Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient

Uudised

Eesti majandus on kriisist taastumas

Möödunud aasta viimase kvartali SKP 1,2-protsendiline langus oli üsnagi ootuspärane. Statistikaamet parandas uute andmete laekumisega aasta esimese kolme kvartali langust veidi sügavamaks ning aasta kokkuvõttes vähenes möödunud aastal majandus 2,9 protsenti. Samas tuleks arvestada, et tegemist on esialgsete numbritega, mida parandatakse veel mitmel korral. Swedbanki kuu aja tagune prognoos eelmise aasta SKP languse kohta oli 2,7 protsenti.

Lähemalt

Ettevõtete kriisist taastumise väljavaade on lähiajal muutunud ebakindlamaks

Ligikaudu pool ettevõtetesektori müügitulu langusest tuli hulgikaubandusest

Mittefinantsettevõtete müügitulu langus möödunud aasta viimases kvartalis küll veidi taandus, kuid kukkumine oli siiski suur ning aasta kokkuvõttes vähenes see ligi 10 protsenti ehk 6 miljardit eurot. Protsentides kõige enam vähenes müügitulu majutuse ja toitlustuse tegevusalal, kinnisvaraalases tegevuses, haldus- ja abitegevuses, transpordisektoris ning hulgikaubanduses. Rahaliselt panustas müügitulu langusesse enim aga hulgikaubandus, mille osakaal kogu ettevõtetesektori müügitulu vähenemises oli lausa 45 protsenti. Samal ajal suurenes müügitulu tublisti info ja side tegevusalal, tervishoiu ja sotsiaalhoolekandes ning põllumajanduses.

Lähemalt

Neljandas kvartalis ehitusmahu langus jätkus

Eestis tehtud ehitustööde maht vähenes eelmisel aastal 3% võrreldes aasta varasemaga. Ehitusmahu langusesse panustas nii hoonete kui ka rajatiste ehitusmahu langus, mis mõlemad vähenesid eelmisel aastal ligi 3,5%.

Lähemalt

Arhiiv

Oled internetipangast välja logitud!

Kui Sul on küsimusi või ettepanekuid, saada need meile pangateatega. Sinu arvamus on meile tähtis!

Turvaliseks lahkumiseks sulge kõik brauseri aknad!

Parimate soovidega
Swedbank