Liigu lehe põhisisu juurde
EraklientÄriklient
Tule meie kliendiks

Lapsevanemale

Ole lapse kõrval ka esimestel sammudel rahaasjades

 • Pangakaart on tasuta kuni 19. eluaastani (k.a).
 • Pangakaardi saad tellida, kui laps on vähemalt 6-aastane.
 • Lapse kontot näed ja haldad mugavalt enda internetipangast.
 • Mobiiliäpiga näeb laps oma kontojääki ja saab ka kiirelt raha juurde küsida.
 • UUS! Rahakoguja – tasuta nutikas lahendus, mis õpetab last sammhaaval raha koguma.
Avan lapsele konto

Ülevaade lastega seotud pangateenustest

Kuni 5-aastastele lastele

Avan konto netipangas

6–17-aastastele lastele

Avan konto netipangas

Konto

Lapsele konto avamine

 • Kui laps on noorem kui 7-aastane, piisab konto avamiseks vaid tema isikukoodist.
 • Kui laps on 7-aastane või vanem, on konto avamiseks vaja passi või ID-kaarti.
 • Interneti- ja mobiilipanga lepingu saad sõlmida, kui laps on vähemalt 6-aastane.
 • Kui soovid, et laps saaks enda telefonis mobiiliäppi kasutada, tee talle ka Smart-ID. Kui lapsel on olemas ID-kaart, saad talle Smart-ID teha internetis.
0 € kuus
Konto saad avada alates lapse sünnihetkest. Vaja läheb vaid lapse isikukoodi.
0 € kuus
Kui laps on 7-aastane või vanem, on konto avamiseks vaja lapse ID-kaarti või passi.
Kaart

Pangakaardi saad tellida, kui laps on vähemalt 6-aastane.

Milleks lapsele pangakaart?

 1. Lapsel on turvalisem maksta kaardiga kui sularahaga, sest kaart võib küll kaduda, aga raha sellelt mitte.
 2. Vanem saab lapse kulutusi jälgida ning kui vaja, määrata kaardile oma internetipanga kaudu päeva- ja kuulimiidi. Nii õpib laps elektroonilise rahaga ümber käima vanema turvalise pilgu all.
 3. Esimese kaardi avamine on tasuta ning kuni lapse 20-aastaseks saamiseni puudub kaardil ka kuutasu.

Kuidas kasutada pangakaarti turvaliselt?

-

0 € kuus kuni 20-aastaseks saamiseni Pangakaardi saad tellida lapsele, kellel on konto olemas ja kes on vähemalt 6-aastane.
0,32 € kuus kuni 26-aastaseks saamiseni

Kaardi PIN-koodi äpist vaatamine

Vaata oma kaardi PIN-koodi äpist

PIN-koodi vaatamiseks logi äppi sisse ja vajuta alaservas olevale menüüpunktile „Kaardid“. Vali oma kaart ja „Kaardi PIN-kood“. Seejärel kinnita see endale sobiva autentimismeetodiga. Kaardi PIN-koodi näidatakse 30 sekundi jooksul. Ära näita seda teistele.

-
Viipemaksed

Lapse kaardile võid enda internetipanga kaudu lisada ka võimaluse teha viipemakseid. Saad selle soovi korral mis tahes ajal välja või uuesti sisse lülitada. Viipemaksega saab kuni 50-euroste ostude eest tasuda PIN-koodi sisestamata.

Lähemalt viipemaksest

Mobiilsed viipemaksed

-

Vanem võib lubada või piirata.

Internetiostud

Lapse kaardile võid enda internetipanga kaudu lisada võimaluse teha internetioste. Selleks on vaja lapse jaoks sõlmida interneti- ja mobiilipanga leping. Internetiostud saad enda internetipanga kaudu aktiveerida, kui tunned, et laps on selleks valmis.

Lähemalt internetiostudest

-

Vanem võib lubada või piirata.

Mobiiliäpp lapsele

Interneti- ja mobiilipanga lepingu saad sõlmida, kui laps on vähemalt 6-aastane.

Milleks lapsele mobiiliäpp?

 • Laps saab lihtsamad tehingud ise ära teha, näiteks vaadata kiirelt ja mugavalt kontojääki.
 • Kui lapsel on taskuraha otsas, saab ta seda funktsiooniga „Küsi raha“ kiiresti juurde küsida. Seejärel saad oma mobiilipangast talle mugavalt raha saata.
 • Mobiilipanka saab hakata kasutama, kui laps on vähemalt 6-aastane. Selleks tuleb lapse nutitelefoni alla laadida mobiilipanga äpp ja see meie esindusest saadud paroolidega aktiveerida.

Kuidas lapsed ja mobiilipank kokku sobivad

Mobiilipangast lähemalt

-

Vanem võib lubada ka vaid kontojäägi vaatamist.

Maksed nutitelefoni või -kellaga

Uued makseviisid alates 6. eluaastast

NB! Apple Pay'd ja Google Pay'd on võimalik kasutada alates 13. eluaastast.

-

Alates 6. eluaastast

Rahakoguja

Rahakoguja aitab lapsel sammhaaval ise raha koguda. Rahakoguja toimib väga lihtsalt: iga kaardimakse summa ümardatakse järgmise täiseuroni ja vahe kantakse lapse Rahakogujasse.

Soovi korral saab Rahakoguja igal ajal sisse või välja lülitada ning vajaduse korral saab kogutud raha ka välja võtta. Rahakoguja kasutamiseks peab lapsel olema teleteenuste leping ja aktiveeritud profiil „Kõik teenused“. Rahakoguja jaoks kasutatakse lapse kontoandmeid. Andmete töötlemise põhimõtetega saad lähemalt tutvuda siin.

-
Lapsele kogumine: Koolifond+

Koolifond+

Üks võimalus lapsele stardiraha koguda on pikaajaliseks säästmiseks mõeldud Koolifond+.

Lapsele investeerimine Lisaks saad lapsele raha kogumiseks kasutada ka kõiki teisi investeerimisvõimalusi. Saad seda teha enda või lapse nimel. Loe lähemalt väärtpaberikonto avamisest.

Kuni lapse 18-aastaseks saamiseni on lapse konto seotud lapsevanema või seadusliku esindaja kontoga.

Lapsele lihtne. Alates 6. eluaastast.

Äpiga saab laps:

 • vaadata telefonist kiirelt oma kontojääki;
 • küsida funktsiooniga „Küsi raha" mugavalt taskuraha juurde;
 • lülitada sisse või välja kogumiseks mõeldud Rahakoguja.

AppStore GooglePlay

Smart-ID lastele

 • Kui soovid, et laps saaks ise mobiilipanka või näiteks e-kooli sisse logida, siis on talle isiku tuvastamiseks mugavaim just Smart-ID.
 • Smart-ID saad teha lapsele, kes on vähemalt 6-aastane. Smart-ID on mugav, turvaline ja tasuta.
 • Kui lapsel on olemas ID-kaart, saad teha Smart-ID talle internetis.
 • Smart-ID saad vormistada ka meie esinduses. Selleks tulge koos lapsega kohale ja võtke kindlasti kaasa lapse nutitelefon ning nii enda kui ka lapse ID-kaart või pass.

Lapsele Smart-ID tegemise juhend

Uus! Õpeta oma laps Rahakoguja abil väikeste, kuid nutikate sammudega raha säästma.

 • 30EUR

Lapse jaoks on võimalus kasutada oma raha suur ja põnev samm täiskasvanute maailma. Esimese pangakaardi saamine on eriline tunne ning elektroonilise rahaga toimetamine nõuab algul harjutamist. Siit leiad nõuandeid, mida lapsele tutvustada, et teda selleks sammuks ette valmistada.

Ära kuluta kunagi kogu raha ära, sest iial ei tea, millal võib kiiresti mõnda eurot vaja minna. See on rahaga ümberkäimise kõige olulisem reegel. Nii teevad kõik: pered, firmad ja isegi riigid. Nii tead Sa alati, kui palju tohid veel kulutada. Kui raha on järel vähe, ära osta selle eest maiustusi, vaid kogu juurde. Pangaautomaadist või mobiilipangast saad alati vaadata, kui palju Sul raha on. Kui Sa ei tea, kuidas see käib, küsi vanemate käest. Nii on kõige turvalisem. Kui kannad sularaha asemel kaasas kaarti, jääb Sinu raha alles isegi siis, kui rahakott ära kaob. Pangakaardilt ei saa mitte keegi Sinu raha ära võtta, kui ta ei tea Sinu kaardi PIN-koodi. Ka Sinu vanemad maksavad palju kaardiga, sest nad ei taha sularaha taskus hoida. Eestis saab kaardiga maksta peaaegu igal pool. Raha on väga isiklik asi. Sellega ei ole ilus uhkustada ja ka teistelt ei sobi raha kohta küsida. Rahast ei tasu kõva häälega rääkida ka sellepärast, et siis võivad teised inimesed hakata Sinu raha endale tahtma. Sinu pangakaardi PIN-kood on Sinu saladus. Seda ei tohi kuhugi üles kirjutada ega kellelegi öelda. Muidu võib keegi teine Sinu raha ise kasutama hakata. PIN-koodi võid jagada ainult ema ja isaga. Kui tahad osta endale uut telefoni, jalgratast või midagi muud ägedat, siis ära raiska taskuraha maiustustele, vaid kogu raha pangakontole. Täiskasvanud koguvad ka raha, kui nad tahavad osta näiteks uut televiisorit või autot. Nemad panevad kadunud kaardi kinni ja nii ei saa teised Sinu raha kasutada. Vanemad saavad küsida pangast uue kaardi. Pangakaarti tuleb sellegipoolest väga hoolega hoida. Mündid on väikesed, aga nende väärtus on suur. Kui arvad, et oled rahakassasse juba piisavalt kogunud, too mündid panka. Võid tulla koos vanematega, aga ka täitsa ise. Pangatöötaja aitab need Sinu kontole panna ja nii saad raha edasi koguda. Kui raha on juba piisavalt kogunenud, saad osta endale midagi toredat. Kogumine ja raha säästmine on olulised, sest siis on Sul alati rahatagavara. Siis saavad vanemad minna panka ja tuua Sulle uue pangakaardi. Nii saad oma raha edasi kasutada. Kui keegi soovib Sinult raha laenata, küsi alati vanematelt nõu. Ükskõik kui suure summaga on tegemist. Raha laenamine on suur asi ja see tuleb enne vanematega läbi arutada. Nemad oskavad Sulle öelda, kas laenamine on hea mõte või mitte.

Nii nagu elektroonilise rahaga toimetamine vajab õppimist, tasub õpetada last juba väikesest peale digitaalses keskkonnas toimetama. Siit leiad nõuandeid, mida lapsele tutvustada, et teda selleks ette valmistada.

Kui lähed kodust ära, mida Sa siis teed? Paned ukse lukku. Nii ei pääse keegi teine Sinu isiklikele asjadele ligi. Samal põhjusel on ka arvutil parool ja pangakaardil PIN-kood. Telefon on nagu kodu, kus on palju isiklikke asju: sõprade telefoninumbrid, perekonna ja sõprade pildid, isiklikud SMS-id ja e-kirjad ning vanemaks saades ka rahaasjad. Seetõttu tuleb hoida ka oma telefon lukus, kui Sa seda parasjagu ei kasuta.

Turvalisel salasõnal on vähemalt 8 sümbolit, vaheldumisi on suured ja väikesed tähed ning see sisaldab ka numbreid. Nipp salasõna loomiseks: vali oma lemmiklugu ja kirjuta 2 esimest rida üles.

Näide: Kes elab metsa sees, kes elab paksu metsa sees.

 1. Kirjuta iga sõna esimene täht üles – kemskepms.
 2. Kirjuta suured ja väikesed tähed vaheldumisi – KeMsKePmS.
 3. Asenda mõned tähed sarnaste numbritega – E = 3, S = 5, I = 1, B = 8, G = 6.
 4. KeMsKePm5 – see ongi turvaline salasõna, mille saad vajadusel meelde tuletada laulu järgi.
Kindlasti ei tasu teha nii, et mõtled välja ühe hea salasõna ja kasutad seda igal pool. Kui keegi peaks salasõna ära arvama, siis on tal ligipääs kõigele, mis on salasõnaga kaitstud. Ära laadi kunagi alla tundmatuid faile ega vasta tundmatutele telefonikõnedele või e-kirjadele enne, kui oled oma vanemate või usaldusväärsete täiskasvanutega nõu pidanud. Isegi lühike internetiküsitlus või e-kiri võib olla petuskeem, et saada kätte Sinu isiklikku infot. Kasuta äppide allalaadimiseks ametlikke poode, nagu näiteks App Store või Google Play. Tundmatutest poodidest äppi laadides on suurem oht saada oma nutitelefoni pahavara või viirus. Enne allalaadimist ja installeerimist vaata, kui palju on seda äppi alla laetud, uuri ka teiste kasutajate hinnanguid ja loe, mida nad äpi kohta kirjutavad. On kahte liiki infot: isiklik ja avalik. Mille poolest need erinevad? Avalik info võimaldab teistel Sind tundma õppida. Kui avalikustad, mis on Sinu lemmiktoit või -loom, siis näitad oma eelistusi. Isiklik info on aga see, mis kuulub ainult Sinule, näiteks Sinu nimi, isikukood ja salasõnad. Isiklikku infot ei tohi kõigi inimestega jagada, sest muidu võidakse seda kurjasti ära kasutada. Näiteks võidakse hakata Sinu nime alt asju ostma või kuritegusid toime panema. Küberkiusajad kasutavad teiste häirimiseks tänapäevaseid võimalusi, näiteks norivad või narrivad inimesi nutitelefoni ja arvuti kaudu. Küberkiusamine esineb väga erinevates vormides. Kellegi solvamine nii internetis kui ka tegelikus elus on lubamatu. Asju, mida Sa ei julge inimesele päris elus öelda, ära ütle ka SMS-i, e-posti või sotsiaalvõrgustiku kaudu. Internetis valitseb mitu ohtu: kasutajanimesid ja paroole varastavad libaveebilehed, täiskasvanutele mõeldud sisu otsingutulemustes, rämpspost, kahtlased lingid ning ettepanekud jututubades ja sotsiaalvõrgustikes. Aruta oma vanemaga, kuidas tunda ära sobimatut ja ohtlikku sisu. Kõik, mida internetti, näiteks sotsiaalmeediasse või foorumitesse, kirjutad või üles laadid, jääb sinna alles. Seda isegi siis, kui Sa selle ära kustutad. Info, mis väljub internetiavarustesse, on kõigile kättesaadav. Isegi kui mingi veebilehekülg on tegevuse lõpetanud, on sealne info hiljem otsingu abil leitav. Internetist võivad Sinu kohta infot otsida sõbrad ja tuttavad, kuid ka tulevane tööandja või kool, kuhu soovid kunagi sisse astuda. Kas Sa tahad, et Sinu mõtlematult internetis avaldatud tekstid või üleslaaditud pildid valmistaksid Sulle tulevikus piinlikkust? Interneti kasutamine võib tuua kaasa erinevaid tagajärgi, millest osa on väga tõsised. Just seetõttu tuleb pidada kinni reeglitest, mis on vanematega kokku lepitud. Vale käitumine internetis võib tekitada rahalist kahju, mõjuda halvasti Sinu mainele või tuua kaasa karistusi.
Täpse summa väljaselgitamiseks tasub proovida erinevaid võimalusi. Alusta väiksematest summadest, mille kasutamise üle lubad lapsel ise otsustada. Järk-järgult summat suurendades saad õpetada lapsele ka raha kogumist. See aitab lapsel õppida eesmärkide seadmist ja kogumist ning suurendab samal ajal tema iseseisvust. See sõltub lapse küpsusest ja vanemate väärtushinnangutest. Kindlasti ei ole hea siduda taskuraha nende kodutöödega, mille eest laps nagunii vastutab. Küll aga võib taskuraha olla seotud keerukamate kodutööde tegemisega. Näita talle, kui palju kulub raha kodule, transpordile, toidule, vaba aja tegevustele ja erinevatele laenukohustustele. Õpeta lapsele, kuidas teha ostunimekirja ja selgita, millised on mõistlikud valikud kaupluses. Mõelge koos läbi, millised kulutused tasutakse pere ühisest rahakotist (nt rõivad, meelelahutus, telefoniarve) ja mille eest maksab laps ise enda kogutud rahaga. Arvutage koos lapsega, kuidas mõjutab laenu kasutamine ostu maksumust ja võrrelge seda säästmisega. Võite näiteks arutada, kui palju kulub raha arvuti ostuks, puhkusereisil või ülikoolis õppides ning kuidas ja kui kaua selleks raha koguda. Pole just palju inimesi, kes ei igatseks uuemat telefoni, kiiremat autot või suuremat kodu. Kas neid asju on ka tegelikult praegu vaja? Tasub mõelda, kas praeguse telefoniga on probleeme või tekkis tahtmine näiteks sellepärast, et teistel on. Selgita lapsele, miks ei ole mõistlik alati oma soovidele järele anda. Kiida last mõistliku rahakasutuse ja eesmärkide saavutamise eest. Emal, isal ja teistel lähedastel on oluline roll laste hoiakute kujundamisel. Lapsed jälgivad oma lähedaste igapäevast rahaga majandamist ja nii tekibki neil üldine arusaam rahast. Pangakaardiga maksmine on lapsele turvalisem kui sularahas tasumine, sest isegi kui kaart kaob ära, ei jää laps rahast ilma. Lisaks saad hoida oma lapse kulutustel silma peal ning määrata kaardile nii päeva- kui ka kuulimiidi. Lapsele esimese kaardi avamine on tasuta ja kuni 20-aastaseks saamiseni pole kaardil ka kuutasu.

Rahakoguja

Rahakoguja aitab lapsel sammhaaval ise raha koguda. Rahakoguja toimib väga lihtsalt: iga kaardimakse summa ümardatakse järgmise täiseuroni ja vahe kantakse lapse Rahakogujasse. Soovi korral saab laps Rahakoguja igal ajal sisse või välja lülitada ning vajaduse korral ka kogutud raha välja võtta. Rahakoguja kasutamiseks peab lapsel olema teleteenuste leping ja aktiveeritud profiil „Kõik teenused“. Rahakoguja jaoks kasutatakse lapse kontoandmeid. Andmete töötlemise põhimõtetega saad lähemalt tutvuda siin.

Koolifond+

Üks võimalus lapsele stardiraha koguda on pikaajaliseks säästmiseks mõeldud Koolifond+.

Lapsele investeerimine

Lisaks saad lapsele raha kogumiseks kasutada kõiki teisi investeerimisvõimalusi. Saad seda teha enda või lapse nimel. Loe lähemalt lapsele investeerimisest.

Pakkumised ja soodustused

Swedbank logo

Internet Exploreriga ei saa internetipanka avada.

Palun kasuta Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i.

Alates 23. märtsist ei ole võimalik Internet Exploreri veebibrauseri kaudu Swedbanki internetipanka avada.

Internet Exploreri kaudu ei saa teha ega kinnitada Swedbanki makseid ka teistel veebilehtedel.

Soovitame kasutada Internet Exploreri asemel Google Chrome’i, Mozilla Firefoxi või Microsoft Edge’i uusimat versiooni. Nende seadistamise juhendid leiad siit.

С 23.03.2021 Интернет-банк Swedbank недоступен в браузере Internet Explorer.

С помощью Internet Explorer невозможно авторизоваться или осуществлять платежи через Swedbank на сторонних веб-страницах.

Вместо браузера Internet Explorer мы рекомендуем использовать браузеры Google Chrome, Mozilla Firefox или Microsoft Edge. Инструкции по установке упомянутых браузеров можно найти здесь.

From 23.03.2021 Swedbank Internet Bank and Banklink is no longer available using Internet Explorer browser.

It is not possible to authorize or make payments from Swedbank on other web pages using Internet Explorer.

Instead, we suggest using Google Chrome, Mozilla Firefox or the newest version of Microsoft Edge. To find out how to install the suggested browsers, please click here.

Klienditugi - Инфо и помощь - Customer service: +372 6 310 310

Swedbank
 • Teie operatsioonsüsteem ja veebilehitseja ei ole kaasaegne ega toetatud Swedbank internetipanga poolt. Palun uuendage oma operatsioonsüsteem ja veebilehitseja või pöörduge vastava IT tehnilise spetsialisti poole.
 • The operating system of your device & your browser are too outdated to be supported by Swedbank Internet Bank. Please, update the operating system & browser or turn to IT specialist for technical help.
 • Ваш браузер или операционная система недостаточно современны для использования в интернет банке Swedbank. Пожалуйста обновите операционную систему и браузер или обратитесь за технической помощью к ИТ специалисту.

Oled internetipangast välja logitud

Turvaliseks lahkumiseks sulge brauseri aken. Kui soovid jätkata, logi palun uuesti sisse.