele. Nii saate kulusid jälgida veel detailsemalt. Näiteks, kui soovite väljas söömise kuludel silma peal hoida, looge eelarve alamgrupile „Kohvik, restoran, baar, väljas söömine“. Kulugrupi alamgruppidele loodavate eelarvete kogulimiit ei tohi ületada kulugrupi limiiti.
 • Eelarvete kokkuvõte
  Lehe paremas servas näete oma eelarvete ülevaadet: eelarvete kogusummat, mitu eelarvet Teil kokku on, mitu eelarvet on ületatud, mitu vajavad tähelepanu ehk lähenevad limiidile ja kus tehingud valitud ajavahemikul puuduvad. Kui Teie kogukulud ületavad eelarvete limiitide summat, tuuakse eraldi välja ka kogu ületatud summa. Teie eelarvete limiitide kogusumma peaks rahaasjade jätkusuutlikuks planeerimiseks olema väiksem kui Teie sissetulek.
 • Kohandage limiite vastavalt vajadusele
  Kui olete määranud kulugrupile eelarve ja tunnete, et see on liiga suur või liiga väike, saate limiiti väga lihtsalt muuta. Limiidi muutmiseks tuleb ajavahemikuks valida üks kuu. Kui muudate limiiti, saate uue ülevaate nii uutest kui ka varem tehtud kuludest.
 • Vaadake, millele Teil raha kulus
  Kui klikite eelarve juures nuppu „Vaatan tehinguid“, saate ülevaate kõikidest valitud ajavahemikus selles kulugrupis tehtud tehingutest. Samasuguse ülevaate saate ka tehingute lehelt, kui valite soovitud grupi.
 • Kui pika perioodi peale eelarve limiit määratakse?

  Eelarve loomisel määratakse limiit ühe kuu kohta. Kui jälgite eelarvet pikema ajavahemiku lõikes, korrutatakse Teie sisestatud limiit vastavalt kuude arvuga.
 • Kas limiit muutub igal kuul?

  Limiit salvestatakse ühe korra ja automaatselt seda ei muudeta. Kui soovite ise limiiti muuta, klikkige vastava limiidi rida. Kui Te limiiti muudate, muutub see nii jooksva kuu tehingutele kui ka varasematele tehingutele.
 • Kas eelarvele limiidi seadmine takistab mul tehingute tegemist?

  Ei, eelarve limiit mõjutab vaid Rahaplaneerijas nähtavat vaadet ning tehinguid saab teha limiidist sõltumata.
 • Miks ei näidata eelarvete lehel kõiki kulugruppe?

  Eelarvete lehel tuuakse välja vaid need kulugrupid, millele olete määranud eelarve. Seda ka juhul, kui Te ei ole valitud ajavahemikul selles kulugrupis kulutusi teinud.
 • Miks näidatakse rahaasjade ülevaate lehel vaid osa eelarvetest?

  Rahaasjade ülevaate lehel tuuakse välja viis kõige suuremate kuludega eelarvet selles ajavahemikus. Kõigi eelarvete nägemiseks tuleb minna eelarvete lehele.
Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Kui jätkate veebilehe sirvimist või vajutate „Jah, nõustun“ ikooni, siis nõustute küpsiste kasutamisega. Teil on võimalik loobuda antud nõusolekust igal ajal, muutes kasutatava seadme seadistusi ja kustutades salvestatud küpsiseid. Tutvuge ka meie küpsiste kasutamise eeskirjaga.